Depression: Let's talk
شعار سازمان جهانی بهداشت در سال 2017 + پوستر
کد مطلب: 39608
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۸
 
شعار سازمان جهانی بهداشت در سال 2017 : افسردگي: بيا حـــرف بزنيم Depression: let’s talk
شعار سازمان جهانی بهداشت در سال 2017 + پوستر
متن شعار سازمان بهداشت جهانی در سال 2017
Depression: let’s talk
افسردگی
این روز فرصتی منحصر بفرد برای انجام اقداماتی مربوط به موضوع بهداشتی ویژه‌ای است که نگرانی مردم سراسر جهان است را فراهم می‌کند.
به گزارش ميگنا سازمان جهانی بهداشت، هر ساله به مناسبت روز جهانی بهداشت (8 آوریل مصادف با 18 فروردین) و با هدف افزایش توجه و آگاهی عموم مردم و تمرکز اقدامات و فعالیت ها یکی از موضوعات مبتلا به جوامع را انتخاب می کند.

موضوع کمپین امسال روز جهانی بهداشت: افسردگی
شعار سال 2017 ميلادي برابر با 1396 در ايران این سازمان به "افسردگی" می پردازد، افسردگی اختلال روانی شایعی است که تمامی جوامع و تمامی گروه های سنی را درگیر می کند. افسردگی با این نشانه ها شناخته می شود " احساس غم پایدار و کاهش تمایل به انجام کارهایی که بصورت معمول از آن لذت می بریم وقتی که با ناتوانی در انجام وظایف روزمره حداقل به مدت دو هفته بطول انجامد".
همچنین افراد افسرده برخی از علائم زیر را دارا می باشند:
خستگی و کاهش انرژی
تغییر در اشتها بصورت پرخوری عصبی و یا کاهش اشتها
کاهش یا افزایش خواب
اضطراب
کاهش تمرکز
بیقراری و نا‌آرامی
احساس گناه، بی‌ارزشی و یا درماندگی
افکار خود آزاری یا تمایل به خودکشی

البته افسردگی قابل پیشگیری و درمان است و انتظار می رود نتایج زیر بدنبال طرح این شعار حاصل شود: عموم مردم با افسردگی، علل ایجاد کننده آن و عواقب افسردگی از قبیل خودکشی بیشتر آشنا شوند و بدانند که برای پیشگیری یا درمان آن چه اقداماتی می توانند انجام دهند. افراد مبتلا به افسرده بدنبال درمان آن باشند. خانواده، دوستان و همکاران افراد مبتلا به افسردگی یاد بگیرند که چگونه از آن ها حمایت کنند.
فايل PDF

-

-
*جزييات بیشتر درباره افسردگی،برنامه ها و اهداف روز جهانی بهداشت در لينك زیر دريافت نماييد: اينجــــــــــــــــــــــــا
لينك ورود به كانال ميگنا
کلمات کليدی: بهداشت جهانی،سازمان جهاني بهداشت،شعار سازمان جهاني بهداشت،افسردگي،Depression: let’s talk
Share/Save/Bookmark
 
 


دوستهای قدیمی طلا هستند! دوستان جدید الماس. اگر یک الماس به دست آوردی طلا را فراموش نکن چون برای نگه داشتن الماس همیشه به پایه طلا نیاز داری.