نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
مهارت‌هاي تحصيلي
۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۷

بهترین ساعات، روزها و سال‌های زندگی به‌صورت رسمی و غیررسمی درگیر آموزشگاه و آموختن هستیم. تقریباً هر دانش‌آموزی مایل است که عادات و مهارت‌های خود را برای رسیدن به موفّقیّت تحصیلی بهبود بخشد.

 
شما هم مي‌توانيد موفّق شويد
۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۰۲

افراد موفّق كارهاي متفاوتي انجام نمي‌دهند، بلكه آن‌ها كارها را به روشي متفاوت انجام مي‌دهند.

 
شناخت نوجوانان
۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۴

شناخت نوجوانان و كليد‌هاي طلايي برخورد با مشكلات آنان

 
راهنماي عملي درمان فراشناختي
۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۴

درمان فراشناختی (MCT) بر این اصل استوار است که فراشناخت برای درک نحوه‌ی عملکرد شناخت و نحوه‌ی تولید تجربه‌های هشیارانه‌ی ما درباره‌ی خودمان و جهان اطرافمان بسیار مهمّ است.

 
چرا باید به قول مان عمل کنیم؟
۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۴۱

من به افرادی که بر روی حرفشان نمی‌مانند اعتماد نمی‌کنم. اگر کسی چندین بار زیر حرفش بزند، آن موقع است که من می‌دانم فرد مورد نظر قابل اعتماد نیست.

 
۱۷ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۴۵

خصوصیات یک معلم موفق:

 
۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۵۵

بعضی از آدم‌ها صبح‌ کله‌سحر از خواب بیدار می‌شوند و زندگی روزانه‌شان را خوب و راحت از سر می‌گیرند ولی بعضی آدم‌ها نه. آنها نه‌تنها صبح خیلی زود نمی‌توانند از تختخواب دل بکنند،‌ بلکه به زور از جا بلند می‌شوند و هیچ کاری هم نمی‌توانند انجام دهند؛ ‌انگار که بخشی از مغزشان همچنان تا چند ساعت بعد خواب می‌ماند!...

 
۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۱۵

سئوال: فرزندم ۱۲ساله است. به صورت توافقي طلاق گرفتيم و من حضانت فرزندم را به جاي مهريه به همسرم دادم. آيا مي توانم الان دوباره حضانتش را برعهده بگيرم؟

 
از دستور رضاخان تا واژه‌سازی امروز!
۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۰

زبان فارسی مانند بسیاری از دیگر زبان‌های زنده، علاوه بر واژه‌هایی که در طول تاریخ و برحسب نیاز از سایر زبان‌ها قرض گرفته و می‌گیرد، پر شده از لغت‌ها و اصطلاح‌های بیگانه‌ای که به نوعی به آن تحمیل شده است.

 
۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۰۷

اگر زرین کلاهی عاقبت هیچ / اگر خود پادشاهی عاقبت هیچ / اگر ملک سلیمانت ببخشند / در آخر خاک راهی عاقبت هیچ / باباطاهر

 
ازدواج با چه کسی ممنوع است؟
۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۱۵

در انتخاب همسر، همه آرزو دارند یک همسر خوب و شایسته انتخاب کنند اما واقعاً«خوب» یعنی چه؟ خیلی از جوانان مجرد در آستانه ازدواج، در تعریف صفت خوب برای همسر آینده‌شان می‌مانند و نمی‌دانند ازدواج با چه کسانی ممنوع است

 
۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۶

change your life

 
مشاوره با دانش‌آموزان در مدارس
۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۰

من به اين نتيجه‌ي قاطع رسيدم كه عامل تعيين‌كننده‌ي كلاس، من هستم. اين روش شخصي من است كه اين جوّ را به وجود مي‌آورد. حال و هواي كلاس را روحيّه‌ي روزانه‌ي من مي‌سازد. من به عنوان معلّم قدرتي دارم كه مي‌توانم زندگي شاگردانم را شيرين و تلخ كنم. مي‌توانم تحقير يا تمسخر كنم، صدمه بزنم يا درمان كنم....

 
آسیب شناسی نمره بیست
۴ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۲۰

معلم ها 20 را تشویق می کنند، والدین 20 می خواهند، دانش آموزان 20 می آورند، نظام آموزشی بیست ها را تشویق می کند و جامعه بَه بَه و چَه چَه می کند که چه افتخاراتی از شاگردهای با معدل بیست نصیبش شده است. اما متأسفانه یک نکته در این دایره فراموش شده است و آن اینکه دانش آموزان یاد می گیرند همه تلاش خود را ...

 
كمك به كودك خود در آموختن رياضيات
۴ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۳۴

انگيزه ي يادگيري را با نشان دادن كاربرد گسترده رياضي در زندگي روزمره و اينكه خود اوليا احساس منفي خود را از رياضي به كودك القا نكنند ، مي توان قوي تر ساخت .

 
۴ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۰۰

دکتر محمود سریع‌القلم

 
مقدّمه‌اي بر شناخت درماني
۲ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۰۵

مقدمه اي بر شناخت درماني كتابي است علمي در حوزه روان شناسي كه توسط انتشارات وراي دانش به تازگي منتشر شده است . با هم خلاصه اي از مطالب اين كتاب را در زير مرور مي كنيم :

 
شناخت درماني هيجان مدار
۲ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۲

  مترجمان: دكتر شهرام محمدخاني - عضو هيئت علمي دانشگاه خوارزمي و محمد درهرج ناشر :  انتشارات ورای دانش   www.varayedanesh.comآدرس: تهران، میدان انقلاب، خیابان 12 فروردین، کوچه نوروز، پلاک 28 تلفن اطلاع رسانی و سفارش: 66468018

 
راه های برخورد با استرس مالی
۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۹

آیا تا به حال دچار استرس مالی شده‌اید؟ آماری درمورد تعداد افرادی که دچار استرس مالی هستند، وجود ندارد اما اگر شما هم یکی از آنها هستید، بدانید که تنها نیستید.

 
۱۱ صفت اصلی ژاپنی‌ها
۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۰۴

می‌توان گفت ژاپنی‌ها مودب‌ترین ملت دنیا هستند. چیزی که باید به آن دقت کنیم این است که مفهوم «ادب» در کشورهای مختلف متفاوت است.