تنبیه اجتماعی دستگیرشدگان چهارشنبه سوری +عکس
کد مطلب: 40408
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۴
 
بیش از 80 نفر از متهمان اخلال در نظم عمومی در شب چهارشنبه سوری مشهد به منظور آگاهی از میزان خساراتی که به سطح شهر و اموال عمومی و خصوصی وارد کردند، عصر چهارشنبه از این مناطق بازدید و به پاکسازی محل پرداختند.
نظر کارشناسی شما درباره استفاده از این نوع تنبیه اجتماعی برای اخلالگران نظم عمومی چیست؟ آیا باعث پشیمانی خاطیان و جبران خسارات وارده به سایر شهروندان خواهد شد ؟


-

-

-

-

-

-

-

کودک بی گناه
شبی که می تواند خیلی قشنگتر و در آرامش برگزار شود:

کلمات کليدی: چهارشنبه سوری ، مشهد ،تنبیه اجتماعی،دستگیرشدگان چهارشنبه سوری
Share/Save/Bookmark
 
 


عارف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۰۹:۰۳:۰۲
نه من اینجوری دلم خنک نمیشه. میدونی چقدر نارنجک و ترقه خطرناک با صداهای مهیب پرت می کنن تو کوچه و خیابونا . شخصیت آنتی سوشال که با این کارها پشیمون نمیشه (67503)
 
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۱۰:۰۷:۵۶
به نظرم وجود پاداش و تنبیه در کاهش یا افزایش نرخ رفتارها میتونه موثر باشه. اما باید ازهمان دوران کودکی شروع میشد. الان برای جوونایی به این سن و سال شاید تاثیر قوی و واقعی نذاره(.البته برای بعضی ها). شاید بیشتر باعث نفرتشون از پلیس و مراجع قانونی بشه و گستاخی شون بیشتر.. (67504)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۱۰:۲۷:۳۶
ی جمله معروف هست میگه همه شغل ها رو نیاز داریم هرکسی تو هر رشته ای نیاز جامعه هست
بعد با تنبیه انجام دادن کار رفتگر ها انتظار داریم همه هم رو احترام بزاریم؟؟
به نظر من این نوع تنبیه قشنگ نبود (67506)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۱۶:۵۶:۵۶
تنبیه کردن شون لازم بود شاید هر جای دیگه هم واسه اینکار تنبیه میکردن اما کاری که اینها کردن تحقیر بوده (همین که بیست نفر ادمو واسه نظافت بزارن کنار هم بی احترامی به اونها و سپور هاست. جنبه نظافتی نداشته) که اصلا مناسب و جواب گو نبوده. (67511)
 
آزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۰۲:۴۷:۳۸
اگر کمی بیشتر هوش و بزرگواری در پلیس و دادگاه می بود. هرگز شاهد اینگونه برخورد تحقیر آمیزی با متهمین نمی بودیم. در حالیکه در اغلب ممالک مترقی به منظور دوری از اشتباه و خطای قاضی و دادستان و پلیس، روند جلب و دادرسی چندین ماه و در طی قضاوتی مفصل صورت میگیرد و احکام با مواد قانونی فیت میباشند، در این کیس چندساعته پرونده نسخه پیچی می شود و فارغ از تبعات روانشناختی برخورد انتقام آمیز، جریحه دار شدن شخصیت انسانی ممکن است. افرادی در روز چهارشنبه سوری متهم و جلب شده اند و حالا تنها در مدتی دوسه روزه حکم صادر شده و در حال اجرای حکم بعنوان مجرم می باشند!. (67527)
 

هرگز با آدم نادان مجادله نكنيد، تماشاگران ممكن است نتوانند بين شما را تشخيص دهند