نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
تربیت جنسی را جدی بگیرید
۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۸

اغلب والدین از رشد احساسات جنسی فرزندان خود نگران می‌شوند. مثل هميشه نبايد فراموش كرد كه پيشگيري بهتر از درمان است. هيچ پدر و مادري امروز به بهانه‌هايي چون «منع كردن بچه را حريص مي‌كنه»، «كم‌كم عادي مي‌شه» و... به فرزند چهارماهه خود قورمه‌سبزي نمي‌دهد...

 
چرا چشم دیدنتان را ندارند؟
۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۱

آدم ها وقت حرف زدن با شما خودشان را سانسور می کنند و دست به عصا حرف می زنند، یا اینکه با اشتیاق زیر و بم زندگیشان را رو می کنند و به توصیه هایتان گوش می دهند؟

 
نشانه های هشداردهنده مشکلات روحی و روانی
۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۵

سازمان جهانی بهداشت در اساسنامه خود در تعریف سلامت می‌گوید: منظور از سلامت، حالت رفاه کامل جسمانی، روانی و اجتماعی است، نه صرفا فقدان بیماری. بر اساس این تعریف، فردی دارای سلامت روان است که: توانمندی‌های خود را بشناسد و توانایی مقابله با استرس‌های روزمره را داشته باشد و به شکل مفید و موثری در جامعه ...

 
وقتی دیگران شما را دست کم میگیرند چه باید کرد؟!
۲۹ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۱

«نمی‌توانید زندگی‌تان را برمبنای انتظارات دیگران جلو ببرید.» — استیوی واندر (Stevie Wonder)

 
به سوی شادکامی، به روش علمی
۲۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۶

روانشناسی مثبت نگر شاخه ای از روانشناسی است که به جای تاکید بر آسیب ها و بیماری های روانی به مطالعه شرایط و فرآیندهای دستیابی به موفقیت و زندگی رضایتبخش می پردازد.

 
سندروم بچه‌ دوم!
۲۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۲

سندروم بچه‌ دوم، به ویژگی‌های رفتاری و شخصیتی مشخصی اشاره می‌کند که توسط بچه‌ دوم در نتیجه‌ طرز برخورد و رفتار والدین نسبت به آنها توسعه داده می‌شوند. در این مقاله با معانی و مفهوم سندروم بچه‌ی دوم آشنا خواهید شد.

 
نشانه‌هاي هشداردهنده‌ خودکشی در فرزندتان را بشناسید
۲۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۹

انجمن ملی روان‌شناسان مدرسه، نماینده ۲۲۰۰۰ روان‌شناس مدرسه و تخصص‌های مربوط به آن در سراسر ایالات متحده‌ آمریکا و خارج از آن است. مطلبی که در پی خواهد آمد شامل توصیه‌های این انجمن برای والدین و کارکنان مدارس در مواجهه با موضوع تمایل به خودکشی در کودکان و نوجوانان است.

 
آشنايي با رشته‌های گوناگون روان شناسی در جهان
۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۹

روان شناسی (مترادف انگلیسی این واژه یعنی سایکولوژی از کلمات یونانی سایک به معنای ذهن و روح و لوژی به معنای سخنرانی گرفته شده است) مطالعه‌ی فرآیندهای ذهنی و رفتار است. روان شناسی تلاش می‌کند تا جنبه‌های مختلف هر عنصری که ما را قادر می‌سازد تا فکر کنیم، احساس کنیم و از دنیای اطراف خود آگاه باشیم - یعنی ...

 
افسردگی؛ بیماری شایع قرن
۲۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۲

کسی که افسردگی را انکار کند، به دنبال درمان آن هم نخواهد بود و کسی که درمان نشود، اوضاعش بدتر و شدیدتر خواهد شد.

 
چه زمانی باید به روانشناس یا روانپزشک مراجعه کنیم؟
۱۹ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۲

بين روانشناس و روانپزشك چه تفاوت‌هايي وجود دارد؟ آيا فردي كه مشكلات روحي دارد بايد بين اين دو انتخاب كند يا تفاوتي ندارد كه براي هر مشكل رواني به كدام‌يك مراجعه كند؟

 
چگونه با مدیران زورگو رفتار کنیم؟
۱۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۵

بعضی از مدیران تا دیروقت در دفتر خود مشغول به کار می‌شوند و انتظار رفتاری مشابه را از زیردستان خود دارند. در بسیاری از موارد هم این رفتار به چالشی مهم بین کارمندانی که حاضر به اضافه کاری نیستند و مدیران تبدیل می‌‌شود.

 
چرا اکثریت مردم موفق نیستند؟
۱۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۲

بسیاری از مردم فرصتهایی که برای موفقیت به آنها رو می‌کند را نمی‌قاپند. چرا؟ چون باور ندارند که می‌توانند موفق شوند.

 
راه هایی برای حل مشکلات سال اول ازدواج
۱۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۹

نوعروس ها و تازه دامادها انتظار دارند که سال اول زندگی شان هم درست مانند ایام ماه عسل شیرین و بدون هر گونه مشکل، دعوا و جر و بحثی باشد. اگر شما هم جزو این دسته هستید، جدا دچار سوءتفاهم شده اید!

 
چرا هیچ کس دلش نمی خواهد با شما وقت بگذراند؟
۱۶ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۸

سر شلوغی خودتان و آدم های دیگر را بهانه نکنید؛ حتی در روزهای شلوغ هم آدم ها به اندازه کافی برای وقت گذراندن با هم فرصت دارند؛ شاید تنهایی که شما را محاصره کرده، حاصل اشتباه هایی که در معاشرت هایتان انجام می دهید باشد.

 
فنون ایجاد انگیزش در دانش آموزان
۱۳ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۵

یکی از وظایف معلمان ایجاد انگیزش کافی در دانش آموزان است.

 
پسرانی که موقع خواستگاری جا می زنند!
۱۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۱

رشد احساس بی اعتمادی بین دختران و پسران مانعی برای تمایل به ازدواج است

 
از من و فاصله سنی با تو!
۱۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۲

شاید این دغدغه برای شما هم پیش آمده باشد که مورد مناسبی برای ازدواج یافته باشید، ولی تفاوت سنی تان با فرد موردنظر شما را از این موضوع منصرف کرده باشد. لازم است به صورت دقیق تر به این موضوع بپردازیم.

 
چطور كودك خجالتي را اجتماعي كنيم؟
۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۵

خجالت در واقع نوعي ويژگي شخصيتي در كودكان است، نه يك عيب و نقص كه نيازي به دعوا و شرمندگي والدين داشته باشد.احساس خجالت، يك واكنش طبيعي نسبت به افراد يا محيط‌هاي جديد است...

 
برای رام کردن نوجوانان امروزی چه باید كرد؟
۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۸

در سنین نوجوانی و جوانی، بچه‌ها به‌طور جدی می‌خواهند نشان دهند كه دیگر بزرگ شده‌اند/ یكی ازبزرگ‌ترین مشكلات بین والدین و فرزندان درنوجوانی، پرخاشگری و خشم فرزندان است...

 
چرا اسیر روابط عاشقانه نادرست و زیان بار می شویم؟
۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۲

و به همه شما دخترها و پسرهای جوان می‌گویم که قدر چیزهایی که دارید را همان موقع بدانید....