نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
اضطراب چه زماني طبیعی و بهنجار است ؟!
۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۳

اضطراب گاهی طبیعی و بهنجار است و نبودش می تواند ما را در مورد سلامت روانمان دچار تردید کند.

 
افسردگی؛ بیماری شایع قرن
۲۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۲

کسی که افسردگی را انکار کند، به دنبال درمان آن هم نخواهد بود و کسی که درمان نشود، اوضاعش بدتر و شدیدتر خواهد شد.

 
خواب بد؛ افسردگی، استرس و اضطراب
۲۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۳

مطابق تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملی خواب آمریکا (NSF)، خواب بد نشانه‌ای از افسردگی ،استرس واضطراب است که باید جدی گرفته شود.

 
چرا بعضی افراد از آسانسور می ترسند؟
۱۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۴

تنگناهراسی به ترس غیرمنطقی از گیر کردن در مکان‌ها و فضاهای تنگ اطلاق می‌شود

 
در چه مواردی حمله‌ هراس واقعاً اختلال است؟
۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۰

وحشتزدگی پاسخ طبیعی بدن به موقعیت ترسناک و خطرناک است

 
علائم هشدار دهنده‌ی افسردگی
۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۶

افسردگی عارضه‌ای است که در آن فرد احساس ناراحتی، حزن و اندوه دارد. در این مقاله در مورد انواع علائم هشدار دهنده‌ی افسردگی خواهید آموخت.

 
علت پرخاشگری و بی صبری ما چیست و چگونه موجب کاهش عمر می شود؟
۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۵

پرخاشگری از ریشه ی لاتین (aggredi) گرفته شده و به معنای جلو رفتن برای حل یک مشکل است. در تعریف روان شناسی پرخاشگری عنوان شده است رفتاری را که به قصد آسیب رساندن به شخص دیگر، خود یا اشیا باشد پرخاشگری می گویند.

 
فوبیا؛ علائم، نشانه ها و راه های کنترل آن را بشناسیم
۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۱

فوبیا ممکن است علت واحدی نداشته باشد اما با تعدادی از عوامل مرتبط است مثلا ممکن است ناشی از حادثه یا یک ضربه خاص باشد. فوبیا همچنین ممکن است یک واکنش آموخته شده باشد و آنهم در اوایل زندگی از سوی پدر و مادر و یا سایر اعضای خانواده. ژنتیک ممکن است نقش بازی کند.

 
نگاهی به اصول مصاحبه انگیزشی در درمان اعتیاد
۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۵

ميگنا: مصاحبه انگیزشی یکی از مهم ترین شیوه های مداخله و درمان به شمار می رود. انگیزش، مفهومی پویا است، نه ایستا. این مفهوم به عنوان جهت گیری هدف دار، نیت مند و مثبت به سوی بهترین علائق شخصی تعریف می شود.

 
اختلال اضطرابی در کودکان
۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۳۰

اختلال های اضطرابی جزو اختلال های درون نمود هستند. اختلال های درون نمود، الگوهای رفتاری سازش یافته ای هستند که بیش از آن که اطرافیان را آزار دهد، موجب رنجش خود کودک می شوند و هسته ی اصلی آن ها اختلال های خلق یا هیجان است ( دادستان و همکاران، 1389)

 
پرخوری روانی دیگه چیه؟!
۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۳

یکی از مشکلات بسیار شایع در عصر مدرنیته، چاقی و اضافه وزن است. زندگی ماشینی و تکنولوژی، تحرک افراد را کم کرده. فست فودها به مشکل اضافه وزن افراد دامن زده و عوامل بسیار دیگری موجب چاق شدن افراد شده اند.

 
خشم، هیجانی سالم اما خارج از اعتدال
۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۶

«خشم در افراد نباید سرکوب شود بلکه باید تکانه های خشم به شکل صحیح کنترل شوند»، این نتایج مطالعات آزمون های روانشناختی است که به تازگی توسط تعدادی از روانشناسان برجسته کشور به انجام رسیده است.

 
رواندرمانی تحلیلی چیست؟
۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۳

روان درمانی تحلیلی بر پایه این اصل بنا شده است که رفتارها، احساسات، افكار و به طور كلي تجربيات ما انسان‌ها از منبعی خارج از آگاهی ما يا آنچه به آن توجه نداريم، از بستری که در ‌آن زندگی می کنیم و همچنین از تعامل با دیگران نشأت می‌گیرد.

 
صرع را بیشتر بشناسیم
۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۵

صرع به عنوان یک اختلال مغزی که در آن، سلول های عصبی یا نورون ها، پیام های غیرطبیعی دریافت می کنند، عوارض و رنج زیادی را برای مبتلایان به همراه دارد، هر چند دامنه پیشرفت های پزشکی به این بیماری هم تسری یافته و راه حل هایی را ارائه کرده است.

 
گوشه گیری و انزواطلبي Seclusiveness
۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۹

انزواطلبی، در لغت به معنی تنهایی و در خلوت نشستن و از جمع کناره‌گرفتن است و در اصطلاح، عارضه‌ای است که باعث می‌شود کودک و نوجوان از برقرار کردن ارتباط با افراد و محیط خارج دوری کند.

 
اختلال  PTSD ( اختلال استرس پس از سانحه)
۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۱

درمان می‌تواند نشانه‌های PTSD را ضعیف‌تر و محدودتر کند و توانایی فرد، برای مدیریت احساسات مربوط به واقعه فاجعه بار را افزایش دهد.

 
افســردگي و درماندگي آموخته شده
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۲

سلیگمن مفهوم درماندگی آموخته شده را به عنوان حالت ویژه ای که اغلب در نتیجه اعتقاد فرد مبنی بر اینکه رویدادها در کنترل او نیستند در او ایجاد می شود، تعریف کرد.

 
"فنیل کتونوری PKU "مطالعه، بررسی و مروری بر تحقیقات انجام شده
۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۲

هدف از درمان این بیماری، کاهش مقدار فنیل آلانین در بدن به منظور پیشگیری از عقب ماندگی ذهنی کودک است.

 
اختلالات زبان و گفتار (مقاله)
۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۰

زبان را میتوان سیستمی دو سویه دانست که از یک سو راه به بیان افکار و مفاهیم مصنوعی ذهنی در قالب یک سری نشانه ها و علامات میدهد و از سوی دیگر تفسیر معکوس آن علایم و نشانه ها به شکل افکار و مفاهیم ذهنی را ممکن میسازد

 
۱۳ عامل اصلی افسردگی بعد از زایمان
۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۵۱

اختلالات خلقی که پس از زایمان رخ می دهد در 3 سطح غم، افسردگی و روان پریشی شناخته می شود. آن دسته از اختلالات خلقی که 3 تا 6 ماه پس از اولین زایمان اتفاق می افتد به عنوان «افسردگی پس از زایمان» شناخته می شود.