نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
بیماری های شدید جسمی با روح و روان چه می کنند؟!
۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۷

بسیاری از ما در دوره ای از زندگی دچار یک بیماری شدید جسمی می شویم. هم بیماری و هم درمان آن می تواند طرز فکر و احساس ما را تحت تأثیر قرار دهد.

 
تنهایی و ترس از تنها شدن
۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰

تنهایی را نباید با ترس از تنها شدن برابر دانست. همه آدمها گاهی بخاطر شرایط تنها می‌شوند یا خیلی‌وقت‌ها هم تصمیم می‌گیرند که تنها باشند.

 
علائم و ملاک های تشخیصی اختلال پانیک طبق DSM-5
۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۲

حمله شدید اضطراب همراه با احساس مرگ قریب الوقوع را اختلال وحشت زدگی می نامند

 
انفجار عصبی!
۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۱۵

بسیاری از افراد زمانی که علائم و نشانه‌های اختلالات روانشناختی را تجربه می‌کنند، دچار ترس از دیوانگی می‌شوند. نگرانی این افراد با چند علامت یا مزمن شدن نشانه‌ها روز‌به‌روز شدید می‌شود و مدام ترس دارند که از لحاظ روانی غیرعادی باشند یا ذهن آنها به طور دائم، پیرامون «دیوانه» شدن درگیر است.

 
تشخیص افتراقی هیپوتیروییدی و هایپرتیروییدی از اختلالات روانی
۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۰

اين مطلب به ضرورت بررسی،معاینه و آزمایشات کم کاری تیروئيد و پر کاری تیروئید و آشنایی با علایم این بیماری ها در تشخیص افتراقی و پیش از تشخیص برخی اختلالات روانی مي پردازد.

 
گفتگو درمانی در مقابل دارو درمانی برای افسردگی
۲۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۹

آیا حقیقتاً برای ذهن آشفته می‌تواند یک درمان پزشکی وجود داشته باشد؟ جهت درمان افسردگی محاسن دارو درمانی در مقایسه با گفتگو درمانی و بالعکس چیست؟ برای اینکه تصوری نسبی و مقایسه‌ای از این دو روش درمانی بدست آورید، این مقاله‌ را مطالعه نمایید.

 
چرا استرس مهمترین سم بدن است؟
۲۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۹

طرز تفکر و احساس و نوع بینش ما به زندگی، کیفیت سلامت ما را تعیین می‌کند. دانش بشر به مراتب پیشرفت کرده و می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند، اما استرس همچنان به عنوان یک موضوع خاکستری و غیر شفاف باقی مانده است. اما چاره چیست؟

 
وقتی که روان، تن را بیمارمی کند
۲۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۲

روح حامل زندگی انسان است.گرچه روح فاقد بعد فیزیکی است ولی در هرصورت نیاز به تغذیه دارد. روح از تفکرات ما تغذیه می کند و ازسرچشمه احساس سیراب می شود.

 
هیجـــــان‌هایتان را نخورید!
۱۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۵

اگر شما هم فکر می کنید، تنها آمادگی که برای رژیم گرفتن دارید، پیروی از یک رژیم غذایی است؛ هزینه، وقت و انرژی تان را تلف نکنید! پژوهش ها نشان می دهند که درمان مبتنی بر رژیم غذایی، به تنهایی برای کاهش وزن کافی نیست و عموما منجر به شکست می شود.

 
همه چیز در مورد اختلال خوردن
۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۳

اختلال در خوردن موجب سه نوع بیماری روانی می شود که باید برای درمان به روانکاو مراجعه شود.

 
نشانه های اختلالات شایع روانی چیست؟
۱۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۹

شاید بسیاری از افراد جامعه دچار انواع مختلفی از اختلالات روانی باشند ، اما چون نسبت به آن آگاهی ندارند ، برای درمان آن اقدامی انجام نمی دهند. اولین مرحله برای درمان اختلال ، داشتن شناخت کامل نسبت به نوع بیماری است.

 
روياهايتان به شما چه مي‌گويند؟
۲۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۲

زيگموند فرويد مي‌گفت روياها راه برگزيده براي رسيدن به ذهن ناهشيارند. او كه بيش از هر كسي درباره رويا صحبت كرده آن‌ها را آيينه‌هايي مي‌ديد كه واقعيت درون ما را توضيح مي‌دهند.

 
روش‌ های درمانی انواع فوبیا در بچه‌ ها
۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۹

تقریبا همه آدم‌ها حس ترس را تجربه کرده‌اند. البته در مورد خیلی‌ها این حس موقتی و گذرا است اما گاهی اوقات هم به یک ترس همیشگی و آزاردهنده تبدیل می‌شود که زندگی طبیعی فرد را مختل می‌کند.

 
بیماری دمانس، شبیه و متفاوت با آلزایمر
۱۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۴

دمانس به اختلالات پیشرونده سیستم عصبی اطلاق می‌شود که مشخصه آن از بین رفتن اعمال عالی قشر مغز نظیر حافظه، قضاوت، تکلم، رفتار و مهارت‌های حرکتی پیشرفته است.

 
خجالتی هستید یا اضطراب اجتماعی دارید؟
۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۸

هنگامی‌که اضطراب اجتماعی داشته باشید، این افکار را در سر خواهید داشت: مشکل من چیست؟ چرا نمی‌توانم صحبت کنم؟ آیا این حالت برطرف خواهد شد؟ مردم به این فکر خواهند افتاد که من آدم عجیب‌وغریبی هستم. من در آن جمع شرکت نخواهم کرد و برای روزها نگران خواهم ماند؟

 
صداهایی که روان را می خراشد
۱۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۱

حتما کشیده شدن ناخن معلم روی تخته سیاه یادتان هست، حس انقباضی که در همه بدن تان احساس می کردید کاملا غیر ارادی است. حالا تصور کنید صداهای دیگری همین حس را به شما بدهد و حتی شما را به وحشت بیندازد یا باعث خشم شما شود.

 
تغذیه در بزرگسالان بیش فعال
۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۴

برنامه غذایی که بسیاری از ویتامین ها و مواد مغذی را برای این افراد تأمین کند، می تواند در کاهش علائم این اختلال کمک کننده باشد.

 
طرحواره درمانی هیجانی
۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۲۳

مدل طرحواره ای هیجان تلاش می کند توضیح دهد که وقتی یک هیجان برانگیخته می شود نظریه ی پنهان هیجان ها نیز فعال می شود

 
پاک کردن لکه‌ ننگ بیماری روانی!
۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۰

تحقیقات منتشر شده نشان می‌دهد که بیماری‌های روانی مانند افسردگی، اضطراب، اسکیزوفرنی، اختلال دوقطبی و گروهی دیگر از بیماری‌های روانی، بیماری‌های مغز هستند، همان‌طور که سرطان سینه، ذات‌الریه یا پسوریازیس بیماری‌های دیگر اندام‌های بدن هستند.

 
فوبیا چیست و آیا درمان دارد؟
۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰

فوبیا را از دیدگاه های مختلفی می توان بررسی کرد تا افرادی که از نوعی ترس شدید رنج می برند بتوانند تا حدودی ریشه این ترس را در خود بیابند.