نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
همدلی با دیگران چه مزایایی در زندگی ما دارد؟
۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۶

وقتی مشکلی پیش می‌آید دوست داریم دیگران با ما همدلی کنند؛ وقتی ناراحتی دیگران را می‌بینیم بخصوص اگر نزدیکان و دوستانمان باشند دوست داریم با آنها همدلی کنیم... اما همدلی راه و روش‌هایی دارد که برای اثرگذاری بیشتر باید آنها را رعایت کرد.

 
مداخله و مشاوره در بحران خـــودكشی
۲۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰

چگونه به فردی که در بحران خودکشی قرار دارد کمک کنید؟ افکار مربوط به خودکشی ممکن است به ذهن بسیاری از افراد خطور کند، بسیاری از مردم در دوره‌ای از زندگی خود به مرگ فکر کرده‌اند، ولی تعداد بسیار کمی از آنها واقعا به خودکشی عمل می‌کنند.

 
حسادت های عاشقانه: چطور خودتان را از شر حسادت رها کنید
۲۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۴

حسادت کشنده است. روابط بخاطر مشاجراتی که از روی حسادت است بر هم می‌خورند و آدم‌ها از روی حسادتشان آدم‌های دیگر را می‌کشند.

 
یک نسخه برای درمان خیانت
۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۹

خیانت های زناشویی جزء یکی از پیچیده ترین اختلالات ارتباطی میان زوجین است. بر خلاف تصور اکثریت جامعه، دردی لاعلاج نیست و با رعایت اصولی به ظاهر ساده می توان زندگی مشترک را نجات داد و رد پای خیانت را محو کرد.

 
با این راهکار‌ها دروغگو را شناسایی کنید
۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۴

در اینجا راهکارهایی را که روان‌شناسان برای شناسایی افراد دروغگو پیشنهاد داده‌اند را برای شما آماده کرده‌ایم.

 
۱۴ چیزی که قبل از خیانت کردن باید بدانید
۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۶

خیانت روابط را نابود کرده و آرزوها را نقش بر آب می‌کند. اگر به فکر خیانت کردن به همسرتان هستید، قبل از اینکه وارد عمل شوید، این ۱۴ نکته را بخوانید.

 
آیا مجازیم در رابطه عاشقانه دروغ بگوییم؟
۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۳۸

این ایده که دروغ حتی در روابط بسیار خوب هم وجود دارد، برای بسیاری ناخوشایند است. اما حقیقت این است که دروغ در برخی موارد حتی به رشد و پرورش عشق کمک می‌کند.

 
شاید شما هم «موبوفوبیا» دارید؟!
۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۱

اگر نمی‌توانید یک هفته بدون گوشی تلفن همراه‌تان سر کنید شما هم به جمع معتادان اسمارت فونی اضافه شدید.

 
ریشه یابی اضطراب دوران مدرسه
۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۰۰

اضطراب کودکان در دوران مدرسه از عوامل بسیاری نشأت می‌گیرد که یکی از این عوامل ریشه در نحوه برخورد والدین در دوران کودکی و پیش از دبستان دارد.

 
آدم های بدقول چگونه شخصیتی دارند؟
۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۴۴

راه دیگر هم این است که وقتی با فردی بدقول مواجه می‌شویم و او چندبار این کار را تکرار کرد و به تذکر و انتقاد هم توجهی نکرد در روابط‌مان با او تجدید نظر کنیم. البته ممکن است این مساله موجب کدورت شود اما حسن آن این است که افراد با پیامد رفتارشان روبه‌رو می‌شوند.

 
فیلم های مستهجن برای متأهلین سم است!
۲۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۰

ممکن است تماشای این فیلم ها به یک انحراف جنسی تبدیل شود که در روان پزشکی هم به عنوان یک بیماری تلقی می شود. به این معنی که فرد برای ارضای جنسی ترجیح بدهد به جای ارتباط با همسر و رابطه جنسی سالم به این فیلم ها روی بیاورد.»

 
دروغگوها یا ترسو هستند یا حرفه ای!
۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۰

قدیمی ها معتقد بودند دروغ، دیو است؛ دیوی که وظیفه اش تباه کردن زندگی انسان هاست. اما چرا دروغ، چیزی که دین، عقل و اخلاق آن را ناشایست می دانند، این روزها این قدر راحت گفته، شنیده و حتی دیده می شود؟

 
با افسردگی بیکاری چه میشه کرد؟
۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۸

افزایش بیکاری میزان افسردگی در جامعه را افزایش می دهد، چون یکی از عواملی که باعث افزایش سطح عزت نفس و موفقیت در زندگی می شود، کار کردن است.

 
علت های روان شناختی مجرد ماندن
۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۶

این عوامل کدام اند و به عنوان یک فرد، چه قدر می توانیم در رفع آن ها موثر باشیم؟

 
برای یافتن زیبایی درونی، فراتر از ظاهر را نگاه کنید
۲۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۲

تابحال چند بار شده که وقتی کسی را می‌بینید از روی ظاهر درمورد او قضاوت کنید؟ یا چندبار باز بخاطر ظاهر دست رد به سینه کسی زده‌اید یا رفت‌وآمدتان را با او قطع کرده‌اید؟

 
مدیریت پرخاشگری از کودکی تا بزرگسالی
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۸

رفتار پرخاشگرانه رفتاری است که آسیب جسمی و روحی زیادی به فرد وارد می کند. از توهین های زبانی تا نابودی اموال را می توان در حیطه رفتارهای پرخاشگرانه به حساب آورد.

 
رابطه والدین خود شیفته و فرزندان طلاق
۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۵

قبل از پرداختن به موضوع رابطه والدین خود شیفته و فرزندان هنگام طلاق، بهتر است با واژه «خود شیفتگی» یا «نارسیسیسم» آشنا شویم.

 
چگونه کمتر دروغ بگوییم؟
۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰

هیچ کسی دوست ندارد دروغ بگوید اما متاسفانه اوقاتی پیش می آید که در آن با دیگران صادقانه رفتار نمی کنیم ولی عادت کردن به راستگویی باعث تقویت ارتباط بین شما و دیگران می شود و حقیقت گویی را برای تان به امری جذاب و پسندیده تبدیل خواهد کرد.

 
چرا همسرم بی اعتماد است؟
۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۰

وقتی شخصی را نمی شناسید یا کاری را برای بار اول انجام می دهید، این که شک کنید یا احساس بی اعتمادی داشته باشید، کاملا عادی است اما گاهی برخی از افراد نسبت به اشخاصی که شناخت کامل به آنها دارند هم حس بی اعتمادی دارند.

 
طلاق عاطفی از طلاق مخرب تر است
۲۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۸

حتما واژه طلاق عاطفی به گوشتان خورده و با آن بیگانه نیستید. متاسفانه در سال های اخیر زوج های بسیاری با همین مقدمه از هم جدا شده اند. برخی دیگر نیز اگرچه به طور رسمی از یکدیگر جدا نشده اند، اما کمتر می توانند درباره احساسات و عواطف خود با یکدیگر صحبت کنند.