نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
آلزایمر درمان قطعی ندارد/ فریب تبلیغات را نخورید
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۱

مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران گفت: اخیرا در فضای مجازی عصاره گل سرخ و زعفران را برای درمان آلزایمر تبلیغ می‌کنند که چنین چیزی صحت ندارد.

 
عامل اصلی ابتلا به افسردگی در جوامع مدرن چیست؟
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۴

این روز‌ها میلیارد‌ها انسان در کشور‌های مختلف جهان از انواع وسایل ارتباطی استفاده می‌کنند، اما این وسایل با همه فناوری‌های پیشرفته‌ای که دارند به شدت بر سلامت جسمی و روحی افراد اثر می‌گذارند.

 
بیش از ۱۵ درصد از ایرانیان افسرده‌اند
۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۵

رئیس سابق انجمن روانپزشکان گفت: بیش از ۱۵ درصد افراد مبتلا به افسردگی هستند که نه تنها در برخی موارد موجب خودکشی می‌شود بلکه کیفیت زندگی این افراد را پایین می‌آورد.

 
توصیه‌های کاربردی برای حفظ بهداشت روان در محیط کار
۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۰

سازمان بهداشت جهانی شعار امسال روز جهانی بهداشت روان را «بهداشت روان در محیط ‌کار» انتخاب کرده‌ است. این موضوع نشان می‌دهد نهادهای جهانی نیز به این باور رسیده اند که بهداشت روان فرد در محیط کار یکی از عوامل افزایش بهره‌وری و بازدهی کاری است.

 
مگرمن دیوانه‌ام که به روانشناس مراجعه کنم؟!
۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۲

پیچیدگی‌های زندگی امروز، انسان را در معرض آسیب‌های فراوانی قرار داده است. آسیب‌هایی که گاه در چشم برهم زدنی خود را به رخ می‌کشند و گاهی نیز آثار آنها را پس از سال‌ها با از بین رفتن سلامت روان می‌توان درک کرد.

 
اضافه وزن کبدتان را چرب می کند
۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه کاهش وزن درمان اصلی کبد چرب است، گفت:افرادی که دارای اضافه وزن هستند برای جلوگیری از عوارض این بیماری باید وزن خود را کاهش دهند.

 
جوانانی که مقابل چشم هزاران نفر زندگی را دود می‌کنند
۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸

این روزها مصرف سیگار و موادمخدر توسط نوجوانان و جوانان در گوشه و کنار شهرهای بزرگ و کوچک به راحتی به چشم می‌خورد و قبح این معضل اجتماعی در جامعه ریخته شده است.

 
۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۹

اگر پس از یک روز سخت کاری نمی توانید هنگام به خواب رفتن آرامش داشته باشید، انتظار تجربه خواب با کیفیت بالا و خوب را نیز نداشته باشید.

 
سن ابتلا به اختلالات روانی شدید
۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۴

در نشست «نیم نگاهی بر لایحه سلامت روان»، سن کنونی ابتلا به اختلالات روانی شدید 15 سال اعلام شد.

 
عکس/ عملکرد مغز در هنگام افسردگی
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۷

مغز عضو کوچک اما حیاتی بدن است که به تمام نقاط بدن برای ادامه حیات دستور صادر می‌کند و تمامی فعالیت‌های انسان تحت فرمان مغز قرار می‌گیرند.

 
پیام تبریک رئیس سازمان نظام روان شناسی به مناسبت روز جهانی بهداشت روان
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۸

خوشبختانه طی سالهای اخیر و پس از تشکیل سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور که از نعمات جمهوری اسلامی می باشد توجه به سلامت روان و بحث روان شناسی و مشاوره با جدیت بیشتری دنبال شده است ....

 
انتصاب مدیران ارشد خانم در وزارت بهداشت
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۴

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی امروز در احکامی سه خانم را در پستهای مهم این وزارتخانه منصوب کرد.

 
مشاور وزیر در امور مامایی منصوب شد
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۳

وزیر بهداشت، در حکمی دکتر شهلا خسروی را به عنوان مشاور وزیر در امور مامایی منصوب کرد.

 
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۸

رئیس کمیسیون روانشناسی چهارمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی گفت: روانشناسی اسلامی باید وارد نظام روانشناسی ایران شود و این کار بسیار ظریف فرهنگی است که اگر با عجله و شتاب انجام شود با مقاومت روبرو می شود.

 
بهداشت روانی دانش آموزان مستلزم همکاری والدین است
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: بهداشت روانی دانش آموزان نیازمند همکاری والدین با مدرسه است.

 
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۶

یک روانشناس انقباض و درد ماهیچه‌ها، تهوع، اسهال، سردرد، لرزش و کشش عضلات را از جمله علائم جسمانی اضطراب اجتماعی دانست.

 
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۶

رئیس مرکز توسعه پیشگیری بهزیستی ‌به پژوهش انجام شده در بیش از ۱۳ هزار کارگر اشاره کرد و گفت: کارگران شاغل در استان‎های خراسان شمالی، سیستان و زنجان وضعیت روان خوبی ندارند.

 
این دردها را روانپزشکان درمان می‌کنند
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۰

مراجعه مداوم به مطب دندان‌پزشک‌ها، نتوانسته درد دندان‌های‌تان را آرام کند؟ آزمایش‌های‌تان می‌گویند همه‌چیز رو‌به‌راه است، اما همچنان ضعیف و کم‌انرژی هستید؟ درست است که معمولا کمبود یک ویتامین یا ماده معدنی یا حتی به ارث بردن ژن بیماری‌زا از والدین‌تان، می‌تواند شما را به مشکلات سلامتی متعددی دچار کند،...

 
از کجا بفهمیم دختری واقعا زن زندگی‌مان است؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۸

با توجه به انتخاب همسری ایده آل بعنوان یکی از دغدغه های پسران،مجموعه ای از علائمی که نشان می دهد یک دختر، واقعا زن زندگی است را از دید متخصصان بیان می کنیم.

 
نابسامانی بهداشت روان در ایران
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۹

تامین بهداشت روان شهروندان در دستان همه کسانی است که با آنها در ارتباط مستقیم و غیر‌مستقیم هستیم و در محیط کار با آنها در ارتباطیم.