احتمال درمان استرس پس از ضایعه روانی با مصرف آنتی بیوتیک
کد مطلب: 40545
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۶
 
نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که آنتی بیوتیک ها می توانند به پیشگیری از ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه روانی و درمان این اختلال کمک کنند.
احتمال درمان استرس پس از ضایعه روانی با مصرف آنتی بیوتیک
به گزارش روزنامه دیلی میل، اختلال استرس پس از سانحه روانی (PTSD) ، اختلالی است که در برخی افراد پس از تجربه یک حادثه تکان دهنده، ترس آور و یا خطرناک روی می دهد.
محققان می گویند: یک داروی رایج به نام 'داکسی سیکلین' (doxycycline) که برای درمان عفونت های باکتریایی استفاده می شود، می تواند داده های مربوط به افکار منفی و ترس ها در مغز را از بین ببرد.

این آنتی بیوتیک از طریق مسدود کردن برخی پروتیین ها در خارج از سلول های عصبی به نام 'آنزیم های ماتریکس' که مغز برای تشکیل خاطرات به آنها نیاز دارد، عمل می کند.
در این مطالعه محققان دانشگاه کالج لندن و دانشگاه زوریخ در سوییس، 76 داوطلب سالم را به دو گروه تقسیم کردند و به یک گروه دارو و به گروه دیگر دارونما دادند.
محققان متوجه شدند، واکنش ترس در افرادی که داکسی سایکلین مصرف کرده بودند 60 درصد کمتر از افرادی بود که این دارو را مصرف نکرده بودند.
آنها همچنین دریافتند که پس از مصرف دارو، گرچه واکنش ترس در افرادی که داکسی سایکلین مصرف کرده بودند، 60 درصد کمتر بود اما به سایر اندازه گیری های شناختی مانند حافظه حسی و توجه خللی وارد نشد.
-
مترجم: درنا محمدیان  - ایرنا

 

 

کلمات کليدی: درمان اختلال،استرس پس از سانجه روانی، آنتی بیوتیک
Share/Save/Bookmark
 
 


علف هرز چيست؟ -گياهي که هنوز فوايدش کشف نشده!