نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
قبل از موافقت با شیمى درمانى
۶ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۳۰

این مقاله اطلاعات خوبى را در مورد شیمى درمانى، و پرسش‌هایى که باید قبل از موافقت با شیمى درمانى از پزشک معالج خود بپرسید، به شما ارائه مى‌کند.

 
آشنایی با سندروم ری!
۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۱۵

هرچند که ری،سندروم نادری در میان کودکان است، ولی یک بیماری جدی است که بر مغز و کبد اثر منفی می گذارد و معمولاً در میان کودکان دیده می شود که در حال بهبود و ریکاوری از یک عفونت ویروسی هستند.

 
روش های ترغیب کودکان چاق به ورزش
۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۶

شروع ورزش مخصوصا برای کودکانی که اضافه‌وزن دارند کار ساده‌ای نیست. پس سوال ساده‌شده‌مان این است: «چگونه کودکانی را که اضافه‌وزن دارند به ورزش تشویق کنیم؟»

 
اثر گلخانه اي چیست؟ +تصاویر
۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۵

به مجموعه‌اي از گازها كه مقداري از انرژي خورشيد را در جو زمين نگه مي‌دارندو باعث گرم شدن جو مي‌شوند‍‍، گازهاي گلخانه‌اي مي‌گويند.

 
سبد غذایی خانواده سالم
۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۳۷

داشتن خانواده ای سالم نیازمند بهبود رژیم غذایی و الگوهای تغذیه ای مناسب است.

 
سینوزیت در کودکان
۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۴۹

یکی از شایع‌ترین بیماری‌های عفونی در کودکان و نوجوانان سینوزیت است که به دلیل عوارض حاد و مزمنی که بر جا می‌گذارد، اهمیت ویژه‌ای دارد.

 
چرا کودک ما به بلوغ زودرس می رسد؟!
۱۸ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۲۰

تحقیقات نشان داده در سال‌های اخیر سن بلوغ در دختران و پسران ایرانی كاهش یافته، آیا باید نگران بود؟

 
توصيه هايي براي مراقبت از چشم هاي شيشه اي
۸ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۵۱

در اين مطلب به نکاتي درباره اين لنزها به نقل از سايت «web md»، اشاره شده است.

 
فرزند دوم بعد از چند سال؟
۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۸

برنامه ریزی های هر خانواده نسبت به خانواده دیگر متفاوت است، ولی وقتی نوبت به گسترش خانواده می رسد، تحقیقات نشان داده اند که بهتر است فاصله بین فرزندان خیلی کم نباشد.

 
آدم ها چرا معتاد می شوند؟
۱۹ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۲

عواملی وجود دارد که مستعد کننده اعتیاد هستند و می‌توان آنها را شایع‌ترین متغیرهای روآ‌وری به استعمال مواد مورد سوء مصرف معرفی کرد که لازم است برای تحقق اهداف اجرای برنامه پیشگیری اولیه ریشه‌کن شوند.

 
آشنایی با دو نوع تقسیم میتوز و میوز+تصوير
۱۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۵

در تقسیم‌ میتوز از یک‌ سلول‌ دیپلوئید (سلولی‌ که‌ در هسته‌ خود دارای‌ 2n کروموزوم‌ می باشد. )، دو سلول‌ دیپلوئید کاملاً مشابه‌ یکدیگر و مشابه‌ با سلول‌ اولیه‌ پدید می‌آید. از آنجا که‌ طی‌ میتوز، از یک‌ سلول‌ دیپلوئید، دو سلول‌ دیپلوئید پدید می‌آید که‌ هر یک‌ دارای‌ ماده‌ وراثتی‌ مساوی‌ با سلول‌ اولیه‌ ...

 
ناباروري و راهكارهايي براي كاهش مشكلات ناشي از آن
۲۶ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۸

فرزندآوري از جمله تمايلات طبيعي انسان است كه عدم ارضاي آن به دلايلي همچون ناباروري يك يا هردو زوج معمولا مي تواند منجر به بروز ناراحتي هاي فكري و مشكلات رواني براي زوجين شود.

 
بهترين زمان مصرف بعضي از داروها
۲۳ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۲

مصرف دارو در زمان مناسب، ميزان تأثيرگذاري آن بر بدن را افزايش مي دهد.

 
۲۲ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۴۵

بيماري‌ كه امروز بيش از 70 هزار نفر در كشور را به خود مبتلا كرده است. اين بيماري كه بيشتر در ميان زنان جوان ديده مي‌شود از جمله بيماري‌هاي خودايمني محسوب مي‌شود كه هنوز درماني قطعي و ريشه‌اي براي آن در جهان كشف نشده است.

 
اطلاعات ارزشمند در مورد رشد کودک
۲۲ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۰۹

در این مطلب به طور مختصر و کوتاه در مورد مسایلی گفته ایم که شاید در مورد مراحل رشد کودکان و فرزندان خود نمی دانید. مسایلی که شاید باعث تعجب شما شوند. این مسایل کلی و در زمینه رشد و پرورش کودک هستند.

 
این نوع گریه کردن سلامتیتان را تضمین می کند
۲۱ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۰۲

از لحاظ فيزيولوژيک، ترشح اشک‌ها تحت کنترل دستگاه پاراسمپاتيک است و وظيفه محافظت از چشمان در برابر آلودگي‌ها و عفونت‌ها به عهده اشک‌هاست.

 
نوجوانی در دنیای نت
۱۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۵۰

این سکه دو رو دارد‌، یک روی آن نفع است و یک روی آن ضرر. می‌تواند برای فرزندتان مفید باشد و می‌تواند آسیب جدی به او بزند، این بستگی به شما دارد و روش تربیت‌تان.

 
20 فرمان ايدز براي بيماران و خانواده‌هايشان
۱۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۶

دهم آذر ماه، برابر با اول دسامبر، روز جهاني ايدز است؛ بيماري‌اي که موج ابتلا به آن در اثر اعتياد تزريقي و روابط جنسي در کشورهاي در حال توسعه، از جمله ايران به شدت رو به افزايش است...

 
کدام ضدسرفه براي کدام سرفه؟
۱۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۵

مقايسه مزايا و معايب خلط‌آورها، سرکوب‌کننده‌هاي سرفه، آنتي‌هيستامين‌ها، دکونژستان‌ها، تسکين‌دهنده‌ها و بي‌حس‌کننده‌ها

 
۱۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۲

در طول شبانه روز، خلط صفرا از ساعت ۱۲ظهر تا ۶عصر بيشتر ساخته مي شود . خلط سودا از ساعت ۶عصر تا ۱۲شب بيشتر ساخته مي شود. خلط بلغم از ساعت ۱۲شب تا ۶صبح بيشتر ساخته مي شود. خلط دم از ساعت ۶صبح تا ۱۲ظهر بيشتر ساخته مي شود.به همين دليل بيماران بايد بدانند که بر اساس غلبه نوع مزاج خود در چه ساعاتي از شبانه ...