نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۳

وزیر بهداشت با بیان اینکه سالانه 100 هزار سکته مغزی در کشور داریم، گفت: همچنین سالانه مرگ و میر 25 هزار نفر از ایرانیان به دلیل بروز این بیماری است که خوشبختانه توانسته‌ایم خدمات درمانی این بیماری را در 55 مرکز ایجاد کنیم و درمان‌های اولیه سریع را برایشان انجام دهیم.

 
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۱

دبیر اجرای نهمین کنگره استروک ایران با اشاره به اینکه سکته مغزی دومین علت مرگ و میر در کشور به شمار می‌رود، گفت: شناخت علائم خطر این بیماری توسط مردم می‌تواند در کاهش مرگ و میر موثر باشد.

 
چگونه وزن خود را ثابت نگه داریم؟
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۸

با توجه به زندگی پرمشغله‌ی امروزی، استرس، آلودگی و مسایلی از این دست، داشتن بدنی سالم و اندامی متناسب کار سختی است و باید یک سری از اصول و قواعد مربوط به سبک زندگی سالم را رعایت کرد تا از بدنی سالم و وزنی متعادل برخوردار شد.

 
«ایدز» از ۷ طریق منتقل نمی‌شود
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۰

یک فوق‌تخصص بیماری‌های عفونی گفت: تست ایدز برای خانم‌های باردار انجام می‌شود، اما در رابطه با قبل از ازدواج هنوز برنامه مدونی در هیچ کشوری وجود ندارد، همچنین ویروس ایدز از ۷ طریق شایع منتقل نمی‌شود.

 
کارانه‌های صدها میلیونی پزشکان کار دست وزارت بهداشت داد
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۴

طولانی شدن پرداخت معوقات دولت به نظام سلامت باعث نگرانی‌ شده است و در ماه‌های اخیر صدای اعتصاب پزشکان و پرستاران از نقاط مختلف کشور به گوش می‌رسد؛ اعتراضاتی که شاید ریشه آن را در عملکرد اشتباه و سخنان برخی مدیران وزارت بهداشت بتوان یافت.

 
حتما در طول سفرهاي نوروزی داروهای زیر را به همراه داشته باشيد!
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۵

با همراه داشتن داروهای ضروری و رعایت مسائل بهداشتی حین سفر می‌توانید لحظات به یادماندنی را برای خود رقم بزنید.

 
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۶

جمعی از اعضای شورای هماهنگی جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران در نامه ای خطاب به وزیر بهداشت، خواهان حضور نماینده جامعه پزشکان داخلی در جلسات شورای عالی بیمه و جلسات تصمیم گیری مربوط به این صنف شدند.

 
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۸

محققان توصیه می کنند با بکارگیری برخی راهکارهای طبیعی سلامت روان خود را بهبود بخشید.

 
جدایی آموزش پزشکی از وزارت بهداشت در مجلس رای می آورد؟
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۸

در آخرین جلسه کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه، پس از آنکه موضوع تلفیق بیمه ها نتوانست اکثریت آرا را به دست آورد، برخی نمایندگان راهکار ادغام دو وزارت رفاه و تأمین اجتماعی با وزارت بهداشت با نام وزارت «سلامت و رفاه» و جدایی بخش آموزش از وزارت بهداشت را مطرح کردند. سالها پیش هم این موضوع مطرح شده بود اما ...

 
چه کار کنیم ترش نکنیم؟ / نشانه های بیماری ریفلاکس
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۸

عضو هئیت مدیره انجمن گوارش و کبد ایران گفت : درد پشت جناق سینه ، سوزش سر دل ، تلخی دهان ، حالت تهوع ،سرفه های مزمن ،علائم شبه آسم ، گرفتگی صدا از جمله نشانه هایی است که باید به ریفلاکس معده در خود شک کرد. همچنین در کودکان عفونت گوش میانی و سینوزیت از نشانه های ریفلاکس (ترش کردن) تلقی می شود .

 
عوامل روانی ابتلا به سرطان در بانوان
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۲

به گفته محققان شایع‌ترین سرطان در آقایان سرطان معده است که با ادامه روند ابتلا در آینده به عنوان کشنده‌ترین سرطان شناخته خواهد شد، همچنین سرطان سینه در خانم‌ها نیز به عنوان پنجمین عامل مرگ و میر شناخته شده است.

 
گُل‌ قشنگی که باعث ایست قلبی می‌شود
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵

رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان با تشریح ماده فوق‌العاده سمی و کشنده خرزهره که روی بافت قلب اثر می‌گذارد، گفت: این گیاه گل‌های قشنگی دارند ولی باعث ایست قلبی و ایجاد ضربانات نامنظم قلب و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود.

 
تقریبا تمام رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد مورد بازنگري قرار گرفته‌اند
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۶

معاون آموزشی وزیر بهداشت،گفت: خوشبختانه وزارت بهداشت با دانشگاه آزاد اسلامی تعاملات زیادی دارد. بازرسی‌ها و بازدیدهای مکرری از مجموعه این دانشگاه انجام شده و تقریبا تمام رشته‌های این دانشگاه در حوزه علوم پزشکی مورد بازبینی قرار گرفته است.

 
با بیماران اعصاب و روان مهربانتر باشیم
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۶

فرهنگ مردم در برخورد با بیماران روانی در سال های اخیر مقداری بهتر شده اما هنوز در جامعه ما به بیماران روانی با دید یک بیمار و مریض نگاه نمی شود و رسانه ها باید در این زمینه فرهنگ سازی کنند؛ این سخنان دکتر جلال شاکری رییس بیمارستان فارابی کرمانشاه است که معتقد است فرهنگ سازی کلید رفع بسیاری از مشکلات ...

 
سالانه هر ایرانی 340 عدد دارو مصرف می‌کند
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۰

کارشناس مسوول معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ایران جزو 20 کشور اول در مصرف دارو است.

 
دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با پروفسور سمیعی و دعوت برای سفر وی به این استان
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۲

دکتر گلمکانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در روز دوم سفر هیات استانی به آلمان ضمن بازدید از مرکز نوروساینس هانوفر با پروفسور سمیعی جراح بزرگ مغز و اعصاب دیدار و گفتگو کرد.

 
وجود ۶ هزار اوتیسمی در کشور/ بی‌توجهی وزارت بهداشت به شیوع اوتیسم
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۹

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به ابتلای حدود ۶ هزار فرد به اوتیسم گفت:‌ متاسفانه الگوی شیوع اوتیسم در کشور مشخص نیست.

 
آثار ترسناک کمبود ویتامین D
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۰

سطوح مناسب ویتامین D از ما در برابر انواع مختلف سرطان محافظت می کند، افسردگی را کاهش می دهد، و نسبت به برخورداری از یک سیستم ایمنی قوی اطمینان حاصل می کند.

 
بیماری پارکینسون ریسک سکته را افزایش می دهد
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۱

یک بررسی گسترده نشان می دهد نوعی ارتباط بین بیماری پارکینسون و ریسک سکته وجود دارد.

 
۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۸

بدن ما هر روز نیازمند دریافت مجموع 2500 کالری از مواد مختلف پروتئین، چربی، نشاسته یا قند است.