شناسایی چند پزشک در بین کارتن خواب ها!
کد مطلب: 34105
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۲
 
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: متاسفانه جمعیت یقه سفیدها یا همان افراد خاص و تحصیلکرده و حتی پزشک هم به معتادان اضافه شده که خودمان از میان پاتوق ها شناسایی کردیم.
به گزارش مهر، محمدرضا آذرنیا در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت کشفیات مواد مخدر در تهران گفت: میزان کشفیات تا این موقع از سال نسبت به سال گذشته تغییر نکرده و همان مقدار ۱۷ تن پارسال است.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران درباره تعداد معتادان جمع آوری شده هم گفت: سال گذشته تا این زمان ۳۲۸۰ معتاد متجاهر جمع آوری شد و در سال جاری هم این تعداد ۳۱۱۹ نفر بوده که تغییر چندانی با گذشته ندارد. آماری که از تعداد معتادین (۱۵ هزار نفر) اعلام می کنند آمار غیر رسمی نسبت به جمعیت بوده و سرشماری دقیقی انجام نشده است.


آذرنیا گفت: در میان مواد مخدر بیشترین نوع مصرف مواد محرک و شیشه است که آخرین نرخ فروش آن هر کیلو ۸۰ میلیون تومان در تهران است. متاسفانه جمعیت یقه سفیدها یا همان افراد خاص و تحصیلکرده هم به معتادان اضافه شده که خودمان از میان پاتوق ها شناسایی کردیم. به عنوان مثال پزشکانی که از قبل میشناختیم و الان گرفتار شده اند.

وی از عدم اجرایی شدن برنامه های دولت سابق درباره ساماندهی معتادان انتقاد کرد و افزود: استفاده و اجرای ماده ۱۵ تنها برای دوره سه ماهه به تعداد ۳۰۰۰ معتاد ۳ میلیارد اعتبار می خواست.
آذرنیا در پاسخ به این سوال که چرا طرح سرنگ و کاندوم اجرا نمی شود؟ گفت: این طرح در حال اجراست. ۲۵ دی آی سی بهزیستی و ۸ دی آی سی از سوی وزارت بهداشت و درمان فعال است و قرار است به ۴۴ تا افزایش پیدا کند.
کلمات کليدی: کارتن خوابی،آسیب های اجتماعی،محمدرضا آذرنیا
Share/Save/Bookmark
 
 


اگر نمی خواهی در حق تو داوری شود درباره دیگران داوری نکن.