نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
مدیریت مشاجره بین والدین و ‌فرزندان
۲۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۰

امروزه محققان بر این عقیده‌اند که گرچه کمی مشاجره میان والدین و فرزندان امری اجتناب‌ناپذیراست، ولی هنگامی که مشاجره موضوعی دائم و رایج در تعاملات والد و فرزند ‌شود در محیط خانواده دشمنی جایگزین همدلی می‌شود

 
ويروس ويــرانگـــــــــر زندگي مشترک
۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۷

آشنايي با مهارت هايي که نمي گذارد طلاق عاطفي پايان ازدواج هاي عاشقانه باشد

 
خدا کند امشب شوهرم دیر بیاید!
۱۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۴

در خانواده های با سطح سلامت پایین تر، زن و شوهر به سفر رفتن و یا میهمانی رفتن یکدیگر به صورت جدا جدا، علاقه دارند و دائم می گویند: خدا کند امشب شوهرم دیر بیاید.

 
۵ حقیقت درمورد خیانت که همه متاهلین باید بدانند
۱۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۵

واژه‌ای که هیچ مرد یا زن متاهلی نه انتظار شنیدنش را دارد و نه دوست دارد به گوشش بخورد. بااینکه ۹۰ درصد از افرادیکه در یک تحقیق شرکت کرده بودند اعتقاد داشتند که «خیانت» کار درستی نیست اما هر روز آمار خیانت در همه جای دنیا در حال افزایش است.

 
چرا نباید از شخصیت افراد بُت بسازیم؟
۲۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۳۲

افراطی گری، خشونت طلبی، اقتدار گرایی و دشنام گویی از ویژگی هایی است که ممکن است در افراد شخصیت پرست پدید آیند که در نهایت فضایی را فراهم می آورد که به کل بدنه جامعه صدمات جبران ناپذیری وارد میکند.

 
حذف آدم های منفی، بی عذاب وجدان
۲ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۵

فرد منفی کسی است که هیچ حمایتی از شما نمی‌کند و فقط به شما حس بد می‌دهد. کسی که ایده‌های عالی و اهداف بزرگ شما را مسخره یا تحقیر می‌کند.

 
شروعی دوباره بعد از خیانت
۲۷ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۶:۲۳

خیانت کردم اما حالا پشیمانم ، چگونه می توانم زندگی ام را سر و سامان دهم و کاری کنم که همسرم مرا ببخشد؟

 
شخصیت شناسی آدم ها از روی حالات بدن
۱۲ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۵۴

اگر زبان برای بشر وسیله‌ای برای مخفی کردن احساسات و افکارش است از طرف دیگر حالات بدن و به‌اصطلاح ژست‌های او نیز نمایانگر همان حقایق درونی هستند که ما سعی در مخفی کردنش داریم.

 
کنترل جنسي چيست؟
۳ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۳

يک سري عوامل، فرد را وادار به کنترل فردي و اجتماعي مي نمايد که گاه شامل کنترل دروني و گاه بيروني مي باشد.

 
یک خیانت ناآگاهانه!
۱۷ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۳

وقتی صحبت از خیانتهای زناشویی به میان می اید عمدتا تصور ضعف در اعتقادات مذهبی، فقدان توجه زوجین به هم، فقدان تعهدات زناشویی و .. به ذهن متبادر می شود. ولی همیشه این گونه نیست.....

 
تاریخچه عقده های روانی!
۶ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۰

«عقده ای!»، «خب اون یک آدم عقده ایه!» به احتمال زیاد این عبارات برای شما نیز آشنا هستند؛ عباراتی که البته چندان هم مودبانه نیستند اما بارها در گفتگوهای روزمره، به کار می روند.

 
با همسر داغدارم چگونه رفتار کنم؟
۳۰ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۳۱

حتما شما هم هنگامی که همسرتان شاد و خوشحال است در کنار او از زندگی لذت می‌برید اما زمانی که با غم، رنج و ناراحتی‌ای دست‌وپنجه نرم می‌کند چطور؟

 
یک راهنمای مفید درباره «خیانت همسر»
۲۵ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۱۷

خیلی فرقی نمی‌کند اسمش را چه بگذاریم، «خیانت»، «بی‌وفایی»، «کم مهری» یا «ظلم» اسمش هرچه باشد. پیامد‌ها و آسیب‌هایش یکی است.

 
اثر بازي هاي رايانه اي بر کودکان و نوجوانان
۲۲ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۶

آنچه بيشتر کودکان و نوجوانان را شيفته خود مي کند، بازي هاي رايانه اي است. پيشرفت کيفيتي اين بازي ها به فاصله ي کوتاهي در ايران رواج يافته و بازار اسباب بازي و لوازم سمعي و بصري را به تسخير خود در آورده است.

 
زندگی مشترک با یک کلیک
۲۰ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۲۰

ماجرا سایت های همسریابی که عمرشان به عمر همه گیری اینترنت در کشور ما باز می گردد، چند سالی است که با موضع گیری متفاوتی از مخالفت های افراطی گرفته تا تاییدهای تعجب برانگیز روبرو شده است.

 
شناخت آسيب هاي رواني بچه هاي طلاق؛ از کودکي تا نوجواني
۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۶

آسيب هاي رواني که «کودکان طلاق» در معرض آن قرار مي گيرند، باعث مي شود برخي از همسران با وجود مشکلات فراوان در زندگي مشترک، ترجيح دهند طلاق نگيرند، چرا که در صورت جدايي آينده تيره اي در انتظار فرزندان آن هاست.

 
پدر، الگویی برای مردشناسی دختران
۲ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۰۱

می‌گویند هر چه رابطه پدر با دختر بهتر و صمیمانه‌تر باشد، دختران به هنجارشکنی گرایش کمتری دارند و موفقیت‌های تحصیلی و اجتماعی بیشتری کسب می‌کنند.خانم‌هایی که روابط بهتری با همسرانشان دارند و در دهه سوم زندگی خود، از نظر روانی و جسمی از سلامت بهتری برخوردارند، در 16 سالگی روابط بهتری با پدرانشان داشته‌اند....

 
چطور کودک ‌آزاردیده را بشناسیم؟
۳۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۰

یکی از جُرم‌های درحال رشد، کودک‌آزاری است. در چند سال اخیر، افزایش قابل توجهی در آمار مربوط به کودک‌آزاری دیده شده است.

 
بهترین روش ها برای بهبود زبان بدن
۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۰

هیچ روش مطمئنی برای استفاده از زبان بدن وجود ندارد. بسته به اینکه با چه کسی حرف می زنید و محیط چطور محیطی است، چه کاری انجام می دهید و چه می گویید، زبان بدن به طرق مختلفی تعبیر و تفسیر می شود. وقتی با رئیستان حرف می زنید، با وقتی که با همکاران یا دوستان خود حرف می زنید از زبان بدن متفاوتی استفاده می ...

 
روابط خارج زناشویی!
۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۳:۰۷

فرایند کشف بی وفایی و روابط خارج زناشویی و شوک ناشی از کشف آن هنگامی که فردی ازدواج می کند، به شریک زندگی اش قول می دهد که تا زمان مرگ به او وفادار بماند و انتظار اعتماد متقابل، اساس تعهد زناشویی می شود.