نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
آشنایی با نشانه‌های هشداردهنده خودکشی
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۱

خودکشی به خودی خود یک اختلال روانی نیست، اما می‌تواند یکی از پیامدهای بالقوه اختلالات روانی درمان‌پذیر باشد.

 
مهر، قفل ارتباط مدرسه و اولیا را باید باز کند
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۲

با توجه به وضعیت موجود آموزشی و تربیتی و لزوم همکاری و مشارکت اولیا در امور مدرسه و تربیت فرزندان، ایجاد ارتباط بین خانه و مدرسه بیش از پیش ضروری است.

 
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹

به گزارش ميگنا حسن روحانی صبح امروز (شنبه اول مهر) در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 96-97 در هنرستان شهید مدرس منطقه 5 تهران سئوال پرسش مهر خود را به شرح ذيل مطرح كرد: «در محیط مدرسه تحمل افکار دیگران، احترام به افکار دیگران و اخلاق و ادب را چگونه تمرین کنیم.» -  

 
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۶

آیین آغاز سال تحصیلی 97-1396 در هنرستان دخترانه شهید مدرس منطقه پنج تهران صبح شنبه با نواختن زنگ توسط دكتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

 
چند نکته در باب غم انگیزی پاییز
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰

به قول حسن آذری، چه کسی به ما یاد داده است در مسافرت های شبانه، از کنار روستاهای کنار جاده که می‌گذریم، با دیدنِ تک چراغی روشن اغلب غمگین بشویم؟

 
چگونه دهن بین نباشیم؟
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴

برای درمان هر بیماری یا مشکلى ابتدا باید علت بروز آن را کشف و سپس به درمان پرداخت به همین جهت درمان دهن‌بینی نیز باید متناسب با علت آن باشد.

 
بررسی نظام آموزشی ۹ کشور/ جدول آموزشی کشورها
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۸

سال تحصیلی در اکثر کشورها بین 10 تا 15 شهریور آغازشده و کلاس‌های درس نیز معمولاً از ساعت 8 صبح برگزار می‌شود و حداکثر تا 15:30 به طول می‌انجامد.

 
ضرورت ایجاد مراکز جامع روانپزشکی در کشور
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۹

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مراکز جامع روانپزشکی در مناطق مشخص به لحاظ قطب های درمان برای رسیدگی سریع به مشکلات بیماران روانی ایجاد شود.

 
پيام وزير آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال تحصيلي جديد 97-96
۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۶

وزير آموزش و پرورش به مناسبت بازگشايي مدارس و آغاز سال تحصيلي جديد 97-96، پيامي صادر كرد.

 
چند توصیه برای کنترل استرس روز اول مدرسه
۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۲

بوی ماه مهر به مشام می‌رسد و جنب‌ وجوش دوباره‌ای برای روز اول مدرسه به راه افتاده است. کودکان، نوجوانان و جوانان بسیاری آماده می‌شوند تا یک سال تحصیلی جدید را آغاز کنند.

 
آغاز سال تحصیلی ۱۳ میلیون دانش‌آموز و پیش به سوی حل «مثنوی هفتاد من کاغذ» مشکلات آموزش و پرورش
۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۴

سال تحصیلی جدید از فردا با حضور ۱۳ میلیون دانش‌آموز آغاز می‌شود و آموزش و پرورش با مشکلات مزمنی مواجه است که تلاش می‌کند برای حل آنها اقدامات مؤثری را انجام دهد.

 
آیا می‌توان بدون کبد زنده ماند؟
۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۰

کبد به عنوان یکی از بزرگ‌ترین اندام‌های داخلی بدن، وظیفه انجام اعمال حیاتی مختلفی را در بدن آدمی بر عهده دارد؛ بر همین اساس رییس شبکه هپاتیت کشور به مهم‌ترین اعمال حیاتی کبد اشاره کرد و گفت: چنانچه تنها کمتر از یک‌سوم کبد سالم باشد، همین قسمت کوچک می‌تواند نیازهای طبیعی بدن را برطرف کند.

 
۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶

برای اینکه رئیس تان متوجه ارزش شما بشود، نیازی نیسـت برنامۀ عجیب و غریبی طراحی کنید یا زیر پای همکارانتان را خالی کنید. گاهی راه حل خیلی ساده تر است.

 
روانشناسی افرادی که همیشه سر قرار ها دیر می رسند
۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۲

تاکنون با خود فکر کرده اید که چرا برخی افراد همیشه در انجام هرکاری و رسیدن به هر جایی تاخیر می‌کنند.

 
۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۳

معاون امور کمیسیونهای سازمان نظام روانشناسی از تفاهم با شهرداری تهران به منظور استقرار دبیرخانه مدیریت بحران روانشناسی در شهرداری خبر داد.

 
«سیری» روانشناس مجازی می شود
۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸

اپل تصمیم دارد دستیار هوشمند صوتی سیری را به یک روان درمانگر مجازی تبدیل کند. در همین راستا قصد استخدام مهندسانی با دانش روانشناسی را دارد.

 
ابزار جدید برای سنجش عقل
۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۳

محققان اخیرا براساس ویژگی‌های عصبی-زیستی و همچنین روانشناسی اجتماعی افراد، به مقیاس جدیدی به نام «مقیاس عقل سن دیه گو- SD-WISE»، برای سنجش سطح عقل و خرد دست یافته‌اند.

 
مهاجرت نیم میلیونی به تهران و مشاغلی که کاذب شد
۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸

آمارها حکایت از این دارد که طی پنج سال اخیر نیم میلیون نفر به تهران مهاجرت کرده ‏اند، این موضوع منجر به افزایش روند اشتغال کاذب در کلان شهرها و از بین رفتن روستاها می شود.

 
۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳

«او» زنی در آستانه میانسالی است که به نظر می رسد سال هایی طلایی پیش رو دارد؛ استاد دانشگاه و بهره مند از خانواده ای صمیمی که ناگهان مهمانی ناخوانده به نام 'آلزایمر' در مغز او زنگ می زند.

 
خوردن فست فــــــود شما را زودرنج می کنــد!
۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳

تحقیقات اخیر نشان می دهد که چربی ترانس(چربی اشباع نشده) موجود در فست فودها بر سلامت احساسی(روحی) افراد تاثیر می گذارد.