نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
چگونه چشم و همچشمی را کنار بگذاریم؟
۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۷

پدیده ناهنجار چشم و همچشمی پدیده‌ای است که در میان بیشتر مردم جامعه ـ چه مرد، چه زن ـ وجود دارد به طوری که آنها را وادار می‌کند پیوسته خود و زندگی‌شان را با دیگران بویژه همسایه‌های خود مقایسه کنند.

 
والدین و «مراقبت جنسی» در حضور کودکان
۲۶ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۱۰

پوشش مناسب والدین در حضور کودکان چگونه باید باشد؟ حد و مرز رعایت پوشش در حضور فرزندان چیست؟ آیا بین دختران و پسران در این باره تفاوتی هست؟ بی‌مبالاتی در روابط جنسی والدین چه اثرهایی بر روحیه کودکان دارد؟ چگونه باید عفت یا مراقبت جنسی را در حضور کودکان رعایت کرد؟ آیا اصلا نیازی به چنین مراقبتهایی هست؟...

 
آیا ماندن در یک ازدواج ناسالم بخاطر بچه ها صحیح است؟!
۲۵ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۴

بخاطر بچه‌ ها با همسرتان زندگی می‌ کنید؟ برای نسل ‌های متمادی والدین به امید اینکه ازخودگذشتگی‌ شان آخر کار به نفع فرزندانشان باشد، این توصیه را به جان خریده ‌اند. خیلی‌ها هنوز باور دارند که این تنها انتخاب والدینی است که در ازدواج خود به بن‌ بست رسیده ‌اند.

 
روش هاي مناسب برای رساندن خبرهای بد / چه موقع خبر بد را بازگو نکنیم؟
۲۴ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۶

این سئوال را بسیاری از ما، گاهی از خود پرسیده ایم: آیا اطلاع دادن خبر بد همیشه لازم است؟ یا اگر پنهان کنیم بهتر است؟

 
چرا بعضی خانم ها بیش از حد آرایش می کنند؟
۲۱ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۳۴

امروزه آرایش کردن بخش جدایی ناپذیر زندگی بعضی از زنان و دختران جوان ایرانی شده و بی جهت نیست که ایران مقام هفتم دنیا در مصرف لوازم آرایشی را به خود اختصاص داده است.

 
چرا کسانی که دوست داریم را می‌رنجانیم؟!
۱۱ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۵

همه ما همیشه کسانی را می‌رنجانیم که دوست داریم، کسانی که به هیچ عنوان نباید موجب ناراحتی‌شان شویم.

 
۹ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۰

زندگی کمال گرا غالبا بر اساس لیست پایان ناپذیری از بایدها بنا شده است

 
همسری در نقش یک کارآگاه خصوصی!
۲۸ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۱۶

وقتی از سر کار برگشت، احساس کردم لباسش بوی عطر زنانه می‌دهد. رفتارش مشکوک بود. بیشتر از همیشه سرحال به نظر می‌رسید.......

 
۵ قانون برای پدرانی که دختر دارند
۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۴۶

در ۱۳ سالگی، مثل همه نوجوانان دیگر غرق در دنیای مُد بودم. هر لباسی که می‌خریدم، سعی می‌کردم روی آخرین مد باشد. دوست داشتم زیبا و امروزی به نظر برسم و خیلی وقت‌ها هم نسبتاً زیاد پیش می‌رفتم. با همان لباس‌ها سوار دوچرخه‌ام می‌شدم و در محل گشت می‌زدم. واقعاً فاجعه بود. با این حال، پدرم فکر می‌کرد که من ...

 
12 راهکار برای تعطیلاتی خاطره‌انگیز
۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۸

بیشتر مردم، فرقی نمی‌کند در کجای این کره خاکی باشند، همیشه به انتظار تعطیلات برای اندکی استراحت و تجدید قوا هستند و تعطیلات آخر سال بهترین فرصت را پیش رویشان می‌گذارد تا از لحظاتشان لذت ببرند. اما گاهی اوقات همین تعطیلات بویژه تعطیلات سال نو برای بسیاری از افراد طاقت‌فرسا و عذاب‌آور می‌شود.

 
روانشناسی رنگ در بازاریابی و برند
۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۳

یادداشت امروز نیز ترجمه مطلبی پرمحتوا در حوزه روانشناسی رنگ در بازاریابی و برند است که نکات ارزشمندی را یادآور می‌شود.

 
چرا خانواده مهمترین چیز در دنیاست؟
۲۰ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۳۱

اولین کسانی که به محض چشم باز کردن می‌بینیم اعضای خانواده‌مان هستند (البته به جز پرسنل بیمارستان). اولین فرد مادر است که زحمات زیادی را برای به دنیا آوردنمان متحمل شده است. پس از او پدر است که همیشه برای مراقبت از ما آماده است. بعد از آنها هم خواهر و برادرها هستند.

 
شوکران زناشویی: خیانت‌ از نوع زنانه
۱۹ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۳۹

اینکه چرا زنانی که قرار است مدیر خانه، پرورش‌دهنده نسل فردا و تکیه‌گاه عاطفی و روانی برای اعضای خانواده خویش باشند، قدم به عرصه چنین نابهنجاری‌های رفتاری می‌گذارند، موضوعی است که باید آن را از آسیب‌شناسان اجتماعی جویا شد.

 
مردشناسی در سایه پدر
۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۵۲

وقتی چیزی می‌پزم و بابا تشویقم می‌کند آنقدر خوشحال می‌شوم که انگار دنیا را به من داده‌اند. تشویق بابا انگار مهر استاندارد کدبانوگری من است و من هر روز به یک خانم تمام و کمال نزدیک‌تر می‌شوم...

 
چرا یک فرد تبدیل به یک دیکتاتور میشود؟
۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۲۳

روانشناسان سیاسی می‌گویند دیکتاتورهای بیرحم معروفی مثل صدام‌حسین و استالین همه ویژگی شخصیتی دارند که توام با خودشیفتگی و پارانویا است. اما دیکتاتورهای مستبد مثل حسنی‌مبارک چه؟

 
برای قربانیان تجاوز جنسی چه کار باید بکنیم؟
۱۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۲

آمارها نشان می‌دهد نزدیک به 90 درصد قربانیان اصلی تجاوز‌های جنسی، زنان هستند اما مردان نیز ممكن است مورد تجاوز قرار گیرند.

 
انواع خشونت علیه زنان کدامند؟
۱۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۲۷

خشونت علیه زنان در همه طبقات اجتماعی، اقتصادی، نژادی، سنی و جغرافیایی یافت می شود. علاوه بر همسر، پدر و برادر و حتی فرزندان پسر نیز می‌توانند به زن خشونت کنند.

 
سخن گفتن کافي نيست
۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۱۰

استفاده از رفتارهاي غيرکلامي براي انتقال بهتر پيام در ارتباط هاي روزمره

 
رفتارهای اشتباه زن و شوهرها بعد از دعوا!
۹ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۶

زن و شوهرها پس از بحث با هم کارهای اشتباهی را انجام می دهند که به تثبیت و طولانی تر شدن ناراحتی بسیار کمک می کند. ما در این مطلب 10 مورد از این اشتباهات را یادآور شده ایم که توصیه اکید داریم آنها را ترک کنید و دیگر تکرار نکنید.

 
زبان بدن در خانواده / چهره ما ويترين ذهن ماست!
۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۲۳

اهميت آشنايي با رفتارهاي غيرکلامي و تاثير آن بر بهبود روابط خانوادگي