نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
افزایش سرطان در ایران
۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۰

چهارم فوریه هرسال روزی است که به نام سرطان نام‌گذاری شده و در تمام دنیا گرامی داشته می‌شود. سرطان، نامی است که به مجموعه بیماری‌هایی اطلاق می‌شود که از تکثیر مهار نشده سلول‌ها پدید می‌آیند. سلول‌های سرطانی از ساز و کارهای عادی تقسیم و رشد سلول‌ها جدا می‌افتند و هنوز دلیل دقیق این پدیده مشخص نشده است....

 
چرا باید هر روز سر ساعت مشخصی غذایتان را بخورید؟
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۷

یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که الگوهای منظم و زمان بندی درست برای وعده‌های غذایی می‌تواند به داشتن یک زندگی سالم و در نهایت کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت و سکته مغزی کمک کند.

 
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۴

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: استرس و افسردگی رابطه تنگاتنگی با انواع سرطان‌ها دارد.

 
زمان برگزاري دهمین کنگره بین المللی ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۱

دبیر علمی دهمین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره کشوری ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران، گفت: ۷۰ درصد تشخیص های بالینی نیازمند کار آزمایشگاهی است.

 
شرایط جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت اعلام شد
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت با تشریح جزئیات و شرایط جذب اعضای هیات علمی در این وزارتخانه گفت: داوطلبان از 13 بهمن‌ماه به مدت یک ماه فرصت دارند با مراجعه به سایت اینترنتی این مرکز به نشانی http://aac.behdasht.gov.ir در چهاردهمین فراخوان جذب اعضای هیات علمی ثبت‌نام کنند.

 
آثار ناخوشایند سفر هوایی بر سلامت بدن انسان
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۴

هنگامی که نشسته اید، نیروی گرانش موجب جمع شدن مایعات در پاها می شود. این شرایط به طور معمول یک مشکل محسوب نمی شود زیرا هنگامی که بر می خیزید و راه می روید، عضلات پاها مایع اضافی را به نقاط دیگر بدن پمپ می کنند. اما هنگامی که برای ساعت ها روی صندلی هواپیما نشسته اید، تجمع مایع در پاها موجب تورم آنها ...

 
آسودگی خاطر به بیماران اعصاب و روان رسید
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۳

راه اندازی ۱۰۰۰ تخت روانپزشکی، برداشتن قدم‌های اول برای حمایت از آسیب‌پذیر ترین گروه بیماران توسط وزارت بهداشت بود ولی همراهی همه بخش‌های تأثیر گذار برای آرامش بیماران روان و در نهایت آرامش جامعه نباید مورد غفلت قرار گیرد.

 
مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی در میان دانشجویان علوم پزشکی
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۳

مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: ۶ آسیب‌ اجتماعی مهم در محیط‌ دانشگاه های علوم پزشکی شناسایی شده که «افت تحصیلی»، «شکست عاطفی» و «اعتیاد» فراگیرترین آسیب‌ها است.

 
پرستاران ایرانی «سندرم مرگ» گرفتند!
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۱

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور با هشدار نسبت به اینکه پرستاران ایرانی به دلیل کار بسیار و شیفت‌های متعدد شبانه دچار «سندرم مرگ» شدند، نسبت به عدم حضور رئیس دولت یازدهم در مراسم پرستاران انتقاد کرد و گفت: این عدم حضور در هیچ دولتی سابقه ندارد.

 
حتی یک وعده غذای چرب هم به کبد آسیب می رساند
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۱

یک مطالعه جدید نشان می دهد خوردن یک وعده غذای پرچرب نظیر پیتزا یا چیزبرگر، موجب اختلال در عملکرد کبد می شود.

 
این نشانه‌ها صدای ناقوس مرگ است
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۴

مهمترین ثمره خوردن غذاهای چرب انسداد رگهای خونی است که نارسایی‌های فیزیکی بسیاری را در پی دارد.

 
6 اشتباه که در حمام مرتکب می‌شویم!
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۷

حمام کردن یکی از کارهای لذت بخش در برنامه روزانه ما است. اما نباید ساده از کنار این مسئله گذشت زیرا ممکن است با ارتکاب برخی اشتباهات متحمل آسیب‌هایی به بدنمان شویم. در این گزارش 6 اشتباه رایج هنگام حمام کردن را بخوانید.

 
۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۹

کورتیزول توسط غده آدرنال یا فوق کلیه ترشح می ‌شود. ترشح کورتیزول در جریان واکنش بدن به استرس، در سطح بالایی صورت می‌ گیرد.

 
سالی 6600 عضو سالم دفن می‌شود
۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۴

مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایران گفت: به طور میانگین در هر سه ساعت یک نفر در کشور به دلیل عدم پیوند عضو فوت می‌کند ولی ما سالانه 6600 عضو سالم بدن را دفن می‌کنیم.

 
تاثیر چرت نیمروزی بر هوشیاری ذهن
۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۴

به گفته محققان، چرت زدن در بعد از ظهر، موجب هوشیاری ذهن شما می گردد.

 
هشدار درباره مرگ مغزی بر اثر قرص های شب امتحانی
۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۳

هر دارویی اگر خودسرانه و بدون تجویز پزشک استفاده شود قطعا برای مصرف کننده پرمخاطره خواهد بود .

 
۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۴

خانواده کودک دو ساله‌ای که بنا به توصیه پزشک باید تاندون دست راست خود را به تیغ جراح می‌سپردند متوجه شدند که پزشکان به اشتباه دست چپ این کودک را عمل کرده‌اند. بنا به گفته والدین این کودک تاندون دست راست فرزندشان از بدو تولد آسیب دیده بود و بنا به توصیه پزشک معالجش باید در دو سالگی عمل می‌شد.

 
نگاه جامعه و پرستاران به بیماران اعصاب و روان محترمانه باشد
۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۶

بیماران این بخش به اندازه کافی فشار روحی دارند نیاز است با برخورد های صمیمانه تر حال بیمار درک شود تا از شدت فشارهای روانی کاسته شود.

 
۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۴

وزیر بهداشت از ابلاغ ۲۰۰ راهنما و دستورالعمل بالینی به دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد و گفت: کار اجرایی این راهنماها از امروز سوم بهمن ماه آغاز می شود.

 
صحنه ای دیگر از ایثار در حادثه پلاسکو تکرار شد
۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۵

رئیس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، شهادت آتش‌نشانان فداکار و جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه ساختمان پلاسکو را، به ملت ایران و خانواده‌های معظم شهدای آتش‌نشان تسلیت گفت.