نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۹ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۵۱

ازدواج در جامعه ایرانی سن طلایی دارد. هم برای پسران و هم برای دختران. این سن برای دختران از 18سالگی شروع می شود و تا اواسط دهه دوم زندگی ادامه دارد. بعد از آن، گزینه های ازدواجی یک دختر کمتر و کمتر می شود تا جایی که به سن «تجرد قطعی» می رسد

 
چگونه قربانیان کودک آزاری را تشخیص دهیم؟
۱۹ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۵۹

کودک آزاری و سوءرفتار با کودک را می توان به 3 دسته تقسیم کرد: کودک آزاری جسمی، جنسی و مسامحه و غفلت از کودک که در آن نیازهای جسمی و روانی کودک مورد بی توجهی قرار می گیرد.

 
كودك‌آزاری و بهداشت روانی كودك
۱۵ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۲

كودك‌آزاری ممكن است در سنین خیلی پایین رخ دهد و به سادگی برای دیگران قابل تشخیص نباشد. چرا كه آزار و بهره‌كشی از كودكان خردسال تنها زمانی مطرح می‌شود كه آسیب‌های وارده جدی و مهلك باشند.

 
۲۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۱۶

گذشته از آثار و ردپای فیلسوفان در تاریخچه روان‌شناسی اجتماعی، این علم را عمدتا مربوط به صد سال اخیر دانسته و تاریخچه آن را به چند دوره مختلف تقسیم می‌کنند.

 
۲۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۵

اگر کودک آن خدماتی که نیاز دارد را دریافت نکند هیچ پیشرفتی در رفتار و وضعیت او مشاهده نخواهید کرد.

 
۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۰۴

وقتی فرد مناسب نباشد و درک لازم را نداشته باشد، توصیه های اشتباه به شما می کند و نتیجه رابطه شما بدتر از آن چه بوده است، می شود.

 
۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۸

گاهی اوقات در زندگی با دوستان افسرده و غمگین مواجه می‌‌شویم که برای ادامه زندگی به مشکل می‌خورند در این شرایط وظیفه ما در قبال دوست افسرده‌مان چیست؟

 
ونداليسم يا تخريب‌گرايي
۸ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۸

ونداليسم يا تخريب‌گرايي پديده‌اي است که امروزه در مناطق شهري شيوع پيدا کرده در ايران ونداليسم را نوعي بزهكاري جوانان و نوجوانان دانسته و هنوز بصورت ناشناخته مي باشد .

 
نشانه های یک رابطه اشتباه
۷ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۰۴

هر رابطه ای که به جسم، روح و احساسات شما لطمه بزند، ناسالم است.

 
خشم کار دست‌تان می‌دهد
۱۸ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۱

وقتی در الگوی خواب و استراحت افراد اختلالی به وجود آید اضطراب، نگرانی و مصرف زیاد دارو برای کنترل این شرایط نیز افزایش می یابد و فرد را به سمت زود خشمی (خشم های آنی یا حتی دائم) هدایت می کند. در واقع خشم جامعه مدرن امروزی یک واکنش نابهنگام و غیرمتمدن در برابر ناامیدی، تهدید و فقدان چیزی است و خشم کنترل ...

 
تعریف های دیگران از ما چقدر واقعی است؟
۱۶ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۰

چقدر خوب صحبت می‌کنی، این لباس چقدر به تو می‌آید، تو بهترین آشپز دنیا هستی. همه‌ ما در طول روز درمعرض تعاریفی هستیم که از ما می‌شود. مردم عادت دارند از ما تعریف کنند و این فرهنگ بین ایرانی‌ها رایج‌تر است.

 
وابستگی شدید در روابط میان فردی
۱۴ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۴۷

«من در تمام عمرم درگیر مراقبت از دیگران و نادیده‌گرفتن خودم بوده‌ام»، «احساس قربانی بودن می‌کنم»، «اگر دیگران را کنترل نمی‌کردم اذیت می‌شدم»، «همیشه پرستار و مراقبی تمام عیار بودم و سعی می‌کردم مشکلات اطرافیانم را قبل از آن که حتی آنان، آن را حس کنند، حل کنم».

 
چرا برخی خانم ها ازدواج نمی کنند؟
۱۲ تير ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۳۴

صحبت مان درباره کسانی که فرصت مناسب و دلخواه ازدواج را پیدا نمی کنند نیست. از کسانی حرف می زنیم که خودشان تصمیم به مجرد ماندن می گیرند. آنهایی که از ازدواج می ترسند یا نفرت دارند. چرا بعضی از زنان از ازدواج فرار می کنند؟

 
راه حل هايي براي شايع ترين مشکلات پدران
۵ تير ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۴

با به دنيا آمدن نوزاد ممکن است به عنوان پدر خانواده با چالش هايي مواجه شويد. براي اين که بتوانيد اين دوران را به خوبي پشت سر بگذاريد، بايد از سلامت کامل برخوردار باشيد.

 
افسردگي، دختران امروزي را تهديد مي‌كند
۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۷

افسردگی بیماری هزار چهره‌ای است و گاهی آنقدر از نشانه‌هایش بی‌خبریم که سراغ درمان نمی‌رویم و اجازه می‌دهیم حسابی کهنه شود.

 
نقش هوش هيجاني در بهبود روابط زناشويي
۲۷ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۸

مهره مارتان را کجا جا گذاشته ايد؟

 
راه های پیشگیری از خیانت
۲۷ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۵۳

9 علت مهم خیانت/زنان،قدرت مقابله با خیانت را دارند؟ / چند نوع خیانت داریم؟! /کدام مردان بیشتر خیانت می‌کنند؟!

 
چطور با غم از دست دادن عزیزی زندگی کنیم
۲۱ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۲

آشنايي با مراحل هشت گانه سوگ

 
بررسی تأثیر نگرش به پوشش بر میزان آزارهای جنسی در خیابان‌ها و وسائل نقلیه
۱۲ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۲۶

در رابطه‌ی همبستگی بین نگرش به پوشش و آزار جنسی، رابطه‌ی منفی معناداری وجود داشت. به عبارت دیگر هر چقدر نگاه به پوشش مثبت‌تر (با حجاب تر) بوده است، میزان آزار جنسی تجربه شده نیز کمتر بوده است.

 
تو پرخاشگري ، بدي - بدي - بدي !!!
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۸

گاه به نظر مي رسد که فرد پرخاشگر » دچار احساس حقارت » است . ممکن است با صداي بلند صحبت کند و بد دهن ، بي شرم يا مسخره کننده باشد .