نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
روانپزشکان ایران در بیمارستان میلاد گردهم می آیند
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲

دبیر اجرایی سی و چهارمین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران، گفت: حیطه کار روانپزشکی بسیار گسترده بوده و بسیاری از مسائل اجتماعی در ارتباط با حوزه روانپزشکی است.

 
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۹

بیش از ۱۰۰ روانشناس با برگزاری تظاهراتی در نیویورک آمریکا خواستار کناره‌گیری دونالد ترامپ از قدرت شدند.

 
افزایش مرگ‌های عصبی در ۲۵ سال گذشته
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹

شمار مرگ های ناشی از اختلالات عصبی نظیر آلزایمر، پارکینسون، سکته مغزی و صرع بین سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۵، تا ۳۶.۷ درصد افزایش داشته است.

 
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از امروز یکشنبه 23 مهر آغاز می‌شود و تا 30 مهرماه ادامه دارد.

 
عوامل موثر در کاهش سن قاتلان
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۶

امروزه اخبار زیادی می‌خوانیم از قاتلان کم‌سن؛‌ قاتل 14 ساله ملیکا، دختر هفت ساله هفتکلی یا قاتل 17 ساله ستایش،‌ دختر هفت ساله افغانستانی. این تصور در اذهان قوت می‌گیرد که سن ارتکاب قتل پایین آمده است.

 
باغبانان نور در دنیای تاریکی
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۵

امروز در تقویم (23 مهر) به عنوان روز جهانی عصای سفید نامگذاری شده تا فرصتی باشد برای بررسی و ارزیابی مشکلات، چالش‌ها و موانع پیش روی نابینایان سراسر جهان. در ایران برخی افراد نابینا برخلاف محدودیت‌های زیادی که با آن روبه‌رو هستند‌ به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کرده‌اند؛ موفقیت‌های علمی و تحصیلاتی نابینایان ...

 
هشتمین جایزه علمی «دکتر کاردان» اهدا می‌شود
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۹

هشتمین جایزه علمی «دکتر علیمحمد کاردان» به رساله‌های برتر دکتری در رشته‌های علوم تربیتی و روان‌شناسی اهدا می‌شود.

 
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۹

در پی انتخابات هیات مدیره دوره سیزدهم انجمن فیزیک ایران، دکتر محمد رضا اجتهادی، استاد دانشگاه صنعتی شریف به ریاست انجمن فیزیک ایران برگزیده شد.

 
ترفند‌هایی برای تربیت صحیح کودکان
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۷

یک مشاور کودک و نوجوان گفت: والدین باید به کودکان متناسب با توانمندی‌هایشان مسئولیت‌هایی را واگذار کنند تا آن‌ها احساس غرور و شخصیت کنند.

 
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۹

سرپرست خانه روانشناسان فارس با اشاره به اینکه در بیمارستان کمبود زیاد روانشناس حس می شود، گفت: باید افکار منفی و خاطرات تلخ گذشته بیماران توسط روانشناس مورد بررسی قرار گیرد.

 
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۹

در فکر تحصیل در رشته روانشناسی هستید؟ پس بهترین دانشگاه‌های دنیا برای این رشته را در این مقاله بشناسید.

 
قارچ هایی که مغز افراد افسرده را بازسازی می کنند
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۶

محققان دانشگاه امپریال لندن در تازه ترین مطالعات خود اعلام کردند که «قارچ های جادویی » یا همان «قارچ های سیلوسایبین» می توانند مغز افراد افسرده را بازیابی کنند.

 
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶

ایسنا نوشت: آنها باید زودتر از هم سالانشان از عروسک ها و لذت دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه محله شان خداحافظی کنند، زودتر بار مسئولیت زندگی خانوادگی را بچشند و قبل از مزه مزه کردن روزهای بی دغدغه کودکی، دغدغه های جدی زندگی زناشویی را تجربه کنند. پدیده « کودک همسری» سالهاست که به دغدغه فعالان ...

 
آیا شما هم دچار فرسودگی شغلی شده‌اید؟
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۲

اگر فردی در زمینه کاری خود از خودگذشتگی و انگیزه زیادی داشته باشد اما به نتیجه دلخواه نرسد، نهایتاً ممکن است به سندرومی به نام فرسودگی شغلی دچار شود. نکات بیشتر در این زمینه را در خبر زیر بخوانید

 
جدایی آموزش پزشکی از وزارت بهداشت به سلامت مردم آسیب جدی میزند
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: بدون شک جدایی آموزش علوم پزشکی از وزارت بهداشت پاسخگویی به نیازهای سلامت مردم را با مشکل مواجه می کند.

 
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۵

رییس کمیسیون روانشناسی ورزشی سازمان نظام روانشناسی ایران گفت: تیم‌ها و تشکیلات ورزشی تمایل دارند برای بهتر شدن عملکرد ورزشکاران خود از مشاوره روانشناسی ورزشی استفاده کنند، یا از طریق کمیسیون روانشناسی ورزشی سازمان نظام اقدام کنند و یا اینکه با افراد شایسته مشورت کنند.

 
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۰

کاهش سطح استروژن در زنان در طول یائسگی موجب تغییرات متابولیک در مغزشان می شود که ممکن است ریسک بیماری آلزایمر را در آنها افزایش دهد.

 
عدم احساس‌تعلق عامل خودکشی سربازان
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۱

حوادث از جنس خودکشی در مورد سربازان در ماه‌های اخیر بارها خبرساز شده است، خودکشی در بین سربازان تصادفی نیست و در نتیجه جریانی از اندیشه‌ها، رفتارها، موقعیت‌ها و روابط بین فردی که اغلب ریشه در قبل از شروع دوره سربازی دارند رخ می‌دهد.

 
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۲

بمناسبت بزرگداشت هفته بهداشت روان، تعدای از ائمه جماعت جمعه شهرهای مختلف کشور در بخشی از سخنان خود اهمیت بهداشت روان را بیشتر از بهداشت جسم برشمردند.

 
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۶

مدیرکل دفتر سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان اینکه افسردگی ۳۵۰ میلیون نفر را در دنیا تحت تاثیر خود قرار داده است، اعلام کرد: ۵۹ درصد کسانی که «افسردگی» دارند به صورت همزمان دچار اضطراب می‌شوند و ۲۴ درصد آنها به صورت همزمان اختلال مصرف مواد مخدر دارند.