نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
چرا شوهرتان همیشه بیمار است؟
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۷

ظاهرا اینکه مردها قویتر هستند یا زنها، نبردی است که هرگز پایان ندارد. یک تئوری معروف وجود دارد که می‌گوید در مواجهه با ویروس، مردها بیشتر مریض می‌شوند، یا حداقل، بیماری آنها را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد، اما زنها با وجود مریضی هم به کار و زندگی و فرزندان‌شان می‌رسند.

 
آیا میدانید؛ مطالعه مغز شما را نورانی می کند؟!
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۴

مطالعه بخش های عصب شناختی در مغز را تحریک می کند زیرا در تجربه ای جدید زندگی می کنید و خود را در محیطی جدید احساس می کنید.

 
«تعطیلی‌های ناگهانی در کشور » چقدر استرس زاست؟
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۹

یک روانپزشک گفت: امکان دارد افراد با یک استرس به ظاهر کوچک مانند جریمه رانندگی یا اعلام تعطیلی ناگهانی تعادل خود را از دست بدهند و دچار در هم ریختگی روان یا جسم شوند؛ بنابراین زندگی در محیط های پر استرس باعث افزایش تعداد و شدت بیماری‌ها می‌شود.

 
تنبلی مثانه تهدیدی جدی برای كارمندان پرکار
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۶

رئیس انجمن یورو نورولوژی ایران با اشاره به تنبلی مثانه ناشی از نگهداشتن ادرار تا ساعات طولانی، به مهمترین مسائل مربوط به بی‌اختیاری مردان و مشکلات آن اشاره کرد.

 
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۰

ترجیح شما با توجه به رتبه تان بعد از دانشگاههاي دوره های روزانه كدام است؟

 
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۹

مدیر دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور گفت: با توجه به پیمایشی که توسط وزارت بهداشت انجام شد، می توان گفت حدود یک چهارم افراد جامعه، نیازمند دریافت خدمات سلامت روان،روانشناختی و روانشناسی هستند به همین منظور باید در حوزه کلان به سلامت روان توجه بسیار ویژه ای شود و درصد قابل توجهی از ...

 
تحلیل رئيس سازمان نظام روانشناسي از ماجرای قتل " آتنا" و مرگ دلخراش " بنیتا"
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۹

رئیس سازمان نظام روان‌شناسی معتقد است در کنار بیکاری، فساد و تبعیض سبب بی اعتمادی و نا امیدی جوانان نسبت به آینده شده و این از عوامل اصلی رفتارهای ضد اجتماعی است.

 
آیا شکر باعث افسردگی می‌شود؟
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۷

شاید تصور یک کاپ کیک با روکش وانیلی لبخند به لبتان بیاورد اما نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد که مصرف شکر در دراز مدت می‌تواند لبخند را از لبانتان برباید.

 
سرپرست دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی واحد تهران مرکزی منصوب شد
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۷

دکتر احمد شمس سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در حکمی، سرپرست جدید دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی این دانشگاه را منصوب کرد.

 
دکتر لعبت گرانپایه جراح نیازمندان
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۵

گمان نکنید معنای موفقیت فقط این است که کاری راه بیندازید و از آن پولی به دست آورید، زیرا در این صورت شما تنها در شغلتان و از نظر مالی موفقیتی به دست آورده‌اید.

 
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۲

قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت نسبت به وجود مواد روانگردان در برخی توتون‌ها هشدار داد و گفت: زیان قلیان بسیار بیشتر از سیگار است و باورهایی که آب قلیان سم دود توتون را می‌گیرد، غلط است.

 
نسخه وسواس را با این ترفندها بپیچید
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۲

فرد وسواسی برای درمان نیاز به حمایت اطرافیان دارد.

 
ریسک یک‌ سال جلو افتادن تحصیلی فرزندتان چقدر است؟!
۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۳

سالانه حدود 900 تا 1000 دانش‌آموز متقاضی تحصیل به صورت جهشی در کشور هستند که از این تعداد در سال گذشته حدود 550 نفر توانستند جهش تحصیلی را انجام دهند اما 450 نفر دیگر در اوان کودکی، طعم شکست را چشیدند.

 
7 علامتی که زنگ خطر ابتلا به «سرطان پوست» هستند
۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۷

سرطان پوست یکی از بیماری های کشنده است که باید با مشاهده برخی علائم بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

 
۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۴

رئیس ششمین کنگره بین المللی راینولوژی و جراحی پلاستیک صورت، گفت: راه های درمانی نوین اختلالات خواب در کنگره امسال بررسی می شود.

 
احیای رشته مشاوره در مقطع کارشناسی/ خالی بودن ۱۷هزار پست مشاور در مدارس دولتی
۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از احیای رشته مشاوره در مقطع کارشناسی خبر داد و اظهار کرد: این رشته چند سالی از دوره کارشناسی حذف شده بود و امسال طبق مصوبه کمیسیون نیروی انسانی وزارت علوم در دفترچه انتخاب رشته ارائه می‌شود و دانشگاه های مرتبط و مطرح کشور این رشته را ارائه می دهد.

 
۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۱

با انتشار جدیدترین رتبه بندی وبومتریکس رتبه ۵۸۴ وب سایت دانشگاه و موسسه آموزش عالی ایرانی مشخص شد که برترین دانشگاه ایرانی رتبه ۵۰۸ جهانی را کسب کرده است.

 
مناقشه وزارت بهداشت و نظام پزشکی در نظارت بر کار پزشکان
۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۷

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از خلاء قانونی برای اعمال نظارت بر پزشکان و موسسات پزشکی انتقاد کرد.

 
«سرماخوردگی روانشناختی» را جدی بگیرید!
۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۱

عضو هیئت علمی گروه روان‌شناسی دانشگاه زنجان گفت: هر فردی در طول زندگی خود نشانه‌های خلق پایین و حتی افسردگی مرضی را تجربه می‌کند و به‌ قدری افسردگی شایع است که به آن سرماخوردگی روان‌شناختی می‌گویند.

 
نظام بهداشتی کشور بازطراحی شد + جزییات
۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۷

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه در تمامی شهرهای کشور نظام بهداشتی باز طراحی شده استقرار دارد، گفت: به این ترتیب برای هر ۲۵۰۰ نفر جمعیت شهری کشور یک مراقب سلامت و برای هر ۳۰ تا ۵۰ هزار نفر جمعیت شهری یک کارشناس روان و کارشناس تغذیه خدمات ارائه خواهند داد.