نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
طلاق ممنوع شد!
۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۸

امسواتی سوم، پادشاه سوازیلند با اعلام اینکه ازدواج در کشورش بازگشت ندارد، طلاق را در این کشور ممنوع کرد.

 
الزامی نبودن گواهی کارورزی؛ تبعات احتمالی این تصمیم
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۱

یاسر مدنی- دکترای تخصصی تربیت مشاور از آمریکا و عضو هیات علمی دانشگاه تهران طي يادداشتي در رابطه با لغو كارورزي متقاضيان دريافت پروانه فعاليت حرفه اي نوشت:

 
مرگ مغزی را با کما اشتباه نگیریم
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۹

«کما» تنها یک اختلال کارکرد مغز است و شخص در آن حالت دچار کاهش شدید سطح هشیاری است و شانس بهبود را می‌توان برای فرد به کما رفته قائل بود.

 
کارورزی،کارگاه و مصاحبه در یک قاب
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۰

دكتر عليرضا آقايوسفي- روانشناس و بازرس سازمان نظام طي يادداشتي مهمترين مشكلات پش روي دانش آموختگان رشته هاي روانشناسي و مشاوره را براي انجام فعاليت هاي حرفه اي در سه حيطه بررسي كرده است:

 
دردهایی که با نمایش درمان می‌شوند!
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱

نمایش درمانی از شیوه‌های درمانی غیردارویی است که در جهان برای رفع مشکلات روحی و روانی افراد مورد استفاده قرار می گیرد و در ایران هم گام‌هایی برای اجرای آن برداشته شده است.

 
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸

سازمان نظام روانشناسي در اطلاعيه اي اعلام كرد: از اين پس كارورزي شرط لازم براي روانشناسان و مشاوران متقاضي دريافت پروانه تخصصي فعاليت بصورت حرفه اي نخواهد بود.

 
نوجوانان دودی
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۰

در جای جای این سرزمین نوجوانانی به چشم می‌خورند که با دیدن حال و احوالشان خیلی‌ها افسوس خورده و با خود می‌گویند واقعاً که! اما شاید نمی‌دانند که در نزدیکی خود عزیزترین نوجوان خانواده‌شان به دور از چشم همه سیگار در دست گرفته و غرق در هوای آلوده ی آن می شود.

 
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۶

دبیر علمی سمپوزیوم پروژه جهانی پروتئوم انسانی گفت: محققان پژوهشگاه رویان در تحقیقات کرموزوم انسانی Y دریافتند که این کروموزم علاوه بر درمان ناباروری، در درمان سرطان ها و نارسایی های قلبی هم نقش دارد.

 
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۶

مدیر کل مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت علوم افسردگی را سومین عامل مراجعه دانشجویان به مراکز مشاوره دانشگاه‌ها دانست و گفت: براساس آمارهای اعلام شده حدود 12 درصد مردم ایران افسرده هستند. بنابراین لازم است راهکارهای تشخیص این بیماری به جامعه بخصوص دانشجویان آموزش داده شود تا افراد به راحتی و ...

 
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۳

استادیار دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مشاورهای مدارس باید اطلاعات خود را به روز کنند.

 
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳

جزئیات مرحله دوم آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ شامل مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی اعلام شد و دانشگاه ها مجاز به برگزاری آزمون تخصصی نیز هستند.

 
لطفا اسکیزوفرن نباشید...
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۸

نويسنده: دریا محیط - دانشجوی کارشناسی ارشد روان شناسی

 
مهمترین علت اختلال حافظه را بشناسید
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۴

متخصص مغز و اعصاب با اشاره به مهم‌ترین علت اختلال حافظه گفت: مصرف امگا ۳ در تقویت حافظه مؤثر است.

 
از هر ٥ نفر، ٤ نفر به ترس دورماندن از تلفن‌همراه دچارند
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۰

نوموفوبیا می‌تواند علامتی از یک اعتیاد بالقوه باشد. کاربران وقتی گوشی را به همراه دارند، شادند و زمان خوبی را سپری می‌کنند و بدون گوشی با استرس شدید و نگرانی مواجه می‌شوند و این زمانی است که یک اعتیاد به تهدید مبدل می‌شود.

 
۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۲

مطابق سنت سال های گذشته، دیدار نوروزی اعضای انجمن روانشناسی ایران، صبح روز پنجشنبه 31 فروردین ماه، در خانه اندیشمندان (سالن حافظ ) برگزار شد.

 
ارائه خدمات مشاوره‌ای در بسته تعهدات بیمه‌ای یکی از اولویت‌های بهزیستی
۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۴

وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در نخستین جشنواره روز روانشناسی و مشاوره ارائه خدمات مشاوره‌ای در بسته تعهدات بیمه‌ای را از اولویت‌های بهزیستی عنوان کرد و گفت: بهزیستی تخصصی‌ترین نهادی است که در رابطه با آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کند و در حمایت‌های رفاهی و اجتماعی در رفع دغدغه در خانواده‌ها و آحاد ...

 
۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۵

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت : بحث اختلالات روانی و آسیب های اجتماعی به اندازه خود با اهمیت است . اینها موضوعاتی هستند که هیچ کس نمی تواند بگوید که من از این مساله متاثر نیستم.

 
انتقاد وزارت بهداشت از صدور بی‌رویه مجوز برای فست فود فروشی‌ها
۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۸

رئیس دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت ضمن انتقاد از صدور بی‌رویه مجوز برای راه‌اندازی فست فود فروشی‌ها تاکید کرد.

 
ارائه واحد درسی به جای پایان نامه در دانشگاه آزاد!
۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: بخشنامه مربوط به دوره های آموزش محور ابلاغ شده است و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد می توانند به جای پایان نامه واحد درسی بگذرانند.

 
۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۱

وزیر بهداشت، گفت: در جامعه ای که دروغ، تهمت و گناهان کبیره شیوع پیدا می کند، اضطراب و استرس نیز افزایش می یابد.