نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
چه تعداد دانش‌آموز در مدارس تهران تحصیل می‌کنند؟
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در شهر تهران داریم که ۹۰۰ هزار نفر در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند.

 
لطفا در محل کار، پل‌های پشت سرتان را خراب نکنید
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۷

شاید هرگز ندانید که همکاران سابق شما حتی کسانی که در دل از آن‌ها نفرت دارید ممکن است روزی ارجاع کور شما باشند و به اصطلاح زیر آبتان را بزنند. بله، این اتفاق می‌افتد. پس سعی کنید روی زبان و رفتارتان کنترل داشته باشید و مراقب باشید که هرگز پل‌های پشت سر خود را خراب نکنید.

 
بحرانی بودن وضعیت خانواده‌ها در کشور
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۵

معـاون رییس‌جمهور در امـور زنان و خـانـواده گفت: خانواده‌‌های ایرانی در حال از دست دادن کارکردهای خود هستند و آنها را یکی یکی از دست می‌دهند.

 
تنها 15 درصد مدارس متوسطه دوم «مشاور» دارند
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۶

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در تهران به ازای هر 20 دانش‌آموز، یک معلم وجود دارد و در برخی شهرها این نسبت 9 به یک است، گفت: تنها در 15 درصد مدارس متوسطه دوم، مشاور داریم.

 
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۶

نشست هم‌اندیشی و آشنایی با مشکلات مشاوره در آموزش و پرورش، با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش برگزار شد.

 
ضرورت آگاهی معلمان از وضعیت اعتیاد به مواد مخدر در جامعه
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲

روانشناس بالینی با بیان اینکه آگاهی کارکنان و معلمان از وضعیت اعتیاد، انواع مواد مخدر و میزان شیوع آن در کشور و حساس بودن نسبت به این آسیب اجتماعی، یکی از عوامل مهم پیشگیری از اعتیاد در مدارس است، گفت: معلمان باید دانش‌های لازم در زمینه اعتیاد، مثل شناسایی مواد مخدر، نحوه مصرف آنها و علائم جسمی و روانی ...

 
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۹

اضطراب به دانش‌آموزان منتقل می‌کنیم تا منافع عده‌ای «کنکورچی» تأمین شود

 
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۴

بنیاد حامیان دانشگاه تهران دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه را بورسیه می کند.

 
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۷

استاد دانشگاه تهران وزارت آموزش و پرورش را مهم ترين نهاد پيشگيري از آسيب ها و برترين نهاد شکوفايي خلاقيت ها توصيف کرد و گفت: تا ميان مدارس و والدين همدلي و هم انديشي نباشد فرزندانمان در برابر هجمه هاي بيروني و فضاهاي مجازي مصون نمي مانند.

 
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۴

دفترچه راهنمای شرکت در فراخوان جذب اعضای هیأت علمی توسط مرکز جذب وزارت علوم آغاز شد.

 
روش هاي پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۰

رییس دانشگاه فرهنگیان بر ضرورت پذیرش بیش از 10 هزار "دانشجو معلم" در سال تاکید کرد و گفت: این دانشگاه هیچ‌گاه به دنبال افزایش کمی پذیرش دانشجو نبوده است؛ چرا که توجه به کیفیت از مهم‌ترین سیاست‌های دانشگاه فرهنگیان به شمار می‌رود.

 
۲۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۶

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در کانال تلگرامش از کاهش سن بازنشستگی زنان به ۲۵ سال خبر داد.

 
اقدام هولناک دوست تلگرامی با دختر دانشجوی دکتری روانشناسی در تهران
۲۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۲

مرد جواني كه عاشق دانشجوي دكتري روانشناسي شده‌بود، وقتي با جواب منفي دختر جوان روبه‌رو شد، اقدام به اسيدپاشي كرد. متهم در حالي كه در بازجويي‌ها منكر اسيدپاشي شده بود، با رأي دادگاه به حبس محكوم شد.

 
۲۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷

یک روانشناسی خانواده مثلث عشق در همسران را شامل تعهد و اعتماد، صمیمیت و رابطه جنسی دانست و تصریح کرد: طبق آمار اعلام شده اکنون بیشتر طلاق در کشور به دلیل خیانت زوجین در شبکه‌های اجتماعی است.

 
۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۹

معاونت آموزشی وزارت علوم اعلام کرد: رعایت سقف ۲۲ واحد در دوره کارشناسی در تمامی رشته ها الزامی است.

 
اعتراض برخی از فار غ التحصیلان دانشگاه آزاد به روند جذب هیات علمی
۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۱

برخی از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در اعتراض به روند جذب اعضای هیات علمی در این دانشگاه نامه ای به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشتند .

 
67 درصد «شهروندان افغانستان» از اختلالات روانی رنج می‌برند
۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷

یافته‌های وزارت بهداشت و درمان افغانستان نشان می‌دهد که بیش از ۶۷ درصد از شهروندان افغانستان از اختلالات روانی رنج می‌برند.

 
چرا ایرانیان از تنوع رنگی فراری هستند؟ / افسردگی نتیجه فرار از زندگی رنگی
۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۹

بسیاری از مردم ایران در انتخاب رنگ لباس، خودرو و دکوراسیون منازل خود از رنگ های شاد استفاده نمی‌کنند و برعکس رنگ هایی را انتخاب می کنند که نشان دهنده افسردگی یک فرد است.

 
۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰

در خبرها آمده بود که ۵۰ درصد از دختران در استان‌های مرزی به دلیل ازدواج زودهنگام از تحصیل بازمی‌مانند. نازنین جمشیدی این خبر را دستمایه کارتون زیر در روزنامه «شهروند» قرار داده است.           

 
۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۹

آمارهای مربوط به خودکشی در ایران نشان می دهد در هر دو ساعت و ۱۸ دقیقه یک نفر خوکشی می کند که در مقایسه با آمارهای جهانی شرایط بحرانی نیست اما در برخی مناطق میزان خودکشی رو به افزایش است.