نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
هشدار درباره مرگ مغزی بر اثر قرص های شب امتحانی
۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۳

هر دارویی اگر خودسرانه و بدون تجویز پزشک استفاده شود قطعا برای مصرف کننده پرمخاطره خواهد بود .

 
۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۴

خانواده کودک دو ساله‌ای که بنا به توصیه پزشک باید تاندون دست راست خود را به تیغ جراح می‌سپردند متوجه شدند که پزشکان به اشتباه دست چپ این کودک را عمل کرده‌اند. بنا به گفته والدین این کودک تاندون دست راست فرزندشان از بدو تولد آسیب دیده بود و بنا به توصیه پزشک معالجش باید در دو سالگی عمل می‌شد.

 
نگاه جامعه و پرستاران به بیماران اعصاب و روان محترمانه باشد
۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۶

بیماران این بخش به اندازه کافی فشار روحی دارند نیاز است با برخورد های صمیمانه تر حال بیمار درک شود تا از شدت فشارهای روانی کاسته شود.

 
۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۴

وزیر بهداشت از ابلاغ ۲۰۰ راهنما و دستورالعمل بالینی به دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد و گفت: کار اجرایی این راهنماها از امروز سوم بهمن ماه آغاز می شود.

 
صحنه ای دیگر از ایثار در حادثه پلاسکو تکرار شد
۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۵

رئیس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، شهادت آتش‌نشانان فداکار و جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه ساختمان پلاسکو را، به ملت ایران و خانواده‌های معظم شهدای آتش‌نشان تسلیت گفت.

 
اظهارات صریح وزیر بهداشت درباره پلاسکو و نظام سلامت
۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۶

بیست و چهارمین مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی اگرچه اتفاقی سیاسی، اما به همان اندازه هم برای حوزه سلامت مهم بود. جمع بخشی از مسئولان بلندپایه نظام سلامت ازجمله وزیر بهداشت، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در جمع جامعه پزشکی مناظره چندجانبه جنجالی را رقم زد که بیش از هر چیز ...

 
۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۲

مؤسسه آموزش عالی مدت، تنها مؤسسه آموزش عالی روانشناسی حرفه ای در کشور با مجوز وزارت علوم، تحقيقات و فن آوري و با هدف آموزش مهارت ها و ارتقاي دانش حرفه اي روان شناسی و نيز بهبود سلامت افراد جامعه و ارتقاء احساس بهزیستی عمومي تاسيس شده است.

 
سندرم تونل کارپال: علل، علائم و درمان آن
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۸

سندرم تونل کارپال(CTS) شرایط مرتبط با عصب است که باعث ایجاد درد و بی حسی در مچ دست و دست‌ها می‌شود. این بیماری بیشتر در زنان دیده می‌شود. و بیشتر در بزرگسالانی رخ می‌دهد که کارهایی همچون مونتاژ را انجام می‌دهند.

 
۲۰۰ راهنما و دستورالعمل بالینی توسط وزیر بهداشت ابلاغ می شود
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰

رئیس کمیته راهبری تدوین راهنماهای بالینی اعلام کرد: ۲۰۰ راهنما، سیاست، استاندارد و دستورالعمل بالینی نهایی شده است و هفته آینده توسط وزیر بهداشت ابلاغ می شود.

 
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۶

مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت :یک کار بسیار جالب و مهم که در کشور های دیگر صورت گرفته است ولی در ایران تا به حال انجام نشده ثبت تمایل به اهدای عضو در کارت گواهینامه است که در صدد هستیم آن را در کشور محقق سازیم.

 
لزوم بازگشت تولیت سلامت روان به وزارت بهداشت
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹

انجمن علمی روان‌درمانی در بیانیه‌ای با تأکید بر لزوم بازگشت تولیت سلامت روان به وزارت بهداشت اعلام کرد: کمیته‌ بین‌رشته‌ای «سامان‌دهی آموزش و خدمات سلامت روان» تشکیل شود.

 
برترین های جشنواره رازی معرفی و تجلیل شدند+تصاویر
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۲

محققان برتر حوزه علوم پزشکی در قالب بیست و دومین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی معرفی و تجلیل شدند.

 
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۱

دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو، گفت: با شماره گیری ۱۴۹۰ یا ۱۹۰، می توان به مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم متصل شد و از مشاوره دارویی بهره برد.

 
۲۰ سال بی توجهی به مامایی باعث شد آمار سزارین ایران جهانی شود
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۱

وزیر بهداشت گفت: آمار سزارین ما اگر جهانی شد به دلیل کم توجهی به مامایی بود و همانطور که این بی توجهی ۲۰ سال به طول انجامید، جبران آن نیز به همین مدت زمان توجه و پیگیری نیاز دارد.

 
کمبود پزشک متخصص در ایران
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰

قائم مقام وزارت بهداشت، گفت: در حال حاضر نسبت تعداد پزشک متخصص کشور حدود ۴۸ نفر به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است، در حالی که در اروپا این نسبت ۳۲۰ به ۱۰۰ هزار نفر است.

 
خواص درمانی و باور نکردنی چغندر
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۰

چغندر یک ریشه گیاهی باستانی محسوب شده که در درمان بسیاری بیماری ها مانند سرطان و پیشگیری از ابتلا به انها با تقویت سیستم ایمنی بدن تاثیرگذار است.

 
کدام قسمت مغز عامل استرس و حمله قلبی است؟
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۷

مطالعات محققان نشان می‌دهد که چطور فعالیت‌های هسته آمیگدال یا بادامه مغز با استرس و حمله قلبی مرتبط است.

 
سرطانهای که از مدارس شروع می‌شود + توصیه‌های خوشمزه
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۳

در حال حاضر مصرف زیاد غذاهای چرب و سرخ شده، انواع فست فودها و نیز مصرف زیاد نمک از جمله مشکلاتی است که در الگوی غذایی دانش آموزان وجود دارد.

 
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۴

درحالی در سال‌های اخیر هشدارهای زیادی در ارتباط با مصرف این قرص در رسانه‌ها و از طریق مسئولان عنوان شده است که درحال حاضر برشمار مصرف کنندگان این قرص در ایام امتحانات افزوده می‌شود تا آنجا که هشدارها همچنان نادیده گرفته می‌شود.

 
الکل علائم گرسنگی را درمغز فعال می کند
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۰

دانشمندان کشف کرده اند که الکل مغز را در حالت ' ضعف ' قرار می دهد به طوری که باعث افزایش حس گرسنگی و اشتها می شود.