نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۵ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۴

 
سخنراني ريچارد فاينمن در هنگام دريافت جايزه ي نوبل
۴ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۳۲

ریچارد فیلیپس فاینمن (به انگلیسی: Richard Phillips Feynman)‏ (زاده ۱۱ مه ۱۹۱۸، نیویورک - درگذشته ۱۵ فوریه ۱۹۸۸، کالیفرنیا∗) از تأثیرگذارترین فیزیکدان‌های آمریکایی قرن بیستم بود. وی نظریهٔ الکترودینامیک کوانتومی را تا حد زیادی گسترش داد. او همچنین مدرسی تأثیرگذار، نوازندهٔ غیرحرفه‌ای موسیقی و از بسیاری ...

 
7 نوع ماده غذایی که باید آنها را مصرف کنید
۲۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۰

در طی بررسی های اخیر نشان داده شده است که بسیاری از افراد دچار فقدان هفت نوع ماده غذایی هستند . این 7 دسته مواد غذایی عبارتند از :

 
ويتامين هاي لازم براي رشد کودکان
۲۱ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۰

والدين بايد به برنامه غذايي کودکان اهميت زيادي دهند و ويتامين ها را در برنامه غذايي آن ها بگنجانند، زيرا هيچ جايگزين مناسبي براي مواد طبيعي وجود ندارد.

 
۱۸ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۴۶

برای اینکه بدانید فرزند، دوست یا همکار شما به مواد مخدر اعتیاد دارد باید نشانه‌های فیزیکی اعتیاد به مواد مخدر را در افراد بشناسید.

 
چگونه جوان بمانیم؟
۱۸ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۲

با رعایت نکاتی می توان از عوارض پیری زودرس جلوگیری کرد و از سن واقعی خود احساس رضایت بیشتری داشت.

 
توصیه هایی مهم به مادران کودکان شیرخوار
۱۸ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۳

اگرشیرخوارتان توانایی های زیر را ندارد حتما به متخصص اطفال مراجعه کنید:

 
۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۰۱

هیپرپیگمانتاسیون، یا افزایش رنگ پوست غالبا بدلیل تولید بیش از اندازه، شکل گیری غیر طبیعی و توزیع غیر طبیعی رنگدانه ملانین رخ می دهد، که رنگ قهوه ای تیره یا سیاه پوست، مو، غشاء مخاطی، ناخن، بافت مغز، قلب و بخشی از چشم را به عهده دارد. این تغییرات می تواند واکنش غیر طبیعی سایر رنگدانه های پوست مثل ...

 
در پس‌هرسـرفه‌سرماخوردگي نيست
۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۳۵

همه سرفه را علامتي از بيماري مي‌پنداريم و در بيشتر مواقع آن را به سرماخوردگي يا حساسيت ربط مي‌دهيم و به‌طور معمول توجهي به علل و عوامل واقعي و درمان قطعي آن نداريم. جالب اينجاست كه در جايگاه پزشك نه فقط براي خود، بلكه براي ديگران هم نسخه درمان مي‌پيچيم؛ اين در حالي است كه سرفه مي‌...

 
کوانتوم به زبان ساده
۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۴۶

واژه كوانتوم مترادف با ذرات موج گونه است؛ واژه ای كه در ارجاع به چیزهایی به كار می رود كه واجد هم جنبه ذره ای است و هم موج گونه .فیزیك كوانتوم می گوید كه اتم هیچ محدوده معینی ندارد مگر اینكه مورد مشاهده قرار گیرد.

 
۷ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۷

همچنین موادی مانند سبزی یا علف خشک خرد شده (احتمالا گراس)، سیگارهایی که ظاهرا توتون آن‌ها خارج شده و مواد دیگر در آن‌ها ریخته‌اند (احتمالا سیگاری یا حشیش)، پیدا شدن ابزارهای مصرف مواد مخدر مانند فندک به ویژه فندک‌هایی که شعله متمرکز و پرحرارت ایجاد می‌کنند و به فندک اتمی معروف هستند.

 
۷ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۳

دوران بارداري زمان به يادماندني در زندگي يک زن است اما مهم تر از آن تولد نوزاد است.

 
تعریف ایدز و ویروس HIV
۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۴۶

HIV به معنای ویروس سیستم ایمنی بدن انسان است، یعنی این ویروس به سیستم ایمنی حمله می کند و آن را ضعیف می کند. AIDS نیز به معنای سندرم نقص ایمنی اکتسابی است.

 
۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۱

ارتباط سکته قلبی و ماه رمضان برخی از مبتلایان به نارسایی‌های قلبی زمانی که بدون مشورت پزشک خود اقدام به روزه‌داری غیراصولی می‌کنند، احتمال سکته قلبی بعد از زمان افطار را افزایش می‌دهند.

 
وقتی کلیه یکباره از کار می‌افتد
۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۸

نارسایی کلیه گاهی از سوی بیمار و از کاهش حجم ادرار تشخیص داده می شود.

 
۲۴ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۰

اعتیاد از آن جهت مهم است که عوارض دسته سوم را بر جای می‌گذارد و هدف از درمان نیز بر بهبود این گونه علائم استوار است، در حالی که دسته اول و دوم حساسیت بیشتر را در خانواده‌ها برمی‌انگیزند و محور مراجعه آنان را به مراکز درمانی تشکیل می‌دهد.

 
۲۲ تير ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۱۹

حقیقت این است که آدامس حاوی «زایلیتول» که یک ماده شیمیایی است یک جایگزین خوب برای قند محسوب می‌شود که می‌تواند رشد باکتریها را در حفره دهان کاهش دهد.

 
۲۱ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۰

بسیاری از مردم تصور می‌کنند، مردان در سنین بالا هم برای بچه‌دار شدن مشکل ندارند و این خانم‌ها هستند که به‌دلیل شرایط فیزیکی خود باید تا قبل از رسیدن به سن یائسگی صاحب فرزند شوند.

 
۱۹ تير ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۵۴

سحر اگر تصمیم گرفته اید کباب، جوجه کباب، ماهی، کوکو سبزی یا کتلت درست کنید، بهتر است در تصمیم تان تجدیدنظر کنید، چرا که این غذاها به دلیل خشکی که دارند شما را دچار عطش می کنند، در عوض بهتر است سراغ غذاهای دیرهضمی بروید که تا هشت ساعت در معده شما دوام می آورند. مثل چی؟ مثل حبوبات، غلات، خرما و حلیم (حالا ...

 
۱۹ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۲

طاعات و عبادات شما قبول درگه حق