نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۸

مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، شعار امسال روز جهانی بهداشت روان را «بهداشت روان در محیط های کاری» عنوان کرد.

 
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۲

در حالیکه در آموزش و پرورش مقرر شده است هفته بهداشت روان توسط مشاوران مدارس همزمان با روزجهانی بهداشت روان(10 اکتبر) و بعلت تداخل با هفته پیوند انجمن اولیاء و مربیان و هفته تربیت بدنی از 18 الی 24 مهرماه برگزار می شود اما وزارت بهداشتی ها هفته سلامت روان را از 24 تا 30 مهرماه برگزار می کنند و شعار امسال ...

 
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳

ایران؛ رتبه اول ابتلا به ام.اس در خاورمیانه» این خبر شاید برای کسانی که با این بیماری آشنا نیستند، خیلی تکان دهنده نباشد اما قطعا بسیاری از مردم بعد از شنیدن خبر ابتلای افراد شناخته شده ای مثل آتنه فقیه نصیری، بهناز جعفری و امیر مهدی ژوله به بیماری ام. اس، به تحقیق درباره این بیماری پرداخته اند و حالا ...

 
کودکان شما این بازی‌ها را می‌دانند؟
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۴

زمانی در هر خانه یک حیاط وجود داشت. کودکان و نوجوانان برای بازی، یا در حیاط خانه‌ی همسایه یا در کوچه جمع می‌شدند و بازی می‌کردند اما حالا آپارتمان‌ها چنان قد علم کرده‌اند که فضای بازی کودکان به خانه‌های کودک، مهد کودک‌ها یا در نهایت اگر پدر و مادر فرصت و حوصله داشته باشند، به پارک ختم می‌شود..

 
هدف اصلی از فرزندپروری از نگاه دكتر افروز
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۱

یک استاد برجسته روانشناسي با بیان اینکه همه ادیان ابراهیمی خانواده را باغ تلقی می‌کنند، گفت: فرزندآوری مایه تفاخر نیست اما فرزندپروری ارزشمند و پرثواب است و روانشناسی کودک از دمیدن روح الهی آغاز می شود.

 
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۵

رئیس دانشگاه تهران گفت: در شرایط امروز تفکیک آموزش های علوم پزشکی و غیر پزشکی در کشور توجیهی ندارد.

 
۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲

تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ آغاز شد و داوطلبان از ۱۶ تا ۲۲ مهرماه فرصت دارند نسبت به انتخاب ۱۵ کدرشته محل در این مرحله اقدام کنند.

 
۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۲

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: کمیته رسیدگی به رشته های مشترک دو وزارتخانه علوم و بهداشت هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده و کماکان رشته ها به صورت گذشته به کار خود ادامه می دهند.

 
۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۱

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران سن مدرسه و حوالی سن بلوغ را بهترین زمان به حداکثر رساندن ذخیره استخوانی برای پیشگیری از بروز پوکی استخوان در بزرگسالی دانست و گفت: با تغذیه سالم و ورزش می توان این ذخیره را به حداکثر رساند.

 
درگذشت دکتر چگینی استاد روانشناسی دانشگاه آزاد رودهن
۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۱

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن به خانواده مرحوم دکتر سیاوش چگینی عضو هیات علمی دانشکده روانشناسی این واحد دانشگاهی تسلیت گفتند.

 
تماشای مسابقات زنده ورزشی برای سلامت قلب مضر است
۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۷

یافته های تحقیقاتی نشان می دهد ضربان قلب با تماشای مسابقات زنده ورزشی ۱۱۰ درصد افزایش می یابد.

 
۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۰

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان اهر گفت: زندگی زوج‌هایی که طلاق گرفته‌اند در شهرستان اهر بر حسب محل سکونت شهری و روستایی به‌طور میانگین ۶.۲۸ سال است.

 
۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۸

هفته کودک از روز شنبه 15 تا جمعه 21 مهرماه با شعار " كودك نشانی خداست" برگزار می شود.

 
حاضر نیستیم آموزش علوم پزشکی را با وزارت علوم ادغام کنیم
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۴

وزیر بهداشت تاکید کرد: حاضر نیستیم آموزش علوم پزشکی را با وزارت علوم ادغام کنیم. در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری نیز درباره ارتقای آموزش پزشکی تاکید شده است.

 
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۹

وزیر بهداشت گفت: نمی‌توانیم "نه" بگوییم ؛ چون دوست داریم پشت تریبون‌ برایمان کف بزنند و صلوات بفرستند.

 
مشاور وزیر بهداشت و دبیر ستاد امور کارآفرینی و اشتغال وزارت بهداشت منصوب شد
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۴

محمد میرزابیگی با حکم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سمت مشاور وزیر و دبیر ستاد امور کارآفرینی و اشتغال منصوب شد.

 
میزان پایین کلسیم منجر به حمله قلبی ناگهانی می شود
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳

محققان دریافته اند افراد دارای میزان پایین کلسیم در خون شان، بیشتر در معرض حمله قلبی ناگهانی قرار دارند.

 
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۱

دبیر اجرایی نخستین کنگره ملی روانشناسی ترافیک، ضرورت ارزیابی روانشناختی افراد قبل از صدور گواهینامه رانندگی را مورد اشاره قرار داد و گفت: این اقدام، در کاهش حوادث ترافیکی تاثیرگذار است.

 
۸۰ درصد ریسک ابتلا به «شیزوفرنی» ژنتیکی است
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۶

محققان دانماركي دریافته اند حدود ۸۰ درصد ریسک ابتلا به شیزوفرنی (اسکیزوفرنی) از طریق ژن های به ارث رسیده از والدین قابل ردیابی است.

 
راز ضربان قلبتان را می‌دانید؟
۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸

منظور از تپش قلب چیست؟ ما در حالت عادی نباید متوجه ضربان قلب خود باشیم. به احساس آگاهی از ضربان قلب، تپش قلب می‌گوییم. در این باره دکتر منوچهر قارونی متخصص قلب و عروق توضیحاتی داده است: