نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
استفاده مفید از خشم؛ مگه میشه؟!
۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۶

هرگونه هیجان برای‌تان پیامی در خود دارد، و این پیامی مهم است.احساس خشم و عصبانیت اصلا خوب نیست. خشم باعث می‌شود ضربان قلب‌مان تندتر شود و کف دست‌مان عرق کند. باعث می‌شود احساس ترس و اضطراب کنیم.

 
چرا استرس خطرناک است؟
۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۴

بر اساس مقاله‌ای که در شماره‌ ماه دسامبر ۲۰۰۷ مجله‌ انجمن علوم روان‌شناسی منتشر شد، اکنون ثابت شده است که استرس موجب تخریب همه‌چیز، از لثه تا قلب‌تان می‌شود و همچنین شما را در برابر بیماری‌هایی از سرماخوردگی عادی گرفته تا سرطان آسیب‌پذیر می‌سازد.

 
ضدافسردگی‌‌ها چگونه باید مصرف شوند؟
۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۷

داروی ضدافسردگی خود را هر روز مرتب مصرف کنید، درغیر این صورت، موثر نخواهند بود.

 
چرا موفق‌ ترین افراد بیشتر مورد تنفر قرار می‌گیرند؟
۳۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۱

کارشناسان زیادی به شما خواهند گفت که اگر می‌خواهید عالی باشید، باید دوست داشته باشید که از شما متنفر باشند. منظورمان این است که باید دوست داشته باشید که مورد تنفر قرار بگیرید چون این به آن معنا است که در مسیر درست قرار دارید.

 
6 سوال ساده که خودشیفته ها را لو می دهد!
۳۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۳

نارسیسم نوعی عشق افراطی به خود محسوب می شود که طی آن فرد هنگام گفتگو با دیگران تنها به موضوعاتی علاقه نشان می‌دهد که خودش مطرح می‌کند و تمایلی برای شنیدن حرف‌های مردم ندارد.

 
آشنايي با رشته‌ مشاوره و تفاوت آن با روان‌شناسي
۲۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰

رشته‌هاي راهنمایی مشاوره و روانشناسی بالینی در 30 واحد درسی باهم تفاوت دارند. البته اگرچه سایر واحدهاي درسي آن‌ها مشابه‌اند اما اين، لزوماً بدان معنا نیست که به یک شیوه‌ی یکسان آموزش داده می‌شوند، بلکه تأکیدات در هر رشته متفاوت با ديگري است.

 
اگر این مشکلات را دارید باید حتما به روان شناس مراجعه کنید!
۲۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۹

احساس شدید ناامیدی و تنهایی نشانه‌های متداول افسردگی هستند. بااینکه خیلی‌ها تصور می‌کنند آدم‌ها یکدفعه و خودبخودی از افسردگی بیرون می‌آیند ولی این اتفاق به ندرت می‌افتد.

 
6 تأثیر بازی کردن بر سلامت روان و شخصیت کودکان
۱۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۴

هر گاه کودک در تنهایی خود بازی کند، خود به خود بر زمان و کار و امکاناتش مدیریت می‌کند و چون به تکرار گرفتار می‌شود و از تکرار خسته می‌شود، می‌کوشد راه‌های دیگری برای بازی بجوید.

 
چگونه فرزندان را از آسیب فیلم پورنو مصون کنیم؟
۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۶

گرایش نوجوانان به به فیلم های پورنو دلایل مختلفی دارد. با این حال بسیاری از کارشناسان بر این باورند که باید دسترسی نوجوانان به فیلمهای غیراخلاقی را کنترل کرد اما باید دانست این کار چگونه انجام شود. حل موضوعاتی این چنینی نیازمند هماهنگی با یک مشاور است. در همین زمینه دکتر خدیجه آرین، روان‌شناس، عضو هیئت ...

 
چرا برخی افراد به اسکیزوفرنی مبتلا می شوند؟
۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۴

مرز رویا و جنون خیلی باریک است، آن‌قدر باریک که همه رویاهای زیبای ما که برایمان نوید بخش زندگی است می تواند تله ای برای نابودی مان باشد. تله ای که با فاصله گرفتن از دنیای واقعی در آن می افتیم و شاید دیگر هیچ وقت نتوانیم از آن بیرون بیاییم. به اینها بیماران اسکیزوفرنیا می گویند؛ آنهایی که نمی توانند ...

