نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
آسيب هاي روابط پيامکي دختر و پسر قبل از ازدواج
۱۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۷

دردسرهاي يک پيامک عاشقانه

 
سوءاستفاده عاطفی در عشق
۱۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۲۱

یکی از جاهایی که احتمال قربانی‌شدن در آن وجود دارد، رابطه عاشقانه است. یکی از واقعیت‌های تلخ عشق، قربانی شدن و مورد سوءاستفاده عاطفی قرار گرفتن به اسم عشق است. متاسفانه تعداد این موارد کم نیست. بیشتر هم در دخترها شایع است. آنهایی که به گفته خودشان در یک رابطه عاشقانه «گیر افتاده‌اند» یا اینکه به یک ...

 
بزرگترین خیانتی که دختران به خودشان می کنند؛
۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۰۹

با "دوستت دارم" ، "از شما خوشم آمده"، "تو همان مرد یا زن رویاهایم هستی" شروع می‌شود و در بهترین و خوش‌بینانه‌ترین حالت اگر به تجاوز، قتل و اخاذی ختم نشود ثمره‌اش تلخی، شکست و پشیمانی است.

 
پیامدهای‌ روابط‌ آزاد با جنس‌مخالف
۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۴۸

ادیان مختلف و بسیاری از اندیشمندان، پاسخ به نیاز جنسی را فقط در قالب ازدواج جایز می‌شمارند؛ آگاهی نسبت به پیامدها و آسیب‌های روابط آزاد با جنس مخالف، به مهارت‌های فرد در مدیریت شرایط یاری می‌رساند.

 
وقتی عشقتان بخاطر کس دیگری ترکتان میکند!
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۰

چطور باید با دلشکستگی که با رفتن عشقتان به سمت فردی دیگر و جایگزین کردن شما با او ایجاد میشود کنار آمد؟

 
این عشق ها مانع ازدواجتان هستند!
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۰۵

ازدواج ساز و کار فرهنگ پذیرفته و متمدنانه ای است برای زمینه سازی ارضای نیازهایی که نیاز جنسی فقط یکی از آنهاست. در واقع نیازهایی دیگر مانند نیاز به تعلق، امنیت، احساس ارزشمند بودن، مسئولیت پذیری، احساس استمرار درباره دستاوردها - از جمله فرزندان - استمرار نسل و نیاز به قابل پیش بینی بودن امور مهم از ...

 
برقراری رابطه احساسی در محل کار؛ درست یا غلط؟
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۶

چند سالی است که حضور خانم‌ها در جامعه زیاد شده است. خانم‌ها بلافاصله بعد از فارغ‌‌التحصیلی سر کار می‌روند و شکل جدیدی از روابط اجتماعی را تجربه می‌کنند. ارتباط خانم‌ها و آقایان جوان در محیط کار اجتناب‌ناپذیر است

 
عشق های مبتذل و ازدواج های بی سرانجام
۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۳۱

به طور کلی، ازدواج به دنبال پاسخ دادن به یکسری نیازهای رواشناختی انجام می گیرد. یعنی ازدواج ساز و کار فرهنگ پذیرفته و متمدنانه ای است برای زمینه سازی ارضای نیازهایی که نیاز جنسی فقط یکی از آنهاست.

 
سه باور غلط و خطرناک در روابط دختر و پسر
۷ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۰

اگر همیشه از ترس این که مبادا مرد خود را از دست بدهید، حرف های دل خود را با او در میان نمی گذارید باید بدانید بزرگ ترین اشتباه زندگی خود را انجام می دهید.

 
ارتباط دختر و پسر در دانشگاه‌ها
۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۷

ایجاد محیطی علمی، اخلاقی و پویا از جمله وظایف متولیان است تا در بستر آن ضمن رسیدن به اهداف آموزشی، نسل جوان و فرهیخته از آسیب‌های دوره جوانی در امان باشند.

 
ترس از ازدواج به خاطر روابط عاطفی فراوان
۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۰۷

جوانان امروزی نسبت به نسل های پیشین دیرتر ازدواج می کنند، در واقع امروزه سن ازدواج بالا رفته است. جوانان و نوجوانان در سنین پایین وارد روابط عاطفی متعددی می شوندکه اگرچه در ظاهر خوب و ایده آل است اما اندکی نمی گذرد که مشکلات کوچک و بزرگ بروز می کنند و گاهی مشکلات به جایی می رسند که دو طرف نمی توانند ...

