نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
ضدافسردگی‌‌ها چگونه باید مصرف شوند؟
۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۷

داروی ضدافسردگی خود را هر روز مرتب مصرف کنید، درغیر این صورت، موثر نخواهند بود.

 
6 سوال ساده که خودشیفته ها را لو می دهد!
۳۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۳

نارسیسم نوعی عشق افراطی به خود محسوب می شود که طی آن فرد هنگام گفتگو با دیگران تنها به موضوعاتی علاقه نشان می‌دهد که خودش مطرح می‌کند و تمایلی برای شنیدن حرف‌های مردم ندارد.

 
اگر این مشکلات را دارید باید حتما به روان شناس مراجعه کنید!
۲۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۹

احساس شدید ناامیدی و تنهایی نشانه‌های متداول افسردگی هستند. بااینکه خیلی‌ها تصور می‌کنند آدم‌ها یکدفعه و خودبخودی از افسردگی بیرون می‌آیند ولی این اتفاق به ندرت می‌افتد.

 
با ترس‌های‌تان مواجه شوید؛ راه دیگری در زندگی ندارید!
۲۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۸

داشتن آرامش و آسایش برای افراد امری ضروری محسوب می‌شود و همه انسان‌ها حق دارند در آرامش و آسایش زندگی کنند. زیرا افراد به زندگی آرام نیاز دارند تا بتوانند در سایه آن به کمالات انسانی دست یابند. یکی از مهمترین موضوعاتی که باعث سلب آرامش افراد می‌شود، ترس است. در حقیقت همان‌طور که جسم ما می‌تواند به وسیله ...

 
چرا برخی افراد به اسکیزوفرنی مبتلا می شوند؟
۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۴

مرز رویا و جنون خیلی باریک است، آن‌قدر باریک که همه رویاهای زیبای ما که برایمان نوید بخش زندگی است می تواند تله ای برای نابودی مان باشد. تله ای که با فاصله گرفتن از دنیای واقعی در آن می افتیم و شاید دیگر هیچ وقت نتوانیم از آن بیرون بیاییم. به اینها بیماران اسکیزوفرنیا می گویند؛ آنهایی که نمی توانند ...

 
تفاوت های جنسیتی و میزان ابتلا به افسردگی
۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۹

تقریباً همه افراد به صورت خفیف احساس افسردگی را در خود تجربه کرده اند. بی حوصلگی ، غمگینی ، نا امیدی ، دلسردی و نا خشنوی ، همه تجربیات رایج افسردگی هستند.

 
چگونگي برنامه‌ريزي براي تأسيس يك دفتر يا مركز براي ارائه خدمات روانشناختي و مشاوره
۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۶

فراموش نكنيد كه تمام موارد ذكر شده در اين نوشتار جنبه سخت‌افزاري دارند و بدون علاقمندي شما به جامعه انساني، آموزش كافي، گذرانيدن دوره‌هاي عملي لازم و ساير شرايط نمي‌توانند مراجعين را در درازمدت كنار شما نگه دارند.

 
به کدام یک مراجعه کنیم؟ روانشناس، روانپزشک یا مشاور؟
۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۰

بسیاری از مردم برای کوچک ترین مشکلات جسمانی خود به پزشک مراجعه می کنند، اما درد و رنج ناشی از بیماری های روحی خود را مدت های طولانی با خود یدک می کشند و حاضر نیستند برای رفع آن به روانشناس و روانپزشک مراجعه کنند. از سوی دیگر حتی زمانی که حاضر به مراجعه می‌شوند، هنوز نمی دانند که باید نزد روانپزشک بروند ...

 
نقش روان آزمونگری در خدمات روانشناختی
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۹

آزمونها در واقع محرکهایی هستند که ما به مراجع ارائه می دهیم تا واکنش و پاسخ آنها را ارزیابی کنیم.

