نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
معاوضه «خاک‌بازی» با «گوشی‌بازی» چقدر می‌ارزد؟
۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹

یادش بخیر؛ بازی‌های شیرین دنیای کودکی ما، قایم‌باشک‌بازی، لی‌لی‌بازی، بازی شیر و پلنگ، گِل‌بازی و ... حتما یادتان هست چقدر خاک‌های کنار باغچه‌ها را با آب مخلوط و برای تهیه وسایل بازی آنها را ورز داده‌اید چقدر با لباس گلی مایه ناراحتی مادرتان را فراهم کرده‌اید

 
هوا را از من بگیر، موبایلم را نه!
۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۴

آن‌ها آدم‌های مضطربی خواهند شد اگر فقط برای چند دقیقه از تلفن همراهشان دورشان کنی. آن‌ها آستانه تحملشان بسیار پایین است و بدون تلفن همراه، روزانه استرس زیادی را تجربه می‌کنند. آن‌ها تحت هیچ‌ شرایطی حاضر نیستند، حتی برای یک ساعت از تلفنشان جدا شوند

 
«مدارس مروج سلامت» چه مدارسی هستند؟
۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۸

کارشناس اداره سلامت جوانان و نوجوانان وزارت بهداشت، جزییات اجرای برنامه‌های سلامت دانش آموزان در مدارس مرج سلامت را توضیح داد.

 
با حکم رییس جمهور «علی اصغر پیوندی» رییس جمعیت هلال احمر ایران شد
۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸

رییس‌ جمهور در حکمی دکتر علی‌اصغر پیوندی را برای یک دوره چهار ساله به عنوان «رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران» منصوب کرد.

 
سالمندان بالای ۶۵ سال به خرید بروند
۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۵

انجمن فیزیوتراپیست‌های رسمی انگلیس می‌گوید حمل خرید، باغبانی و استفاده از جاروبرقی به سلامت و طول عمر سالمندان کمک می‌کند.

 
رتبه‌بندی معلمان؛ ارتقای شایستگی یا دامن زدن به رقابت؟
۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۵

درحالی که معلمان معتقدند راه بهسازی آموزش و پرورش در نظام رتبه بندی، دامن زدن به رقابت از طریق افزایش حقوق نیست اما مسئولان وزارتخانه می‌گویند پاداش مالی فقط یکی از امتیازات این طرح است.

 
۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۷

اول اكتبر مصادف با نهم مهر ماه سال جاري «روز جهاني سالمند» است، به همين منظور از تاريخ 10 تا 16 مهرماه برای گراميداشت این مناسبت، هفته سالمند نامگذاری شده است.

 
۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۵

کارگروه مستقل «رشته مشاوره و راهنمایی» ذیل شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی تصویب و مقرر شد تا اعضای این کارگروه معرفی شوند.

 
مشاور وزیر بهداشت در امور دانشگاهها منصوب شد
۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۵

وزیربهداشت درمان و آموزش پزشکی در احکامی جداگانه، عنوان مشاور وزیر در امور دانشگاه ها و مشاور و نماینده وزیر در شورای آموزش پزشکی و تخصصی را منصوب کرد.

 
آزادی کودک‌آزاری از ۹ شب به بعد!
۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰

کودک است دیگر، او را می‌ترسانند، گاهی قدرت نه گفتن ندارد و تن به شرایطی می‌دهد که ضربه‌های شدیدی به جسم و روحش وارد می‌شود. تازه این اوج کودک‌آزاری است.

 
دختری ۳۷ ساله هستم باتحصیلات فوق لیسانس...
۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰

یكتا - باسلام.دختری ۳۷ ساله هستم باتحصیلات فوق لیسانس قدبلند وخداروشكراززیبایی چیزی كم ندارم..خواستگارزیادداشتم امابه دلیل رسم خانواده كه دختربه فامیل نمیدن یابایداول خواهر بزرگتر بره كلا ازدواجم نادیده گرفته شد.تااینكه سنم بالارفت و با فوت پدر و ازدواج خواهرها فقط من ماندم بامادرپیرم..درگذشته نتوانستم ...

 
چگونه با سیگار خداحافظی کنیم؟
۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰

اگر معتاد به سیگار هستید و قصد دارید سیگار را ترک کنید، باید برنامه منظمی را دنبال کنید که شامل روش‌های رفتاری و نیز درمان‌های جایگزینی نیکوتین و درمان‌های دارویی است.

 
چگونه شکمی صاف‌تر داشته باشیم؟
۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰

افراد زیادی علاقه دارند که در مدت زمان کم چربی‌های شکمی را بسوزانند و شکمی صاف داشته باشند. کم کردن چربی شکمی بدن کم کردن کل چربی‌های بدن امکان پذیر نیست اما با روش‌های خاصی می‌توان سریع‌تر به شکمی صاف رسید.

 
تاثیر تنفس بد بر سلامتی انسان
۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰

سلامت بافت های بدن به اکسیژن بستگی دارد. هدف از تنفس نیز این است که اکسیژن لازم برای ادامه حیات ارگان ها وارد خون شود. تنفس نادرست اثرات منفی روی سلامت روح و جسم دارد.

 
گوش دادن به موسیقی به خواب بهتر کمک می کند
۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۳

به گفته محققان، شنیدن موسیقی های آرام و آهسته قبل از سرگذاشتن بر بالش می تواند به خواب بهتر کمک کند.

 
ارتباط از بین رفتن حس بویایی و ریسک زوال عقل
۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۸

مطالعه جدید نشان می دهد سالمندانی که حس بویایی شان را از دست می دهند در معرض ریسک بالای ابتلا به زوال عقل قرار دارند.

 
سازمان نظام روانشناسی تنها مرجع صدور مجوز مراکز مشاوره است
۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۳

رئیس سازمان نظام رونشناسی و مشاوره کشور از توسعه همکاری‌ها با وزارت ورزش و جوانان خبر داد و گفت: سازمان نظام روانشناسی و مشاوره تنها مرجع صدور مجوز مراکز مشاوره است.

 
سهم بالای مردان از مرگ های قلبی
۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۲

رئیس اداره پیشگیری از بیماری های قلب و عروق وزارت بهداشت، سهم مردان در ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را بیشتر از زنان دانست.

 
خطر اعتیاد به داروهای ضد درد را جدی بگیرید
۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۳

امروزه اعتیاد به مواد مخدر به تریاک و هروئین خلاصه نمی‌شود، بلکه همه‌گیری اعتیاد به داروهای شبه‌افیونی، داروهای مجازی که خواص مخدر دارند و برای تسکین دردهای شدید یا مزمن به‌وسیله پزشکان تجویز می‌شوند، نیز در بسیاری از کشورهای جهان مشاهده می‌شود.

 
انجام پژوهش‌های نوین روی نقش آنتی‌اکسیدان‌ها در کارکرد مغز
۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۴

رییس مرکز تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تحقیقات بسیاری بر روی ارتباط ترکیبات آنتی اکسیدان‌ها در کارکرد مغز و اعصاب در کشور انجام شده که نتایج مطلوبی را نیز به همراه داشته است؛ معمولا این نوع تحقیقات کمتر در سایر نقاط دنیا صورت می‌گیرد و ایران در این زمینه گامهای موثری برداشته است.