نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
حتما در طول سفرهاي نوروزی داروهای زیر را به همراه داشته باشيد!
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۵

با همراه داشتن داروهای ضروری و رعایت مسائل بهداشتی حین سفر می‌توانید لحظات به یادماندنی را برای خود رقم بزنید.

 
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۶

جمعی از اعضای شورای هماهنگی جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران در نامه ای خطاب به وزیر بهداشت، خواهان حضور نماینده جامعه پزشکان داخلی در جلسات شورای عالی بیمه و جلسات تصمیم گیری مربوط به این صنف شدند.

 
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۸

محققان توصیه می کنند با بکارگیری برخی راهکارهای طبیعی سلامت روان خود را بهبود بخشید.

 
جدایی آموزش پزشکی از وزارت بهداشت در مجلس رای می آورد؟
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۸

در آخرین جلسه کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه، پس از آنکه موضوع تلفیق بیمه ها نتوانست اکثریت آرا را به دست آورد، برخی نمایندگان راهکار ادغام دو وزارت رفاه و تأمین اجتماعی با وزارت بهداشت با نام وزارت «سلامت و رفاه» و جدایی بخش آموزش از وزارت بهداشت را مطرح کردند. سالها پیش هم این موضوع مطرح شده بود اما ...

 
چه کار کنیم ترش نکنیم؟ / نشانه های بیماری ریفلاکس
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۸

عضو هئیت مدیره انجمن گوارش و کبد ایران گفت : درد پشت جناق سینه ، سوزش سر دل ، تلخی دهان ، حالت تهوع ،سرفه های مزمن ،علائم شبه آسم ، گرفتگی صدا از جمله نشانه هایی است که باید به ریفلاکس معده در خود شک کرد. همچنین در کودکان عفونت گوش میانی و سینوزیت از نشانه های ریفلاکس (ترش کردن) تلقی می شود .

 
عوامل روانی ابتلا به سرطان در بانوان
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۲

به گفته محققان شایع‌ترین سرطان در آقایان سرطان معده است که با ادامه روند ابتلا در آینده به عنوان کشنده‌ترین سرطان شناخته خواهد شد، همچنین سرطان سینه در خانم‌ها نیز به عنوان پنجمین عامل مرگ و میر شناخته شده است.

 
گُل‌ قشنگی که باعث ایست قلبی می‌شود
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵

رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان با تشریح ماده فوق‌العاده سمی و کشنده خرزهره که روی بافت قلب اثر می‌گذارد، گفت: این گیاه گل‌های قشنگی دارند ولی باعث ایست قلبی و ایجاد ضربانات نامنظم قلب و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود.

 
تقریبا تمام رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد مورد بازنگري قرار گرفته‌اند
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۶

معاون آموزشی وزیر بهداشت،گفت: خوشبختانه وزارت بهداشت با دانشگاه آزاد اسلامی تعاملات زیادی دارد. بازرسی‌ها و بازدیدهای مکرری از مجموعه این دانشگاه انجام شده و تقریبا تمام رشته‌های این دانشگاه در حوزه علوم پزشکی مورد بازبینی قرار گرفته است.

 
با بیماران اعصاب و روان مهربانتر باشیم
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۶

فرهنگ مردم در برخورد با بیماران روانی در سال های اخیر مقداری بهتر شده اما هنوز در جامعه ما به بیماران روانی با دید یک بیمار و مریض نگاه نمی شود و رسانه ها باید در این زمینه فرهنگ سازی کنند؛ این سخنان دکتر جلال شاکری رییس بیمارستان فارابی کرمانشاه است که معتقد است فرهنگ سازی کلید رفع بسیاری از مشکلات ...

 
سالانه هر ایرانی 340 عدد دارو مصرف می‌کند
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۰

کارشناس مسوول معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ایران جزو 20 کشور اول در مصرف دارو است.

 
دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با پروفسور سمیعی و دعوت برای سفر وی به این استان
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۲

دکتر گلمکانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در روز دوم سفر هیات استانی به آلمان ضمن بازدید از مرکز نوروساینس هانوفر با پروفسور سمیعی جراح بزرگ مغز و اعصاب دیدار و گفتگو کرد.

 
وجود ۶ هزار اوتیسمی در کشور/ بی‌توجهی وزارت بهداشت به شیوع اوتیسم
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۹

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به ابتلای حدود ۶ هزار فرد به اوتیسم گفت:‌ متاسفانه الگوی شیوع اوتیسم در کشور مشخص نیست.

 
آثار ترسناک کمبود ویتامین D
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۰

سطوح مناسب ویتامین D از ما در برابر انواع مختلف سرطان محافظت می کند، افسردگی را کاهش می دهد، و نسبت به برخورداری از یک سیستم ایمنی قوی اطمینان حاصل می کند.

 
بیماری پارکینسون ریسک سکته را افزایش می دهد
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۱

یک بررسی گسترده نشان می دهد نوعی ارتباط بین بیماری پارکینسون و ریسک سکته وجود دارد.

 
۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۸

بدن ما هر روز نیازمند دریافت مجموع 2500 کالری از مواد مختلف پروتئین، چربی، نشاسته یا قند است.

 
خبرهای خوش وزارت بهداشت برای پزشکان و پرستاران
۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۹

معاون وزیر بهداشت گفت: در جلسه ای که در رابطه با بدهی سازمان های بیمه گر برگزار شد، امیدواریم شرایطی پیش بیاید تا بخشی از طلب پزشکان، پرستاران وتامین کنندگان مواد دارویی و تجهیزات تامین شود.

 
سلامت روان، ازاختلال روحی تا پیمایش مستمر
۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۳

اختلالات روحی و روانی در جامعه ایران جزء آن دسته از خط قرمزهایی به شمار می رود که بسیاری از افراد، ابتلا به آن را انکار می کنند. به همین دلیل، شناسایی و درمان این گروه از بیماران با چالش های جدی روبه رو شده است.

 
مزیت های پوست چرب؛ از شادابی تا پیریِ دیررس
۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۷

یکی از مزیت‌های بزرگ پوست چرب این است که خطوط و چین و چروک ها و علایم پیری پوست را با سرعت کمتری به نسبت انواع دیگر پوست ها نشان خواهد داد.

 
اگر یبوست دارید این غذاها را بخورید
۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۰

وقتی دچار یبوست می شوید همه چیز از خلق و خو گرفته تا انرژیتان دچار مشکل می شود. پریشان می شوید و احساس سنگینی دارید. برای درمان این مشکل، قبل از استفاده ی داروها بهتر است روی غذاها تمرکز کنید.

 
اعطای عنوان «طبیبِ دیدگان» به وزیر بهداشت
۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۱

در نهمین جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس عنوان "طبیبِ دیدگان"، حمایل سیمرغ و نشان شمس این جشنواره به دکتر هاشمی وزیر بهداشت اهدا شد.