نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
روانشناسی رنگ در بازاریابی و برند
۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۳

یادداشت امروز نیز ترجمه مطلبی پرمحتوا در حوزه روانشناسی رنگ در بازاریابی و برند است که نکات ارزشمندی را یادآور می‌شود.

 
چرا خانواده مهمترین چیز در دنیاست؟
۲۰ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۳۱

اولین کسانی که به محض چشم باز کردن می‌بینیم اعضای خانواده‌مان هستند (البته به جز پرسنل بیمارستان). اولین فرد مادر است که زحمات زیادی را برای به دنیا آوردنمان متحمل شده است. پس از او پدر است که همیشه برای مراقبت از ما آماده است. بعد از آنها هم خواهر و برادرها هستند.

 
شوکران زناشویی: خیانت‌ از نوع زنانه
۱۹ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۳۹

اینکه چرا زنانی که قرار است مدیر خانه، پرورش‌دهنده نسل فردا و تکیه‌گاه عاطفی و روانی برای اعضای خانواده خویش باشند، قدم به عرصه چنین نابهنجاری‌های رفتاری می‌گذارند، موضوعی است که باید آن را از آسیب‌شناسان اجتماعی جویا شد.

 
مردشناسی در سایه پدر
۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۵۲

وقتی چیزی می‌پزم و بابا تشویقم می‌کند آنقدر خوشحال می‌شوم که انگار دنیا را به من داده‌اند. تشویق بابا انگار مهر استاندارد کدبانوگری من است و من هر روز به یک خانم تمام و کمال نزدیک‌تر می‌شوم...

 
چرا یک فرد تبدیل به یک دیکتاتور میشود؟
۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۲۳

روانشناسان سیاسی می‌گویند دیکتاتورهای بیرحم معروفی مثل صدام‌حسین و استالین همه ویژگی شخصیتی دارند که توام با خودشیفتگی و پارانویا است. اما دیکتاتورهای مستبد مثل حسنی‌مبارک چه؟

 
برای قربانیان تجاوز جنسی چه کار باید بکنیم؟
۱۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۲

آمارها نشان می‌دهد نزدیک به 90 درصد قربانیان اصلی تجاوز‌های جنسی، زنان هستند اما مردان نیز ممكن است مورد تجاوز قرار گیرند.

 
انواع خشونت علیه زنان کدامند؟
۱۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۲۷

خشونت علیه زنان در همه طبقات اجتماعی، اقتصادی، نژادی، سنی و جغرافیایی یافت می شود. علاوه بر همسر، پدر و برادر و حتی فرزندان پسر نیز می‌توانند به زن خشونت کنند.

 
سخن گفتن کافي نيست
۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۱۰

استفاده از رفتارهاي غيرکلامي براي انتقال بهتر پيام در ارتباط هاي روزمره

 
رفتارهای اشتباه زن و شوهرها بعد از دعوا!
۹ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۶

زن و شوهرها پس از بحث با هم کارهای اشتباهی را انجام می دهند که به تثبیت و طولانی تر شدن ناراحتی بسیار کمک می کند. ما در این مطلب 10 مورد از این اشتباهات را یادآور شده ایم که توصیه اکید داریم آنها را ترک کنید و دیگر تکرار نکنید.

 
زبان بدن در خانواده / چهره ما ويترين ذهن ماست!
۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۲۳

اهميت آشنايي با رفتارهاي غيرکلامي و تاثير آن بر بهبود روابط خانوادگي

 
ماهیتِ ارتباط از منظر روان شناسی
۲ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۱۹

نکات کلیدی ماهیت ارتباط: (1) ارتباط، زمانی برقرار می شود که اطلاعات از جایی به جای دیگر منتقل شود. ارتباط می تواند از طریق هر یک از دستگاه های حسی منتقل شود، و هر یک دستگاه حسی خاص یا جنبه ای از یک دستگاه حسی که اطلاعات را حمل می کند، کانال ارتباطی نامیده می شود. ارتباط غیر کلامی: (2) گفتار، با ارتباط ...

 
چگونه سالم طلاق بگیریم؟!
۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۶

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که بعد از جدایی، مرخصی استعلاجی گرفته اید، تنها نیستید. 76 درصد از مردم می گویند که بعد از جدایی، حزن و ناراحتی را تجربه می کنند و این ناراحتی به مشکلات جسمانی و احساسی عمده ای برای آنها می انجامد.

 
طبقه بندی تیپ های شخصیتی افراد سلطه جو
۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۳

هدف مشاوره و روان درمانی این است که فرد سلطه جو تبدیل به فردی خویشتن ساز شود

 
زوج های شاغل می‌توانند خوب و خوش باشند؟
۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۵۴

همیشه کارهایی هست که نمی دانید! اما به مرور که در زندگی جا افتاده تر شوید، دستتان می آید که چی به چیست و قاعده و حساب و کتابش را تا حد خوبی می توانید خودتان بچینید؛ به جای اینکه زندگی خودش شما را به هر وری که خواست بکشاند.

 
اشتباه‌هاي رايج که ريشه اختلافات زوج‌هاي جوان است
۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۳۸

معمولا بين زوج هايي که به خاطر هر مسئله کوچکي با هم جر و بحث مي کنند، اشتباهات مشترکي وجود دارد. اشتباهاتي که باعث مي شود فاصله بين زوج ها بيشتر و بيشتر شود. زماني که فاصله بين زن و مردي در زندگي مشترک زياد شود، آن ها حرف يکديگر را نمي فهمند و گاهي تا مرز جدايي پيش مي روند و از هم جدا مي شوند.

 
داغ (سوگ) و افسردگی ناشی از آن
۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۲۲

یکی از موارد سوگ بیمارگونه، مزمن شدن آن است. در این مواقع فرد عزادار برای مدتی طولانی تر از آن چه به طور معمول وجود دارد علایم افسردگی و بی قراری از خود نشان می دهد.

 
زندگی با همسر همیشه مشکوک!
۱۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۲۷

بسیارند کسانی که بدبینی وسواس‌گونه‌ای به همسرشان پیدا کرده‌اند و فراوانند طلاقهایی که به همین دلیل رخ می‌دهند؛ حال آن که اگر هر یک از طرفین می‌دانستند نگاه پر از سوء‌ظنشان چگونه و از کجا نشأت گرفته و بخوبی آن را مدیریت می‌کردند، همچنان دو پرنده عاشقی بودند که زندگی مشترکشان را با آن توصیف می‌کردند.

 
گام به گام تا ترک دروغ
۱۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۵۱

دلايل دروغگويي هرچه که باشد اگر شما در پي جبران و کنار گذاشتن آن هستيد موفق خواهيد شد فقط بايد توجه داشته باشيد که اين کار ممکن است مقداري طول بکشد

 
عفت جنسی والدین در برابر کودکان
۱۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۴

پرهیز از حرف ها، طنزها و فحش های رکیک جنسی ( چون کودکان ممکن است بعداً حرف ها را کلمه به کلمه معنی کنند و همین، سبب انگیزش و تحریک جنسی زودرس آن ها شود)

 
خشونت را با عشق اشتباه نگیرید
۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۶

خشونت دشمن عشق است و این دو به هیچ عنوان نمی‌توانند در کنار هم بمانند. بعضی افراد سعی می‌کنند خشونت در روابط را "طبیعی" جلوه دهند و می‌گویند در هر ازدواجی گاهی خشونت بروز می‌کند. سعی می‌کنند آن را کوچک شمرده و آن را بخشی غیرقابل‌اجتناب و طبیعی در هر رابطه‌ای معرفی کنند.