نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
پدر، الگویی برای مردشناسی دختران
۲ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۰۱

می‌گویند هر چه رابطه پدر با دختر بهتر و صمیمانه‌تر باشد، دختران به هنجارشکنی گرایش کمتری دارند و موفقیت‌های تحصیلی و اجتماعی بیشتری کسب می‌کنند.خانم‌هایی که روابط بهتری با همسرانشان دارند و در دهه سوم زندگی خود، از نظر روانی و جسمی از سلامت بهتری برخوردارند، در 16 سالگی روابط بهتری با پدرانشان داشته‌اند....

 
چطور کودک ‌آزاردیده را بشناسیم؟
۳۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۰

یکی از جُرم‌های درحال رشد، کودک‌آزاری است. در چند سال اخیر، افزایش قابل توجهی در آمار مربوط به کودک‌آزاری دیده شده است.

 
بهترین روش ها برای بهبود زبان بدن
۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۰

هیچ روش مطمئنی برای استفاده از زبان بدن وجود ندارد. بسته به اینکه با چه کسی حرف می زنید و محیط چطور محیطی است، چه کاری انجام می دهید و چه می گویید، زبان بدن به طرق مختلفی تعبیر و تفسیر می شود. وقتی با رئیستان حرف می زنید، با وقتی که با همکاران یا دوستان خود حرف می زنید از زبان بدن متفاوتی استفاده می ...

 
روابط خارج زناشویی!
۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۳:۰۷

فرایند کشف بی وفایی و روابط خارج زناشویی و شوک ناشی از کشف آن هنگامی که فردی ازدواج می کند، به شریک زندگی اش قول می دهد که تا زمان مرگ به او وفادار بماند و انتظار اعتماد متقابل، اساس تعهد زناشویی می شود.

 
روابط عاطفی در اینترنت!
۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۸

پشت نقاب ارتباط دیجیتالی پنهان شدن و وارد ارتباط بدون چهره و بامشخصات غیر حقیقی شدن، تجربه ای ارضاکننده است.

 
چرا کسانی را که دوست داریم می‌رنجانیم؟
۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۹

رنجاندن کسانی که دوست‌شان داریم چند ثانیه طول می‌کشد ولی جبرانش سال‌ها. این یکی از رفتارهای متناقض مربوط به عشق است. چطور می‌توان چنین رفتار منفی را در برابر کسی که اینقدر دوستش داریم توجیه کنیم؟

 
4 مرحله تاثیر سایت ‌های مستهجن برروی سلامت روانی!
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۵۱

هرزه‌نگاری اینترنتی مقدمه یک بیماری فراگیر روان‌شناختی به نام اعتیاد جنسی است. برای همین چندین محقق روان‌شناس ته و توی این مشکل را درآورده‌اند و مراحل مختلف هرزه‌نگاری را شرح داده‌اند.

 
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۲۶

بسیاری از ما در دورانی از زندگی خود در شرایطی قرارگرفته‌ایم که مجبور شده‌ایم بیش از حد به دیگران محبت یا کمک کنیم.

 
چگونه طلاق مان را به دیگران اطلاع دهیم؟!
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۳۰

می خواهید طلاق بگیرید اما نمی دانید چگونه به دیگران (بچه ها، دوستان و خانواده تان) خبر دهید؟ آیا باید به همکارانتان هم این خبر را بگویید؟

 
زنگ خطرهای طلاق را بشناسید
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۶

حفظ رابطه زن و شوهری نیاز به توجه دارد. دقیقاً مانند سایر روابط، اگر این رابطه زمان و توجه لازم را دریافت نکند، آسیب می‏بینید.

 
پیش سوگ به چه معناست؟
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۳۷

«پیش سوگ» یعنی به غم و عزا نشستن برای مرگ بیمارِ درمان ناپذیری که هنوز نمرده است. بیماردارِ غم خوار می گوید: «او ماه دیگر نیست، او سال دیگر با ما نیست. کار و درآمدش از بین خواهد رفت، چه کسی جای این پدر، مادر، عمو یا خاله را می تواند پر کند و...»

 
خودکشی عملی فردی یا اجتماعی؟
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۳۹

خودکشی به عنوان یک آسیب اجتماعی،یکی از موانع عمده توسعه به حساب می آید چرا که جامعه بسیاری از نیروی انسانی خود را از دست می دهد.درست است که خودکشی در مقابل سایر مرگ ها،مرگی فاجعه آمیز محسوب می شود ولی قابلیت پیشگیری دارد

 
برقراری رابطه احساسی در محل کار؛ درست یا غلط؟
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۶

چند سالی است که حضور خانم‌ها در جامعه زیاد شده است. خانم‌ها بلافاصله بعد از فارغ‌‌التحصیلی سر کار می‌روند و شکل جدیدی از روابط اجتماعی را تجربه می‌کنند. ارتباط خانم‌ها و آقایان جوان در محیط کار اجتناب‌ناپذیر است

 
۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۴۹

«با خودتان مهربان باشید، همین روزهاست که خودتان را از دست بدهید.» -- باب گنووسی “Bob Genovesi”

 
چگونه چشم و همچشمی را کنار بگذاریم؟
۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۷

پدیده ناهنجار چشم و همچشمی پدیده‌ای است که در میان بیشتر مردم جامعه ـ چه مرد، چه زن ـ وجود دارد به طوری که آنها را وادار می‌کند پیوسته خود و زندگی‌شان را با دیگران بویژه همسایه‌های خود مقایسه کنند.

 
والدین و «مراقبت جنسی» در حضور کودکان
۲۶ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۱۰

پوشش مناسب والدین در حضور کودکان چگونه باید باشد؟ حد و مرز رعایت پوشش در حضور فرزندان چیست؟ آیا بین دختران و پسران در این باره تفاوتی هست؟ بی‌مبالاتی در روابط جنسی والدین چه اثرهایی بر روحیه کودکان دارد؟ چگونه باید عفت یا مراقبت جنسی را در حضور کودکان رعایت کرد؟ آیا اصلا نیازی به چنین مراقبتهایی هست؟...

 
آیا ماندن در یک ازدواج ناسالم بخاطر بچه ها صحیح است؟!
۲۵ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۴

بخاطر بچه‌ ها با همسرتان زندگی می‌ کنید؟ برای نسل ‌های متمادی والدین به امید اینکه ازخودگذشتگی‌ شان آخر کار به نفع فرزندانشان باشد، این توصیه را به جان خریده ‌اند. خیلی‌ها هنوز باور دارند که این تنها انتخاب والدینی است که در ازدواج خود به بن‌ بست رسیده ‌اند.

 
روش هاي مناسب برای رساندن خبرهای بد / چه موقع خبر بد را بازگو نکنیم؟
۲۴ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۶

این سئوال را بسیاری از ما، گاهی از خود پرسیده ایم: آیا اطلاع دادن خبر بد همیشه لازم است؟ یا اگر پنهان کنیم بهتر است؟

 
چرا بعضی خانم ها بیش از حد آرایش می کنند؟
۲۱ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۳۴

امروزه آرایش کردن بخش جدایی ناپذیر زندگی بعضی از زنان و دختران جوان ایرانی شده و بی جهت نیست که ایران مقام هفتم دنیا در مصرف لوازم آرایشی را به خود اختصاص داده است.

 
چرا کسانی که دوست داریم را می‌رنجانیم؟!
۱۱ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۵

همه ما همیشه کسانی را می‌رنجانیم که دوست داریم، کسانی که به هیچ عنوان نباید موجب ناراحتی‌شان شویم.