نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
دروغگوها یا ترسو هستند یا حرفه ای!
۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۰

قدیمی ها معتقد بودند دروغ، دیو است؛ دیوی که وظیفه اش تباه کردن زندگی انسان هاست. اما چرا دروغ، چیزی که دین، عقل و اخلاق آن را ناشایست می دانند، این روزها این قدر راحت گفته، شنیده و حتی دیده می شود؟

 
با افسردگی بیکاری چه میشه کرد؟
۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۸

افزایش بیکاری میزان افسردگی در جامعه را افزایش می دهد، چون یکی از عواملی که باعث افزایش سطح عزت نفس و موفقیت در زندگی می شود، کار کردن است.

 
علت های روان شناختی مجرد ماندن
۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۶

این عوامل کدام اند و به عنوان یک فرد، چه قدر می توانیم در رفع آن ها موثر باشیم؟

 
برای یافتن زیبایی درونی، فراتر از ظاهر را نگاه کنید
۲۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۲

تابحال چند بار شده که وقتی کسی را می‌بینید از روی ظاهر درمورد او قضاوت کنید؟ یا چندبار باز بخاطر ظاهر دست رد به سینه کسی زده‌اید یا رفت‌وآمدتان را با او قطع کرده‌اید؟

 
مدیریت پرخاشگری از کودکی تا بزرگسالی
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۸

رفتار پرخاشگرانه رفتاری است که آسیب جسمی و روحی زیادی به فرد وارد می کند. از توهین های زبانی تا نابودی اموال را می توان در حیطه رفتارهای پرخاشگرانه به حساب آورد.

 
رابطه والدین خود شیفته و فرزندان طلاق
۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۵

قبل از پرداختن به موضوع رابطه والدین خود شیفته و فرزندان هنگام طلاق، بهتر است با واژه «خود شیفتگی» یا «نارسیسیسم» آشنا شویم.

 
چگونه کمتر دروغ بگوییم؟
۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰

هیچ کسی دوست ندارد دروغ بگوید اما متاسفانه اوقاتی پیش می آید که در آن با دیگران صادقانه رفتار نمی کنیم ولی عادت کردن به راستگویی باعث تقویت ارتباط بین شما و دیگران می شود و حقیقت گویی را برای تان به امری جذاب و پسندیده تبدیل خواهد کرد.

 
چرا همسرم بی اعتماد است؟
۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۰

وقتی شخصی را نمی شناسید یا کاری را برای بار اول انجام می دهید، این که شک کنید یا احساس بی اعتمادی داشته باشید، کاملا عادی است اما گاهی برخی از افراد نسبت به اشخاصی که شناخت کامل به آنها دارند هم حس بی اعتمادی دارند.

 
طلاق عاطفی از طلاق مخرب تر است
۲۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۸

حتما واژه طلاق عاطفی به گوشتان خورده و با آن بیگانه نیستید. متاسفانه در سال های اخیر زوج های بسیاری با همین مقدمه از هم جدا شده اند. برخی دیگر نیز اگرچه به طور رسمی از یکدیگر جدا نشده اند، اما کمتر می توانند درباره احساسات و عواطف خود با یکدیگر صحبت کنند.

 
مراحل سوگــــــواری
۲۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۸

برای التیام یافتن، مراحل سوگواری و عزاداری باید یک به یک جلو رود. وارد هر مرحله که می‌شوید، معقول به نظر خواهد آمد و به اتفاقی که برایتان می‌افتد فکر خواهید کرد.

 
8 راه براي ارتباط دوباره با کودک درونمان!
۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۶

کودکي خود را به ياد داريد؟ زماني که همه چيز زيبا و مانند قصه ها بود و شما را غرق شگفتي مي کرد؟ متاسفانه خواسته هاي ما از زندگي مانند کار، روابط انساني ، پول و سلامتي، باعث مي شود کم کم اين حس شگفتي ساز را از دست بدهيم؛ اما اين به معناي نابودي اين احساس نيست!

 
چگونه با همسر بي اعتماد کنار بياييم؟
۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۶

بسياري از اختلاف هاي بين زن و شوهرها معلول بي اعتمادي هاست.

 
به خودکشی فکر می کنید؟
۱۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۰

زنان متاهل بیشتر از زنان مجرد خودکشی می کنند و بیشتر آنها به دلیل مشکلاتی که در زندگی خانوادگی شان و نارضایتی ای که از زندگی مشترک دارند و سختی روند طلاق به دلایل مادی، فرهنگی و اجتماعی بیشتر از زنان مجرد دست به خودکشی می زنند.

 
۷ حقیقت علمی در مورد جدایی زوجها
۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۴

جدایی نیز مانند دیگر روابط عاطفی از عوامل درهم تنیده‌ی بسیاری تشکیل شده است.

 
با روان‌پریش‌ها چطور برخورد کنیم؟
۳۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۸

موهایی بلند و نامرتب، لباس‌هایی مندرس و نامتوازن، دست‌هایی آلوده و سیاه، اغلب اوقات از کنار پیاده روها و مماس با دیوار راه می‌روند و با سری که به پایین انداخته‌اند نه تنها نشان می‌دهند که به نوعی از مردم در حال عبور ترس دارند یا خاطره خوشی از آنها ندارند، بلکه به نوعی هم در نگاه اغلب عابران می‌نشینند ...

 
خیانت به همسر؛ چرا؟
۲۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۹

به سادگی خیانت را می توان زیر پا گذاشتن تعهدی نامید که نسبت به آن مسئول بودیم. این عدم تعهد می تواند عمدی یا غیرعمدی باشد، اما در هر حال، حتی فکر این واژه تلخ و دردآور هم برای اغلب ما ناخوشایند است.

 
بررسی تاثیر خشونت والدین در بروز اعتیاد فرزندان
۱۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۴

روابط خانوادگی با معنای وسیع عاطفی و پراحساسش از آغاز تاریخ بشریت برای اعضای جامعه امری روشن و مفهوم بوده است.

 
چگونه یک روانی را شناسایی کنیم؟
۱۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۱

با شنیدن نام «روانی» تمام وجودمان را ترس فرا می‌گیرد و یکی از دلایل اصلی آن ذهنیت فرهنگ عام نسبت به افراد روانی است. من به عنوان متخصص جرم‌شناسی جنایی به شما می‌گویم که چگونه یک روانی را شناسایی کنید.

 
عادت کرده ایم دروغ بگوییم!
۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۴

می گویند خوردن میوه‌ها و سبزی‌ها به بهبود سلامتی انسان کمک می‌کند. حال آنکه باید نکته دیگر به اینها اضافه کنیم، کنترل زبان و پرهیز از دروغگویی به همین میزان درحفظ سلامت بدن موثر است.

 
فوت و فن روان شناسی برای افزایش تعاملات اجتماعی
۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۳

همراهی کردن با افراد اجتماعی از راههای مؤثر برای بهبود رفتارتان در وضعیت‌های اجتماعی است. دیگران را الگو قرار دهید، رفتارشان را مشاهده کنید، با آنها تعامل داشته باشید و حتی از افرادی که می‌شناسید شروع به تقلید کنید. در این مقاله یادداشتی از تاکتیک‌های روان شناسی آورده شده است که به شما کمک می‌کند تا ...