نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
وقتی مردی به شما میگوید “دوستت دارم،” در اصل به چه فکر میکند؟
۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۴

واژه‌ی «عشق» شکل‌ها و مفهوم‌های مختلفی به خود می‌گیرد. از نوشتن عاشقتم‌های عادی در پیام‌هایی که به دوستانتان می‌دهید تا عشقی که به اعضای خانواده‌تان دارید، عشقی که بهترین دوستتان دارید و یک عشق بسیار بسیار عمیق‌تر و صمیمانه‌تر به ممکن است به یک نفر از جنس مخالفمان داشته باشیم. نوع عشقی که از هیچ راهی ...

 
تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن
۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۸

یک تحقیق جدید که به تازگی در ژورنال Personality and Social Psychology به چاپ رسیده است، مشخص می‌کند که با اینکه مردها به اندازه زن‌ها به ابراز علاقه متمایل هستند، محققان چند تفاوت جالب‌توجه بین زنان و مردان در نحوه ابراز احساساتشان را عنوان می‌کنند.

 
پنج دلیل برای اینکه همسرتان را مقدم بر والدین تان بدانید!
۲۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۵

اینکه همسرتان در راس لیست اولویت‌هایتان حتی بالاتر از پدر و مادرتان باشد، برای موفقیت زندگی زناشویی‌تان الزامی است. البته این به آن معنا نیست که پدر و مادرتان را دوست نداشته باشید و به آنها احترام نگذارید. فقط به این معنی است که همسرتان باید مقدم بر آنها باشد.

 
آشنايي با 8 روانکاو معروف معاصر دنیا و سبک‌های نوین آنها
۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۸

وقتی بحث از روانکاوی می‌شود، معمولا مسایلی درباره ناخودآگاه، فروید و... برایمان تداعی می‌شود. اغلب افراد در مورد بسیاری از عواملی که احساسات و رفتارهای آنها را تعیین می‌کنند، آگاه نیستند.

 
روان ما سالم است؟!
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۸

بهداشت روانی تعاریف گوناگونی دارد.شاید ساده ترین تعریف این باشد: داشتن احساس آرامش، امنیت درون و دور بودن از اضطراب، افسردگی و تعارض های مزمن روانی. از منظر دیگر، بهداشت روانی یعنی بهره مندی از سلامت ذهن، اندیشه و تفکر.

 
خود مراقبتی برای ارتقاء سلامت روان به چه معناست؟
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۸

از زندگی ناامیدید؟ احساس فرسودگی می‌کنید؟ به شما خوش نمی‌گذرد؟ از خودتان ناراضی هستید؟اگر جواب تان مثبت است، پس باید بدانید که تنها نیستید! اما چه باید کرد؟

 
در کارگاه هاي طرحواره درمانی چه موضوعاتی مطرح میشود؟
۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۰

واژه «طرحواره» یا «اسکیما» (Schema) بطور کلی بعنوان ساختار، قالب یا الگو تعریف می شود.

 
اهمیت دادن به ظاهر تا کجا نشانه بیماری نیست؟
۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰

همه انسان‌ها، به‌خصوص افرادی که برای خود ارزش قائل هستند، به رسیدگی‌های ظاهری نیاز دارند. در اصل، این رفتار نشانه سلامت، شادابی و عزت‌نفس است. اما اهمیت دادن به ظاهر تا کجا نشانه بیماری نیست؟

 
کارهایی که افراد شاد انجام نمی دهند!
۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۳

بسیاری از مردم باور دارند که شاد بودن، داشتن یک خانه بزرگتر، ماشین بهتر، درآمد بیشتر است.

 
۵ نشانه برای وقتی نباید ازدواج کنید!
۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۰

بعضی زوج‌ها از اول نباید ازدواج می‌کرده‌اند. شاید گفتن چنین حرفی زننده و سرد به نظر برسد اما مهم است که عروس و دامادها بدانند صرف اینکه قرار ازدواج یا حتی عروسی گذاشته‌اند به این معنا نیست که حالا مجبورند با هم ازدواج کنند.

