كودكان با دیدن اين كارتون دچار اختلالات رفتاری می شوند!
کد مطلب: 38827
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۴
 
محققان دانشگاه هاروارد دريافتند كودكان با دیدن نوعی انيميشن به اوتيسم و اختلالات رفتاری مبتلا می‌شوند.
كودكان با دیدن اين كارتون دچار اختلالات رفتاری می شوند!
به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ گروهی از محققان دانشگاه هاروارد در روند تحقیقات خود دریافتند کارتون "خوک پپا Peppa Pig"یکی از علل اصلی ابتلا به اوتیسم و اختلالات روانی رفتاری در کودکان است!
این انیمیشن پس از پخش و انتشار در مدت بسیار کوتاهی با استقبال فراوانی روبه‌رو شد و به سرعت وارد اسباب‌بازی و تی شرت‌های کودکان شد.
 
دانشمندان به دلیل استقبال از این کارتون تصمیم گرفتند تاثیرات مثبت و منفی آن را بر روی کودکان بررسی کنند.
 
آنان متوجه شدند که افزایش رفتارخصمانه، حقه بازی، رفتار خصمانه و بی احترامی در کودکاني که این کارتون را تماشا می کردند افزایش پیدا کرده است.
 
"پپا" شخصیت این انیمیشن کاملا بی ادب بوده و پدر و مادرش به او اجازه می دهند تا دیگران را مورد اذیت و آزار قرار دهد.
 
در قسمتی از این کارتون "پپا" و برادرش زمانی که پدر و مادر از آنها می خواهد اتاقشان را تمیز کند با این موضوع مخالفت کرده اما بعد از اینکه با ترفند بازی پدر و مادرشان کاری می کنند تا این 2 شخصیت محل بازی خود را تمیز کنند بلافاصله بعد از رفتن آن ها تمام محتویات سطل آشغال را روی زمین خالی کرده و شروع به خندیدن می کنند.
 
پپا دارای ویژگی های اخلاقي و رفتاری زیر است:
 بی ادبي
تحمیل ایده های خود، بدون توجه به نظرات دیگران 
رفتار نامناسب
سندرم خود برتری  بيني 
متکبر
حسود
فحاش
متعصب
 
بسیاری از پدر و مادرها از رفتار کودکان  خود پس از تماشاي اين كارتون شکایت داشتند که فرزندان آن ها در حال تقلید رفتار پپا و برادرش است  و این اخلاق و برخوردها به شدت آن ها را آزار می دهد.
 
80 درصد رشد مغز بین تولد و سه سالگي رخ می دهد اگر کودک زمان زیادی را در اين سنين صرف تماشای تلویزیون کرده و رفتارهای این چنینی را یاد بگیرد به طور حتم در آینده دچاراختلالات روانی و رفتاری می شود.
 
کلمات کليدی: کارتون،خوک پپا،کارتون خوک پپا،عوامل ابتلا به اوتیسم ، انیمیشن تقویت کننده اوتیسم ، اوتیسم در کودکان ، کارتون تحریک کننده اوتیسم ، کودکان اوتیستیک
Share/Save/Bookmark
 
 


حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۹:۰۵:۳۸
ببخشید میتونم بپرسم منبع این پستتون چیه؟؟ (64133)
 
افسون
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۲۴ ۱۰:۵۵:۰۹
سلام من با پسرم تمامی قسمت های پپا رو دیدم همچین قسمتی رو ندیدم و اینکه هرگز حیوانات رو اذیت نکردن و بی ادبی و فحاشی هم هرگز نبوده لطفا مطلبی رو برای اطلاع رسانی میذارین با ذکر منبع باشه با تشکر (69202)
 

يک دوست وفادار تجسم حقيقي از جنس آسماني هاست که اگر پيدا کردي قدرش را بدان