نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
در کارگاه هاي طرحواره درمانی چه موضوعاتی مطرح میشود؟
۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۰

واژه «طرحواره» یا «اسکیما» (Schema) بطور کلی بعنوان ساختار، قالب یا الگو تعریف می شود.

 
اهمیت دادن به ظاهر تا کجا نشانه بیماری نیست؟
۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰

همه انسان‌ها، به‌خصوص افرادی که برای خود ارزش قائل هستند، به رسیدگی‌های ظاهری نیاز دارند. در اصل، این رفتار نشانه سلامت، شادابی و عزت‌نفس است. اما اهمیت دادن به ظاهر تا کجا نشانه بیماری نیست؟

 
توصیه های جادویی برای کنترل اضطراب
۱۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۱

همانند یک مبارز رفتار کنید. هنگامی که اضطراب شما را از یک فعالیت اجتماعی یا رویدادی مهم دور می کند با انجام دادن خلاف آنچه ذهن شما می گوید بار دیگر کنترل تان را در اختیار خود بگیرید. بر همین اساس، شما پیروز خواهید بود و اضطراب طرف مغلوب مبارزه خواهد بود.

 
رفتار درمانی شناختی" یا CBT چیست؟
۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۸

رفتار درمانی شناختی که به اختصار CBT گفته مي شود یک رویکرد روان‌درمانی است، که احساسات ناکارآمد و رفتارها، فرایندها و مضامین شناختی ناسازگارانه را، از طریق شماری از روش‌های سیستماتیک، صریح و هدف‌مدار نشانه می‌گیرد. نام این روش اشاره به رفتار درمانی، شناخت درمانی، و به ترکیبی درمانی از این دو بر اساس ...

 
تفاوت های ADHD درDSM-IV و DSM-5
۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۶

توجه داشته باشید که 12 سالگی سن شروع این اختلال نیست. DSM-5 برای ADHD سن شروع تعیین نمی کند

 
از ارتباط اضطراب و بیماری‌های جسمانی بیشتر بدانید
۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰

هنگامی که اضطراب حالتی مزمن و پایدار به خود می گیرد بدون این که نیازی به مبارزه یا فرار از چیزی داشته باشیم نه تنها می تواند در زندگی عادی ما اختلال ایجاد کند، بلکه سلامت جسمی انسان را نیز تحت تاثیرات منفی قرار می دهد.

 
علائمی که می گویند اضطراب دارید
۲۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۴

نگرانی های بیش از حد نیز منجر به اختلالات اضطرابی خواهد شد که در حال حاضر یکی از شایع ترین اختلالات روانی در جهان است و درمان آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

 
علل،انواع و راهکار درمانی وسواس
۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۸

بر اساس آخرین آمار اعلام شده پیمایش ملی سلامت روان، ۱/۵ در صد جمعیت ۱۵ تا ۶۴ سال کشور، به انواع مختلف بیماری وسواس مبتلا هستند.

 
اضطراب جدایی؛ طبیعی یا غیرطبیعی؟
۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۳

اضطراب دایمی یک مرحله طبیعی از تکامل کودکان است و به طور طبیعی همچنان که فرزند شما بزرگ تر می شود از بین می رود.

 
علل اختلالات اضطرابی
۱۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۸

اضطراب واکنش طبیعی بدن نسبت به محرک های بیرونی است. تصور کنید در شرف انجام یک آزمون بسیار مهم مانند کنکور هستیدو زمان طولانی را برای موفق شدن درآن طی می کنید.

 
آمیختگی و گسلش در درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد چطور باعث تغییر قضاوت‌های ما می‌شوند؟
۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۵

نگاهی به تجربیات خودتان بیندازید، زمانی که به افکار خود چسبیده‌اید و اسیر آن می‌شوید تا چه اندازه از ادامه کارهایی که می‌توانستید انجام دهید و انجام دادن آن‌ها مهم است بازمی‌مانید؟

 
اختلالات بلوغ در دخترها و پسرها!
۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۹

بلوغ دوره‌ای در زندگی است که کودک دچار تغییرات جسمی شده و بدن او بالاخره به بدن یک بزرگسال تبدیل می‌شود که قادر به تولیدمثل است.در نیمه اول بلوغ، رشد بسیار تند صورت می‌گیرد و وقتی بلوغ به اتمام رسید، رشد قطع می‌شود.

 
چگونه با اضطراب کنار بیاییم؟
۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۸

چگونه با اضطراب کنار بیاییم؟ به این سؤال تنها زمانی می‌توان جواب داد که قبول کنیم ذهن و بدن تحت استرس و نگرانی بیش از حد بدون علت موجه قرار دارند. اجازه دهیدن نگاهی به روش‌های کنار آمدن با اضطراب و زندگی بدون استرس داشته باشیم!

 
درباره حمله «پانیک» یا همان «هول» کردن خودمانی
۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹

در زمان حمله تقریبا همه مبتلایان به این باور می‌رسند که در حال مردن هستند و مدام از پزشک می‌پرسند «آیا خوب می‌شوم؟»

 
وسواسی‌هایی که به سادگی تسلیم نمی‌شوند/ پیامدهای وسواس فکری - عملی
۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۳

یک روانشناس معتقد است:در وسواس فکری افکار مزاحم و تکرارشونده در ذهن وجود دارد مثلا فردی که دچار وسواس فکری است اگر در تلویزیون صحنه یک تصادف را مشاهده کندبه سرعت تصویری از تصادف عزیزانش در ذهنش شکل می گیرد و در ذهنش آنها را به بیمارستان می برد و تمامی زوایای ممکن و ناممکن این حادثه را در ذهنش بررسی ...

 
روان شناسي عصبانيت؛ چرا این روزها اینقدر زود از کوره در می رویم؟
۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۷

چرا این روزها زود از کوره در می رویم؟ روان شناس ها و جامعه شناس ها به این سوال پاسخ می دهند.

 
افسردگی دروازه ورود به بیماری ام اس
۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۰

افسردگی در اشکال مختلف از علائم شایع بیماری ام.اس است. افسردگی واژه ای که برای طیف گسترده ای از تغییرات روحی، از بی حوصلگی روزانه تا اوج این حالت گفته می شود که نیازمند درمان بالینی است. درمان افسردگی ممکن است ماهها طول بکشد.

 
ریشه یابی افسردگی در نوجوانان
۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۲۷

برای هر یک از ما پیش می آید که در برهه ای از زندگی دچار ناراحتی و رنجی می شویم که گاه تحمل آن برایمان سخت و طاقت فرسا می شود و شاید بتوان گفت به نوعی افسرده می شویم

 
چرا استرس خطرناک است؟
۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۴

بر اساس مقاله‌ای که در شماره‌ ماه دسامبر ۲۰۰۷ مجله‌ انجمن علوم روان‌شناسی منتشر شد، اکنون ثابت شده است که استرس موجب تخریب همه‌چیز، از لثه تا قلب‌تان می‌شود و همچنین شما را در برابر بیماری‌هایی از سرماخوردگی عادی گرفته تا سرطان آسیب‌پذیر می‌سازد.

 
چرا افسرده می شویم؟
۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۹

امروزه افراد افسردگی زیادی را دور و بر خود مشاهده می‌کنیم. این اختلال روانی علل متفاوتی می‌تواند داشته باشد. با داشتن مهارت‌های کافی می‌توان با این عوامل مقابله نمود.