آخرين آمار دانشجويان كشور اعلام شد
کد مطلب: 1800
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ آذر ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۳۹
 

فارس: مدير گروه سامانه جغرافياي آموزش عالي آخرين آمار دانشجويان و گروه‌هاي تحصيلي دانشگاه‌ها را اعلام كرد.
سلطاني مدير گروه سامانه جغرافي آموزش عالي در چهلمين همايش معاونان آموزشي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي كشور كه در دانشگاه سيستان و بلوچستان برگزار شد، افزود:‌ 3 ميليون و 790 هزار و 859 دانشجو در حال حاضر در دانشگاه‌هاي كشور در حال تحصيل هستند كه از اين تعداد يك ميليون و 874 هزار و 966 نفر زن و يك ميليون و 915 هزار و 893 نفر مرد هستند.
وي گفت: در حال حاضر 14 درصد از دانشجويان در وزارت علوم، 22 درصد در دانشگاه پيام نور، 11 درصد در دانشگاه جامع علمي كاربردي، 38 درصد در دانشگاه آزاد، 5 درصد در دانشگاه‌هاي وابسته به وزارت آموزش و پرورش، 3 درصد در دانشگاه‌هاي وابسته به وزارت بهداشت، 6 درصد در مراكز آموزش عالي مستقل و يك درصد در ساير دانشگاه‌هاي اجرايي مشغول به تحصيل هستند.
وي افزود: در حال حاضر 44 درصد از دانشجويان در گروه علوم انساني، 33 درصد در گروه فني و مهندسي، 7 درصد در گروه علوم پايه، 6 درصد در گروه كشاورزي و دامپزشكي، 5 درصد در گروه هنر و 5 درصد در گروه علوم پزشكي مشغول به تحصيل هستند.
سلطاني گفت: در حال حاضر 64 درصد از دانشجويان در مقطع كارشناسي، 27 درصد در مقطع كارداني، 6 درصد در مقطع كارشناسي ارشد، 2 درصد در مقطع دكتراي حرفه‌اي و 1 درصد در مقطع دكتراي تخصصي مشغول به تحصيل هستند.
کلمات کليدی: تحصيلي، دانشجو،آمار،دانشگاه،آزاد،سراسری،کارشناسی،ارشد،کشاورزی،علوم انسانی
Share/Save/Bookmark
 
 


تا حالا هيچ آدم قوى اى كه گذشته آسونى داشته باشه نديدم .