نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
5 راه برای کمک به فرد مضطرب
۲۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۷

برای کسانی که با اختلال اضطراب مشکلی ندارند شاید درک این موضوع که در داخل ذهن صدها میلیون انسان مضطرب در دنیا چه می گذرد، سخت باشد.

 
احتمال پیشگیری و درمان اسکیزوفرنی با داروی های ضد التهاب
۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۵

محققان می گویند فعالیت سلول های ایمنی مغز مبتلایان به اسکیزوفرنی بیشتر از افراد سالم است و با داروهای ضد التهاب احتمالا می توان راهی تازه در درمان این بیماری ایجاد کرد.

 
آیا واقعا من بیماری روانی دارم؟
۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۶

چندی پیش آماری منتشر شد با این عنوان که «یک چهارم مردم ایران مبتلا به بیماری های روانی هستند». در این آمار عنوان شد که روان پزشکان جامعه معتقدند تعداد مبتلایان به بیماری روانی در ایران به بیش از 12 میلیون نفر است.

 
«ان ال پی» راه کوتاه رسیدن به موفقیت؟
۱۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۵

NLP مخفف «Neuro Lingustic Programming» به معنای برنامه ریزی عصبی کلامی است که «ریچارد بندلر» و «جان گریندر» اواخر دهه 70 میلادی ابداع کردند. آنها ادعا کردند برای رسیدن به این روش از فرمول های ریاضی و مبانی زبانشناسی استفاده کرده اند.

 
چرا برخی افراد دست به خودکشی می‌زنند؟
۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۷

وقتی مشکلی در تعداد وسیعی از مردم تأثیر دارد باید به ماورای افراد، ساختار اجتماعی، الگوهای اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه نظر افکنیم.

 
وقتی افسردگی خوب نمی شود
۲۲ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۸

هر فردی که افسردگی مزمن دارد به احتمال خیلی زیاد مشکل تیروئید نیز دارد. این نه اغراق است و نه دروغ. گاهی اوقات متخصصان غدد فقط آزمایش TSH را برای بیمار تجویز می کنند بدون آنکه کل هورمون های تیروئید را بررسی کنند؛ بنابراین به نتیجه درستی نمی رسند.

 
نشانه ها، علت ها و راهکارهاي مقابله با افسردگي سالمندي
۱۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۹

همان طور که مي دانيد افسردگي، يکي از اختلالات روان پزشکي است که به سبب عمومي بودن به سرماخوردگي روان معروف شده است.

 
افسردگی بدون دارو درمان می شود؟
۱۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۹

تحریک مغناطیسی از روی جمجمه یک شیوه درمانی غیر تهاجمی برای افسردگی است که از مغناطیس برای تاثیر بر بخشهایی از مغز که مربوط به خلق است، بهره میگیرد.

 
روان شناسان از بازی بچه ها چه می فهمند؟
۱۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۳

آیا تا به حال کودکان را در حال بازی مشاهده کرده اید؟ آیا می دانید هنگامی که حس می کنید کودک مشکلی دارد یا چیزی را از شما پنهان می کند، با نگاه به نحوه بازی او با خودش و اسباب بازی هایش به تنهایی یا نحوه بازی او با همسالانش، می توانید تا حدود زیادی به مشکلی که او را آزار می دهد، پی ببرید؟

 
روان پریشی در دوران کودکی
۱۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۵۴

درباره‌ی روان پریش های گوناگونی که منشأ آنها از حدود 3 سالگی تا اوائل دوره‌ی نوجوانی است، هنوز تصویر ثابت و یکنواختی در دست نیست. تقریباً همه پژوهشگران بر این باورند که تا قبل از پیدایش اختلال، رشد کودک، بهنجار یا نزدیک به هنجار است

 
پیشگیری از شیزوفرنی در کودکان
۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۵۸

افرادی که شیزوفرنیک خوانده می‌شوند، دچار عوارض حادّ و اغلب مزمنی هستند که آنان را از پای در می‌آورد.

 
نشانه های اختلال استرس در کودکان
۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۵

اصطلاح PTSD (اختلال استرس پس از سانحه) در مورد کودکان هنگامی به کار برده می شود که آنها با حادثه ای شدیدا آسیب زا مواجه شوند و پس از آن حادثه زندگی شان به گونه ای تحت تاثیر قرار بگیرد که از نظر عملکرد تحصیلی و اجتماعی دچار افت شدید شوند.

 
این علائم نشان می دهند که شما افسردگی دارید!
۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۴۹

افسردگی بیشتر با کاهش میل جنسی همراه است نه افزایش علاقه به رابطه جنسی اما برخی افراد برای غلبه بر افسردگی یا استرس خود به رابطه جنسی روی می آورند.

 
وقتی روان، جسم را بیمار میکند...
۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۰

آشنایی با بیماری های جسمی بدون علت بدنی -يکي از اختلالات شايع رواني، اختلالات جسمي غيرقابل توجيه از نظر پزشکي است که الگو و قالب مشخصي ندارند. اگر مي‌خواهيد با برخي از اين اختلالات آشنا شويد با ما همراه شويد. ويژگي‌هاي بعضي از اختلالات رواني شامل علايم و نشانه‌هاي بيماري جسمي است، ...

 
عوارض جانبی داروی ضد اضطراب
۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۸

در این قسمت اطلاعات دقیق و فهرستی از عوارض جانبی احتمالی داروهای ضد اضطراب فراهم شده است.

 
امروز می خواهم عصبانی نشوم
۱۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۹

خشم یک احساس پیچیده است که به صورت جسمانی و هیجانی ابراز می شود

 
حروف اختصاری در علم روان شناسی
۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۰

علامت اختصاری، حروف اختصاری، کوته‌نگاشت، سرنام یا سرواژه در واقع کوتاه شدهٔ یک عبارت می‌باشد که به آن مخفف می گویند و معمولاً آن را از حروف اول یک کلمه یا عبارت می‌سازند.

 
افسردگی چیست؟ افسرده کیست؟
۲۵ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۲

افسردگی (Depression) را «سرماخوردگی روانی» نیز می‌گویند، زیرا بیماری بسیار شایعی است.

 
گوشه گیری اجتماعی در دانش آموزان
۱۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۲

کودکی که به طور طبیعی با همسالانش تعامل ندارد و بیش‌تر وقتش را به تنهایی می‌گذارند، از لحاظ اجتماعی، گوشه گیر شناخته می‌شود. کودک گوشه گیر درموقعیّت‌هایی که با همسالان آشنا یا ناآشنا روبه رو می‌شود، از آن‌ها کناره گیری می‌کند. بنابراین، گوشه گیری اجتماعی را می‌توان « منزوی کردن خود از گروه همسالان » ...

 
انواع اختلالات خلقی
۱۵ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۵

اختلال خلقی را می‌توان تحت عنوان وجود تشویش در حالت عاطفی یک فرد توصیف کرد. این اختلالات عموماً به دو گروه اختلال افسردگی و اختلال دو قطبی طبقه‌بندی می‌شوند.