نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
کمال گرایی مثبت، انگیزه کسب موفقیت را در فرد ایجاد می کند
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۹

یک کارشناس روانشناسی بالینی، گفت: کمال گرایی منفی به عنوان یک خصیصه روانی، فرد را به سوی خود ناتوان سازی سوق می دهد.

 
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۸

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت: شهریه پردیس های خودگردان دانشگاه های علوم پزشکی احتمالا نسبت به سال قبل تا ۱۰ درصد افزایش می یابد. میزان شهریه از سوی دانشگاه ها اعلام می شود.

 
گشايش يك مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره در كرج
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۱

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرج گفت: راه اندازی مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره کاهش آسیب های اجتماعی ، مشکلات رفتاری و هدفمند حرکت کردن مسیر زندگی را برای افراد با اعتماد به نفس بالا به همراه دارد.

 
وجود 400 هزار زندانی مرتبط با مسائل اجتماعی
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳

مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سازمان بهزیستی متولی تأمین سلامت اجتماعی است

 
قانون سلامت روان هنوز به تصویب نرسیده است
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۹

سلامت روان؛ بحثی که اخیرا زیاد از زبان مسوولان شنیده می‌شود، اما با وجود تمام اهمیتی که برایش قائل می‌شوند، قانونی برای آن نداریم و اینگونه است که به اذعان کارشناسان امر بیماراناختلالات روان غریب مانده‌اند و خانواده‌هایشان در پیچ و تاب درمان‌شان مستاصل

 
راهکار‌هایی برای غلبه بر غم انتظار
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۷

اگرچه عزیزی که در حال مراقبت از او هستید همچنان زنده است، اما ممکن است که احساس درد ناشی از فقدان او در شما از قبل آغاز شده باشد.

 
جدیدترین آمار مبتلایان به ایدز در کشور اعلام شد
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۷

رییس اداره ایدز وزارت بهداشت با بیان اینکه بیماری ایدز از طریق رابطه جنسی در کشور در حال افزایش است، جدیدترین آمار مبتلایان به این بیماری را اعلام کرد.

 
برنامه‌های وزارت بهداشت برای کاهش آسیب و درمان اعتیاد اعلام شد
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۸

اخیرا برنامه ششم توسعه از طرف رئیس جمهور ابلاغ شد و در این سند بند مهمی در حوزه آسیب‌های اجتماعی وجود دارد که پای سازمان‌های زیادی را برای محقق شدن آن به میان می‌کشد

 
مرگ روزانه ۳۰۰ نفر در کشور به دلیل آنفارکتوس قلبی
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۷

رئیس نوزدهمین همایش بین‌المللی تازه‌های قلب و عروق با اشاره به اینکه روزانه ۳۰۰ نفر در کشور به دلیل آنفارکتوس جان خود را از دست می‌دهند، گفت: استعمال دخانیات، نداشتن خواب مناسب، اضطراب مزمن، دیابت و فشار خون بالا از عوامل بروز بیماری‌های قلبی و عروقی است.

 
بيماران ‌ام‌اس منعی برای ازدواج ندارند
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸

پنجشنبه‌شب گذشته، تالار مهرباني ميزبان مراسمي از جنس عشق، محبت و مهرباني بود. آن شب اين تالار، ميزبان مراسم ازدواج زوج‌هاي بيماران‌ ام‌‌اس بود. خيرين و انجمن ‌ام‌اس براي بيماران، آن شب را براي هميشه در ذهنشان خاطره‌انگيز و يه‌يادماندني کردند.

 
سلامت روان، نداشتن اختلال روانی نیست
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲

بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی «سلامت روانی سطحی از بهزیستی است که افراد می‌توانند استعدادهایشان را کشف کنند، با استرس‌های زندگی مقابله کنند،به شکل موثر کار کنند و روابط معنی‌دار برقرار کنند.»

 
هر تجربه بد، چهارسال عقل را پیر می کند!
۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۲

محققان در همایش بین المللی آلزایمر در لندن یافته های خود را منتشر کردند.

 
نگاهی به روانشناسی پول خرج کردن
۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۱

عادات صرفه‌جویی و خرج کردن چگونه در ذهن ما برنامه‌ریزی شده‌اند؟ آیا تابه‌حال به اینکه چگونه از پول خود استفاده می‌کنید، فکر کرده‌اید؟ ممکن است که شخصی صرفه‌جو باشید و هر زمان که به موجودی بانکی روبه‌‌رشد خود نگاه می‌کنید احساس خشنودی کنید و درهنگام نیاز به خرید ناخرسند شوید، یا شاید یک معتاد به خرید ...

 
علت اینکه گاهی اوقات هوس خوراکی‌های شیرین می‌کنیم چیست؟
۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۴

فاکتورهای فیزیولوژیک، اجتماعی و روانی در علاقه فرد به مصرف مواد غذایی خاصی مانند خوراکی‌های شیرین تاثیرگذار است.

 
اقدام به خودکشی بیمار ارومیه ای ناکام ماند+عکس
۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵

بیمار افسرده که قصد خروج از پنجره اتاق محل بستری خود در بیمارستان امام خمینی ارومیه را داشت، بوسیله یکی از پرسنل خدمات بیمارستان نجات داده شد.

 
گیم های ویدئویی موجب از بین رفتن ماده خاکستری مغز می شوند
۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۱

مطالعه جدید نشان می دهد برخی بازیکنان گیم های ویدئویی ممکن است ماده خاکستری بخشی از مغزشان را که مرتبط با بیماری روانی است از دست دهند.

 
۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۰

رئیس دانشگاه آزاد گفت: آمار بیکاری در فارغ التحصیلان نشان می‌دهد که دانشگاه‌های کشور با یکدیگر مسابقه مدرک دادن به دانشجویان را گذاشته‌اند.

 
آیین نامه پذیرش دانشجوی پزشکی از دوره لیسانس تغییر کرد
۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۴

آیین نامه پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع لیسانس تغییر کرد و جدیدترین آیین نامه به تصویب شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی رسید.

 
۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸

یک روانشناس گفت: طرد کردن همراه با روابط سرد از ناکارامد ترین شیوه های تربیتی نوجوانان است.

 
می‌خواهید کودکتان آتنای دوم نباشد؟ این دستورالعمل را بخوانید
۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۶

«اصغر قاتل» شخصیت اصلی همان داستانی بود که در کودکی همه ما را حداقل یک بار از او ترسانده‌اند،‌ «اگر در کوچه بمانی،‌ یکی می‌آید می‌اندازدت تو گونی و با خودش می‌برد.» سال‌ها بعد از او، «محمد بیجه» ظهور کرد؛ قاتل سریالی پاکدشت که سر کوچه‌ای که در آن زندگی می‌کرد نوشته بودند « این کوچه آدم‌خوار دارد.»