 
دعوا نمک زندگی است اما خیلی شورش نکنید
۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۵

حتما شما هم این جمله را بارها از زبان قدیمی ترها شنیده اید که دعوا نمک زندگی است اما نباید فراموش کنید که نمک زیادی غذا را غیرقابل خوردن می کند و برای سلامتی هم ضرر دارد و در زندگی زناشویی هم باعث ایجاد مشکلات جدی برای زوجین می شود.

 
در روانکاوی فرویدی، «مغز» متهم است یا «روان»؟
۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۸

اغلب فراموش می کنند که فروید یک نورولوژیست یعنی متخصص مغز و اعصاب بود و بیش از 10 سال تمام وقت خود را صرف عصب و مغزپژوهی در زمینه بررسی میکروسکوپیک بافت عصبی حیوانات از جمله خرچنگ کرده و یکی از پیشتازان نظریه نورونی به عنوان واحد ساختاری سلسله اعصاب بوده است...

 
کودک درون خود را دریابید
۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۴

کودک درون در علم روانشناسی جنبه کودک گونه وجود انسان است. درحقیقت بخشی است که هنوز می تواند از اتفاق های جالب، حتی بسیار کوچک، لذت ببرد و شاد شود. از این مقاله غافل نشوید.

 
مبتلایان به این اختلال روانی می خواهند اعضای بدنشان را قطع کنند!
۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶

اختلال هویت تمامیت بدن یاBody integrity identity disorder یک اختلال روانشناختی است که مبتلایان به ان احساس می‌کنند که یک یا چند عضو سالم بدنشان در واقع متعلق به بدن انها نیست و اگر ان عضو یا اعضاء را جدا کنند زندگی راحت‌تری خواهند داشت.

 
روان شناسی هیجان / هيجان چیست؟!
۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۵

واکنش کلی و کوتاه به یک واقعیت غیر منتظره همراه با یک حالت عاطفی خوشایند یا ناخوشایند هیجان نامیده می‌شود.

 
رفتار درمانی شناختی" یا CBT چیست؟
۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۸

رفتار درمانی شناختی که به اختصار CBT گفته مي شود یک رویکرد روان‌درمانی است، که احساسات ناکارآمد و رفتارها، فرایندها و مضامین شناختی ناسازگارانه را، از طریق شماری از روش‌های سیستماتیک، صریح و هدف‌مدار نشانه می‌گیرد. نام این روش اشاره به رفتار درمانی، شناخت درمانی، و به ترکیبی درمانی از این دو بر اساس ...

 
17 ویژگی زوج های شاد
۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۲

آیا شما و همسرتان همه این کارها را انجام می دهید؟ اگر چنین است، شانس شما دوتاست که در کنار هم خوشحال هستید، زوج های خوشحال:

 
چرا با دیگران سازش نداری؟
۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۹

شخصیت به معنای الگوهای معینی از رفتار و شیوه‌های تفکر است که نحوه سازگاری شخص را با محیط تعیین می‌کند و تمام ویژگی‌های فرد را دربر می‌گیرد.

 
اختلالات روانی که نویسندگان را تهدید می‌کنند
۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۲

مطالعات حاکی از آن است که افراد خلاق شامل هنرمندان، دانشمندان و نویسندگان بیشتر از عموم مردم تحت درمان بیماری‌های روانی بوده‌اند و بیشتر از سایر اشخاص به بیماری‌های روانی مبتلا می‌شوند.

 
روش گفتن خبر طلاق به دیگران
۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۲

اگر دارای فرزند هستید، از هر تلاشی برای داشتن یک رابطه مثبت با همسر سابقتان فروگذار نکنید و خانواده‌تان را نیز به رابطه خوب با او ترغیب کنید. بچه‌هایتان از این روابط مثبت منافع زیادی را کسب می‌کنند.