حضور حیوانات عروسکی در کتابخانه ها بچه ها را به مطالعه دلگرم می کند
کد مطلب: 40259
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۵
 
براساس مطالعات میدانی که صورت گرفته است وجود حیوانات عروسکی اعم از خرس، زرافه، خرگوش و... در کتابخانه ها از نظر روحی و روانی محیط مطالعه کودکان و حتی نوجوانان را گرم و دلپذیر می کند.
حضور حیوانات عروسکی در کتابخانه ها بچه ها را به مطالعه دلگرم می کند
به گزارش سی ان ان، بودن یک زرافه یا خرس عروسکی در کتابخانه برای تفریح یا سرگرمی صرف نیست بلکه وسیله ای برای بالا بردن نشاط محیط مطالعه است.

مشخص شده است که با گنجاندن تصاویر حیوانات دوست داشتی در کتابها، کودکان علاقه بیشتری به ورق زدن و خواندن آنها نشان می دهند.

عشق بی اندازه کودکان به حیوانات عروسکی همیشه با آنها است به همین دلیل آنها با عروسک های خود می خوابند، هنگام غذا خوردن، حمام رفتن، مسافرت و همه جا آنها را در کنار خود دارند عروسکها عشق واقعی بچه ها در کتابخانه هایشان هستند.

از سوی دیگر خود کارکنان کتابخانه ها نیز دلبستگی خاصی نسبت به استفاده از تصویر و نقاشی عروسکهای حیوانات در جاهای چشمگیر کتابخانه نشان می دهند.

در بررسی یک کتابخانه در نیوجرسی به این نکته رسیدیم. در این کتابخانه در قسمت های مختلف ،حیوانات عروسکی به شکل زیبایی قرار گرفته اند مثل خرگوش،خرس و... نکته دیگری که دریافتیم ذوق و شوق بچه ها وقتی که اول صبح در کتابخانه حاضرمی شوند برای گرفتن عکس حیوانات حاضر در کتابخانه و به اشتراک گذاشتن آنها است.
عکس های جالبی که مثلاً خرس یا خرگوش را درحالی که نگاهشان به سمت بچه ها خیره شده است نشان می دهد یا یامیمون هایی که دزدکی در حال خوردن چیپس از اتاق استراحت روی صفحه فیس بوک کتابخانه به چشم می خورد.
کلمات کليدی: کتابخانه،گنجاندن تصاویر حیوانات،حیوانات عروسکی
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایران آنلاین
 
 


فرحناز
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۰۰:۴۹:۱۷
بسیار جالب بود. (67292)
 
فرحناز
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۰۰:۵۵:۲۲
در بخش کودک و نوجوان کتابخانه علام محقق حلی تهران تصاویر حیوانات با استفاده از یونلیت برای تزئین دیوارها به کار رفته است که این تصاویر برای کودکان و والدین جالب است. (67293)
 

زندگی مثل آب توی لیوانه ترک خورده میمونه بخوری تموم میشه نخوری حروم میشه