نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
علت رنگارنگ بودن داروها چیست؟
۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۶

گاهی اوقات رنگ ها می توانند بهترین درمان باشند. همه ما می دانیم که رنگ ها تا چه اندازه در خلق آثار موثر هستند اما روانشناسی رنگ ها و تاثیر درمانی آن ها نیز در همه جای دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است.

 
بررسی دقیق‌تر آکسون‌ها در مغز با اسکن جدید
۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۵

محققان با استفاده از یک اسکن جدید موفق به توسعه روشی شدند که با استفاده از آن می‌توان رشته‌های حامل پیام‌های الکتریکی مغز را به صورت دقیق‌تری مورد بررسی قرار داد.

 
واکسن ضد هروئین وارد مرحله آزمایشات انسانی می‌شود
۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۳

محققان یک نوع واکسن جدید برای جلوگیری از معتاد شدن کودکان به هروئین، ساختند که پس از آزمایش‌های موفقیت آمیز در میمون، وارد مرحله آزمایشات انسانی شد.

 
«باب راس»، مجری و هنرمند برنامه «لذت نقاشی»
۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۲

همه باب راس را می شناسند و هنر او را نمی توان در دنیای نقاشی نادیده گرفت. اما آیا چیزی بیشتر از هنر شگفت انگیزش در مورد او می دانید؟ باید بدانید که علی رغم بیش از یک دهه حضور در برنامه های تلویزیونی و فراوانی ویدیوهایش در دنیای اینترنت، این نقاش برجسته با ظاهر عجیبش چیزهای زیادی برای قایم کردن دارد.

 
۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۱

گروهی از محققان بعد از مطالعه اخیرشان اعلام کردند که وقتی افراد در شیفت شبانه کار می‌کنند، ظرفیت بدن‌شان هم برای ترمیم آسیب‌های روزانه‌ای که به DNA سلول‌ها وارد می‌شود، کاهش پیدا می‌کند.

 
۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۳

طی حکمی از سوی دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مجوز راه‌اندازی نشریه «روان‌شناسی فرهنگی» برای پژوهشکده تحقیق و توسعه «سمت» صادر شد.

 
الگوریتم جدید دانشمند ایرانی برای شکار فعالیت نورون‌های مغز
۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۵

محققان دانشگاه راکفلر آمریکا به رهبری علی‌پاشا وزیری الگوریتم جدیدی را برای شکار بی‌سابقه فعالیت نورون‌های مغز ارائه داده‌اند.

 
تشخیص زودهنگام سرطان با صدای بدن
۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۲

دانشمندان اعلام کردند با استفاده از یک تکنولوژی جدید به زودی امکان تشخیص زودهنگام تومور از طریق صدای خود بدن امکان پذیر می شود.

 
هیپنوتیزم؛ از درمان تا کارآفرینی
۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۷

معنای لغوی و مصطلح هیپنوتیزم، خواب است. «هیپنو» در زبان یونانی به معنی خواب است اما چون به شکل طبیعی حادث نمی شود و فرد دیگری آن را ایجاد می کند، به آن «خواب مصنوعی» یا «خواب مغناطیسی» اطلاق می شود که مبنای علمی ندارد.

 
درمان افسردگی با مصرف مکمل منیزیم
۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۵

یافته های گروهی از محققان نشان می دهد مصرف مکمل منیزیم می تواند به کاهش علایم افسردگی و اضطراب در بیماران مبتلا به این بیماری ها کمک کند.

 
تست/ شما اگر جای این مرد بودید،صندلی را به کدامیک می دادید؟؟؟
۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۸

سئوال: شما اگر جای این مرد بودید، صندلی خود را به کدامیک از افراد میدهید و چرا؟! (A)زن بچه دار (B)پیرزن سالخورده (C)پسر با پای شکسته (D)مرد فقیر - پاسخ تست - جواب تست شخصیت شناسی: ﮔﺰﯾﻨﻪ : A  ﺩﻭﺳﺘﺪﺍﺭ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﻭ ﻋﺸﻖ ﺑﻪ ﻫﻤﺴﺮﺗﺎﻥ، ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺩﻭﺳﺖ. ﻓﺮﺩﯼ ﻣﺪﺭﻥ . ﺍﻣﺎ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﺍﯼ ﻭﻓﺎﺩﺍﺭ ﮔﺰﯾﻨﻪ ...

 
۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۳

حمله قلبی که از لحاظ بالینی به «آنفارکتوس میوکارد» معروف است آسیب دائمی یا مرگ ماهیچه های قلب به دلیل فقدان خون حاوی اکسیژن است.

 
روبات ها به کمک کودکان اوتیسمی می آیند
۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۸

محققان ادعا می کنند روبات ها به زودی می توانند به کودکان اوتیسمی به شیوه ای کمک کنند که پزشکان قادر به انجام آن نیستند.

 
مغز انسان ساختار ۱۱ بعدی دارد
۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۳

مغز انسان دارای ساختار شگفت‌انگیزی است و از دیرباز دانشمندان تلاش‌ می‌کنند چگونگی عملکرد آن را بیابند.

 
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰

رتبه جهانی ایران در شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال ۲۰۱۶ با یک پله صعود، به عدد ۸۹ رسید.

 
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۳

بسیاری از ما به هنگام سردرد یا سرماخوردگی اولین چاره را در خوردن قرص تایلنول می دانیم.استامینوفن هم که ماده تشکیل دهنده رایجی در بسیاری از این داروها است برای درمان درد به هنگام بارداری استفاده می شود. مطالعه ای جدید می گوید این کار می تواند اثر منفی بر زایمان مادرانی داشته باشد که دوست دارند فرزند ...

 
ارتباط عجیب «رانندگی» با «سرطان» در تابستان!
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۳

بسیاری از شرکت های سازنده خودرو در شیشه های جانبی محصول خود حفاظ مراقبتی از اشعه UVخورشید را قرار نمی دهند و این مسئله شانس ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد.

 
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۷

نظام رتبه بندی تایمز، نتایج رتبه بندی دانشگاه های جهان بر اساس شاخص شهرت را در ۲۰۱۷ اعلام کرد.

 
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۴

امروزه تلفن همراه جز جدانشدنی زندگی مدرن شده اما جاللب است بدانید که این تکنولوژی خطرات زیادی برای سلامتی به همراه دارد.

 
5 رشته دانشگاهی زودبازده در آمریکا
۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۴

اداره کار و آمار آمریکا فهرست رشته‌های دانشگاهی زودبازده و مقرون به صرفه را منتشر کرد