 
آشنايي با اجزای مختلف مغز و وظایف آنها ( ساده و مصور)
۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۷

مغز انسان مرکز دستگاه عصبی است. دستگاه عصبی مرکزی در درون حفاظی استخوانی به نام جمجمه و ستون فقرات قرار گرفته و شامل مغز و نخاع می‌باشد. مغز انسان حدود ۱۵۰۰ گرم وزن دارد (یک مغز معمولی به طور میانگین 1 کیلو و 361 گرو وزن دارد). بافت مغز بیشتر از جنس چربی است.

 
اضطراب اجتماعی چیست و از چه زمانی آغاز می‌شود؟
۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۹

زمان شروع اضطراب اجتماعی غالبا در نوجوانی است و معمولا قبل از 20سالگی شروع شده است. معمولا با یک رویداد خاص مثل انتقال به یک مدرسه جدید شروع می‌شوند. اکثرا هم همیشه خجالتی بوده‌اند و در صحبت با دیگران همیشه مشکل داشته‌اند.

 
رهايي از شدید‌ترین حملات استرس با این تکنیک یک دقیقه اي
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۸

مهار استرس کار بسیار سختی است و همیشه و در هر زمانی ممکن نیست اما نوعی تکنیک آرام سازی بدن می تواند در سخت ترین لحظات فرد را آرام کند.

 
راه‌‌هایی به منظور جلوگیری از استرس
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۳

استرس تماماً به لطف شیوه‌ی زندگی سریع موجود، به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده است. در این بخش چند روش جلوگیری از استرس را به شما نشان می‌دهیم که به نجات شما خواهند آمد.

 
چه تفاوتی بین پنیک واقعی و حملات پنیک وجود دارد؟!
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۴

علائم پنیک بعضا آن‌قدر حاد و نگران‌کننده هستند که فرد را به اتاق اورژانس می‌رسانند. در این شرایط، طوری به نظر می‌رسد که فرد دچار حمله قلبی شده است.

 
استرس چگونه می‌تواند موجب بروز سرطان شود؟
۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۲

عوامل مختلفی، به عنوان مثال، مشکلات مالی، مسائل مربوط به روابط، درگیری والدین، زندگی پر مشغله، قرار گرفتن در معرض روابط سوء استفاده‌ آمیز، از دست دادن عزیز و یا وسایل گرانبها، از دست دادن شغل، تغییرات عمده در شیوه زندگی، رقابت در هر زمینه، کمبود مواد مغذی، و غیره مسئول افزایش سطح استرس می‌باشند.

 
ترس‌هایی که حتما باید بر آنها غلبه کنید
۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰

اگر می‌خواهید در زندگی موفق باشید، باید بر بزرگترین ترس‌های خود غلبه کنید. بعضی ترس‌ها بیشتر از بقیه مانع ما می‌شوند.

 
نشانه های هشداردهنده مشکلات روحی و روانی
۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۵

سازمان جهانی بهداشت در اساسنامه خود در تعریف سلامت می‌گوید: منظور از سلامت، حالت رفاه کامل جسمانی، روانی و اجتماعی است، نه صرفا فقدان بیماری. بر اساس این تعریف، فردی دارای سلامت روان است که: توانمندی‌های خود را بشناسد و توانایی مقابله با استرس‌های روزمره را داشته باشد و به شکل مفید و موثری در جامعه ...

 
اضطراب چه زماني طبیعی و بهنجار است ؟!
۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۳

اضطراب گاهی طبیعی و بهنجار است و نبودش می تواند ما را در مورد سلامت روانمان دچار تردید کند.

 
افسردگی؛ بیماری شایع قرن
۲۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۲

کسی که افسردگی را انکار کند، به دنبال درمان آن هم نخواهد بود و کسی که درمان نشود، اوضاعش بدتر و شدیدتر خواهد شد.

 
خواب بد؛ افسردگی، استرس و اضطراب
۲۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۳

مطابق تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملی خواب آمریکا (NSF)، خواب بد نشانه‌ای از افسردگی ،استرس واضطراب است که باید جدی گرفته شود.