 
۴ اشتباه اساسی دختران مجرد
۶ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۰۲

مجرد ماندن و هرگز تن به زندگی مشترک ندادن امروزه دغدغه دختران زیادی است؛ بجز آنها که مشکلات اقتصادی سد راهشان شده، کسانی هم هستند که یا فکر می‌کنند هیچ مردی لیاقتشان را ندارد، یا آنقدر اعتماد به نفسشان پایین است که خود را برای ازدواج دست کم می‌گیرند. در این نوشتار به چهار اشتباه دختران مجرد می‌پردازیم ...

 
از مرد خواهانِ تماس جسمی فاصله بگیرید
۲ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۰۱

می‌گویند ازدواج هندوانه در بسته است. راست می‌گویند اما حتی در دنیای عجیب و ناشناخته‌ای مثل دنیای زناشویی هم، شما می‌توانيد با احتیاط و شناخت بیشتری وارد شوید. کافی است سرنخ‌ها را جدی بگیرید و با خوش‌باوری عاشقانه روزهای اول آشنایی، خود را فریب ندهید.

 
4راه برای آنکه بازیچه عاشق نماها نشوید!
۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۱

یکی از نیازهای اساسی ما آدم‌ها نیاز به دوست داشته شدن و دوست داشتن است. اگر نتوانیم کسی را دوست بداریم، از سلامت روانی فاصله داریم.

 
ریش و قیچی به دست جوانان نابلد!
۱۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۲

این آشنایی‌های هدفدار ابتدایی علاوه بر شناخت اولیه، پیش زمینه‌ای برای دوران نامزدی است، اما هرگز به معنای وعده حتمی برای نامزدی و ازدواج نیست. گاهی شناخت از برخی حقایق، باعث می‌شود یکی از طرفین حاضر به ادامه رابطه نباشند.

 
آموزش تعامل با جنس مخالف
۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۰۸

تعامل با جنس مخالف و حد وحدود آن چیزی است که فرزندان در طول کودکی و نوجوانی از والدین خود می آموزند.

 
سال اولی‌ها و رابطه با جنس مخالف!
۱۲ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۰۲

بیشتر سال اولیها پسران و دخترانی هستند 19،18ساله، که تا حدود سه ماه قبل از ورود به دانشگاه دانش آموزانی بوده اند تلاشگر و پرکار که زمان زیادی را به درس و مشق مدرسه میگذرانده اند و تنها نگرانی و دغدغه فکری آنها پذیرفته شدن در دانشگاه بوده است.

 
این افراد جذاب‌ شما را بدبخت می‌کنند!
۲ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۱۰

هر چیزی را که بتوانید به شانس و اقبال حواله کنید یا فکر کنید با صبوری آن را تحمل خواهید کرد، این یکی را نمی توانید. زندگی با فردی که بیمار نیست اما عادی هم به نظر نمی رسد بسیار دشوار و دردسرساز است و بدتر از همه آنکه کمتر کسی می تواند باور کند زندگی شما این همه دردسر پنهان داشته باشد. بنابراین بهتر ...

 
دوستی‌های قبل از ازدواج چه تاثیری دارند؟
۴ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۴۳

دوستی‌های قبل از ازدواج، موضوعی است که برای بسیاری از افراد، سۆالات و ابهامات متعددی ایجاد کرده است. در این مقاله قصد داریم تا به طور مختصر به این مقوله اشاره کنیم و به این سۆال پاسخ دهیم که آیا دوستی‌های قبل از ازدواج می‌توانند منجر به شناخت بهتر و در نهایت، انتخابی بهتر شوند؟

 
چطور رابطه عاطفی را تمام کنیم؟
۱۸ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۲۷

قطع رابطه عاطفی واقعا سخت است و اکثر ما روش درست قطع رابطه را بلد نیستیم. به همین خاطر نه فقط نمی تونیم ناراحتی قطع رابطه رو به حداقل برسانیم، بلکه با رفتارهای اشتباه، اوضاع را بر فرد مقابل سخت می کنیم و خودمان هم وارد وضعیتی می شویم که نمی توانیم رفتارهایمان را نقد کنیم.