نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
قورت دادن استرس!
۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۲

ما چه زمانی استرس می‌گیریم؟ وقتی درک می‌کنیم که برای یک موقعیت خاص، تقاضایی از سوی محیط(روابط، کار، مدرسه و دانشگاه) وجود دارد که فراتر از توانایی کنارآمدن و تطبیق ما با آن است؛

 
دژاوو؛ بهترین نشانه بیماری صرع و اسکیزوفرنی!
۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۷

کلمه دژاوو توسط دکتر ورنون پنه در سال ۱۹۷۹ تبدیل به یک واژه جهانی شد. دژاوو در معنی به معنای "هر تصور ذهنی نامناسب از آشنایی تجربه حاضر در گذشته نامعلوم" .

 
ازدواج در اسکیزوفرنیا چه شروطی دارد؟
۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۸

اسکیزوفرنیا یک بیماری مزمن روان پزشکی است که در بیشتر موارد در اوایل جوانی بروز می‌کند. این بیماری عمدتا به دلایل ژنتیکی رخ می‌دهد و درمان اصلی آن، دارودرمانی است.

 
13 نشانه افسردگی کودکان که هر پدر و مادری باید بداند
۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۱

با اینکه افسردگی بیشتر در نوجوانان دیده می شود اما این مشکل می تواند در هر سنی شروع شود. ممکن است فرزندتان نتواند با کلمات، افسردگیش را توضیح دهد. در اینجا شمایید که باید حواستان به برخی علائم باشد.

 
شناخت درمانی بک Beck’s cognitive therapy
۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۵

مدل شناختی بک، با کار روی افراد افسرده شروع و سپس به سایر اختلالات نظیر اضطراب، اختلالات شخصیتی و اعتیاد گسترش داده شد.

 
نشانه های خاموش اختلال خلقی فصلی
۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۶

اختلال خلقی فصلی واقعا وجود دارد: تحقیقات جدید نشان داده کاهش دمای هوا در برخی از افراد، باعث بروز حالت ناراحتی و غم می شود.

 
چرا زنان افسرده می‌شوند؟
۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۴

علاوه بر تغییرات هورمونی و شیمیایی دوران بلوغ، حساسیت در مقابل سختی‌ها و مشکلات، تردیدهای شخصی و کاهش اعتماد به نفس در حل مشکلات و نیاز به تأیید و کسب موفقیت در دختران بزرگسال، از عوامل آسیب‌پذیری آنها به افسردگی در این سنین شناخته شده‌اند.

 
آشنايي با 8 روانکاو معروف معاصر دنیا و سبک‌های نوین آنها
۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۸

وقتی بحث از روانکاوی می‌شود، معمولا مسایلی درباره ناخودآگاه، فروید و... برایمان تداعی می‌شود. اغلب افراد در مورد بسیاری از عواملی که احساسات و رفتارهای آنها را تعیین می‌کنند، آگاه نیستند.

 
در کارگاه هاي طرحواره درمانی چه موضوعاتی مطرح میشود؟
۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۰

واژه «طرحواره» یا «اسکیما» (Schema) بطور کلی بعنوان ساختار، قالب یا الگو تعریف می شود.

 
اهمیت دادن به ظاهر تا کجا نشانه بیماری نیست؟
۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰

همه انسان‌ها، به‌خصوص افرادی که برای خود ارزش قائل هستند، به رسیدگی‌های ظاهری نیاز دارند. در اصل، این رفتار نشانه سلامت، شادابی و عزت‌نفس است. اما اهمیت دادن به ظاهر تا کجا نشانه بیماری نیست؟

 
توصیه های جادویی برای کنترل اضطراب
۱۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۱

همانند یک مبارز رفتار کنید. هنگامی که اضطراب شما را از یک فعالیت اجتماعی یا رویدادی مهم دور می کند با انجام دادن خلاف آنچه ذهن شما می گوید بار دیگر کنترل تان را در اختیار خود بگیرید. بر همین اساس، شما پیروز خواهید بود و اضطراب طرف مغلوب مبارزه خواهد بود.

 
رفتار درمانی شناختی" یا CBT چیست؟
۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۸

رفتار درمانی شناختی که به اختصار CBT گفته مي شود یک رویکرد روان‌درمانی است، که احساسات ناکارآمد و رفتارها، فرایندها و مضامین شناختی ناسازگارانه را، از طریق شماری از روش‌های سیستماتیک، صریح و هدف‌مدار نشانه می‌گیرد. نام این روش اشاره به رفتار درمانی، شناخت درمانی، و به ترکیبی درمانی از این دو بر اساس ...

 
تفاوت های ADHD درDSM-IV و DSM-5
۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۶

توجه داشته باشید که 12 سالگی سن شروع این اختلال نیست. DSM-5 برای ADHD سن شروع تعیین نمی کند

 
از ارتباط اضطراب و بیماری‌های جسمانی بیشتر بدانید
۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰

هنگامی که اضطراب حالتی مزمن و پایدار به خود می گیرد بدون این که نیازی به مبارزه یا فرار از چیزی داشته باشیم نه تنها می تواند در زندگی عادی ما اختلال ایجاد کند، بلکه سلامت جسمی انسان را نیز تحت تاثیرات منفی قرار می دهد.

 
علائمی که می گویند اضطراب دارید
۲۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۴

نگرانی های بیش از حد نیز منجر به اختلالات اضطرابی خواهد شد که در حال حاضر یکی از شایع ترین اختلالات روانی در جهان است و درمان آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

 
علل،انواع و راهکار درمانی وسواس
۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۸

بر اساس آخرین آمار اعلام شده پیمایش ملی سلامت روان، ۱/۵ در صد جمعیت ۱۵ تا ۶۴ سال کشور، به انواع مختلف بیماری وسواس مبتلا هستند.

 
اضطراب جدایی؛ طبیعی یا غیرطبیعی؟
۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۳

اضطراب دایمی یک مرحله طبیعی از تکامل کودکان است و به طور طبیعی همچنان که فرزند شما بزرگ تر می شود از بین می رود.

 
علل اختلالات اضطرابی
۱۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۸

اضطراب واکنش طبیعی بدن نسبت به محرک های بیرونی است. تصور کنید در شرف انجام یک آزمون بسیار مهم مانند کنکور هستیدو زمان طولانی را برای موفق شدن درآن طی می کنید.

 
آمیختگی و گسلش در درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد چطور باعث تغییر قضاوت‌های ما می‌شوند؟
۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۵

نگاهی به تجربیات خودتان بیندازید، زمانی که به افکار خود چسبیده‌اید و اسیر آن می‌شوید تا چه اندازه از ادامه کارهایی که می‌توانستید انجام دهید و انجام دادن آن‌ها مهم است بازمی‌مانید؟

 
اختلالات بلوغ در دخترها و پسرها!
۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۹

بلوغ دوره‌ای در زندگی است که کودک دچار تغییرات جسمی شده و بدن او بالاخره به بدن یک بزرگسال تبدیل می‌شود که قادر به تولیدمثل است.در نیمه اول بلوغ، رشد بسیار تند صورت می‌گیرد و وقتی بلوغ به اتمام رسید، رشد قطع می‌شود.