نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
چگونه با اضطراب کنار بیاییم؟
۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۸

چگونه با اضطراب کنار بیاییم؟ به این سؤال تنها زمانی می‌توان جواب داد که قبول کنیم ذهن و بدن تحت استرس و نگرانی بیش از حد بدون علت موجه قرار دارند. اجازه دهیدن نگاهی به روش‌های کنار آمدن با اضطراب و زندگی بدون استرس داشته باشیم!

 
درباره حمله «پانیک» یا همان «هول» کردن خودمانی
۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹

در زمان حمله تقریبا همه مبتلایان به این باور می‌رسند که در حال مردن هستند و مدام از پزشک می‌پرسند «آیا خوب می‌شوم؟»

 
وسواسی‌هایی که به سادگی تسلیم نمی‌شوند/ پیامدهای وسواس فکری - عملی
۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۳

یک روانشناس معتقد است:در وسواس فکری افکار مزاحم و تکرارشونده در ذهن وجود دارد مثلا فردی که دچار وسواس فکری است اگر در تلویزیون صحنه یک تصادف را مشاهده کندبه سرعت تصویری از تصادف عزیزانش در ذهنش شکل می گیرد و در ذهنش آنها را به بیمارستان می برد و تمامی زوایای ممکن و ناممکن این حادثه را در ذهنش بررسی ...

 
روان شناسي عصبانيت؛ چرا این روزها اینقدر زود از کوره در می رویم؟
۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۷

چرا این روزها زود از کوره در می رویم؟ روان شناس ها و جامعه شناس ها به این سوال پاسخ می دهند.

 
افسردگی دروازه ورود به بیماری ام اس
۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۰

افسردگی در اشکال مختلف از علائم شایع بیماری ام.اس است. افسردگی واژه ای که برای طیف گسترده ای از تغییرات روحی، از بی حوصلگی روزانه تا اوج این حالت گفته می شود که نیازمند درمان بالینی است. درمان افسردگی ممکن است ماهها طول بکشد.

 
ریشه یابی افسردگی در نوجوانان
۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۲۷

برای هر یک از ما پیش می آید که در برهه ای از زندگی دچار ناراحتی و رنجی می شویم که گاه تحمل آن برایمان سخت و طاقت فرسا می شود و شاید بتوان گفت به نوعی افسرده می شویم

 
چرا استرس خطرناک است؟
۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۴

بر اساس مقاله‌ای که در شماره‌ ماه دسامبر ۲۰۰۷ مجله‌ انجمن علوم روان‌شناسی منتشر شد، اکنون ثابت شده است که استرس موجب تخریب همه‌چیز، از لثه تا قلب‌تان می‌شود و همچنین شما را در برابر بیماری‌هایی از سرماخوردگی عادی گرفته تا سرطان آسیب‌پذیر می‌سازد.

 
چرا افسرده می شویم؟
۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۹

امروزه افراد افسردگی زیادی را دور و بر خود مشاهده می‌کنیم. این اختلال روانی علل متفاوتی می‌تواند داشته باشد. با داشتن مهارت‌های کافی می‌توان با این عوامل مقابله نمود.

 
ضدافسردگی‌‌ها چگونه باید مصرف شوند؟
۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۷

داروی ضدافسردگی خود را هر روز مرتب مصرف کنید، درغیر این صورت، موثر نخواهند بود.

 
6 سوال ساده که خودشیفته ها را لو می دهد!
۳۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۳

نارسیسم نوعی عشق افراطی به خود محسوب می شود که طی آن فرد هنگام گفتگو با دیگران تنها به موضوعاتی علاقه نشان می‌دهد که خودش مطرح می‌کند و تمایلی برای شنیدن حرف‌های مردم ندارد.

 
اگر این مشکلات را دارید باید حتما به روان شناس مراجعه کنید!
۲۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۹

احساس شدید ناامیدی و تنهایی نشانه‌های متداول افسردگی هستند. بااینکه خیلی‌ها تصور می‌کنند آدم‌ها یکدفعه و خودبخودی از افسردگی بیرون می‌آیند ولی این اتفاق به ندرت می‌افتد.

