نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :
روایت دختران از آزار جنسی/ چرا وقتی مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند، آن را پنهان می‌کنند؟
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵

آرام است، اما چشم‌هاش بی‌قرار... صورتش را از لنز دوربین فیلم‌بردار می‌دزدد و توی گوشم می‌گوید: «بنا نبود اینها از من عکس بگیرن ‌ها». بند کیفش را توی دستانش می‌پیچاند، اول بند را دور یک انگشتش حلقه می‌کند، بعد انگشت سبابه دست دیگرش را داخل گره می‌کند، گره باز می‌شود و دوباره بازی را از سر می‌گیرد.

 
هزینه استخدام یک نفر در آموزش و پرورش چقدر است؟
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱

مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بازنشستگی در آموزش و پرورش روند صعودی دارد، گفت: هزینه استخدام یک نفر در آموزش و پرورش، حداقل 10 میلیون تومان است.

 
محمدرضا فروتن و دنیای روانشناسی و خوانندگی+عكس
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۴

در این مطلب صحبت‌های محمدرضا فروتن را می‌خوانید که از دنیای این روزهایش برایمان بیشتر گفت.

 
بوی بدن شما نشانه چیست؟ این علائم را جدی بگیرید
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۱

بدن انسان بسیار هوشمند است و در اکثر اوقات با نشانه‌هایی ابتلا به برخی از بیماری‌ها را به فرد نشان می‌دهد، به همین دلیل باید نسبت به وضعیت سلامتی خود بسیار دقیق باشید.

 
رابطه غذا و بیش فعالی در کودکان
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۸

هنگامی که یک کودک با سطوح پایین مواد مغذی مواجه است، این شرایط می تواند روی رشد وی، به ویژه در سال های اولیه زندگی یعنی زمانی که نرخ رشد بالا است و اندام ها در حال توسعه هستند، تاثیر منفی داشته باشد.

 
جلوی انتقال رشته روانشناسی بالینی را گرفته‌ایم
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۹

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ادامه داد: خوشبختانه جلوی انتقال رشته روانشناسی بالینی از زیرمجموعه وزارت علوم به وزارت بهداشت را گرفته‌ایم، این انتقال نیاز به مصوبه مجلس یا نظر هیات وزیران و شورای عالی انقلاب فرهنگی داشت، اما مصوبه‌ای در این زمینه مطرح نشد و در نهادهای مختلف مورد تایید قرار نگرفت...

 
۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۷

سؤالات هريك از رشته هاي امتحاني آزمون كارشناسي ارشد سال 1396، در سايت سازمان سنجش قرار داده شد كه از طريق لينك هاي زير قابل دريافت است:

 
پرهیز از برچسب روانی نیازمند معرفی جایگاه روانشناسی و مشاوره
۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۲

شاد زیستن رمز سلامتی است و جامعه ای که افراد سالم بیشتری داشته باشد، به رشد و تعالی می رسد، راز زندگی شاد داشتن دغدغه و کمک برای رفع موانع سلامتی است که برای دستیابی به آن مشاوره افراد متخصص جایگاه کلیدی دارد.

 
۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۳

رئیس سازمان روانشناسی و مشاوره با اشاره به اینکه بهزیستی و هیچ دستگاه دیگری حق صدور مجوز و نظارت حرفه‌ای بر مراکز مشاوره ندارد، گفت: حمایت هر چه بیشتر سازمان‌های بیمه‌گر از خدمات روانشناسی و مشاوره ضرورت دارد.

 
سایکو آنکولوژی چیست؟
۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۰

والدين از همان لحظه‌اي كه كودكان خود را براي درمان مي‌آورند، نگران سلامتی فرزندشان هستند. به همین خاطر روانشناس علاوه بر حمایت از بیمار، باید در کنار خانواده او نیز باشد تا بتواند عوارض ناشی از درمان، همچنین مداخله در سایر مشکلات خانواده، مسائل روانی، بحران سوگ و... را کنترل کند.

 
«حجامت» در فصل بهار برای تمامی مزاجها تجویز می‌شود
۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷

یک کارشناس طب سنتی با بیان اینکه حجامت در فصل بهار برای تمامی مزاجها تجویز می‌شود، گفت: حجامت سیستم عصبی، عروقی، ایمنی، حرارتی و رطوبتی بدن در تمام افراد با هر مزاجی را تنظیم می‌کند.

 
۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم با تشریح برنامه‌های تکریم و بزرگداشت معلمان‌ گفت: ۴۰ نفر به‌نمایندگی از معلمان سراسر کشور به دیدار مسئولان نظام می‌روند.

 
سالروز تولد سازمان نظام روانشناسي و مشاوره كشور مبارك باد
۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۴

نهم ارديبهشت ماه، سالروز تصويب قانون سازمان نظام روان شناسي و مشاوره است كه در نزد شوراي مركزي سازمان و جامعه روان شناسي و مشاوره كشور به عنوان "روز روان شناس" ناميده مي شود.

 
۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۵

مدیر گروه علوم ارتباطات واحد علوم و تحقیقات، با تایید حذف دکتری علوم ارتباطات واحد علوم و تحقیقات تهران گفت: متاسفانه به دلایلی که کسی از آن مطلع نیست،دکتری علوم ارتباطات حذف شده است.

 
مشكلات رواني ، اجتماعي و شغلي ناشی از بيماريهاي قلبي و عروقي
۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۷

واکنشهایی مثل خشم، اضطراب و افسردگی می‌توانند عوامل فلج‌کننده‌ای در بیماری قلبی باشند. این واکنشها می‌تواند باعث عدم فعالیت، انزوای اجتماعی، و یا کناره‌‌گیری از فعالیتهایی شود که قبلا لذت‌بخش بودند.

 
پشت پرده انتخاب «استیکر» در شبکه‌های اجتماعی
۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۷

همه ما نسبت به استیکر و شکلک‌های دنیای مجازی آشنایی کامل داریم. اما آیا می‌دانید زنان و مردان هر کدام رویکرد ذهنی متفاوتی نسبت به این صورتک‌های جورواجور دارند؟

 
۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۲

نهم ارديبهشت ماه، روز تصويب قانون سازمان نظام روان شناسي و مشاوره كه از بدو تأسيس سازمان توسط اولين شوراي مركزي سازمان به عنوان "روز روان شناس" ناميده شد بر شما مبارك باد.

 
فراخوان جدید جذب مدرس دانشگاه علمی کاربردی در شهریور ماه
۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۸

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از فراخوان جدید جذب مدرس در شهریورماه سال جاری خبرداد.

 
۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۳

وزیر بهداشت در پاسخ به نامه سردار سلیمانی که در آن از تلاش های کارکنان خدوم وزارت بهداشت در تامین دارو و تجهیزات پزشکی برای رزمندگان مجروح جبهه مقاومت تشکر کرده بود، نوشت: خدمت به کسانی که برای امنیت و سلامت مردم جانفشانی می کنند، افتخاری بزرگ است.

 
بازهم صورت مساله پاک شد!
۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴

یادداشت دکتر شهرام وزیری - روانشناس بالینی و استاد دانشگاه درباره حذف کارورزی از متقاضیان فعالیت حرفه ای در حیطه روان شناسی