بینی مردان از زنان 10 درصد بزرگتر است
کد مطلب: 37954
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۶
 
براساس آخرین مطالعاتی که در مجله آمریکایی انسان‌شناسی فیزیکی به چاپ رسیده است، بینی مردان در مقایسه با زنان ۱۰ درصد بزرگ‌تر است.
بینی مردان از زنان 10 درصد بزرگتر است
آمار نشان می‌دهد که انسان‌های امروزی، نسبت به اجداد خود از ماهیچه‌های باریک کمتری برخوردار هستند و درنتیجه به اکسیژن کمتری احتیاج دارند. اما سؤال اینجاست که: تا چه حد، میزان نیاز به اکسیژن در شکل‌گیری بینی مؤثر است؟
برای یافتن پاسخ این سؤال، دکتر ناتان هولتون به کمک گروهش، سایز و روند رشد بینی ۳۸ مرد و زن را به مدت ۲۰ سال و از سن ۳ سالگی‌شان مورد بررسی قرار داد. در واقع در پایان تحقیق، افراد در سنین ۲۰ سالگی به سر می‌بردند.
نتایج نشان داد که مردان و زنان تا سن بلوغ دارای نسبت بینی یکسانی هستند. اما همین که دوران بلوغ آغاز می‌شود، بینی مردان به شکل نامناسبی شروع به رشد می‌کند و دلیل اصلی آن نیاز بیشتر بدن به اکسیژن، کالری دریافتی و مصرف انرژی در این سنین است همچنین به واسطه وجود بیشتر ماهیچه‌های باریک در مردان بدن آن‌ها به اکسیژن بیشتری نیاز دارد.

منبع:تدبیر و امید
کلمات کليدی: بینی،دماغ
Share/Save/Bookmark
 
 


mina.joneaydi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۴ ۰۳:۴۳:۰۷
من هفت ساله دارم رو بینی کار میکنم ومیتونم بگم بزرگترین اکتشافه پزشکی رو در این رابطه انجام دادم ولی نمیدونم چه جوری مطرحش کنم وکجا (62636)
 

هیچگاه نمی توانید یک اشتباه را دو بار مرتکب شوید چرا که بار دوم دیگر آن یک اشتباه نیست بلکه یک "انتخاب" است.