نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۳

مغز ما با سرعتی باورنکردنی، خاطرات مربوط به غذایی که توجه ما را جلب کرده است بررسی می‌کند و هر چه خاطرات خوشمزه‌ی بیش‌تری به نفع خوردن آن غذا پیدا کند، احتمال بیش‌تری دارد که شما با ولع بیش‌تری به سراغ آن غذا بروید.

 
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۰

متخصص طب سنتی با اشاره به یافته‌های اخیر دانشمندان درباره خاصیت ضد افسردگی خاک گفت: دانشمندان دریافته‌اند که خاک تاثیر قابل توجهی بر روی سلامتی جسم و روان همچنین افزایش حس خوشحالی در انسان و درمان افسردگی دارد.

 
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۶

وزیر بهداشت در احکام جداگانه‌ای، دکتر زالی، دکتر ضیایی، دکتر ظفرقندی، دکتر جعفریان و دکتر ایمانیه را به عنوان نمایندگان خود در شورای آموزش پزشکی و تخصصی منصوب کرد.

 
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۹

وزیر بهداشت با اشاره به نظر مثبت تیم ارزیاب سازمان بهداشت جهانی درباره اجرای طرح «ایراپن» در کشور تاکید کرد: دولت دوازدهم برای ادامه طرح تحول و پوشش بیشتر خدمات همگانی سلامت متعهد است.

 
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۳

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت, مصوبه شصت‌وپنجمین جلسه شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی مبنی بر ارائه ۲ واحد درسی «آشنایی با مبانی طب سنتی و مکمل» به رشته‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد.

 
حمله عصبی را با ۱۰ راهکار از خود دور کنید!
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴

حمله های عصبی بسیار دردناک و خطرناک هستند که با راه حل درست قابل کنترل‌اند و برخی از این راه حل‌ها کمک زیادی به حفظ سلامتی شما می‌کند.

 
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۲

نماینده سازمان بهداشت جهانی‌ از سوی این سازمان از ایران به دلیل اجرای گسترده‌ برنامه استفاده همه اقشار‌ از خدمات بیمه‌ ارزان‌ قیمت‌ تقدیر کرد.

 
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۸

زنان فعالیت‌های زیادی دارند که شامل مراقبت کردن از فرزندانشان، همسرشان و به طور خلاصه زندگی‌شان می‌شود. این همه فعالیت گاهی باعث می‌شود مادران خودشان را فراموش کنند و یادشان برود خودشان هم به مراقبت نیاز دارند.

 
۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۸

رئیس جمهور طی حکمی ایرج فاضل را به سمت رئیس سازمان نظان پزشکی کشور منصوب کرد.

 
۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵

وزیر بهداشت، در حکمی دکتر قاسم جان بابایی را به عنوان معاون درمان وزارت بهداشت منصوب کرد.

 
۱۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶

راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای اعضای سازمان نظام پزشکی کشور، حقوق بیماران و تکالیف پزشکان را درباره ارائه اطلاعات از شرایط بیماری افراد، پرونده سلامت بیماران، حق انتخاب روش درمانی از سوی بیمار و... توضیح داده است.

 
۱۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۸

وزیر بهداشت طاهر موهبتی را به عنوان مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، ابراهیم گلمکانی را به عنوان معاون حقوقی و علی حق‌بین را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی منصوب کرد.

 
بیماری‌ مخصوص مجرد‌ها که متاهل‌ها به آن مبتلا نمی‌شوند!
۱۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۴

افرادی که ازدواج می‌کنند، به طور کلی رژیم غذایی سالمی دارند و به همین دلیل کمتر به بیماری‌هایی که در اثر بی تحرکی و استرس به وجود می‌آیند، مبتلا می‌شوند.

 
چربی‌ بخورید، از مرگ زودرس پیشگیری می‌کند!
۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۸

تحقیقات نشان داده کربوهیدرات‌ها می‌توانند برای سلامت افراد خطرناک باشند و ریسک مرگ زودرس را بالا می‌برند و می‌توانند کشنده باشند.

 
طرح استقرار روحانی بالینی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد کلید خورد
۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۸

طرح روحانیون بالینی که پیشتر به صورت پایلوت در استان مرکزی آغاز شده بود، یکم شهریورماه در مراکز درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با معارفه‌ حجت الاسلام احسان ایزدی پور به عنوان روحانی بالینی در بیمارستان طالقانی آغاز شد.

 
بازی با سلامت مردم در فضای مجازی
۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۱

براساس قانون نظام پزشکی، تبلیغ خدمات پزشکی به هر نحوی ممنوع است، اما جالب است در فضای مجازی، نه تنها تبلیغات پزشکی موج می‌زند، بلکه حتی افراد غیرپزشک هم وارد گود شده‌اند و تبلیغ می‌کنند.

 
جزئیات سند درمان ۱۴۰۴ در کشور
۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۳

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به ابلاغ نقشه راه درمان کشور از آن به عنوان یک سند معتبر در افق ۱۴۰۴ نام برد.

 
علائم ضربه مغزی را بشناسید
۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۵

ضربه مغزی آسیب مغزی ناشی از ضربه ناگهانی به سر است که باعث می شود سر و مغز به سرعت به عقب و جلو حرکت کرده و منجر به تغییر شیمیایی در مغز می شود.

 
هشدار انجمن داروسازان درباره مصرف داروهای «ضد افسردگی»
۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۶

نایب رییس انجمن داروسازان گفت: مصرف داروهای ضد افسردگی در جهان فرامدرن امروز شایع شده و بر همین اساس مردم باید هنگام تهیه و مصرف آن‌ها ضمن مطالعه بروشور همراه دارو، نکاتی را مد نظر داشته باشند؛ نکاتی که توجه به آنها می‌تواند در تسریع فرایند درمان اثرگذار باشد

 
۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۱

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد خودکشی یک عامل مهم مرگ‌ومیر در بین زنان باردار و زنانی است که به تازگی این دوران را پشت سر گذاشته‌اند.