کارشناس ارشد روانشناسی:
تعدد فرزندان، حمایت اجتماعی در نسل‌های بعدی را تقویت می‌کند
کد مطلب: 24995
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۳
 
کارشناس ارشد روانشناسی گفت: احساس اجبار زنان جهت اشتغال از علل کاهش رغبت زنان به فرزندآوری است.
علی رحمت نژاد در گفت‌وگو با ایسنا آذربایجان غربی، افزود: با توجه به مشاهدات و عوامل وابسته به تقویت آینده نگری مثبت و مباحث مطرح شده در خصوص افزایش احساس امنیت روانی زنان و مردان در جامعه، به نظر می‌رسد احساس اجبار زنان جهت اشتغال در زمینه‌هایی که با هویت و فیزیولوژی زنان در تعارض است، باعث کاهش رغبت زنان به فرزندآوری و حتی فرزندپروری می‌شود.

کارشناس مرکز مشاوره آرامش فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی تصریح کرد: اگر سیستم خانواده در تامین نیازهای روانی و حمایت عاطفی روانی فرزندان موفق عمل کند فزونی تعداد فرزندان باعث تقویت حمایت اجتماعی در نسل‌های بعدی خواهد بود و پیش شرط این مبحث همان توانایی نهاد خانواده و نهادهای تقویت کننده خانواده در تامین امنیت روانی و عاطفی فرزندان می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: ناتوانی یا کم توانی در راستای تامین نیازهای اولیه از جمله نیازهای اقتصادی و امنیت روانی، نداشتن نگاه مثبت به آینده در خصوص اشتغال، تامین مسکن و هزینه‌های احتمالی فرزندپروری از جمله مهمترین علت‌های کم شدن علاقه خانواده‌ها به فرزندآوری است.

کارشناس ارشد روانشناسی درخصوص اقدامات دولت جهت پیشگیری از تشدید بحران پیری جمعیت، اظهار کرد: تلاش عملی جهت کاهش دغدغه‌های اقتصادی و بهزیستی خانواده‌ها، جلوگیری از تشویق‌های ناکارآمد و غیراصولی جهت افزایش فرزندآوری و تشویق اصولی و عملی خانواده‌ها جهت فرزندآوری با توجه به زیر ساخت‌های موجود و یا بالقوه دولت از جمله اقدامات انجام شده از سوی دولت برای پیشگیری از بحران پیری جمعیت است.
کلمات کليدی: فرزندان،حمایت اجتماعی ،نسل‌،جمعيت
Share/Save/Bookmark
 
 


هشدار پلیس؛ بسیاری از جنایتها بدون طرح و نقشه قبلی و صرفا به خاطر همراه داشتن سلاح سرد توسط طرفین درگیری ایجاد می شود، لذا همراه نداشتن سلاح سرد عاملی مهم در کاهش پرونده‌های قتل عمد خواهد بود. باید توجه داشت که حمل چاقو به هیچ عنوان نماد قدرت نیست و تنها موجب دردسر و حوادث اینچنینی می‌شود.