نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
کارانه‌های صدها میلیونی پزشکان کار دست وزارت بهداشت داد
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۴

طولانی شدن پرداخت معوقات دولت به نظام سلامت باعث نگرانی‌ شده است و در ماه‌های اخیر صدای اعتصاب پزشکان و پرستاران از نقاط مختلف کشور به گوش می‌رسد؛ اعتراضاتی که شاید ریشه آن را در عملکرد اشتباه و سخنان برخی مدیران وزارت بهداشت بتوان یافت.

 
حتما در طول سفرهاي نوروزی داروهای زیر را به همراه داشته باشيد!
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۵

با همراه داشتن داروهای ضروری و رعایت مسائل بهداشتی حین سفر می‌توانید لحظات به یادماندنی را برای خود رقم بزنید.

 
مرکز جدید مشاوره دانشجویی در دانشگاه علوم بهزیستی ایجاد می شود
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۴

مرکز جدید بهداشت، سلامت روان و مشاوره دانشجویی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی راه اندازی می شود.

 
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۵

اسامی پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی آزمون ورودی دوره های فراگیر (دانش پذیری) کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور نوبت بهمن ماه ۹۵، اعلام شد.

 
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۶

اعضای انجمن روانشناسی اسلامی و روان شناسان حوزه، در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) با مرجع عالیقدر، حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی دیدار کردند.

 
فعالیت ۳۰۰استاد روان شناس درحوزه علمیه قم
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۱

انجمن روانشناسی اسلامی حوزه می‌تواند فعالیت‌های پژوهشی خود را در اختیار بخش‌های مختلف قرار داده و با استفاده از ظرفیت‌های ملی در راستای تحول در علوم روانشناسی به عنوان یک محور حرکت کند و پرچم‌دار فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی در این عرصه باشد.

 
اعتیاد جایگزین فقدان شادی در جامعه است
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۳

پرفسور گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در همایش «مشارکت سفیران اجتماعی در کنترل و کاهش تقاضای مواد مخدر و روانگردان ها» گفت: اعتیاد، جایگزین شادی هایی است که باید وجود داشته باشد اما در جامعه وجود ندارد.

 
رشته «روان شناسی بالینی» همچنان زیر نظر وزارت علوم است
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹

مجتبی شریعتی‌نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه رشته «روانشناسی بالینی» همچنان زیر نظر این وزارتخانه است، از عدم حذف پایان‌نامه در مقطع کارشناسی‌ارشد خبر داد.

 
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۶

جمعی از اعضای شورای هماهنگی جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران در نامه ای خطاب به وزیر بهداشت، خواهان حضور نماینده جامعه پزشکان داخلی در جلسات شورای عالی بیمه و جلسات تصمیم گیری مربوط به این صنف شدند.

 
تفاوت ترس با اضطراب و تاثیر اضطراب بر ارگانیزم انسان
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹

اضطراب زیاد در فرد، باعث تنیدگی روانی و جسمی می شود و این میزان از تنیدگی و مشغولیت فکری به موارد مختلف باعث مختل شدن جسم و روان فرد شده و به آرامی او را گوشه نشین و افسرده می کند.

 
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۸

محققان توصیه می کنند با بکارگیری برخی راهکارهای طبیعی سلامت روان خود را بهبود بخشید.

 
اهدا کنندگان خون شادترند
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۹

نتایج یک مطالعه نشان می دهد؛ میزان سلامت عمومی، شادمانی و امید به آینده افرادی که به طور مستمر خون اهدا می کنند، بالاتر از افرادی است که سابقه اهدای خون ندارند.

 
جدایی آموزش پزشکی از وزارت بهداشت در مجلس رای می آورد؟
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۸

در آخرین جلسه کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه، پس از آنکه موضوع تلفیق بیمه ها نتوانست اکثریت آرا را به دست آورد، برخی نمایندگان راهکار ادغام دو وزارت رفاه و تأمین اجتماعی با وزارت بهداشت با نام وزارت «سلامت و رفاه» و جدایی بخش آموزش از وزارت بهداشت را مطرح کردند. سالها پیش هم این موضوع مطرح شده بود اما ...

 
چه کار کنیم ترش نکنیم؟ / نشانه های بیماری ریفلاکس
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۸

عضو هئیت مدیره انجمن گوارش و کبد ایران گفت : درد پشت جناق سینه ، سوزش سر دل ، تلخی دهان ، حالت تهوع ،سرفه های مزمن ،علائم شبه آسم ، گرفتگی صدا از جمله نشانه هایی است که باید به ریفلاکس معده در خود شک کرد. همچنین در کودکان عفونت گوش میانی و سینوزیت از نشانه های ریفلاکس (ترش کردن) تلقی می شود .

 
استرس، نتیجه حضور طولانی کودکان نوپا در مهد کودک
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۸

محققان دانشگاه علم و فناوری نروژ دریافتند کودکان نوپایی که والدین آنها را بیش از هشت ساعت در روز به مهد کودک می سپارند، یک سوم بیشتر از سایر کودکان در معرض ابتلا به استرس هستند.

 
کویری شدن مازندران از سمت گلستان آغاز شده است
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۶

عضو انجمن نخبگان علمی آلمان گفت: کویر از سوی گرگان پیش روی کرده و این زنگ خطر برای مازندران است چرا که ساحل شرقی مازندران کویری شده است.

 
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۱

نخستین جشنواره ملی کتاب اولیا و مربیان با تجلیل از نفرات برتر برگزار شد.

 
ثبت بیش از ٧٠ هزار همسر آزاری در سال
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۰

وزیر رفاه گفت: ثبت بیش از ٧٠ هزار همسر آزاری در سال که همسرآزاری جسمی با ٤١ درصد رایج‌ترین آن است نشان‌دهنده صحت این ادعاست که نیاز مبرم به توجه بیشتر به مناسبات اخلاقی درون خانواده داریم.

 
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰

به گفته محققان کانادایی دوران زندان می‌تواند آثار جبران ناپذیری روی سلامت جسمی و روانی فرد زندانی داشته باشد.

 
عوامل روانی ابتلا به سرطان در بانوان
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۲

به گفته محققان شایع‌ترین سرطان در آقایان سرطان معده است که با ادامه روند ابتلا در آینده به عنوان کشنده‌ترین سرطان شناخته خواهد شد، همچنین سرطان سینه در خانم‌ها نیز به عنوان پنجمین عامل مرگ و میر شناخته شده است.