نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
مهر، قفل ارتباط مدرسه و اولیا را باید باز کند
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۲

با توجه به وضعیت موجود آموزشی و تربیتی و لزوم همکاری و مشارکت اولیا در امور مدرسه و تربیت فرزندان، ایجاد ارتباط بین خانه و مدرسه بیش از پیش ضروری است.

 
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹

به گزارش ميگنا حسن روحانی صبح امروز (شنبه اول مهر) در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 96-97 در هنرستان شهید مدرس منطقه 5 تهران سئوال پرسش مهر خود را به شرح ذيل مطرح كرد: «در محیط مدرسه تحمل افکار دیگران، احترام به افکار دیگران و اخلاق و ادب را چگونه تمرین کنیم.» -  

 
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۶

آیین آغاز سال تحصیلی 97-1396 در هنرستان دخترانه شهید مدرس منطقه پنج تهران صبح شنبه با نواختن زنگ توسط دكتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

 
بررسی نظام آموزشی ۹ کشور/ جدول آموزشی کشورها
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۸

سال تحصیلی در اکثر کشورها بین 10 تا 15 شهریور آغازشده و کلاس‌های درس نیز معمولاً از ساعت 8 صبح برگزار می‌شود و حداکثر تا 15:30 به طول می‌انجامد.

 
پيام وزير آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال تحصيلي جديد 97-96
۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۶

وزير آموزش و پرورش به مناسبت بازگشايي مدارس و آغاز سال تحصيلي جديد 97-96، پيامي صادر كرد.

 
آغاز سال تحصیلی ۱۳ میلیون دانش‌آموز و پیش به سوی حل «مثنوی هفتاد من کاغذ» مشکلات آموزش و پرورش
۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۴

سال تحصیلی جدید از فردا با حضور ۱۳ میلیون دانش‌آموز آغاز می‌شود و آموزش و پرورش با مشکلات مزمنی مواجه است که تلاش می‌کند برای حل آنها اقدامات مؤثری را انجام دهد.

 
مهاجرت نیم میلیونی به تهران و مشاغلی که کاذب شد
۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸

آمارها حکایت از این دارد که طی پنج سال اخیر نیم میلیون نفر به تهران مهاجرت کرده ‏اند، این موضوع منجر به افزایش روند اشتغال کاذب در کلان شهرها و از بین رفتن روستاها می شود.

 
جان باختن دو معلم خراسانی در روز اول بازگشایی مدارس
۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۸

واژگونی خودروی ام وی ام در محور بیرجند - سربیشه دو کشته و دو زخمی برجا گذاشت.

 
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۶

به مناسبت آغاز سال تحصیلی 97ـ96، از پوستر رسمی بازگشایی مدارس در مهرماه رونمایی شد.

 
سایه شوم بیماری‌های روانی بر سر ۷ میلیون بیکار و خانواده‌هایشان
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۶

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با یادآوری وجود ۷ میلیون نیروی بیکار در کشور، گفت: تمامی خانواده‌های این افراد درگیر مشکلات ناشی از بیکاری هستند و این موضوع استرس و برخی بیماری‌های روانی را به دنبال دارد.

 
خودکشي دانشجويان؛ از تعارض شخصيتي تا ناکامي اجتماعي
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۵

افزايش خودکشي در بين دانشجويان در چند سال گذشته زنگ خطر را براي سرمايه‌هاي علمي جامعه به صدا در‌آورده است. ازاين‌رو، ضروري است آسيب‌شناسي اين مسئله بر پايه محرک‌هاي فردي و اجتماعي مورد بررسي قرار گيرد.

 
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۱

معاون آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: موضوع جایگزینی یکی از فرزندان فرهنگیان بازنشسته در آموزش و پرورش در حال پیگیری است.

 
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۱

عضو پژوهشكده خانواده با تاکید بر اینکه خیانت همیشه ویرانگر زندگی هاست، اظهار داشت: مطالعات نشان داده که در داخل کشور ما نوعا رابطه های مثلثی موفق نیستند و توام با تنش و مشکلات روحی و روانی حداقل برای یک طرف هستند.

 
سبک زندگی دانشجویان در خوابگاه
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۲

این روزها که نتایج قبولی دانشگاه ها اعلام می شود، عده‌ای باید از شهر خود کوچ کنند و کم‌کم زندگی دانشجویی خود را به عنوان یک «خوابگاهی» آغاز کنند. زندگی خوابگاهی اگر یکی از بهترین قسمت های زندگی آدم‌ها نباشد، حتما یکی از خاطره‌انگیزترین هاست.

 
کم استرس‌ترین شهرهای جهان ‏+ رتبه تهران
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳

کم و بیش هر کسی در زندگی خود با استرس های مختلفی رو به رو است اما معمولا بودن در یک شهر پراسترس می تواند این میزان استرس روزانه را بیشتر کند و به سلامت روحی و روانی افراد تاثیر بگذارد.

 
چه تعداد دانش‌آموز در مدارس تهران تحصیل می‌کنند؟
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در شهر تهران داریم که ۹۰۰ هزار نفر در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند.

 
لطفا در محل کار، پل‌های پشت سرتان را خراب نکنید
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۷

شاید هرگز ندانید که همکاران سابق شما حتی کسانی که در دل از آن‌ها نفرت دارید ممکن است روزی ارجاع کور شما باشند و به اصطلاح زیر آبتان را بزنند. بله، این اتفاق می‌افتد. پس سعی کنید روی زبان و رفتارتان کنترل داشته باشید و مراقب باشید که هرگز پل‌های پشت سر خود را خراب نکنید.

 
بحرانی بودن وضعیت خانواده‌ها در کشور
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۵

معـاون رییس‌جمهور در امـور زنان و خـانـواده گفت: خانواده‌‌های ایرانی در حال از دست دادن کارکردهای خود هستند و آنها را یکی یکی از دست می‌دهند.

 
تنها 15 درصد مدارس متوسطه دوم «مشاور» دارند
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۶

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در تهران به ازای هر 20 دانش‌آموز، یک معلم وجود دارد و در برخی شهرها این نسبت 9 به یک است، گفت: تنها در 15 درصد مدارس متوسطه دوم، مشاور داریم.

 
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۶

نشست هم‌اندیشی و آشنایی با مشکلات مشاوره در آموزش و پرورش، با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش برگزار شد.