نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
زنگ خطرهای طلاق را بشناسید
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۶

حفظ رابطه زن و شوهری نیاز به توجه دارد. دقیقاً مانند سایر روابط، اگر این رابطه زمان و توجه لازم را دریافت نکند، آسیب می‏بینید.

 
پیش سوگ به چه معناست؟
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۳۷

«پیش سوگ» یعنی به غم و عزا نشستن برای مرگ بیمارِ درمان ناپذیری که هنوز نمرده است. بیماردارِ غم خوار می گوید: «او ماه دیگر نیست، او سال دیگر با ما نیست. کار و درآمدش از بین خواهد رفت، چه کسی جای این پدر، مادر، عمو یا خاله را می تواند پر کند و...»

 
خودکشی عملی فردی یا اجتماعی؟
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۳۹

خودکشی به عنوان یک آسیب اجتماعی،یکی از موانع عمده توسعه به حساب می آید چرا که جامعه بسیاری از نیروی انسانی خود را از دست می دهد.درست است که خودکشی در مقابل سایر مرگ ها،مرگی فاجعه آمیز محسوب می شود ولی قابلیت پیشگیری دارد

 
برقراری رابطه احساسی در محل کار؛ درست یا غلط؟
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۶

چند سالی است که حضور خانم‌ها در جامعه زیاد شده است. خانم‌ها بلافاصله بعد از فارغ‌‌التحصیلی سر کار می‌روند و شکل جدیدی از روابط اجتماعی را تجربه می‌کنند. ارتباط خانم‌ها و آقایان جوان در محیط کار اجتناب‌ناپذیر است

 
۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۴۹

«با خودتان مهربان باشید، همین روزهاست که خودتان را از دست بدهید.» -- باب گنووسی “Bob Genovesi”

 
چگونه چشم و همچشمی را کنار بگذاریم؟
۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۷

پدیده ناهنجار چشم و همچشمی پدیده‌ای است که در میان بیشتر مردم جامعه ـ چه مرد، چه زن ـ وجود دارد به طوری که آنها را وادار می‌کند پیوسته خود و زندگی‌شان را با دیگران بویژه همسایه‌های خود مقایسه کنند.

 
والدین و «مراقبت جنسی» در حضور کودکان
۲۶ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۱۰

پوشش مناسب والدین در حضور کودکان چگونه باید باشد؟ حد و مرز رعایت پوشش در حضور فرزندان چیست؟ آیا بین دختران و پسران در این باره تفاوتی هست؟ بی‌مبالاتی در روابط جنسی والدین چه اثرهایی بر روحیه کودکان دارد؟ چگونه باید عفت یا مراقبت جنسی را در حضور کودکان رعایت کرد؟ آیا اصلا نیازی به چنین مراقبتهایی هست؟...

 
آیا ماندن در یک ازدواج ناسالم بخاطر بچه ها صحیح است؟!
۲۵ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۴

بخاطر بچه‌ ها با همسرتان زندگی می‌ کنید؟ برای نسل ‌های متمادی والدین به امید اینکه ازخودگذشتگی‌ شان آخر کار به نفع فرزندانشان باشد، این توصیه را به جان خریده ‌اند. خیلی‌ها هنوز باور دارند که این تنها انتخاب والدینی است که در ازدواج خود به بن‌ بست رسیده ‌اند.

 
روش هاي مناسب برای رساندن خبرهای بد / چه موقع خبر بد را بازگو نکنیم؟
۲۴ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۶

این سئوال را بسیاری از ما، گاهی از خود پرسیده ایم: آیا اطلاع دادن خبر بد همیشه لازم است؟ یا اگر پنهان کنیم بهتر است؟

 
چرا بعضی خانم ها بیش از حد آرایش می کنند؟
۲۱ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۳۴

امروزه آرایش کردن بخش جدایی ناپذیر زندگی بعضی از زنان و دختران جوان ایرانی شده و بی جهت نیست که ایران مقام هفتم دنیا در مصرف لوازم آرایشی را به خود اختصاص داده است.

