نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
روان شناسان از بازی بچه ها چه می فهمند؟
۱۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۳

آیا تا به حال کودکان را در حال بازی مشاهده کرده اید؟ آیا می دانید هنگامی که حس می کنید کودک مشکلی دارد یا چیزی را از شما پنهان می کند، با نگاه به نحوه بازی او با خودش و اسباب بازی هایش به تنهایی یا نحوه بازی او با همسالانش، می توانید تا حدود زیادی به مشکلی که او را آزار می دهد، پی ببرید؟

 
روان پریشی در دوران کودکی
۱۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۵۴

درباره‌ی روان پریش های گوناگونی که منشأ آنها از حدود 3 سالگی تا اوائل دوره‌ی نوجوانی است، هنوز تصویر ثابت و یکنواختی در دست نیست. تقریباً همه پژوهشگران بر این باورند که تا قبل از پیدایش اختلال، رشد کودک، بهنجار یا نزدیک به هنجار است

 
پیشگیری از شیزوفرنی در کودکان
۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۵۸

افرادی که شیزوفرنیک خوانده می‌شوند، دچار عوارض حادّ و اغلب مزمنی هستند که آنان را از پای در می‌آورد.

 
نشانه های اختلال استرس در کودکان
۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۵

اصطلاح PTSD (اختلال استرس پس از سانحه) در مورد کودکان هنگامی به کار برده می شود که آنها با حادثه ای شدیدا آسیب زا مواجه شوند و پس از آن حادثه زندگی شان به گونه ای تحت تاثیر قرار بگیرد که از نظر عملکرد تحصیلی و اجتماعی دچار افت شدید شوند.

 
این علائم نشان می دهند که شما افسردگی دارید!
۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۴۹

افسردگی بیشتر با کاهش میل جنسی همراه است نه افزایش علاقه به رابطه جنسی اما برخی افراد برای غلبه بر افسردگی یا استرس خود به رابطه جنسی روی می آورند.

 
وقتی روان، جسم را بیمار میکند...
۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۰

آشنایی با بیماری های جسمی بدون علت بدنی -يکي از اختلالات شايع رواني، اختلالات جسمي غيرقابل توجيه از نظر پزشکي است که الگو و قالب مشخصي ندارند. اگر مي‌خواهيد با برخي از اين اختلالات آشنا شويد با ما همراه شويد. ويژگي‌هاي بعضي از اختلالات رواني شامل علايم و نشانه‌هاي بيماري جسمي است، ...

 
عوارض جانبی داروی ضد اضطراب
۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۸

در این قسمت اطلاعات دقیق و فهرستی از عوارض جانبی احتمالی داروهای ضد اضطراب فراهم شده است.

 
امروز می خواهم عصبانی نشوم
۱۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۹

خشم یک احساس پیچیده است که به صورت جسمانی و هیجانی ابراز می شود

 
حروف اختصاری در علم روان شناسی
۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۰

علامت اختصاری، حروف اختصاری، کوته‌نگاشت، سرنام یا سرواژه در واقع کوتاه شدهٔ یک عبارت می‌باشد که به آن مخفف می گویند و معمولاً آن را از حروف اول یک کلمه یا عبارت می‌سازند.

 
افسردگی چیست؟ افسرده کیست؟
۲۵ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۲

افسردگی (Depression) را «سرماخوردگی روانی» نیز می‌گویند، زیرا بیماری بسیار شایعی است.

 
گوشه گیری اجتماعی در دانش آموزان
۱۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۲

کودکی که به طور طبیعی با همسالانش تعامل ندارد و بیش‌تر وقتش را به تنهایی می‌گذارند، از لحاظ اجتماعی، گوشه گیر شناخته می‌شود. کودک گوشه گیر درموقعیّت‌هایی که با همسالان آشنا یا ناآشنا روبه رو می‌شود، از آن‌ها کناره گیری می‌کند. بنابراین، گوشه گیری اجتماعی را می‌توان « منزوی کردن خود از گروه همسالان » ...

 
انواع اختلالات خلقی
۱۵ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۵

اختلال خلقی را می‌توان تحت عنوان وجود تشویش در حالت عاطفی یک فرد توصیف کرد. این اختلالات عموماً به دو گروه اختلال افسردگی و اختلال دو قطبی طبقه‌بندی می‌شوند.

 
رابطه بين سبكهاي دلبستگي و اضطراب اجتماعي
۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۳

دلبستگی یک رابطه هیجانی خاص است که مستلزم تبادل لذت، مراقبت و آسایش می‌باشد.

 
اختلال خودزشت پنداری/ به فرزندانمان بفهمانیم بعضی تصاویر واقعی نیستند
۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۵۱

کمال‌گرایی (perfectionism) و ترس از تنها و منزوی بودن هم در این افراد بیشتر دیده می شود و مثلا فکر می‌کنند برای دوست یا همسر پیدا کردن باید ویژگی‌های جسمانی خاصی داشته باشند.

 
درمان های روانی درد
۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۴

عوامل روانشناختی نقش مهمی را در تجربه درد بازی می كنند. این دیدگاه بیانگر این است كه ممكن است روانشناسی، در جریان درمان هم نقش بسزایی در تخفیف علائم درد داشته باشد.

 
بينش درماني Insight Therapy
۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۵

بینش‌درمانی، گاهی اوقات درمان‌های تحلیلی هم نامیده می‌شود. زیرا این نوع درمان برای فهمیدن روان، آن را تحلیل و تشریح می‌کند.

 
روش هاي پرسيدن در مصاحبه
۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۲

برای طرح پرسش از مصاحبه‌شونده، روش‌های گوناگونی وجود دارد. نوع پرسشی كه مطرح می‌شود باید با موضوع بحث ارتباط داشته باشد.

 
تست/ کودک درون تان سالم است يا بيمار؟
۲۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۴

اگر کودک درون شما آزرده شده باشد، همين مسئله باعث خواهد شد که شما در طول زندگي با مشکلات زيادي رو به رو شويد...

 
فیزیولوژی استرس
۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۲

توضیح فیزیولوژیایی استرس بدون ملاحظه عوامل روانشناختی مربوط كه در واكنش استرس مشاركت دارند، ناقص است. در حقیقت، چالش اصلی در اینجا جور كردن و سازگاری زبان روانشناسی با زبان فیزیولوژی با نشان دادن چگونگی تعامل و همپوشی هریك بار دیگری است.

 
7 روش ساده براي غلبه بر استرس
۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۰

آيا احساس استرس داريد؟ البته که اين‌طور است! اگر خوب دقت کنيد مشاهده می‌کنيد با تعداد زيادی ضرب‌الاجل کاری، انبوهی از کارها - که البته همه آنها در اولويت هستند! - و دغدغه اينکه کارهای خود را با کيفيت مناسب انجام دهيد، مواجه هستيد.