نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
آمار وزیر بهداشت از مبتلایان بیماری های روانی با تخفیف است!
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۱

رئیس انجمن علمی روانپز‌شکان ایران می گوید وزیر بهداشت با تخفیف آمار مبتلایان به بیماری های روانی را 23 درصد اعلام کرده است!

 
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۲

کارشناسان کتابخانه حسینیۀ ارشاد با مراجعه به مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی، کتاب‌های مناسب برای این گروه از بیماران معرفی می‌کنند.

 
لیسانسه ها می توانند پزشکی بخوانند!
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۴

معاون وزیر بهداشت همچنین از بازبینی محتوای آموزشی همه رشته های علوم پزشکی و اعتباربخشی همه دانشگاههای علوم پزشکی به صورت درونی تا پایان امسال و انجام اعتباربخشی بیرونی در سال آینده برای رفع مشکلات آموزشی آنها خبر داد.

 
استرس در نوجوانان و راه‌های پیشگیری
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۷

یک روانشناس بالینی گفت: دوران نوجوانی یکی از حساس‌ترین و در واقع مهم‌ترین نقطه زندگی هر فردی است.

 
رتبه اولیهای کنکور چه رشته و کدام دانشگاه را انتخاب کردند
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۲

رئیس سازمان سنجش گفت: در مجموع پنج گروه آزمایشی ۳۳ درصد دانشگاه تهران، ۲۳ درصد دانشگاه صنعتی شریف و ۱۸ درصد دانشگاه علوم پزشکی تهران را انتخاب کردند.

 
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۷

معاون آموزشی وزارت بهداشت در تشریح آخرین وضعیت انتقال رشته‌های مشترک بین دو وزارتخانه (علوم و بهداشت) گفت: وضعیت این رشته‌ها در کمیته مرتبط بررسی می‌شود و هنوز درخصوص انتقال هیچ‌کدام از این رشته‌ها تصمیم‌گیری نهایی اعمال نشده است.

 
آخرین وضعیت انتقال رشته‌های مشترک بین دو وزارتخانه
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۱

معاون وزارت بهداشت گفت: شورای منتخب رئیس جمهور برای بررسی رشته های بین رشته ای، نظر خود را به مراجع بالاتر فرستاد و به نظر می رسد نظر شورا، انتقال روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت است.

 
اعطای پروانه به 70 مرکز مشاوره ازدواج در ۱۹ بهمن
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۴

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: سه شنبه هفته جاری(۱۹ بهمن ماه) با حضور وزیر ورزش و جوانان پروانه فعالیت ۷۰ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده اعطا می‌شود.

 
جزئیات برگزاری کنکور 96 اعلام شد/آغاز ثبت نام از سه‌شنبه
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۶

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه ثبت نام برای شرکت در کنکور سراسری 96 از هفته جاری شروع می‌شود گفت: داوطلبان از 19 تا 28 بهمن ماه جاری فرصت دارند برای شرکت در این آزمون ثبت نام کنند.

 
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۰

روان شناسي مدرن يک چيز مهم را فراموش کرده و آن، اينکه انسان مدرن موجودي از خود بيگانه است و نياز به اين دارد که بيش از هرچيز به خود برگردد. بايد در مفهوم موفقيت تأمل کنيم، آيا هدف زندگي جمع‌آوري ثروت، پيشبرد پروژه‌ها، انباشت سود و... است؟

 
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۳

جشنواره وب ایران آغاز به کار کرد و سايت ميگنا به به ناچار در آيتم خانواده و كودك جشنواره نهم شركت كرد.

 
تولید جدیدترین داروی «ترک سیگار» در ایران
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۵

داروی تولید داخل «وارنیکلین» به عنوان جدیدترین داروی ترک سیگار، با حضور معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، معرفی می شود.

 
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۱

سازمان نظام یگانه مرجع انحصاری برای تایید صلاحیت حرفه ای روان شناسان و مشاوران کشور است

 
۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۱

«دکتر محمدحسین امید» افزود: سالانه 30 هزار نفر به این آمار اضافه می‌شود، درحالی‌که وزارت علوم تنها می‌تواند در سال دو هزار هیأت علمی را جذب نماید ...

 
افزایش پذیرش دانشجوی دکتری باعث فعالیت ۶۰۰شرکت مقاله نویسی شد
۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۳

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با انتقاد از افزایش بی رویه تعداد دانشجوی دکتری گفت: آمار این دانشجویان و ضرورت ارائه مقاله باعث شده که ۶۰۰ شرکت در کشور به مقاله نویسی مشغول باشند.

 
صدابیزاری( میزوفونیا ) یک عارضه مغزی است
۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸

صدابیزاری، صدابیزاری گزینشی، یا میزوفونیا (به انگلیسی: Misophonia) یا تنفر از صدا، اختلالی عصبی است که فرد مبتلا به آن با شنیدن بعضی صداهای خاص دچار احساسات منفی شدیدی مانند عصبانیت، گریختن، تنفر و انزجار می‌شود. این صداها می‌توانند آرام یا بلند باشند.

 
نقش خواب در یادگیری مطالب جدید
۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۹

محققان مرکز خواب و هوشیاری ویسکانسین با استفاده از فناوری اسکن سه‌بعدی میکروسکوپ الکترونی تصاویری از غشای مغزی موش تهیه کردند که نشان می‌دهد خواب نقش مهمی در توانایی یادگیری مطالب جدید ایفا می‌کند.

 
واگذاری مدارس به بخش خصوصی ممنوع است
۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰

وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: نظام رتبه‌بندی معلمان که اجرایی شد با طرح اصلی فاصله دارد و دولت باید نظام رتبه‌بندی را به مجلس بیاورد و هر سال در بودجه سنواتی، اعتباری اختصاص دهد.

 
قطع همکاری دانشگاه آزاد با اساتید بازنشسته
۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۷

شیوه نامه نحوه ادامه همکاری با اعضای هیات علمی تمام وقت و نیمه وقت بازنشسته موسسات آموزش عالی با دانشگاه آزاد ابلاغ شد.

 
حسن جوهرچی دستور پزشکان برای پیوند کبد را جدی نگرفت
۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۵

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه حسن جوهرچی به علت نارسایی کبد درگذشت گفت: حدود یک ماه پیش به ایشان گفته شده بود که برای قرارگرفتن درفهرست پیوند کبد اقدام کند اما خودش این دستور را جدی نگرفته تا زمانی که با حال بد در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری شد.