نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
باید‌نبایدهای پیشگیری از سیگاری شدن فرزندان
۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۵

خانواده‌ها باید به این باور برسند که آنان نقش اساسی را در ترویج یا کاهش دخانیات در کشور دارند. براستی چه عاملی موجب می‌شود که برخی والدین در این راه موفق اما برخی والدین دیگر که ممکن است حتی خودشان هم لب به سیگار نزده باشند در این راه شکست خورده و فرزندانشان به سیگار رو آورند؟

 
ميانه روي، کليد طلايي زندگي سالم
۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۱۳

نمک جزو مواد ضروري براي بدن است و هر فردي بايد روزانه مقداري نمک مصرف کند. از طرفي مصرف نمک قبل و بعد از غذا به معناي مصرف غذاي شور نيست.

 
داروهای اعتیادآور چگونه کار می کنند؟ +فرهنگ اصطلاحات اعتیاد
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۸

هر ماده ی اعتیادآور تأثیرات منحصر به فرد خود را بر ناقل های عصبی، مغز، و بدن دارد. در این مقاله به بررسی تأثیرهای بعضی از معروفترین مواد اعتیادآور بر بدن می پردازیم.

 
مراقبت از بیمار سرطانی در لحظات پایانی
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۵۴

زمان پایانی زندگی برای هر کس متفاوت است. در آن زمان هر فردی نیاز به اطلاعات و حمایت خاصی دارد. سؤالات و نگرانی های بیمار و اعضای خانواده ی او پیرامون روزهای آخر زندگی باید با تیم درمانی مورد بحث قرار گیرد.

 
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۵۰

زنان باردار می‌‌توانند از خوردن خیلی از غذاها لذت ببرند اما برخی غذاها باید در این دوران با احتیاط مصرف شوند یا از خوردن‌ آن پرهیز شود.

 
۱۸ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۴

یک متخصص طب سنتی، بدن انسان را شامل چهار ماده اصلی آب (سرد و تر)، باد (گرم و تر)، آتش(گرم و خشک) و خاک (سرد و خشک) دانست و خصوصیات جسمی و شخصیتی هر گروه را تشریح کرد.

 
رابطه شيشه و ايدز چیست؟
۱۵ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۵۱

متاسفانه مصرف تركيب‌هاي آمفتاميني و روانگردان (شيشه) در جهان روزبه‌روز شايع‌تر شده و به جرات مي‌توان گفت در حال حاضر از مصرف كوكائين و مشتقات ترياك هم بيشتر شده است.

 
4 روغنی که از شکنندگی ناخن‌ها جلوگیری می‌کند!
۱۲ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۰

یکی ازشایع‌ترین بیماری‌های ناخن، خشکی و شکنندگی ناخن و همچنین ریش ریش شدن کناره ناخن است که در اثر تماس زیاد با آب، مواد شوینده و شیمیایی ایجاد می شود.

 
۹ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۹

شاید آنقدرها هم سخت به نظر نرسد اما وقتی کسی به خاطر صافی کف پا می‌تواند معافیت سربازی داشته باشد، قضیه کمی جدی می‌شود.

 
۵ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۸

رزماری حاوی مواد آنتی‌اکسیدان است که تصور می‌رود حافظه را بهبود بخشد.

 
۱۰ حرکت برای چهارشانه شدن
۴ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۹

دوست نـدارم نـاراحـتـتـان کـنـم، امـا بـایـد بـگـویـم که نـمـی تـوانـیـد بـا تمرینات معمولی آن بالاتنه سخت و خـوش تـرکیـبی که دنبالش هستید را به دست آورید.

 
چه کسانی به دام اعتیاد می افتند؟
۴ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۳

امروزه معضل اعتیاد، به عنوان یک بیماری، در کنار تهدید جمعیت و محیط زیست، از جمله تهدیدهای جامعه جهانی است و دولت‌ها به علت پیچیدگی معضل اعتیاد و ابعاد آن، نتوانسته‌اند که به عنوان مراجع و متولیان اصلی، در تمام حوزه‌ها مقتدرانه عمل کنند.

 
۲ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۱

چیدن سفره هفت سین از دیرباز از مراسم‌های جدانشدنی بوده که ساعاتی قبل از تحویل سال این سفره گذاشته می شود و نمادهای مقدسی در آن چیده می شود.

 
۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۸

آیا تا کنون به این موضوع فکر کرده اید که چرا گوشت های سرد مانند ( سوسیس ، کالباس ،هات داگ، همبرگر و ... ) می توانند به مدت زیادی نگه داری شوند ؟

 
شما هم معتادید و خودتان خبر ندارید
۱۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۱۱

تصویر اعتیاد و فرد معتاد برای نوجوانان یکی، دو دهه قبل کسی نبود جز «آقا تقی». او تابلوی کامل یک فرد معتاد بود چون به قول معروف از لباس پوشیدن تا حرف زدنش کاملا تابلو بود؛ معتادی کلاسیک با تمام مختصات یک فرد معتاد! سال‌ها بعد این تابلو تغییر کرد. همان نوجوانانی که حالا به سن جوانی رسیده بودند، شکل جدیدی ...

 
کورتیزول و طول عمر
۱۲ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۱۰

چگونه این هورمونى که در نتیجه‌ى استرس، ترشح مى‌شود، روى سلامتى و طول عمر شما تأثیر مى‌گذارد.

 
چرا کودک من نمی خوابد؟
۱۲ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۰۹

وقتی نوزادی به دنیا می آید در واقع باید بیشتر ساعات شبانه روز را در خواب باشد اما همیشه اینگونه نیست .

 
۱۰ نشانه ابتلا به بیماری کلیه
۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۵۶

بسیاری از افراد به بیماری‌های مزمن کلیوی مبتلا هستند، ولی از این وضع خود خبر ندارند. نشانه‌های اولیه بیماری‌های کلیه، بسیار جزئی و کم اهمیت به نظر می‌رسند و به همین دلیل ممکن است افراد چندین سال با این نشانه‌ها زندگی کنند و شکایتی هم نداشته باشند. اما همین مشکلات کوچک می‌توانند به نارسایی کلیه منجر ...

 
میوه ای که باعث طول عمر می شود
۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۳۱

سیب، در زمره ی میوه هایی می باشد که دارای خواص فراوانی است، به نحوی که باعث فرح بخشی و افزایش طول عمر و به جهت دارا بودن ویتامین های مختلف از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری می نماید.

 
بهترين کارهايي که مي توانيد براي حفظ سلامت خود انجام دهيد
۹ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۱۸

همه مي دانيم که تغذيه صحيح و ورزش، کليد سلامت است.