نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
8 مزیت اثبات شده  بازی های رایانه ای در سلامت انسان
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴

بازی‌های رایانه‌ای مناسب می‌توانند در بهبود بیماری‌ها کمک‌های قابل توجهی کنند.

 
چرا قبل از مهمانی جوش می‌زنیم؟
۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۶

معروف است که سروکله ی جوش ها وقتی پیدا می شود که قرار است به مهمانی بروید و یا سر یک قرار مهم حاضر شوید. وقتی که ناگهان با آکنه روی پوست خودمان مواجه می شویم، باید نقش استرس را هم در نظر بگیریم. استرس در این وضعیت، سطح هورمون های کورتیزول و تستوسترون را افزایش می دهد و درنتیجه بر تولید چربی های بدن ...

 
سیگار الکترونیکی قلب را پیر می کند
۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۲

مطالعات جدید پژوهشگران نشان می دهد حتی یکبار مصرف سیگارهای الکترونیکی می تواند منجر به آسیب دیدن بافت های قلب و عروق شود. از سوی دیگر مصرف بلند مدت این سیگارها نیز سلامت بدن را با خطراتی جدی رو به رو می کند. تصویر سیگار الکترونیکی قلب را پیر می کند .

 
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۵

دبیر اجرایی شانزدهمین همایش انجمن داروسازان گفت: اعتیاد در کنار مسائل سیاسی و اقتصادی مغفول مانده که داروسازان به این حوزه وارد می‌شوند.

 
سیگار کشیدن مادر چه نقشی در مرگ جنین دارد؟
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۳

سیگار کشیدن مادران باردار، مهم‌ترین و خطرناک‌ترین فاکتور سندروم مرگ ناگهانی نوزاد است که به تلف شدن کودک در داخل رحم مادر منجر می‌شود.

 
برای اهدای جسد با این شماره ها تماس بگیرید
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۴

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور درباره واردات و اهدای جسد، شماری از مخاطبان درخواست دریافت جزئیاتی بیشتر در مورد شرایط اهدای جسد را داشتند که سازمان پزشکی قانونی شماره تماسی را در این خصوص اعلام کرد.

 
چرا در تابستان احساس خستگی می‌کنیم؟
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۱

در فصل تابستان افراد بیشتر دچار خستگی و کسالت می‌شوند اما چرا گرما موجب احساس رخوت و بی‌حالی می‌شود؟

 
تاثیر رفتارهای پرخطر میانسالی بر ریسک ابتلا به زوال عقل
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۸

طبق نتایج یک مطالعه ۲۵ ساله، قلب سالم در میانسالی تعیین کننده ریسک ابتلا فرد به زوال عقل در پیری است.

 
چرا وزیر بهداشت باید پزشک باشد
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۱

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، معتقد است در حال حاضر و با توجه به شرایط حاکم بر جامعه، ضرورت ایجاب می کند که وزیر بهداشت، پزشک باشد.

 
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۸

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: باید بتوانیم افراد معتاد را به مصرف داروها و مواد شبه مخدری که آسیب کمتری وارد می‌کند، سوق دهیم و آنها را از مصرف کننده مواد مخدر تزریقی به مصرف کننده مواد مخدر خوراکی تبدیل کنیم تا امکان ابتلا به بیماری‌های عفونی مانند ایدز و هپاتیت در جامعه کاهش یابد.

 
الكل با روان انسان چه می کند؟
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۸

الکل سیستم مغزی را سرکوب می کند و فرد مصرف کننده کنترل و عقلانیتش را از دست می دهد و خلق و خویش به تدریج تغییر می کند؛ یعنی فرد ممکن است وارد یک فاز عمیق افسردگی شود.

 
قد کوتاها سنگ پا یادشون نره!
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۰

استفاده از «سنگ‌پا» دارای خواص و فواید زیادی است؛ استفاده از سنگ‌پا با تحریک هیپوفیز مغز و تولید هورمون رشد، به افزایش قد کمک شایانی می‌کند.

 
جدیدترین آمار مبتلایان به ایدز در کشور اعلام شد
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۷

رییس اداره ایدز وزارت بهداشت با بیان اینکه بیماری ایدز از طریق رابطه جنسی در کشور در حال افزایش است، جدیدترین آمار مبتلایان به این بیماری را اعلام کرد.

 
برنامه‌های وزارت بهداشت برای کاهش آسیب و درمان اعتیاد اعلام شد
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۸

اخیرا برنامه ششم توسعه از طرف رئیس جمهور ابلاغ شد و در این سند بند مهمی در حوزه آسیب‌های اجتماعی وجود دارد که پای سازمان‌های زیادی را برای محقق شدن آن به میان می‌کشد

 
مرگ روزانه ۳۰۰ نفر در کشور به دلیل آنفارکتوس قلبی
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۷

رئیس نوزدهمین همایش بین‌المللی تازه‌های قلب و عروق با اشاره به اینکه روزانه ۳۰۰ نفر در کشور به دلیل آنفارکتوس جان خود را از دست می‌دهند، گفت: استعمال دخانیات، نداشتن خواب مناسب، اضطراب مزمن، دیابت و فشار خون بالا از عوامل بروز بیماری‌های قلبی و عروقی است.

 
بيماران ‌ام‌اس منعی برای ازدواج ندارند
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸

پنجشنبه‌شب گذشته، تالار مهرباني ميزبان مراسمي از جنس عشق، محبت و مهرباني بود. آن شب اين تالار، ميزبان مراسم ازدواج زوج‌هاي بيماران‌ ام‌‌اس بود. خيرين و انجمن ‌ام‌اس براي بيماران، آن شب را براي هميشه در ذهنشان خاطره‌انگيز و يه‌يادماندني کردند.

 
علت اینکه گاهی اوقات هوس خوراکی‌های شیرین می‌کنیم چیست؟
۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۴

فاکتورهای فیزیولوژیک، اجتماعی و روانی در علاقه فرد به مصرف مواد غذایی خاصی مانند خوراکی‌های شیرین تاثیرگذار است.

 
اقدام به خودکشی بیمار ارومیه ای ناکام ماند+عکس
۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵

بیمار افسرده که قصد خروج از پنجره اتاق محل بستری خود در بیمارستان امام خمینی ارومیه را داشت، بوسیله یکی از پرسنل خدمات بیمارستان نجات داده شد.

 
«علی اصغر پیوندی» رئیس نظام پزشکی تهران شد
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۷

دکتر علی اصغر پیوندی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر انتخاب وی به عنوان ریاست سازمان نظام پزشکی تهران را تائید کرد.

 
بهترین زمان برای تشخیص بیش فعالی کودکان
۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۱

اغلب کودکانی که اختلال کم‌توجهی-بیش‌فعالی آن‌ها توسط یک روان‌پزشک تشخیص داده شد زیر 6 سال و آنانی که اختلال آن‌ها توسط یک روان‌شناس تشخیص داده شد بیش از 6 سال داشتند.