نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
نشانه‌هاي هشداردهنده‌ خودکشی در فرزندتان را بشناسید
۲۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۹

انجمن ملی روان‌شناسان مدرسه، نماینده ۲۲۰۰۰ روان‌شناس مدرسه و تخصص‌های مربوط به آن در سراسر ایالات متحده‌ آمریکا و خارج از آن است. مطلبی که در پی خواهد آمد شامل توصیه‌های این انجمن برای والدین و کارکنان مدارس در مواجهه با موضوع تمایل به خودکشی در کودکان و نوجوانان است.

 
تفاوت های عشق واقعی و وابستگی
۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۷

عاشق همسرتان هستید یا فقط به او وابسته‌اید؟ عشق می‌تواند بعضی وقت‌ها موضوعی پیچیده شود ولی می‌خواهیم برایتان چند تفاوت بین وابستگی و عشق واقعی را توضیح دهیم.

 
چرا قضاوت از روی قیافه دیگران غلط از آب در می آید؟
۲۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۱

«صورتش داد می زد حقیقت رو»؛ «چشم ها هیچ وقت دروغ نمی گن» براساس این جور کلیشه ها ما فکر می کنیم می توانیم قیافه آدم ها را طوری بخوانیم که انگار «کتاب هایی باز» هستند.

 
انزوا طلب ها از رابطه عاشقانه می ترسند؟!
۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۰۰

«تنهایی» موقعیتی بسیار ناراحت کننده بوده و بسیاری از روانشناسان و روانپزشکان آن را اصلی ترین عامل بروز بسیاری از اختلالات و مشکلات روانی عنوان می کنند.

 
خیانت بخاطر پول‌های یواشکی
۲۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۱

پنهان کردن پول! این یک فریب است که سال‌های زیادی می‌تواند ادامه پیدا کند. خیانت مالی می‌تواند در هر سطحی اتفاق بیفتد...

 
همدلی با دیگران چه مزایایی در زندگی ما دارد؟
۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۶

وقتی مشکلی پیش می‌آید دوست داریم دیگران با ما همدلی کنند؛ وقتی ناراحتی دیگران را می‌بینیم بخصوص اگر نزدیکان و دوستانمان باشند دوست داریم با آنها همدلی کنیم... اما همدلی راه و روش‌هایی دارد که برای اثرگذاری بیشتر باید آنها را رعایت کرد.

 
مداخله و مشاوره در بحران خـــودكشی
۲۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰

چگونه به فردی که در بحران خودکشی قرار دارد کمک کنید؟ افکار مربوط به خودکشی ممکن است به ذهن بسیاری از افراد خطور کند، بسیاری از مردم در دوره‌ای از زندگی خود به مرگ فکر کرده‌اند، ولی تعداد بسیار کمی از آنها واقعا به خودکشی عمل می‌کنند.

 
حسادت های عاشقانه: چطور خودتان را از شر حسادت رها کنید
۲۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۴

حسادت کشنده است. روابط بخاطر مشاجراتی که از روی حسادت است بر هم می‌خورند و آدم‌ها از روی حسادتشان آدم‌های دیگر را می‌کشند.

 
یک نسخه برای درمان خیانت
۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۹

خیانت های زناشویی جزء یکی از پیچیده ترین اختلالات ارتباطی میان زوجین است. بر خلاف تصور اکثریت جامعه، دردی لاعلاج نیست و با رعایت اصولی به ظاهر ساده می توان زندگی مشترک را نجات داد و رد پای خیانت را محو کرد.

 
با این راهکار‌ها دروغگو را شناسایی کنید
۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۴

در اینجا راهکارهایی را که روان‌شناسان برای شناسایی افراد دروغگو پیشنهاد داده‌اند را برای شما آماده کرده‌ایم.

 
۱۴ چیزی که قبل از خیانت کردن باید بدانید
۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۶

خیانت روابط را نابود کرده و آرزوها را نقش بر آب می‌کند. اگر به فکر خیانت کردن به همسرتان هستید، قبل از اینکه وارد عمل شوید، این ۱۴ نکته را بخوانید.

 
آیا مجازیم در رابطه عاشقانه دروغ بگوییم؟
۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۳۸

این ایده که دروغ حتی در روابط بسیار خوب هم وجود دارد، برای بسیاری ناخوشایند است. اما حقیقت این است که دروغ در برخی موارد حتی به رشد و پرورش عشق کمک می‌کند.

 
شاید شما هم «موبوفوبیا» دارید؟!
۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۱

اگر نمی‌توانید یک هفته بدون گوشی تلفن همراه‌تان سر کنید شما هم به جمع معتادان اسمارت فونی اضافه شدید.

 
ریشه یابی اضطراب دوران مدرسه
۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۰۰

اضطراب کودکان در دوران مدرسه از عوامل بسیاری نشأت می‌گیرد که یکی از این عوامل ریشه در نحوه برخورد والدین در دوران کودکی و پیش از دبستان دارد.

 
آدم های بدقول چگونه شخصیتی دارند؟
۲۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۴۴

راه دیگر هم این است که وقتی با فردی بدقول مواجه می‌شویم و او چندبار این کار را تکرار کرد و به تذکر و انتقاد هم توجهی نکرد در روابط‌مان با او تجدید نظر کنیم. البته ممکن است این مساله موجب کدورت شود اما حسن آن این است که افراد با پیامد رفتارشان روبه‌رو می‌شوند.

 
فیلم های مستهجن برای متأهلین سم است!
۲۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۰

ممکن است تماشای این فیلم ها به یک انحراف جنسی تبدیل شود که در روان پزشکی هم به عنوان یک بیماری تلقی می شود. به این معنی که فرد برای ارضای جنسی ترجیح بدهد به جای ارتباط با همسر و رابطه جنسی سالم به این فیلم ها روی بیاورد.»

 
دروغگوها یا ترسو هستند یا حرفه ای!
۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۰

قدیمی ها معتقد بودند دروغ، دیو است؛ دیوی که وظیفه اش تباه کردن زندگی انسان هاست. اما چرا دروغ، چیزی که دین، عقل و اخلاق آن را ناشایست می دانند، این روزها این قدر راحت گفته، شنیده و حتی دیده می شود؟

 
با افسردگی بیکاری چه میشه کرد؟
۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۸

افزایش بیکاری میزان افسردگی در جامعه را افزایش می دهد، چون یکی از عواملی که باعث افزایش سطح عزت نفس و موفقیت در زندگی می شود، کار کردن است.

 
علت های روان شناختی مجرد ماندن
۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۶

این عوامل کدام اند و به عنوان یک فرد، چه قدر می توانیم در رفع آن ها موثر باشیم؟

 
برای یافتن زیبایی درونی، فراتر از ظاهر را نگاه کنید
۲۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۲

تابحال چند بار شده که وقتی کسی را می‌بینید از روی ظاهر درمورد او قضاوت کنید؟ یا چندبار باز بخاطر ظاهر دست رد به سینه کسی زده‌اید یا رفت‌وآمدتان را با او قطع کرده‌اید؟