نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
عدم تایید روپوش چادری در معاونت پرستاری وزارت بهداشت
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۷

معاون پرستاری وزارت بهداشت تاکید کرد: لباس جدید رونمایی شده در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با مبانی علمی و کارشناسی پوشش های پزشکی و پرستاری مغایرت دارد.

 
نتایج انتخابات انجمن پزشکان عمومی ایران اعلام شد
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۹

دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک انجمن پزشکان عمومی ایران در روزهای 19 و 20 خرداد ماه، گفت: این انتخابات در کمال صحت و دقت برگزار شد.

 
مدت زمانی که می‌توان به یک آزمایش استناد کرد/ چه پزشکانی مجاز به تفسیر آزمایش هستند؟
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۳

عضو انجمن علوم آزمایشگاهی گفت: حداکثر زمانی که می‌توان به یک آزمایش استناد کرد، 6 ماه است و بعد از آن اعتبار ندارد اما به صورت کلی باید بگوییم که این موضوع بسته به نوع آزمایش متفاوت است.

 
از بیماری «لژیونر» چه می‌دانید؟
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۴

فرم شدید سینه پهلو " بیماری لژیونر" نام دارد و در صورت درمان نشدن سریع منجر به عوارض جانبی جدی و مرگ می‌شود.

 
افزایش خطر ابتلای نوزاد به سندرم داون با افزایش سن مادر
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۹

رئیس کلینیک سقط مکرر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا با اشاره به این که برخی از ناهنجاری های ژنتیکی وابسته به سن مادران هستند، گفت: با افزایش سن مادر احتمال ابتلای نوزاد به سندرم داون بسیار بیشتر خواهد شد.

 
چرا به عدم تحمل لاکتوز مبتلا می شویم؟
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۹

عدم تحمل لاکتوز می تواند موجب نشانه های مختلف از تولید گاز تا اسهال دردناک شود. این نشانه ها با توجه به شدت عدم تحمل لاکتوز در یک فرد و این که چه مقدار لاکتوز مصرف شده است، می توانند متفاوت باشند.

 
آیا تراشیدن مو باعث پرپشت شدن آن می شود؟
۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹

باور اینکه تراشیدن موها به رویش سریع‌تر آن و رشد موهایی تیره تر و ضخیمتر منجر می‌شود، کاملا اشتباه است.

 
تنها ۱۰ نخ سیگار در دوره بارداری به کودک آسیب می رساند
۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳

طبق نتایج یک مطالعه جدید، نوزادان متولدشده از زنانی که فقط ۱۰ نخ سیگار در طول بارداری شان کشیده اند در اینده در معرض مشکلات فکری و یادگیری قرار دارند.

 
۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵

کسانی که در طول شب به هر دلیلی نمی‌خوابند و یا کم می خوابند دچار اختلالات جسمی و روانی می شوند.

 
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۲

رییس کل سازمان نظام پزشکی با تاکید بر این مطلب که در دور جدید انتخابات نظام پزشکی نامزد نخواهم بود گفت : فضای سازمان نظام پزشکی طی چهار سال گذشته فنی و تکنیکال بوده و از آحاد جامعه پزشکی خواستار حضور فعال در این دوره از انتخابات هستم.

 
«تومور مغزی» شایع‌ترین سرطان کودکان
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۳

رئیس بیمارستان محک گفت: سن، محل تومور، علائم بالینی، زمان تشخیص و محیا بودن شیوه‌های تشخیص و درمان از عوامل مهم در درمان تومور مغزی است.

 
لاغر شدن بدون زجر کشیدن!
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۴۳

برای تناسب اندام در برخی از رژیم هی لاغری اونقدر از خوردن منع می شویم که کم کم طراوت و نشاط مان را از دست می دهیم و شبیه افراد بیمار می شویم.در این مقاله می خواهیم قبح این سخت گیری های بی مورد را بشکنیم.

 
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۹

انتخابات سازمان نظام پزشکی در ۳۰ تیرماه برگزار می شود و مکان ثبت‌نام هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی استان تهران در موزه تاریخ علوم پزشکی قرار خواهد داشت.

 
نقش پررنگ روانشناس در مراحل درمان طب تسکینی
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰

رئیس بخش طب تسکینی بیمارستان فیروزگر گفت: در طرح طب تسکینی، بیمارانی که از لحاظ مالی، دارویی، روحی و معنوی به بن‌بست می‌رسند، حمایت و مراقبت می‌شوند.

 
این 7 درد را هرگز نادیده نگیرید
۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲

تب، حالت تهوع و کمر درد تنها با وجود مشکل در معده مرتبط نیستند. این شرایط با نفوذ باکتری ها به دستگاه ادراری و ورود به کلیه ها که شرایط عفونت را وخیم‌تر می سازد، نیز شکل می گیرد.

 
67 درصد بیماران روانپزشکی برای درمان مراجعه نمی‌کنند
۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸

رئیس مرکز سلامت روانی و اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند بیماری افسردگی به صورت خود به خود درمان می‌شود،‌ افزود: تحقیقات وزارت بهداشت نشان می‌دهد که 67 درصد بیماران روانپزشکی برای درمان مراجعه نمی‌کنند.

 
رفع بوی بد دهان هنگام روزه داری
۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۴

در ایامی مثل ماه رمضان، رعایت بیشتر نکات تغذیه‌ای و بهداشتی علاوه بر کمک به سلامت فرد در طول روزه‌داری، از بوی بد دهان نیز جلوگیری می‌کند.

 
تشخیص اوتیسم در کودکان با معاینه دندان ها
۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۲

آنالیز مواد شیمیایی موجود در دندان های نوزادان نشان می دهد قرارگیری در معرض سرب در دوره بارداری یا بلافاصله بعد از تولد ممکن است نوزاد را در ابتلا به اوتیسم آسیب پذیر نماید.

 
۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵

فوق تخصص جراحی قلب و عروق و پیوند گفت: در مرگ مغزی، امکان بازگشت به زندگی وجود ندارد و یکی از تفاوت‌های مرگ مغزی و کما این است که در کما مردمک چشم به نور واکنش دارد، اما در مرگ مغزی مردمک چشم گشاد و بدون پاسخ به نور می‌ماند.

 
۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۳

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از نامه رئیس این کمیسیون به وزیر بهداشت برای توقف بکارگیری نیروهای فاقد صلاحیت بالینی خبر داد.