 
تفاوت های جنسیتی و میزان ابتلا به افسردگی
۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۹

تقریباً همه افراد به صورت خفیف احساس افسردگی را در خود تجربه کرده اند. بی حوصلگی ، غمگینی ، نا امیدی ، دلسردی و نا خشنوی ، همه تجربیات رایج افسردگی هستند.

 
ریشه ترس از ازدواج در جوانان
۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۳

ریشه این مسئله را که عده‌ای از دختران یا پسران از ازدواج می‌ترسند، باید در سه عامل جست‌وجو کرد؛ عوامل خانوادگی، عوامل فردی و شخصیتی و عوامل اجتماعی.

 
با این 9 سئوال زندگی خود را کاملا تغییر دهید!
۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۷

بسیاری از متفکرین جهان ایده سئوال کردن روزمره از خود در مورد عملکرد روزانه‌شان را قبول داشتند.

 
کلاستروفوبیا یا تنگناهراسی چیست؟
۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۰

اینکه ترانه علیدوستی به‌عنوان یک سوپراستار در مورد اختلال روان‌پزشکی خود در توییتر صحبت کرده، قدم بزرگی است برای از بین بردن انگ و باورهای نادرستی که در مورد اختلالات روان‌پزشکی در جامعه وجود دارد.

 
دليل گرایش دختران جوان به آرایش چیست؟
۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۸

تحقیقات میدانی نشان داده است که هزینه سرانه كل هر فرد خانوار برای تهیه لوازم آرایشی طی سال های ۸۹ تا ۹۳ به میزان ۲۲ درصد افزایش یافته و بیشترین هزینه مصرف متعلق به گروه سنی «۱۹-۲۴» سال است.

 
خشونت خانگی چه تاثیری بر روان کودک دارد؟
۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۳

یکی از بارزترین انواع خشونت علیه کودکان خشونت جسمی است که تبعات جسمی و روان شناختی بسیار مهمی در ذهن و جسم آنها به جا می گذارد.

 
تفاوت مردان و زنان در استفاده از واژه‌ها
۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۶

پژوهش‌گران به این نتیجه رسیده‌اند که زنان در پست‌های فیسبوکی نسبت به مردان از واژه‌های گرم‌تر و متعاد‌ل‌تری استفاده می‌کنند؛ از طرف دیگر مردان متاسفانه در پست‌های خود بیشتر از دشنام و واژه‌هایی که بیان‌کننده خشم‌اند بهره می‌برند و زبان آن‌ها استدلالی است!

 
چگونگي برنامه‌ريزي براي تأسيس يك دفتر يا مركز براي ارائه خدمات روانشناختي و مشاوره
۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۶

فراموش نكنيد كه تمام موارد ذكر شده در اين نوشتار جنبه سخت‌افزاري دارند و بدون علاقمندي شما به جامعه انساني، آموزش كافي، گذرانيدن دوره‌هاي عملي لازم و ساير شرايط نمي‌توانند مراجعين را در درازمدت كنار شما نگه دارند.

 
آنچه باید درباره خودمانی شدن با همسرمان بدانیم
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۰

همه همسران دوست دارند این گونه باشند؛ اما بعضی ها دقیقا نمی دانند که معنی این صفت چیست؟ بسیاری از مشاوران خانواده هم در پاسخ به سوالات زوج ها، یک جمله مشترک دارند: «اگر با همسرتان صمیمی تر باشید، این مشکل به راحتی قابل حل است.»

 
کارل گوستاو یونگ؛ ولیعهدی که از فروید عبور کرد
۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۴

یونگ را در کنار زیگموند فروید از پایه‌گذاران دانشِ نوین روانکاوی قلمداد می‌کنند به تعبیر فریدا فوردهام پژوهشگر آثار یونگ: «هرچه فروید ناگفته گذاشته یونگ تکمیل کرده‌است.»