نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
عوارض عجیب دندان قروچه
۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰

دندان قروچه «براکسیسم» به معنای ساییدن دندان ‌ها به هم یا فشار دادن دو فک بر روی هم است؛سایش، ترک، شکستگی و لق شدن دندان ها، تحلیل لثه، بی خوابی، زخم یا درد درگونه، گوش درد، شنیدن صدا هنگام باز و بسته کردن فک، سردرد، دردهای عضلانی و گردن دردها ازجمله عوارض دندان قروچه است.

 
والدین «شب اداری کودکان» را جدی بگیرند
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۶

رئیس انجمن یورونورولوژی ایران با اشاره به نقش ترس در بروز شب ادراری کودکان، از ضرورت کاهش استرس در دانش آموزان خبر داد.

 
واکنش قائم مقام وزیربهداشت درباره طرح «توزیع مواد مخدر دولتی»
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۱

قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به طرح توزیع مواد مخدر دولتی که اخیرا مطرح شده، گفت: این رویکردها و طرح‌ها در جهت کاهش آسیب‌ مواد مخدر، برای کاهش مواجهه با قاچاقچی، کاهش رفتارهای پرخطر، مانند رفتارهای جنسی پرخطر، دزدی، خشونت و.. و بازگشت افراد معتاد به اجتماع است.

 
ترمیم DNA، گامی برای ریشه‌کنی بیماری‌های ارثی
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۱

دانشمندان برای ریشه‌کن کردن بیماری‌های ارثی اولین گام موثر را در مسیری طولانی با ترمیم دی‌ان‌ای در سلولهای انسان برداشته‌اند.

 
مصرف داروهای اعصاب و روان اعتیاد آور است؟
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲

عده ای از بیماران با این تفکر که داروهای اعصاب اعتیاد آور هستند با بدبینی به این قبیل داروها، بطور خودسرانه درمان خود را رها می کنند و یا اقدام به مصرف نامنظم داروهای تجویز شده می کنند که این امر سیکل(چرخه) درمان آنها را به تاخیر می اندازد. اما واقعا این تفکر درست است؟

 
دوره مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها را تمام کنیم یا خیر؟
۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۸

محققان به تازگی و برخلاف نظر پزشکان می‌گویند، تمام نکردن دوره مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها مشکلی ایجاد نمی‌کند.

 
مشاور علمی برنامه ملی پیشگیری از خودکشی منصوب شد
۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۹

از سوی مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر سید کاظم ملکوتی به سمت مشاور علمی برنامه کشوری پیشگیری از خودکشی منصوب شد.

 
چرا بستنی‌ یخی بیش‌فعالی می‌آورد
۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۱

یک کارشناس نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، مصرف بستنی‌های یخی غیربهداشتی را موجب بیش‌فعالی در کودکان، بروز آلرژی و دسته دیگری از بیماری‌ها بیان کرد.

 
تاثیر آلزایمر بر خواب
۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۳

بیماری آلزایمر بسیاری از ابعاد زندگی از جمله خواب افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.

 
راه های درمان تپش قلب را بشناسید
۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰

عموما افراد از تپش قلب خود آگاه نیستند، و تنها زمانی توجه آنها به این مسئله جلب می شود که احساس کنند قلبشان بسیار تند، کند و یا نا منظم می تپد و مشکلی وجود دارد.

 
چرا شوهرتان همیشه بیمار است؟
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۷

ظاهرا اینکه مردها قویتر هستند یا زنها، نبردی است که هرگز پایان ندارد. یک تئوری معروف وجود دارد که می‌گوید در مواجهه با ویروس، مردها بیشتر مریض می‌شوند، یا حداقل، بیماری آنها را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد، اما زنها با وجود مریضی هم به کار و زندگی و فرزندان‌شان می‌رسند.

 
تنبلی مثانه تهدیدی جدی برای كارمندان پرکار
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۶

رئیس انجمن یورو نورولوژی ایران با اشاره به تنبلی مثانه ناشی از نگهداشتن ادرار تا ساعات طولانی، به مهمترین مسائل مربوط به بی‌اختیاری مردان و مشکلات آن اشاره کرد.

 
دکتر لعبت گرانپایه جراح نیازمندان
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۵

گمان نکنید معنای موفقیت فقط این است که کاری راه بیندازید و از آن پولی به دست آورید، زیرا در این صورت شما تنها در شغلتان و از نظر مالی موفقیتی به دست آورده‌اید.

 
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۲

قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت نسبت به وجود مواد روانگردان در برخی توتون‌ها هشدار داد و گفت: زیان قلیان بسیار بیشتر از سیگار است و باورهایی که آب قلیان سم دود توتون را می‌گیرد، غلط است.

 
7 علامتی که زنگ خطر ابتلا به «سرطان پوست» هستند
۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۷

سرطان پوست یکی از بیماری های کشنده است که باید با مشاهده برخی علائم بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

 
مناقشه وزارت بهداشت و نظام پزشکی در نظارت بر کار پزشکان
۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۷

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از خلاء قانونی برای اعمال نظارت بر پزشکان و موسسات پزشکی انتقاد کرد.

 
نظام بهداشتی کشور بازطراحی شد + جزییات
۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۷

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه در تمامی شهرهای کشور نظام بهداشتی باز طراحی شده استقرار دارد، گفت: به این ترتیب برای هر ۲۵۰۰ نفر جمعیت شهری کشور یک مراقب سلامت و برای هر ۳۰ تا ۵۰ هزار نفر جمعیت شهری یک کارشناس روان و کارشناس تغذیه خدمات ارائه خواهند داد.

 
کودکانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند اعتماد به نفس بیشتری دارند
۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۵

یک روانپزشک، با اشاره به اینکه کودکانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند از سلامت روان بیشتری برخوردار هستند، گفت: اختلالات روانپزشکی در این کودکان نسبت به سایر افراد بسیار کمتر است.

 
با زندگی مدارا کنیم تا سرطان نگیریم
۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۱

یک روان‌شناس تاکید کرد: محققان دریافته‌اند که ابتلا به انواع سرطان ریشه روانی دارد و خشم‌های فروخورده در طولانی‌مدت جسم را برای ابتلا به سرطان مستعد می‌کند

 
آمار نیروی انسانی مورد نیاز در گروه علوم پزشکی تا سال ۱۴۰۴
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۲

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به ماموریت برآورد نیروی انسانی مورد نیاز در علوم پزشکی گفت: بر اساس برآوردهای اولیه کشور تا سال ۱۴۰۴ به حدود ۷۳ تا ۷۸ هزار پزشک عمومی نیاز دارد.