نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
اختلال  PTSD ( اختلال استرس پس از سانحه)
۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۱

درمان می‌تواند نشانه‌های PTSD را ضعیف‌تر و محدودتر کند و توانایی فرد، برای مدیریت احساسات مربوط به واقعه فاجعه بار را افزایش دهد.

 
افســردگي و درماندگي آموخته شده
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۲

سلیگمن مفهوم درماندگی آموخته شده را به عنوان حالت ویژه ای که اغلب در نتیجه اعتقاد فرد مبنی بر اینکه رویدادها در کنترل او نیستند در او ایجاد می شود، تعریف کرد.

 
"فنیل کتونوری PKU "مطالعه، بررسی و مروری بر تحقیقات انجام شده
۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۲

هدف از درمان این بیماری، کاهش مقدار فنیل آلانین در بدن به منظور پیشگیری از عقب ماندگی ذهنی کودک است.

 
اختلالات زبان و گفتار (مقاله)
۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۰

زبان را میتوان سیستمی دو سویه دانست که از یک سو راه به بیان افکار و مفاهیم مصنوعی ذهنی در قالب یک سری نشانه ها و علامات میدهد و از سوی دیگر تفسیر معکوس آن علایم و نشانه ها به شکل افکار و مفاهیم ذهنی را ممکن میسازد

 
۱۳ عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان
۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۵۱

اختلالات خلقی که پس از زایمان رخ می دهد در 3 سطح غم، افسردگی و روان پریشی شناخته می شود. آن دسته از اختلالات خلقی که 3 تا 6 ماه پس از اولین زایمان اتفاق می افتد به عنوان «افسردگی پس از زایمان» شناخته می شود.

 
مقاله / اختلال اوتیسم
۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۵

یکی از صفات مطرح شده در طیف اوتیسم، نقص در مهارت اجتماعی که افراد با کارکرد هوش بالا ممکن است از این صفت آگاه شوند و خودشان را کمتر از دیگران بدانند این موضوع می‌تواند عزّت نفس آنها را به شدت پایین آورد (هریت، وانگ و داستور، 2007).

 
صــرع در کودکان / مروری بر پژوهش های انجام شده
۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۱۱

اختلال صرع باعث کاهش توانایی های اجتماعی کودکان سن مدرسه گشته و این کودکان نسبت به همسالان خود مشکلات بیشتری در حوزه ی رفتاری، عاطفی و ارتباط با همسالان دارند.

 
تاریخچه رواندرمانی/ برجسته ترین تكنيك هاي رواندرمانی را بشناسيد
۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۷

شناخت درمانی دارای ضابطه بوده و مشکلات فرد را در سه حیطه ی زمانی مورد بررسی قرار می دهد. در شناخت درمانی بیمار به صورت فعال یاد میگیرد تا افکار ناکارآمد خود را شناسایی، ارزیابی و اصلاح کند، همچنین این نوع درمان بر زمان حال تاکید دارد و روی مشکل فعلی بیمار تمرکز می کند.

 
بهبود عملکرد در کودکان نارساخوان
۳۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۵

نارسا خواني اختلالي است كه شخص علي رغم تجارب آموزشي متعارف ، دركسب مهارت زباني خواندن، نوشتن و هجي كردن كه متناسب با توانايي هوشش باشد عاجز است ؛اين اختلال ممكن است ناشي از نقص هاي مادر زادي و يا در اثر آسيب مغزي پس از تولد باشد

 
لقمــه‌های خشـم (بوليميا)
۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۴۸

در موقع عصبانیت، ناامیدی و غمگینی غذا می‌خورید؟ خوردن برای شما التیام‌بخش است؟ آیا بعد از آنکه از روی هیجان و عصبانیت کلی خوراکی پرکالری و چاق‌کننده خوردید، بعد پشیمان می‌شوید و عذاب وجدان می‌گیرید؟

 
نشانه‌های افسردگی در دختران نوجوان
۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۰

مدرسه، امتحانات، قرارهای عشقی، جدایی ـ آن بیرون دنیای سختی انتظار نوجوانان را می‌کشد.

 
واقعیت‌ها و باورهای غلط در مورد افسردگی
۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۷

هر چه افسردگی بهتر می‌شود خواب و اشتها نیز بهبود پیدا می‌کنند. و افرادی که به یک مشاور برای درمان مراجعه کرده باشند به مهارت‌های بهتری برای مقابله با تنش در زندگی مجهز شده‌اند.

 
سندرم توره ،مروری بر مطالعات انجام شده
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۱

مشخصه بارز نشانگان تورت تيك هاي متعدد و مزمن حركتي و صوتی مي باشد. افراد مبتلا به نشانگان تورت از هوش طبيعي برخوردار مي باشند.

 
چه کسانی در معرض بیماری اضطراب قرار دارند؟!
۲۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰

اضطراب از اختلالات روحی روانی است که به دلیل شیوع و گسترش آن در اشکال مختلف میان همه سنین، با عنوان 'بیماری قرن' شناخته شده است.

 
اختلال ارتباط اجتماعی (پراگماتیک) در DSM-5
۱۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۳

اختلال ارتباط اجتماعی (پراگماتیک)، یکی از اختلالات رشدی عصبی است که جدیدا به عنوان یک اختلال ارتباطی به پنجمین ویرایش تشخیصی و آماری بیماری های روانی (DSM-5) اضافه شده است.

 
پارادوكسيكال تایم تیبل، تکنیکی برای فراموش کردن خاطرات بد گذشته
۱۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۶

يادآوري بيش از حد خاطرات بد علاوه بر آنكه باعث مي شود نتوانيد براي آينده، درست تصميم بگيريد، خود يك مشكل رواني محسوب مي‌شود كه روانشناسان باليني از آن به نشخوار فكري ياد مي‌كنند كه يكي از شاخه هاي وسواس فكري است .

 
چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟
۱۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۷

به نظر می‌رسد این افکار از جایی خارج از کنترل شما می‌آیند و محتوای آنها به ظاهر غریب و تهدیدآمیز است.

 
علائم بیش فعالی در بزرگسالان
۱۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۹

این اختلال می‌تواند زندگی زناشویی و یا هرگونه رابطه‌ی دیگری را به راحتی خراب کند. برای افراد دارای اختلال ADHD بسیار سخت است که تعهد اجتماعی داشته باشند، تولدها و سالگردها را به یاد داشته باشند و این که کارهای روزمره را تمام کنند و قبض‌ها و مالیات‌ها را به‌موقع پرداخت کنند.آن‌ها به سرعت عصبانی می‌شوند ...

 
افسردگی، دلایل و علائم بیماری افسردگی
۱۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۰

بیماری افسردگی بر طرز فکر، احساس و رفتار شما تاثیر می‌گذارد.فرد مبتلا به افسردگی بدون هیچ دلیل خاصی گریه میکند.نرخ خودکشی در بیماری افسردگی بالاتر است

 
چه چیزی باعث ابتلا به شیزوفرنی می شود؟
۱۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۰

افراد شیزوفرنی گاهی رفتارهای مکرر مثل قدم زدن های مداوم انجام می دهند . در مقایسه با کلیشه های معمول خطر خشونت نسبت به دیگران خیلی کم است .