 
با ترس‌های‌تان مواجه شوید؛ راه دیگری در زندگی ندارید!
۲۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۸

داشتن آرامش و آسایش برای افراد امری ضروری محسوب می‌شود و همه انسان‌ها حق دارند در آرامش و آسایش زندگی کنند. زیرا افراد به زندگی آرام نیاز دارند تا بتوانند در سایه آن به کمالات انسانی دست یابند. یکی از مهمترین موضوعاتی که باعث سلب آرامش افراد می‌شود، ترس است. در حقیقت همان‌طور که جسم ما می‌تواند به وسیله ...

 
چرا برخی افراد به اسکیزوفرنی مبتلا می شوند؟
۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۴

مرز رویا و جنون خیلی باریک است، آن‌قدر باریک که همه رویاهای زیبای ما که برایمان نوید بخش زندگی است می تواند تله ای برای نابودی مان باشد. تله ای که با فاصله گرفتن از دنیای واقعی در آن می افتیم و شاید دیگر هیچ وقت نتوانیم از آن بیرون بیاییم. به اینها بیماران اسکیزوفرنیا می گویند؛ آنهایی که نمی توانند ...

 
تفاوت های جنسیتی و میزان ابتلا به افسردگی
۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۹

تقریباً همه افراد به صورت خفیف احساس افسردگی را در خود تجربه کرده اند. بی حوصلگی ، غمگینی ، نا امیدی ، دلسردی و نا خشنوی ، همه تجربیات رایج افسردگی هستند.

 
چگونگي برنامه‌ريزي براي تأسيس يك دفتر يا مركز براي ارائه خدمات روانشناختي و مشاوره
۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۶

فراموش نكنيد كه تمام موارد ذكر شده در اين نوشتار جنبه سخت‌افزاري دارند و بدون علاقمندي شما به جامعه انساني، آموزش كافي، گذرانيدن دوره‌هاي عملي لازم و ساير شرايط نمي‌توانند مراجعين را در درازمدت كنار شما نگه دارند.

 
به کدام یک مراجعه کنیم؟ روانشناس، روانپزشک یا مشاور؟
۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۰

بسیاری از مردم برای کوچک ترین مشکلات جسمانی خود به پزشک مراجعه می کنند، اما درد و رنج ناشی از بیماری های روحی خود را مدت های طولانی با خود یدک می کشند و حاضر نیستند برای رفع آن به روانشناس و روانپزشک مراجعه کنند. از سوی دیگر حتی زمانی که حاضر به مراجعه می‌شوند، هنوز نمی دانند که باید نزد روانپزشک بروند ...

 
نقش روان آزمونگری در خدمات روانشناختی
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۹

آزمونها در واقع محرکهایی هستند که ما به مراجع ارائه می دهیم تا واکنش و پاسخ آنها را ارزیابی کنیم.

 
آشنايي با اجزای مختلف مغز و وظایف آنها ( ساده و مصور)
۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۷

مغز انسان مرکز دستگاه عصبی است. دستگاه عصبی مرکزی در درون حفاظی استخوانی به نام جمجمه و ستون فقرات قرار گرفته و شامل مغز و نخاع می‌باشد. مغز انسان حدود ۱۵۰۰ گرم وزن دارد (یک مغز معمولی به طور میانگین 1 کیلو و 361 گرو وزن دارد). بافت مغز بیشتر از جنس چربی است.

 
اضطراب اجتماعی چیست و از چه زمانی آغاز می‌شود؟
۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۹

زمان شروع اضطراب اجتماعی غالبا در نوجوانی است و معمولا قبل از 20سالگی شروع شده است. معمولا با یک رویداد خاص مثل انتقال به یک مدرسه جدید شروع می‌شوند. اکثرا هم همیشه خجالتی بوده‌اند و در صحبت با دیگران همیشه مشکل داشته‌اند.

 
رهايي از شدید‌ترین حملات استرس با این تکنیک یک دقیقه اي
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۸

مهار استرس کار بسیار سختی است و همیشه و در هر زمانی ممکن نیست اما نوعی تکنیک آرام سازی بدن می تواند در سخت ترین لحظات فرد را آرام کند.