نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
پیشگیری، حلقه مفقوده آسیب‌‌های اجتماعی
۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۱

جامعه ایرانی در گذار از سنت به مدرنیته در حال پوست اندازی است برای واکسینه کردن این جامعه از انواع آسیب‌‌‌‌‌ها توجه به بهداشت روانی جامعه و آموزش مهارت‌‌های زندگی ضروری به نظر می‌‌رسد.

 
هم خانواده آتنا و هم خانواده قاتل نیاز به حمایت روانی دارند/ مرگ تدریجی دو خانواده
۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۹

اين اطلاع‌رساني بايد طوري باشد که مردم بدانند اگر شخصي مثل قاتل آتنا گناهي مرتکب شده، اين گناه دامنگير زن و بچه و خانواده‌اش نيست. در اين حادثه هم خانواده آتنا و هم خانواده قاتل آتنا نيازمند دريافت حمايت‌هاي رواني و عاطفي هستند.»

 
۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۰

رييس سازمان بهزيستي كشور در پاسخ به «اعتماد» با تاكيد بر مخالفت سازمان بهزيستني كشور با هرگونه ايجاد شهرك و مركز اردوگاهي براي نگهداري گروهي زنان آسيب ديده، تاكيد كرد كه سازمان بهزيستي طبق قانون برنامه ششم توسعه، تنها مرجع صدور مجوز و تشخيص تخصصي ايجاد مراكز بازتواني زنان آسيب ديده و ساير آسيب ديدگان ...

 
تابوی الکل و فانتزی های ذهنی دوران جوانی
۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴

«اعتراف می کنم منابع، ساختار و امکانات مناسب و کافی برای مبارزه با اعتیاد الکل را در کشور در اختیار نداریم. نباید غفلت کنیم و بگوییم وضعیت، خوب است بلکه باید برای مقابله واقدام به موقع، ساختاری قوی ایجاد کنیم.»این بخشی از گفته های علیرضا نوروزی،رئیس اداره پیشگیری و درمان سوء مصرف مواد مخدر وزارت بهداشت ...

 
کودکانی که فرصت کودکی ندارند!
۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۱

کودکی دوره‌ای از شور و نشاط و سرزندگی و آرزوهای کوتاه و محدود برای انسان است که اگر با دیدی اسطوره‌ای به آن نگاه شود، فرصتی برای انسان‌شدن ایجاد می‌کند. به عبارت دیگر کودکی دوره‌ای از زندگی است که فرد اگر بتواند تمام ابعاد آن را طی کند، قادر است تصویری درست برای آینده تعریف کند.

 
آموزش خودمراقبتی به کودکان درکشور تابو است
۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۱

رئیس انجمن مددکاری ایران در خصوص حادثه تلخ مرگ «آتنا» با بیان آنکه آتنا اولین قربانی چنین حوادثی نبوده و آخرین آن هم نیست گفت: به بهانه وقوع چنین حوادثی در کشور باید ارائه آموزش‌های خودمراقبتی و همچنین فرهنگ‌سازی در زمینه ارائه آموزش‌های سلامت جنسی در دستور کار قرار گیرد زیرا با عدم اطلاع رسانی در این ...

 
خوشبختی خود را به دیگران گره نزنید
۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۴

یک دکترای روان شناسی تنها توجه به داشته های دیگران را از عواملی دانست که سبب می‌شود افراد احساس خوشبختی و رضایت از زندگی نداشته باشند.

 
فرهاد رهبر به عنوان رئیس دانشگاه آزاد معرفی شد
۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۴

فرهاد رهبر به عنوان رئیس دانشگاه آزاد به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شد.

 
جایگاه سلامت اجتماعی در بهزیستی
۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۸

هفته بهزیستی فرصت بی‌بدیلی است برای ارج نهادن بر تلاش همکاران سازمان در جای جای میهن وقدردانی و تشکر از این عزیزان و آرزوی بهروزی برای آنان و خانواده هایشان

 
۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹

هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم امسال در حالی انجام می شود که وزارت آموزش و پرورش تجربه یک دوره اجرای این طرح در سال تحصیلی 96- 95 را در کارنامه خود به ثبت رسانده است و اکنون با آسیب شناسی تجربه نخست، در آستانه دومین تجربه قرار دارد.

 
لطفا مراقب کودکانمان باشیم و آنها را مجهز به سلاح خود مراقبتی کنیم
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۳

اینجا ایران است، مهد شیران، مهد دلاوران، مهد فرهنگ و هنر و ادبیات و ...

 
واکاوی نزاع های خیابانی/ صد آه و هزار افسوس از جانی که برفت
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۴

در کوچه یک طرفه شاخ به شاخ شدند، هر یک از آن ها، خود را مستحق عبور از عرض خیابانی باریک می دانند، هیچیک از آن ها حاضر نشدند، دنده عقب رفته تا آن دیگری رد شود، لجبازی ها ادامه داشت تا اینکه کار به جاهای باریک کشید تا در نهایت راننده پژو با ضربات چاقو از پای درآمد و چندین نفر مجروح شدند.

 
۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۳

یک روانشناس گفت: مهم‌ترین مشکل بر سر راه هدایت تحصیلی را همراهی نکردن والدین با مدرسه است.

 
نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی «آتنا اصلانی» اعلام شد
۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۸

دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل گفت: پس از بررسی‌های انجام یافته سرانجام نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی «آتنا اصلانی» مشخص شد و در نهایت تیم پزشکی آثار آزار و اذیت جنسی را تائید کرد.

 
۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۳

مرکز برنامه‌‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: امکان چاپ فرم‌های هدایت تحصیلی فراهم شد.

 
۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲

مدیر مشاوره و خانواده معاونت تهذیب حوزه های علمیه از آموزش و هم افزایی بیش از ۳۰۰ استاد حوزه علمیه سراسرکشور در دوره تکمیلی مشاوره در قم طی دو هفته اخیر در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) خبر داد.

 
۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۸

سرپرست دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی علوم پزشکی تهران ظرف مدت ۱۰ روز آینده رسما شروع به کار خواهد کرد.

 
تعيين شرط سنی برای متقاضیان جذب هیات‌ علمی دانشگاهها
۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۵

در جلسه هیأت عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای متقاضیان جذب شرط سنی تعیین شد.

 
حذف و اضافه به سبک وزارت علوم
۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۵

«گسترش بی‌رویه دانشگاه پیام‌نور و موسسات غیرانتفاعی وابسته به مدیران وزارت علوم نیز بخشی از اقدامات وزارت علوم است که نیاز به بررسی بیشتر دارد زیرا بررسی کیفیت آموزشی این‌گونه موسسات دلایل جفا به دانشگاه آزاد اسلامی را معنی می‌کنند.

 
ائتلاف خانه و مدرسه علیه بچه ها / زمان تغییر فرا نرسیده است؟!
۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۷

به غیر از ضعف سیستم آموزش و پرورش، نگرش و فرهنگ نازل والدین هم بی تاثیر نیست. والدین به صورتی بیهوده و کلیشه ای تلاش می کنند که فرزندانشان را در قالب باورهای رسوب شده در ذهنیات خود جاسازی کنند و رشد دهند.