آخرین وضعیت انتقال رشته‌ روان شناسی بالينی به وزارت بهداشت
کد مطلب: 38159
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۰
 
رییس کارگروه روانشناسی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی گفت: واگذاری رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت تبعات گوناگونی از جمله بلاتکلیفی استادان، دانشکده ها و دانشجویان این رشته را به دنبال دارد.
آخرین وضعیت انتقال رشته‌ روان شناسی بالينی به وزارت بهداشت
به گزارش ميگنا دكتر علی فتحی آشتیانی رییس کارگروه روانشناسی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران ؛ اظهار کرد: اخیرا جلسه ای به منظور تعیین اعضای کمیته تصمیم گیری مبنی بر بررسی تعلق رشته روانشناسی به وزارت علوم یا بهداشت با حضور متخصصان و مسولان دو وزارتخانه، در دستور کار این شورا قرار گرفته است. طی این جلسه بعد از کاندید شدن چند تن از متخصصان، درنهایت سه نفر از هر وزارتخانه برای تشکیل کمیته تصمیم گیری انتخاب شدند.

رییس کارگروه روانشناسی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی، تصریح کرد: در این میان هر دو وزارت به منظور کاهش پیامدهای ممکن برای دانشجویان درحال تحصیل، پیشنهاداتی را ارائه کردند. به اعتقاد فتحی آشتیانی، در صورت اتخاذ هرگونه تصمیم، دانشکده ها، استادان و دانشجویان رشته روانشناسی با بلاتکلیفی و مشکلات زیادی مواجه می شوند.

وی با اظهار نظر در مورد واگذاری رشته روانشناسی بالینی از وزارت علوم به بهداشت، گفت: این احتمال وجود دارد که برنامه ها و سرفصل های درسی هر دو وزارت به صورت مشترک در دانشگاه ها ارائه شود و از امکانات، فضاهای آموزشی و دانشگاههای مربوط به وزارت خانه ها، بیمارستانها و موسسات کارورزی یکدیگر بهره مند شوند.

رییس کارگروه روانشناسی شورای تحول با بیان اینکه جابجایی رشته روانشناسی بالینی ابعاد گوناگونی را در بر می گیرد، افزود: اجرایی کردن این واگذاری باید با ظرافت و دقت زیادی اجرا شود لذا عملیاتی شدن آن، زمانبر است.

وی در خصوص بلاتکلیفی دانشجویان در حال تحصیل و دانشجویان ورودی سال تحصیلی 96-95 یادآور شد: این قانون شامل حال دانشجویان ورودی امسال یا سالهای گذشته نمی شود و فارغ التحصیلان درصورت واگذاری این رشته به وزارت بهداشت نهایتا باید مجوز اشتغال خود را از نظام روانشناسی و مشاوره دریافت کنند.
کلمات کليدی: رشته روانشناسی ، وزارت بهداشت،انتقال رشته روانشناسی بالینی،کارگروه روانشناسی،شورای تحول و ارتقای علوم انسانی
Share/Save/Bookmark
 
 


راضیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۷ ۱۶:۲۹:۲۸
کاش به فکر برنده و بازنده نباشن و واقعا ارتقای هدف علم روانشناسی بالینی و بازخورد اون رو در جامعه در نظر بگیرن.که این مهم جز در وزارت بهداشت محقق نمیشه.کاش اینهمه مقاومت رو بذارن کنار.همیشه هر تصمیم و نظری هم مخالف و هم موافق داشته.مهم اینه که اون تصمیم درست،به جا و با دلایل منطقی باشه.سپاس (62990)
 
راضیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۷ ۱۶:۵۱:۴۹
تمنا میکنم نظرم رو ثبت کنید.میدونید ادم از چی تاسف میخوره؟ازینکه هرکس به فکرخودشه ولی ادعای دیگه ای داره.همین اساتیدی که مخالفت کردن با واگذاری بالینی به بهداشت کجا بودن زمانی که این علم و رشته دست به دست چرخیده.چندصدتا دارن بدون ازمون افرادی رو میگیرن که هیچ صلاحیتی ندارن.کجان بیان محیط دانشگاه هارو ببینن.بله این اساتید گرانقدر!فکر دوره های کارورزی خودشون هستن که ممکنه از دست بدن.دانشجوی روانشناسی که ناامیده و میخواد تغییررشته بده زیاده لطفا یک فکری بکنید.یک فکری که درست باشه هرچقدرهم مخالف داشته باشه مهم نیست،مهم درست بودنشه.آینده این رشته داره روزبه روز مبهم تر میشه از بس که دست توش زیاد شده.وزارت بهداشت حساب کتاب داره غیرازاون حمایتگر خوبیه بعد از فارغ التحصیلی.توروخدا نظرم رو ثبت کنید.ممنون (62991)
 
دوست دار روان شناسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۲۲:۱۲:۱۴
سلام
واقعا ممنون از مسعولین این امر فقط ای کاش بچه های ورودی امسال هم میتوانستند چون بعضی از این افراد دارای پروژه های زیادی دارند و یا معدل شان بالاست (63082)
 

هیچگاه نمی توانید یک اشتباه را دو بار مرتکب شوید چرا که بار دوم دیگر آن یک اشتباه نیست بلکه یک "انتخاب" است.