نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
آزمون‌های ارشد و دکتری رشته‌های علوم پزشکی تجمیع شدند
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۴

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت از تجمیع برگزاری آزمون ارشد و دکتری تخصصی رشته‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: داوطلبان متقاضی شرکت در این دوره‌ها باید در یک آزمون که توسط وزارت بهداشت برگزار می‌شود، شرکت کنند.

 
با تکنیک «معرفی به استاد»، سنواتی نشوید
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۳

مشکلی که گاها دانشجویان ترم‌های پایانی با آن مواجه می‌شوند فقط یک راه چاره دارد و آن هم، اتخاذ واحد درسی مورد نظر از راه «معرفی به استاد» است. راهی که یک میانبر خوب و کاربردی برای دانشجویانی است که می‌خواهند گرفتار سختی‌های روزهای آخر تحصیلشان نشوند.

 
ثبت نام آزمون ph.d پزشکی به تعویق افتاد!
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۳

رئیس مرکز آموزش پزشکی وزارت بهداشت از تعویق ثبت‌نام آزمون Ph.d پزشکی سال آینده خبر داد و گفت: داوطلبان از تاریخ 20 تا 30 بهمن می‌توانند در این آزمون ثبت‌نام کنند.

 
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۰

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری توضیحاتی پیرامون محدودیت‌هایی که برای دانشجویان ایرانی در آمریکا ایجاد شده، ارائه کرد و گفت: به دانشجویان دارای فرصت مطالعاتی مهلت جابجایی می دهیم.

 
آخرین تغییرات آزمون ph.d پزشکی وزارت بهداشت اعلام شد/آغاز ثبت نام از 12 بهمن
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۱

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اعلام اینکه ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی (ph.d) وزارت بهداشت در سال 96 از هفته جاری آغاز می‌شود، گفت: داوطلبان از روز سه‌شنبه 12 بهمن‌ماه به مدت 10 روز فرصت دارند در این آزمون ثبت‌نام کنند.

 
۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۳

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ثبت نام برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۶ از روز سه شنبه ۱۹ بهمن ماه ۹۵ از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آغاز و در روز پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه ۹۵ پایان می پذیرد.

 
اعلام شرایط شرکت در دکتری پژوهش محور گروه علوم پزشکی
۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۲

مرکز سنجش آموزش پزشکی، جزئیات شرایط شرکت در دکتری تخصصی پژوهشی را برای متقاضیان گروه علوم پزشکی در آزمون دکتری سال ۹۶ اعلام کرد.

 
نتایج پذیرش رشته های نیمه‌متمرکز کنکور ساعت ۸ امشب اعلام می شود
۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج نهایی رشته‌های‌ مختلف‌ تحصیلـی نیمه‌متمرکز دانشگاهها، پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و کاردانی های گروه پزشکی در ساعت ۸ امشب خبر داد.

 
زمانبندی آزمون کارشناسی ارشد سال 96+جدول
۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۶

سازمان سنجش آموزش کشور جدول زمانی ثبت‌نام آزمون‌های کارشناسی ارشد را منتشر کرد.

 
تعرفه ثبت‌نام آزمون‌های سال ۹۶ ابلاغ شد
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۱

تعرفه دریافتی ثبت‌نام داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز آزمون وزارت بهداشت در سال ۱۳۹۶ ابلاغ شد.

 
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۰

دروس ریزشی: دروس در صورتی در لیست ریزشی‌ها قرار می‌گیرند که بیش از 70 درصد از دانشجویان در آن درس نمره قبولی کسب نکنند، و بیش از 50 دانشجو آن درس را انتخاب کرده باشند. شرکت یا عدم شرکت در آزمون دروس ریزشی به اختیار خود دانشجویان است.

 
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۸

تقویم آموزشی برخی دانشگاه ها در نیمسال دوم تحصیلی 96-95 اعلام شد.

 
۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۲

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با ارائه آمار نهایی آزمون ورودی دوره دکتری گفت: تعداد 260 هزار و 83 داوطلب برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 96 ثبت‌نام کردند.

 
آغاز ثبت نام پذیرش دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران
۲۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۱

ثبت نام برای شرکت در دهمین دوره پذیرش دانشجویان پزشکی از مقطع لیسانس سال 96 از شنبه 25 دی ماه آغاز می‌شود و به مدت یک ماه ادامه دارد.

 
آغاز مرحله تکمیل ظرفیت دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۰

ثبت‌نام انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.

 
۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۱

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: کارنامه آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر شده است.

 
تاریخ جدید امتحانات دانشگاه ها+جدول
۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۶

در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی و اعلام تعطیلی رسمی روز سه‎شنبه 21 دی ماه از سوی هیات دولت، زمان تعیین شده برای برگزاری آزمون‌های دانشگاه‌ها در این روز تغییر یافت.

 
جدول تقویم آزمون های وزارت بهداشت در سال ۹۶
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۱

تقویم آزمون های علوم پزشکی سال ۱۳۹۶ منتشر شد و بر اساس آن ۳۱ آزمون در حوزه های مختلف ارزشیابی، دستیاری، جامع، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در رشته های علوم پزشکی برگزار می شود.

 
دانشگاه آزاد پتانسیل جذب ۷۰ هزار دانشجوی دکتری دارد
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۸

رئیس دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد پتانسیل جذب ۷۰ هزار دانشجوی دکتری را داراست که فقط نیمی از این ظرفیت را طی سال های اخیر جذب کرده است.

 
افزایش ۵۰هزار نفری داوطلبان دکتری/ متقاضیان کنکور ارشد کم شدند
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۰

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از افزایش آمار داوطلبان دکتری و کاهش آمار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ نسبت به سالهای گذشته خبر داد.