 
چرا کسانی که دوست داریم را می‌رنجانیم؟!
۱۱ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۵

همه ما همیشه کسانی را می‌رنجانیم که دوست داریم، کسانی که به هیچ عنوان نباید موجب ناراحتی‌شان شویم.

 
۹ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۰

زندگی کمال گرا غالبا بر اساس لیست پایان ناپذیری از بایدها بنا شده است

 
همسری در نقش یک کارآگاه خصوصی!
۲۸ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۱۶

وقتی از سر کار برگشت، احساس کردم لباسش بوی عطر زنانه می‌دهد. رفتارش مشکوک بود. بیشتر از همیشه سرحال به نظر می‌رسید.......

 
۵ قانون برای پدرانی که دختر دارند
۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۴۶

در ۱۳ سالگی، مثل همه نوجوانان دیگر غرق در دنیای مُد بودم. هر لباسی که می‌خریدم، سعی می‌کردم روی آخرین مد باشد. دوست داشتم زیبا و امروزی به نظر برسم و خیلی وقت‌ها هم نسبتاً زیاد پیش می‌رفتم. با همان لباس‌ها سوار دوچرخه‌ام می‌شدم و در محل گشت می‌زدم. واقعاً فاجعه بود. با این حال، پدرم فکر می‌کرد که من ...

 
12 راهکار برای تعطیلاتی خاطره‌انگیز
۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۸

بیشتر مردم، فرقی نمی‌کند در کجای این کره خاکی باشند، همیشه به انتظار تعطیلات برای اندکی استراحت و تجدید قوا هستند و تعطیلات آخر سال بهترین فرصت را پیش رویشان می‌گذارد تا از لحظاتشان لذت ببرند. اما گاهی اوقات همین تعطیلات بویژه تعطیلات سال نو برای بسیاری از افراد طاقت‌فرسا و عذاب‌آور می‌شود.

 
روانشناسی رنگ در بازاریابی و برند
۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۳

یادداشت امروز نیز ترجمه مطلبی پرمحتوا در حوزه روانشناسی رنگ در بازاریابی و برند است که نکات ارزشمندی را یادآور می‌شود.

 
چرا خانواده مهمترین چیز در دنیاست؟
۲۰ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۳۱

اولین کسانی که به محض چشم باز کردن می‌بینیم اعضای خانواده‌مان هستند (البته به جز پرسنل بیمارستان). اولین فرد مادر است که زحمات زیادی را برای به دنیا آوردنمان متحمل شده است. پس از او پدر است که همیشه برای مراقبت از ما آماده است. بعد از آنها هم خواهر و برادرها هستند.

 
شوکران زناشویی: خیانت‌ از نوع زنانه
۱۹ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۳۹

اینکه چرا زنانی که قرار است مدیر خانه، پرورش‌دهنده نسل فردا و تکیه‌گاه عاطفی و روانی برای اعضای خانواده خویش باشند، قدم به عرصه چنین نابهنجاری‌های رفتاری می‌گذارند، موضوعی است که باید آن را از آسیب‌شناسان اجتماعی جویا شد.

 
مردشناسی در سایه پدر
۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۵۲

وقتی چیزی می‌پزم و بابا تشویقم می‌کند آنقدر خوشحال می‌شوم که انگار دنیا را به من داده‌اند. تشویق بابا انگار مهر استاندارد کدبانوگری من است و من هر روز به یک خانم تمام و کمال نزدیک‌تر می‌شوم...

 
چرا یک فرد تبدیل به یک دیکتاتور میشود؟
۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۲۳

روانشناسان سیاسی می‌گویند دیکتاتورهای بیرحم معروفی مثل صدام‌حسین و استالین همه ویژگی شخصیتی دارند که توام با خودشیفتگی و پارانویا است. اما دیکتاتورهای مستبد مثل حسنی‌مبارک چه؟