نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
قاتلان سریالی چگونه متولد می شوند؟
۶ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۴۱

چه چیز باعث می شود انسانی مرتکب قتل های متعدد شود و به اصطلاح یک قاتل زنجیره ای یا Serila Killer شود؟ نظریات مختلفی در این باره وجود دارد.

 
کودک من آزار جنسی دیده است؟
۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۱۷

آزار جنسی تبعات روانشناختی متعددی تا پایان عمر باقی می‌گذارد. عوارض کوتاه مدت بلافاصله بعد از انجام آزار جنسی شامل شب ادراری، گوشه‌گیری، علائم اضطرابی شدید و ترس شدید می‌تواند بروز کند.

 
۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۹

زن و شوهر خود تصميم به جدايي از يکديگر مي گيرند ولي کودک ناخواسته بايد تسليم چنين تصميمي باشد هرچند بسياري از والدين پس از طلاق هميشه نگران آينده فرزند خود هستند ولي به اين فکر مي کنند حالا که فرزندشان برچسب کودک طلاق خورده است مي توان به آينده او اميدي داشت؟

 
مهم‌ترین آموزش‌های قبل از مدرسه
۳۰ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۳۹

در این مطلب چند نمونه از مهمترین اصولی که شما باید به عنوان پدر یا مادر تا پیش از ورود فرزندتان به مدرسه به او بیاموزید ذکر شده است. با آموختن چنین مسائلی به او کمک می کنید هنگام ورود به اجتماع و در ارتباط با دیگران از ارتباطاتش لذت بیشتری ببرد.

 
قربانیان تجاوز جنسی بخوانند!
۲۸ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۳

می‌گویند دردی که آن روز در دل‌تان نشسته، تا آخرین روز زندگی‌تان آرام نمی‌شود و تجاوز را دردناک‌ترین تجربه‌ای می‌دانند که می‌تواند گریبان یک نفر را بگیرد.

 
روانشناسی رانندگی چیست ؟
۲۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۵

"رانندگی ما را تعصبات روانشناختی‌مان هدایت می‌کند."

 
۱۹ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۵۱

ازدواج در جامعه ایرانی سن طلایی دارد. هم برای پسران و هم برای دختران. این سن برای دختران از 18سالگی شروع می شود و تا اواسط دهه دوم زندگی ادامه دارد. بعد از آن، گزینه های ازدواجی یک دختر کمتر و کمتر می شود تا جایی که به سن «تجرد قطعی» می رسد

 
چگونه قربانیان کودک آزاری را تشخیص دهیم؟
۱۹ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۵۹

کودک آزاری و سوءرفتار با کودک را می توان به 3 دسته تقسیم کرد: کودک آزاری جسمی، جنسی و مسامحه و غفلت از کودک که در آن نیازهای جسمی و روانی کودک مورد بی توجهی قرار می گیرد.

 
كودك‌آزاری و بهداشت روانی كودك
۱۵ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۲

كودك‌آزاری ممكن است در سنین خیلی پایین رخ دهد و به سادگی برای دیگران قابل تشخیص نباشد. چرا كه آزار و بهره‌كشی از كودكان خردسال تنها زمانی مطرح می‌شود كه آسیب‌های وارده جدی و مهلك باشند.

 
۲۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۱۶

گذشته از آثار و ردپای فیلسوفان در تاریخچه روان‌شناسی اجتماعی، این علم را عمدتا مربوط به صد سال اخیر دانسته و تاریخچه آن را به چند دوره مختلف تقسیم می‌کنند.

 
۲۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۵

اگر کودک آن خدماتی که نیاز دارد را دریافت نکند هیچ پیشرفتی در رفتار و وضعیت او مشاهده نخواهید کرد.

 
۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۰۴

وقتی فرد مناسب نباشد و درک لازم را نداشته باشد، توصیه های اشتباه به شما می کند و نتیجه رابطه شما بدتر از آن چه بوده است، می شود.

 
۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۸

گاهی اوقات در زندگی با دوستان افسرده و غمگین مواجه می‌‌شویم که برای ادامه زندگی به مشکل می‌خورند در این شرایط وظیفه ما در قبال دوست افسرده‌مان چیست؟

 
ونداليسم يا تخريب‌گرايي
۸ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۸

ونداليسم يا تخريب‌گرايي پديده‌اي است که امروزه در مناطق شهري شيوع پيدا کرده در ايران ونداليسم را نوعي بزهكاري جوانان و نوجوانان دانسته و هنوز بصورت ناشناخته مي باشد .

 
نشانه های یک رابطه اشتباه
۷ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۰۴

هر رابطه ای که به جسم، روح و احساسات شما لطمه بزند، ناسالم است.

 
خشم کار دست‌تان می‌دهد
۱۸ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۱

وقتی در الگوی خواب و استراحت افراد اختلالی به وجود آید اضطراب، نگرانی و مصرف زیاد دارو برای کنترل این شرایط نیز افزایش می یابد و فرد را به سمت زود خشمی (خشم های آنی یا حتی دائم) هدایت می کند. در واقع خشم جامعه مدرن امروزی یک واکنش نابهنگام و غیرمتمدن در برابر ناامیدی، تهدید و فقدان چیزی است و خشم کنترل ...

 
تعریف های دیگران از ما چقدر واقعی است؟
۱۶ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۰

چقدر خوب صحبت می‌کنی، این لباس چقدر به تو می‌آید، تو بهترین آشپز دنیا هستی. همه‌ ما در طول روز درمعرض تعاریفی هستیم که از ما می‌شود. مردم عادت دارند از ما تعریف کنند و این فرهنگ بین ایرانی‌ها رایج‌تر است.

 
وابستگی شدید در روابط میان فردی
۱۴ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۴۷

«من در تمام عمرم درگیر مراقبت از دیگران و نادیده‌گرفتن خودم بوده‌ام»، «احساس قربانی بودن می‌کنم»، «اگر دیگران را کنترل نمی‌کردم اذیت می‌شدم»، «همیشه پرستار و مراقبی تمام عیار بودم و سعی می‌کردم مشکلات اطرافیانم را قبل از آن که حتی آنان، آن را حس کنند، حل کنم».

 
چرا برخی خانم ها ازدواج نمی کنند؟
۱۲ تير ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۳۴

صحبت مان درباره کسانی که فرصت مناسب و دلخواه ازدواج را پیدا نمی کنند نیست. از کسانی حرف می زنیم که خودشان تصمیم به مجرد ماندن می گیرند. آنهایی که از ازدواج می ترسند یا نفرت دارند. چرا بعضی از زنان از ازدواج فرار می کنند؟

 
راه حل هايي براي شايع ترين مشکلات پدران
۵ تير ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۴

با به دنيا آمدن نوزاد ممکن است به عنوان پدر خانواده با چالش هايي مواجه شويد. براي اين که بتوانيد اين دوران را به خوبي پشت سر بگذاريد، بايد از سلامت کامل برخوردار باشيد.