نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
گذر از داغ دیدگی
۶ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۲۶

سوگ مجموعه ای از احساسات، افکار و رفتارهایی است که وقتی فرد با فقدان و یا تهدید فقدان مواجه می شود، در درون او به جنبش درمی آید. سوگ، هم شامل پدیده های درونی است (افکار و احساسات) و هم پدیده های بیرونی را در بر می گیرد (رفتارهای مربوط به سوگ مانند گریه کردن، سیاه پوشیدن و...).

 
۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۵

عوامل متعددی می تواند زمینه ساز بروز خیانت در زندگی مشترک باشد. با توجه به پیچیدگی های انسان و متعاقبا ماهیت پیچیده روابط انسانی ، خیانت نیز ، دردی برخاسته از عوامل مختلف می تواند باشد که حتی گاه هیچ شباهتی بین این عوامل در افراد مختلف دیده نمی شود .

 
۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۱۶

میزان و درجه خیالپردازی های جنسی از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت است و برحسب سن، جنسیت، قدرت تخیل و خیالپردازی، سابقه رابطه جنسی و توان جسمی دامنه متغیری دارد.

 
وابستگي به زبان ساده !
۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۱۴

وابسته بودن به خودي خود آسيب زا نيست بلكه نشانه اي از اجتماعي بودن و طبيعت نيازمند بودن انسان به عنوان يك مخلوق خداوند است.

 
رفتار های پر خطر در جوانان
۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۵۵

برخی از رفتارها که تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم عمیقی بر سلامت فرد و جامعه می گذارند و عواقب منفی در بردارند " رفتارهای پر خطر " می نامند .

 
۱۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۲

زمان‌های در رابطه هست که احساس می‌کنیم طرفمان چندان که باید با ما صادق نیست. این وضعیت اگر با نشان دادن بی‌تفاوتی او نسبت به نگرانی‌های ما همراه شود، بدتر هم خواهد شد. نتیجه کار ردوبدل شدن پانتومیم شکل بازخواست و انکارهایی می‌شود که اگر موقعیت اینقدر ناراحت‌کننده نبود می ...

 
چگونه با غم و اندوه مقابله کنیم؟
۵ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۱

زمانی که نزدیک‌ترین دوست و گاهی عزیزترین فرد زندگی خود را از دست می‌دهیم چه کنیم که بتوانیم راحت‌تر با غم و اندوه ناشی از آن به زندگی عادی بازگردیم.

 
همسرتان خیانت نمی‌کند به شرطی که …
۱۹ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۵۰

گرچه حفظ یک رابطه زناشویی سخت‌ترین نوع حفظ یک رابطه است اما باید بدانیم در هر رابطه‌ای از هر نوع و هر شکل هر فرد فقط می‌تواند خود را تغییر دهد نه هیچ‌کس دیگر را. پس به جای کنترل کردن همسرتان و بازی کردن نقش کارآگاه، صادقانه و دور از تعصب به چالش‌ها و مشکلات زندگی مشترک خود نگاه کنید.

 
نترسيد، در جمع صحبت کنيد
۱۴ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۷

اين اختلال از رايج ترين اختلال هاي روان شناختي است و در زنان بيشتر از مردان شايع است. مبتلايان به اين اختلال مي توانند در يک موقعيت يا همه موقعيت هاي اجتماعي احساس اضطراب و پريشاني کنند.

 
خشونت خانگی: چرا خانمها در چنین روابطی باقی می مانند؟
۱۰ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۳۶

آنها از اینکه نمی‌دانند دفعه بعدی که مورد آزار قرار می‌گیرند کی است متنفر هستند. خیلی وقت‌ها، ترک یک رابطه آزاردهنده برای آنها خطرناک است.

 
قاتلان سریالی چگونه متولد می شوند؟
۶ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۴۱

چه چیز باعث می شود انسانی مرتکب قتل های متعدد شود و به اصطلاح یک قاتل زنجیره ای یا Serila Killer شود؟ نظریات مختلفی در این باره وجود دارد.

 
کودک من آزار جنسی دیده است؟
۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۱۷

آزار جنسی تبعات روانشناختی متعددی تا پایان عمر باقی می‌گذارد. عوارض کوتاه مدت بلافاصله بعد از انجام آزار جنسی شامل شب ادراری، گوشه‌گیری، علائم اضطرابی شدید و ترس شدید می‌تواند بروز کند.

 
۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۹

زن و شوهر خود تصميم به جدايي از يکديگر مي گيرند ولي کودک ناخواسته بايد تسليم چنين تصميمي باشد هرچند بسياري از والدين پس از طلاق هميشه نگران آينده فرزند خود هستند ولي به اين فکر مي کنند حالا که فرزندشان برچسب کودک طلاق خورده است مي توان به آينده او اميدي داشت؟

 
مهم‌ترین آموزش‌های قبل از مدرسه
۳۰ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۳۹

در این مطلب چند نمونه از مهمترین اصولی که شما باید به عنوان پدر یا مادر تا پیش از ورود فرزندتان به مدرسه به او بیاموزید ذکر شده است. با آموختن چنین مسائلی به او کمک می کنید هنگام ورود به اجتماع و در ارتباط با دیگران از ارتباطاتش لذت بیشتری ببرد.

 
قربانیان تجاوز جنسی بخوانند!
۲۸ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۳

می‌گویند دردی که آن روز در دل‌تان نشسته، تا آخرین روز زندگی‌تان آرام نمی‌شود و تجاوز را دردناک‌ترین تجربه‌ای می‌دانند که می‌تواند گریبان یک نفر را بگیرد.

 
روانشناسی رانندگی چیست ؟
۲۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۵

"رانندگی ما را تعصبات روانشناختی‌مان هدایت می‌کند."

 
۱۹ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۵۱

ازدواج در جامعه ایرانی سن طلایی دارد. هم برای پسران و هم برای دختران. این سن برای دختران از 18سالگی شروع می شود و تا اواسط دهه دوم زندگی ادامه دارد. بعد از آن، گزینه های ازدواجی یک دختر کمتر و کمتر می شود تا جایی که به سن «تجرد قطعی» می رسد

 
چگونه قربانیان کودک آزاری را تشخیص دهیم؟
۱۹ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۵۹

کودک آزاری و سوءرفتار با کودک را می توان به 3 دسته تقسیم کرد: کودک آزاری جسمی، جنسی و مسامحه و غفلت از کودک که در آن نیازهای جسمی و روانی کودک مورد بی توجهی قرار می گیرد.

 
كودك‌آزاری و بهداشت روانی كودك
۱۵ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۲

كودك‌آزاری ممكن است در سنین خیلی پایین رخ دهد و به سادگی برای دیگران قابل تشخیص نباشد. چرا كه آزار و بهره‌كشی از كودكان خردسال تنها زمانی مطرح می‌شود كه آسیب‌های وارده جدی و مهلك باشند.

 
۲۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۱۶

گذشته از آثار و ردپای فیلسوفان در تاریخچه روان‌شناسی اجتماعی، این علم را عمدتا مربوط به صد سال اخیر دانسته و تاریخچه آن را به چند دوره مختلف تقسیم می‌کنند.