نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۸

يكي از سؤالاتي كه مهران مديري از همه مهمانان مي‌پرسد آن است كه آيا عاشق شده‌ايد؟! و مهمان برنامه مجبور است جلوي ديدگان حضار در استوديو و بينندگان تلويزيوني به ماجراي عاشقانه خود كه داشته است اعتراف كند

 
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۱

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: باید اقدامات مشاوره‌ای را از گروه سنی جوان آغاز کنیم؛ چرا که 25 درصد شیوع اختلالات روان از سن کمتر از 15 سال آغاز می‌شود اما در بلند مدت بروز پیدا می‌کند.

 
مراجعه به روانشناس دلیل بیمار بودن نیست
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۴

گرچه مدتی است که به سلامت روان بها داده شده و دیگر چون سابق افراد نسبت به آن موضع نمی‌گیرند، اما هنوز به‌طور کلی فقر سواد سلامت روان در جامعه برطرف نشده است. بر همین اساس حتی به شوخی هم شاهد انگ زدن به شهروندانی هستیم که به روانشناس و روانپزشک مراجعه می‌کنند.

 
۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۷

سلامت رواني در واقع مانند سلامت جسمي، صرفا به معناي نبودن مشكلات يا بيماري نيست. سلامت رواني هم حالات عاطفي و هم شرايط ذهني يعني هم احساسات و هم افكار افراد را در بر مي‌گيرد. سلامت عاطفي معمولا به احساسات و زير و بم‌هاي روحيه افراد اشاره مي‌كند.

 
۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۹

روزه داری می تواند بدن را به تولید بیشترهورمون رشد وا دارد؛ این هورمون با روند پیری ارتباط مستقیمی دارد. وقتی بدن میزان بیشتری از این هورمون تولید کند، دیرتر نیز پیر می شود.

 
تاثیر مسافت منزل تا محل کار بر سلامت کارمندان
۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۰

متخصصان سلامت هشدار می‌دهند که مسیرهای طولانی رفت و آمد خطر ابتلا به افسردگی و چاقی را افزایش داده و به بازدهی کارمندان آسیب وارد می‌کند.

 
تصویب طرح جهانی مبارزه با دمانس در مجمع جهانی بهداشت
۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۲

شرکت کنندگان در هفتادمین نشست مجمع جهانی بهداشت به توافق های جدیدی برای اتخاذ اقدامات ملی و بین المللی به منظور مبارزه با بیماری دمانس دست یافتند.

 
۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۱

مدیر کل مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت علوم با اشاره به شیوع مصرف سیگار در بین دانشجویان دختر گفت: متاسفانه کشیدن سیگار در حال تبدیل شدن به یک اپوزیسیون اجتماعی و گاه یک ارزش در بین برخی گروه‌های دانشجویی است و باید اقدامات اساسی برای پیشگیری از استعمال دخانیات در دانشگاه‌ها بکار گرفت.

 
۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۰

مدیر کل آموزش و پرورش تهران با اشاره به بحران کمبود نیروی انسانی گفت: ۷۱ درصد آموزش و پرورش را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

 
۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۹

زندگی با وجود افسردگی نه فقط برای فرد افسرده دشوار است بلکه همه روابط فرد را مختل می‌کند. یک رابطه عاطفی با وجود افسردگی بسیار دشوار پیش می‌رود بنابراین اگر با فردی افسرده زندگی می‌کنید باید فوراً به فکر اقدامی برای بهبود فرد بیمار و رابطه باشید.

 
۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۲

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور نرخ یک جلسه مشاوره 45 دقیقه ای با مدرک تحصیلی فوق لیسانس را در پایتخت حداقل 50 هزار تومان و با مدرک دکتری را حداکثر 115هزار تومان تعیین کرد

 
مشاوره پيش از ازدواج، ضرورت ناشناخته
۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۹

يک مشاور پيش از ازدواج خوب، علاوه بر تحصيلاتي که مرتبط با حوزه روان‌شناسي و خانواده دارد، بايد ويژگي‌هاي شخصيتي مناسب را نيز داشته باشد. ويژگي‌هاي مثل صبور‌بودن و عجله‌نکردن در امر تصميم‌گيري، حافظه خوب، گوش‌دادن مؤثر و فعال، يک مشاور اين حوزه را براي تصميم‌گيري بهتر ياري مي‌رساند.

 
جزئیات شرکت در کاردانی به کارشناسی/ دانشگاه آزادی ها ثبت نام کنند
۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۳

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی آغاز شده است و داوطلبان تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی می توانند در آن ثبت نام کنند.

 
12 رشته دانشگاهی که آینده شغلی را تضمین می‌کنند
۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹

رقابت برای تصاحب مشاغل مختلف بعد از فارغ‌التحصیلی هیچ گاه به اندازه امروز نبوده است

 
واقعا پدرها بیشتر به دخترهایشان توجه می‌کنند؟
۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۳

براساس یک مطالعه، پدران فرزندان دختر بیشتر با کودکان خود آواز می خواندند و بیشتر با آنها در مورد احساساتشان از جمله غم و ناراحتی صحبت می کردند. محققان می گویند این موضوع می تواند به این دلیل باشد که پدران پذیرش بیشتری نسبت به احساسات دختران در قیاس با پسران دارند.

 
جزئیات مدارک تحصیلی معلمان کشور
۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جزئیات مدارک تحصیلی معلمان کشور، گفت: در کل مقاطع تحصیلی، 1246 معلم دارای مدرک دکتری هستند.

 
زردآلو؛ طلای تابستان / پرخاصیت‌ترین میوه برای روزه‌داران
۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۷

یکی از میوه‌های مفید و پرخاصیت در فصول گرم سال، زردآلو است که مصرف آن باعث آبرسانی، دریافت ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز بدن می‌شود.

 
چه غذاهایی بخورید که افسرده نشوید/ برنامه غذایی برای روان سالم!
۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۷

تغذیه ناسالم می تواند خطر ابتلا به بیماری افسردگی و یا شدت آن را به عنوان یکی از شایع ترین بیماری های اختلال روان افزایش دهد.

 
نخستین کنگره ملی روانشناسی ترافیک برگزار می شود
۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۰

نخستین کنگره ملی روانشناسی ترافیک، یادبود دکتر مهدی خانبانی طی روزهای 21 و 22 آذر ماهدر دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد

 
وزیر بهداشت: بیست سال از خدمات روانپزشکی بهره برده‌ام / مراجعه به روانشناس و روانپزشک،امتیاز است
۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۹

وزیربهداشت،درمان وآموزش پزشکی گفت: بیست سال است که از خدمات روانپزشکی بهره می برم و این باعث افتخارم است .