نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
چرا وزیر بهداشت باید پزشک باشد
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۱

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، معتقد است در حال حاضر و با توجه به شرایط حاکم بر جامعه، ضرورت ایجاب می کند که وزیر بهداشت، پزشک باشد.

 
توضیحاتي درباره تغییر نام دانشگاه فردوسی مشهد
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۹

سردر پردیس

 
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۹

رئیس گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران با اشاره به اینکه سن خودکشی در کشور پایین آمده است، گفت: در خوابگاه‌ها به سبب دوری جوانان از خانواده با این معضل مواجه هستیم.

 
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۵

سرپرست پایگاه استنادی جهان اسلام از قرار گرفتن 8 دانشگاه کشور در میان 800 دانشگاه برتر دنیا خبر داد.

 
داروهای روانپزشکی را بخوریم یا نخوريم؟!
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۰

اگر نگاهی به منابع تخصصی روانشناسی بیاندازیم بارها با این جمله روبرو می شویم که «انسان، موجودی زیستی، روانشناختی، فرهنگی و اجتماعی است». بُعد زیستی و فیزیولوژیک انسان، یکی از همان ابعاد غیر‌قابل‌انکار است.

 
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۲

معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: موضوع پذیرش و تربیت دانشجو معلمان تقریباً از پنج سال پیش با تأسیس دانشگاه فرهنگیان کلید خورد و تأکید بر داشتن صلاحیت برای افرادی است که قرار است به عنوان معلم به آموزش و پرورش ورود کنند

 
وقتی زنان شاغل از بارداری توبه می‌کنند!
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۵

مادران باردار این روزها دل پری از این بی عدالتی دارند و می گویند اگر از زن باردار حمایت نمی‌کنید، ریشه زندگی اش را نسوزانید

 
در هر سنی چگونه ضریب هوشی‌ خود را افزایش دهیم؟
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۹

بخشی از هوش ذاتی و بخش بیشتر آن اکتسابی است پس می‌توانید با انجام برخی تمرین‌ها سطح هوش خود را حتی در سال‌های میانسالی افزایش دهید و قابلیت یادگیری درهرسنی داشته باشید.

 
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۸

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: باید بتوانیم افراد معتاد را به مصرف داروها و مواد شبه مخدری که آسیب کمتری وارد می‌کند، سوق دهیم و آنها را از مصرف کننده مواد مخدر تزریقی به مصرف کننده مواد مخدر خوراکی تبدیل کنیم تا امکان ابتلا به بیماری‌های عفونی مانند ایدز و هپاتیت در جامعه کاهش یابد.

 
الكل با روان انسان چه می کند؟
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۸

الکل سیستم مغزی را سرکوب می کند و فرد مصرف کننده کنترل و عقلانیتش را از دست می دهد و خلق و خویش به تدریج تغییر می کند؛ یعنی فرد ممکن است وارد یک فاز عمیق افسردگی شود.

 
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۶

سومین کنگره ملی روانشناسی ۹ تا ۱۱ اسفندماه در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران برگزار می شود.

 
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۳

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با تاکید بر اینکه دولت از تفکیک وزارتخانه ها منصرف نشده گفت: تبدیل کارمندان پیمانی به رسمی متوقف نشده و شیوه اجرای آن در دست بازنگری است.

 
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت انتخاب رشته در کنکور سراسری ۹۶ تا چهارشنبه ۲۵ مرداد تمدید شد و داوطلبان تا ساعت ۲۴ چهارشنبه فرصت دارند، کدرشته های مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

 
مخبردزفولی سرپرست واحد علوم و تحقیقات شد
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶

محمدرضا مخبردزفولی با حکم فرهاد رهبر رئیس واحد علوم و تحقیقات شد.

 
شغل بد از بیکاری بدتر است!
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰

مطالعه صورت گرفته توسط محققان انگلیسی نشان می دهد، کیفیت کار تأثیر مستقیمی بر سلامت داشته و افرادی که در مشاغل سطح پایین (با کیفیت پایین) کار می کنند، دارای سطوح پایین تر نشانگرهای زیستی هستند.

 
قد کوتاها سنگ پا یادشون نره!
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۰

استفاده از «سنگ‌پا» دارای خواص و فواید زیادی است؛ استفاده از سنگ‌پا با تحریک هیپوفیز مغز و تولید هورمون رشد، به افزایش قد کمک شایانی می‌کند.

 
روز جهانی چپ دست ها مبارک
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۳

روز ۱۳ آگوست برابر با ۲۲مرداد به نام روز جهانی چپ‌دست‌ها نام‌گذاری شده ‌است. نام این روز در ‌سال ۱۹۷۶ برابر با ۱۳۵۵خورشیدی پیشنهاد شد و به تصویب رسید.

 
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۷

سیدمحمد بطحایی، وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، با اشاره به هجمه‌های سیاسی که وزیر آینده آموزش و پرورش را تهدید می‌کند از معلمان و اساتید خواست هرجا راه را گم کرد به او مشورت دهند.

 
آمارهایی درباره وضعیت معتادان؛ ۲۸ درصد تحصیلات عالیه دارند؛ 50 درصد شاغل و 62 درصد متاهلند
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۳

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: بیش از ۲۸ درصد معتادان کشور دارای سطح تحصیلات عالیه هستند.

 
موسیقی درمانی تاثیری بر بهبود اوتیسم ندارد
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۹

مطالعه جدید نشان می دهد تلفیق موسیقی و درمان به بهبود علائم اوتیسم در کودکان کمک نمی کند.