نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۹

با وجود زبان های متعدد و گوناگونی که در جهان وجود دارد قرآن کتاب آسمانی آخرین دین الهی، زبان عربی نازل شده است و از سوی دیگر پیامبر اکرم (صلی الله و علیه وآله وسلم) و ائمه اطهار (علیهم السلام) نیز توصیه به تلاوت قرآن با همین الفاظ عربی کرده اند. از این سۆال برای ما پیش می آید که آیا در زبان عربی ...

 
۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۱۰

حقوق زنان در قوانین ایران همواره محل بحث و جدل بوده است. فارغ از مسائل حاشیه ای، در این مطلب قصد داریم آن دسته از شروط ضمن عقد را که در اصلاح عرف جامعه به نفع خانم هاست و باید در عقدنامه ذکر شود بررسی نموده ایم .

 
ازدواج می کنم، بد بود جدا می‌شم!
۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۷

اگر فکر می کنی شوهرت بد اخلاقه، اگر معتقدی زنت کد بانو نیست، جدا شو! در حالیکه دخترها باید بدانند امکان ازدواج مجدد بعد از طلاق برای آنها تقریبا نزدیک به صفر است.

 
مبانی نظری روابط اجتماعی زن و مرد
۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۳۳

معاشرت‌های آزاد و بی‌بندوبار، ازدواج را به صورت یک تکلیف و محدودیت درمی‌آورد که باید آن را با توصیه‌های اخلاقی یا احیاناً با اعمال زور بر جوانان تحمیل کرد.

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۵۵

س: نامادري ام بعد از فوت مرحوم پدرم، فوت کرده است. هيچ فرزندي هم ندارد. آيا مهريه به اقوام او مانند برادر يا خواهرش مي رسد؟

 
۱۴ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۲۶

اسلام به کسب درآمد و تأمین معاش، یک نگاه موکد دارد تا یک تعادل منطقی بین دنیا و آخرت ایجاد شود.

 
۱۱ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۱۵

امام باقر عليه السلام فرمودند:

 
عجایب پنج گانه بدن انسان
۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۴

اطلاعات ما درباره این مجموعه پوست و استخوان که بدن می نامیم، کاستی های حیرت آوری دارد که در صورت داشتن اطلاعات کافی به مراقبت از آن خواهیم پرداخت.

 
بهبود فروش از طریق رشد هوش عاطفی!
۹ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۳

متخصصان فروشی که عملکرد چندان مطلوبی ندارند، معمولا مهارت‌های ارتباطی ضعیفی دارند. بیشترافراد با فروشندگانی که این شرایط را دارند برخورد داشته‌اند و با ویژگی‌های آنها آشنا هستند.

 
۴ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۵

«دایره‌المعارف امتحانات پایان ترم» عنوان یادداشت طنزی است که در روزنامه قانون منتشر شده است.

 
۴ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۵

در نظام آفرینش برای هر یک از مردان و زنان وظایف و مسئولیت‌های تکوینی ویژه‌ای در نظر گرفته شده، خداوند حکیم به تناسب همان وظایف، ویژگی‌ها و قوت و ضعف‌هایی در خلقت هر یک لحاظ کرده است.

 
طهران چگونه تهران شد؟
۲ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۶

تهران در قدیم روستایی نسبتاً بزرگ بود که بین شهر بزرگ و معروف آن زمان، شهر ری و کوهپایه‌های البرز قرار داشت. نخستین بار نام آن در ذکر زندگینامهٔ ابوعبدالله حافظ تهرانی متولد 184 خ. آمده‌است.

 
اخلاق حرفه ای مشاوران
۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۱۵

متخصصان، اصول اخلاق حرفه ای را پایه ی حیاتی تمام اعمال یک مشاور و روان شناس می دانند. چرا که آنان در ارتباط مؤثر با مراجعان خود روزانه و گاهی چندین بار در روز با مسایلی مواجه می شوند که مرتبط با اصول اخلاق حرفه ای است بنابراین برای این که تصمیم های آنان به نفع مراجعان باشد باید با نظام نامه های اخلاقی ...

 
آیا قرآن برای غیرعرب هم معجزه است؟
۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۸

نظر علّامه بلاغی درباره اعجاز قرآن

 
دروغ در لباس حقیقت (داستان كوتاه)
۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۰

روزی دروغ به حقیقت گفت: میل داری با هم به دریا برویم و شنا کنیم؟ حقیقت ساده لوح پذیرفت و گول خورد. آن دو با هم به کنار ساحل رفتند. وقتی به ساحل رسیدند حقیقت لباس هایش را در آورد. دروغ حیله گر لباس های او را پوشید و رفت. از آن روز همیشه حقیقت عریان و زشت است، اما دروغ درلباس حقیقت با ظاهری آراسته ...

 
۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۵۳

سازمان پزشکی قانونی با تشریح روند صدور گواهی رشادت (بلوغ) و تعیین سن در این سازمان اعلام کرد: بیشتر مراجعان تعیین سن به خصوص زنان خواستار کم کردن سن قانونی خود هستند به جز یک زن که به خاطر سفرحج خواهان افزایش سن قانونی خود شده بود.

 
۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۰

دين مبين اسلام همان طور که براي همه مراحل زندگي انسان ها برنامه دارد، درباره تربيت صحيح کودکان هم مباحث زيادي را مطرح کرده است.

 
۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۲۰

عبارت بالا کنایه از رشوه دادن و به اصطلاح دیگر حق و حساب دادن است. برای رشاء و ارتشاء اصطلاحات زیادی وجود دارد که از همه مصطلح و معروفتر همین ضرب المثل بالا است.  در دورۀ صفویه و قاجاریه بازار سبیل در میان مردم رونق بسیار داشت و پادشاهان آن دوران از جمله خود شاه عباس سبیل های چخماقی و کلفت می گذاشتند ...

 
مشكلات رواني و رفتاری دانش آموزان
۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۵۱

مطالعات نشان می دهد که تقریبا ً یک پنجم کودکان و نوجوانان بدون توجه به این که کجا و چگونه زندگی می کنند، در دوران کودکی و نوجوانی، دچار مشکلات روانی – اجتماعی وی شوند.

 
مهارتهای زندگی زناشویی
۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۷

چه چیزی باعث می‌شود که صمیمیت بین زن و شوهر پایدار بماند؟ برخی می‌گویند نیرومندی رؤیای شما، نیرومندی تعهد شما به عشق¬تان. برخی دیگر می‌گویند که این به شانس مربوط می‌شود، خوش اقبالی شما در پیدا کردن کسی که بهترین تناسب را با شما دارد؛ و برخی دیگر می‌گویند که شما باید علاقه‌ی شدید یا علایق یا ارزش‌های ...