معاون آموزشی وزارت علوم:
آخرین وضعیت رشته روان شناسی بالینی/ دانشجویان نگران نباشند
کد مطلب: 40381
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۲
 
معاون آموزشی وزارت علوم امروز بار ديگر گفت: دانشجویان روانشناسی بالینی نگران نباشند، این رشته کماکان جزء رشته های وزارت علوم است .
آخرین وضعیت رشته روان شناسی بالینی/ دانشجویان نگران نباشند
به گزارش ميگنا دكتر مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت رشته روان شناسی بالینی و اینکه آیا این رشته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی واگذار شده است یا خیر، گفت: روان شناسی بالینی کماکان جزء حوزه وزارت علوم است و به جایی هم منتقل نشده، بنابراین جای نگرانی برای دانشجویان این رشته نیست.

پیش از این اعلام شده بود که مسئولیت برخی رشته های مشترک میان دو وزارتخانه علوم و بهداشت، به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واگذار می شود. حدود ۲۴ رشته مشترک میان وزارت علوم و وزارت بهداشت وجود دارد که مسئولیت آنها محل اختلاف بود یکی از مهمترین این رشته ها روانشناسی بالینی است. برهمین اساس وزیر بهداشت پیشنهاد داد که انجام تمام امور مربوط به آموزش گرایش های مرتبط با سلامت رشته مقاطع تحصیلی مختلف به صورت متمرکز در وزارت بهداشت صورت گیرد که رئیس جمهور آن را تایید و ابلاغ کرد اما این اقدام مخالفت وزارت علوم را در پی داشت.

برهمین اساس مقرر شد این مسئله در کمیته ای حل و فصل شده و نظر نهایی را شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مورد ارایه دهد. سپس هر دو وزارتخانه کمیته ای مشترک تشکیل دادند که رشته های مذکور در این کمیته تعیین تکلیف خواهد شد.
کلمات کليدی: انتقال روانشناسي،واگذاري روان شناسی بالینی،دكتر مجتبی شریعتی‌نیاسر
Share/Save/Bookmark
 
 


زنان هوشيارتر از آن هستند که مردانگي خود را به همسران خود نشان بدهند