نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
بهبود عملکرد در کودکان نارساخوان
۳۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۵

نارسا خواني اختلالي است كه شخص علي رغم تجارب آموزشي متعارف ، دركسب مهارت زباني خواندن، نوشتن و هجي كردن كه متناسب با توانايي هوشش باشد عاجز است ؛اين اختلال ممكن است ناشي از نقص هاي مادر زادي و يا در اثر آسيب مغزي پس از تولد باشد

 
لقمــه‌های خشـم (بوليميا)
۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۴۸

در موقع عصبانیت، ناامیدی و غمگینی غذا می‌خورید؟ خوردن برای شما التیام‌بخش است؟ آیا بعد از آنکه از روی هیجان و عصبانیت کلی خوراکی پرکالری و چاق‌کننده خوردید، بعد پشیمان می‌شوید و عذاب وجدان می‌گیرید؟

 
نشانه‌های افسردگی در دختران نوجوان
۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۰

مدرسه، امتحانات، قرارهای عشقی، جدایی ـ آن بیرون دنیای سختی انتظار نوجوانان را می‌کشد.

 
واقعیت‌ها و باورهای غلط در مورد افسردگی
۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۷

هر چه افسردگی بهتر می‌شود خواب و اشتها نیز بهبود پیدا می‌کنند. و افرادی که به یک مشاور برای درمان مراجعه کرده باشند به مهارت‌های بهتری برای مقابله با تنش در زندگی مجهز شده‌اند.

 
سندرم توره ،مروری بر مطالعات انجام شده
۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۱

مشخصه بارز نشانگان تورت تيك هاي متعدد و مزمن حركتي و صوتی مي باشد. افراد مبتلا به نشانگان تورت از هوش طبيعي برخوردار مي باشند.

 
چه کسانی در معرض بیماری اضطراب قرار دارند؟!
۲۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰

اضطراب از اختلالات روحی روانی است که به دلیل شیوع و گسترش آن در اشکال مختلف میان همه سنین، با عنوان 'بیماری قرن' شناخته شده است.

 
اختلال ارتباط اجتماعی (پراگماتیک) در DSM-5
۱۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۳

اختلال ارتباط اجتماعی (پراگماتیک)، یکی از اختلالات رشدی عصبی است که جدیدا به عنوان یک اختلال ارتباطی به پنجمین ویرایش تشخیصی و آماری بیماری های روانی (DSM-5) اضافه شده است.

 
پارادوكسيكال تایم تیبل، تکنیکی برای فراموش کردن خاطرات بد گذشته
۱۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۶

يادآوري بيش از حد خاطرات بد علاوه بر آنكه باعث مي شود نتوانيد براي آينده، درست تصميم بگيريد، خود يك مشكل رواني محسوب مي‌شود كه روانشناسان باليني از آن به نشخوار فكري ياد مي‌كنند كه يكي از شاخه هاي وسواس فكري است .

 
چطور افکار مزاحم را از ذهنتان بیرون کنید؟
۱۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۷

به نظر می‌رسد این افکار از جایی خارج از کنترل شما می‌آیند و محتوای آنها به ظاهر غریب و تهدیدآمیز است.

 
علائم بیش فعالی در بزرگسالان
۱۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۹

این اختلال می‌تواند زندگی زناشویی و یا هرگونه رابطه‌ی دیگری را به راحتی خراب کند. برای افراد دارای اختلال ADHD بسیار سخت است که تعهد اجتماعی داشته باشند، تولدها و سالگردها را به یاد داشته باشند و این که کارهای روزمره را تمام کنند و قبض‌ها و مالیات‌ها را به‌موقع پرداخت کنند.آن‌ها به سرعت عصبانی می‌شوند ...

 
افسردگی، دلایل و علائم بیماری افسردگی
۱۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۰

بیماری افسردگی بر طرز فکر، احساس و رفتار شما تاثیر می‌گذارد.فرد مبتلا به افسردگی بدون هیچ دلیل خاصی گریه میکند.نرخ خودکشی در بیماری افسردگی بالاتر است

 
چه چیزی باعث ابتلا به شیزوفرنی می شود؟
۱۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۰

افراد شیزوفرنی گاهی رفتارهای مکرر مثل قدم زدن های مداوم انجام می دهند . در مقایسه با کلیشه های معمول خطر خشونت نسبت به دیگران خیلی کم است .

 
بیماری های شدید جسمی با روح و روان چه می کنند؟!
۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۷

بسیاری از ما در دوره ای از زندگی دچار یک بیماری شدید جسمی می شویم. هم بیماری و هم درمان آن می تواند طرز فکر و احساس ما را تحت تأثیر قرار دهد.

 
تنهایی و ترس از تنها شدن
۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰

تنهایی را نباید با ترس از تنها شدن برابر دانست. همه آدمها گاهی بخاطر شرایط تنها می‌شوند یا خیلی‌وقت‌ها هم تصمیم می‌گیرند که تنها باشند.

 
علائم و ملاک های تشخیصی اختلال پانیک طبق DSM-5
۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۲

حمله شدید اضطراب همراه با احساس مرگ قریب الوقوع را اختلال وحشت زدگی می نامند

 
انفجار عصبی!
۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۱۵

بسیاری از افراد زمانی که علائم و نشانه‌های اختلالات روانشناختی را تجربه می‌کنند، دچار ترس از دیوانگی می‌شوند. نگرانی این افراد با چند علامت یا مزمن شدن نشانه‌ها روز‌به‌روز شدید می‌شود و مدام ترس دارند که از لحاظ روانی غیرعادی باشند یا ذهن آنها به طور دائم، پیرامون «دیوانه» شدن درگیر است.

 
تشخیص افتراقی هیپوتیروییدی و هایپرتیروییدی از اختلالات روانی
۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۰

اين مطلب به ضرورت بررسی،معاینه و آزمایشات کم کاری تیروئيد و پر کاری تیروئید و آشنایی با علایم این بیماری ها در تشخیص افتراقی و پیش از تشخیص برخی اختلالات روانی مي پردازد.

 
گفتگو درمانی در مقابل دارو درمانی برای افسردگی
۲۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۹

آیا حقیقتاً برای ذهن آشفته می‌تواند یک درمان پزشکی وجود داشته باشد؟ جهت درمان افسردگی محاسن دارو درمانی در مقایسه با گفتگو درمانی و بالعکس چیست؟ برای اینکه تصوری نسبی و مقایسه‌ای از این دو روش درمانی بدست آورید، این مقاله‌ را مطالعه نمایید.

 
چرا استرس مهمترین سم بدن است؟
۲۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۹

طرز تفکر و احساس و نوع بینش ما به زندگی، کیفیت سلامت ما را تعیین می‌کند. دانش بشر به مراتب پیشرفت کرده و می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند، اما استرس همچنان به عنوان یک موضوع خاکستری و غیر شفاف باقی مانده است. اما چاره چیست؟

 
وقتی که روان، تن را بیمارمی کند
۲۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۲

روح حامل زندگی انسان است.گرچه روح فاقد بعد فیزیکی است ولی در هرصورت نیاز به تغذیه دارد. روح از تفکرات ما تغذیه می کند و ازسرچشمه احساس سیراب می شود.