نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۷

آزمون پذیرش دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) اردیبهشت ماه ۹۶ برگزار می شود و فرصت مجددی برای ثبت نام در ۶ رشته در روزهای ۱۹ تا ۲۱ فروردین ماه ۹۶ در نظر گرفته شد.

 
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۰

داوطلبان آزمون‌های علوم پزشکی امسال نیز به روال هرساله با استفاده ار تعطیلات نوروزی خود را برای آزمون‌های مهمی آماده می‌کنند، ثبت نام برای شرکت در این آزمون‌ها حدودا از نیمه‌ اردیبهشت 96 آغاز می‌شود.

 
بیش از ۵۰ درصد داوطلبان کنکور در گروه آزمایشی علوم تجربی قرار دارند
۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد داوطلبان کنکور ۹۶ در گروه آزمایشی تجربی قرار دارند، گفت: این آزمون روزهای ۱۵ و ۱۶ تیرماه سال ۹۶ در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور برگزار می‌شود.

 
گفت و گوي عيدانه با رتبه یک رشته ریاضی کنکور 95
۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳

کلاس کنکور نرفتم/ هنوز برای فعالیت در دانش‌بنیان ضعیفم/برای ادامه‌ تحصیل به خارج از کشور نمی‌روم/ شرکت های خصوصی حالشان خوب نیست

 
آیین‌نامه جدید دوره دکتری ابلاغ شد
۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۷

با ابلاغ آیین نامه جدید دوره دکتری به دانشگاه ها، دانشجویان این مقطع از سال جاری در شرایط مطلوب تری تحصیل خواهند کرد.

 
اردیبهشت؛ ماه شلوغ آزمون های پزشکی/ برگزاری کنکور ارشد ۹۶
۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۹

کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۶ در اردیبهشت ماه ۹۶ برگزار می شود. آزمون های متعدد پزشکی نیز در این ماه برگزار خواهند شد.

 
۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۰

در سال جدید ۱۶ دانشگاه کشور دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرند. این پذیرش بدون آزمون و بر اساس آیین استعدادهای درخشان صورت می گیرد.

 
داوطلبان جامانده کنکور دکتری پزشکی در اردیبهشت ۹۶ ثبت نام کنند
۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۱

داوطلبان شرکت در آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی سال ۹۶ که تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند می توانند در روزهای ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت ماه ۹۶ در این آزمون ثبت نام کنند.

 
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹

علیرغم مطرح بودن بحث مواجهه آموزش عالی کشور با پدیده صندلی‌های خالی و اذعان مسئولان آموزش عالی نسبت به وقوع این بحران، امسال ثبت نام آزمون سراسری سال 96 در حالی به پایان رسید که افزایش بیش از 7 درصدی آمار داوطلبان شرکت کنندگان در این آزمون، موجب تعجب کارشناسان عرصه آموزش عالی بود.

 
رقابت ۸۷۸ هزار نفر در کنکور ارشد/ برگزاری آزمون در اردیبهشت ۹۶
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۸

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آمار شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶، از رقابت ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ نفر در روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت ماه سال ۹۶ در این آزمون خبر داد.

 
افزایش آمار داوطلبان کنکور دکتری/ انتشار کارنامه در فروردین ۹۶
۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۴

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آمار داوطلبان آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ گفت: آمار شرکت کنندگان در سال ۹۶ این آزمون، نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است.

 
تشریح جزئیات آماری آزمون سراسری سال ۹۶
۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۶

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد کارت آزمون سراسری سال ۹۶ از ۱۲تیرماه توزیع و این آزمون ۱۵ و ۱۶ تیرماه برگزار می‌شود.

 
زمان ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد
۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۶

سرپرست معاونت نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی از زمان ثبت نام پذیرش بدون آزمون دوره‌های کاردانی و کارشناسی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۶ - ۹۵ این دانشگاه خبر داد.

 
۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۷

جدیدترین فهرست منابع سوالات آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ به علاوه حذفیات منابع منتشر شد. داوطلبان باید با توجه به این حذفیات، منابع را مطالعه کنند.

 
انتقاد انجمن چپ دست های ایران از سازمان سنجش
۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۹

انجمن چپ دست های ایران با ارسال نامه ای به رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از کمبود صندلی‌های مخصوص چپ دست ها در آزمون کنکور دکترای سال 96 انتقاد کرد

 
داشته‌های «کنکوری» را از دست ندهید
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۱

کمتر از سه ماه به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 96 مانده است و داوطلبین به شدت مشغول مطالعه و جمعبندی برای شرکت در کنکور هستند.

 
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۵

اسامی پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی آزمون ورودی دوره های فراگیر (دانش پذیری) کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور نوبت بهمن ماه ۹۵، اعلام شد.

 
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۹

سؤالات هريك از رشته هاي امتحاني آزمون ورودي دكتري (نيمه متمركز) سال 96، در سايت سازمان سنجش قرار داده شد كه از طريق لينك هاي زير قابل دريافت است:

 
توضیح سازمان سنجش درباره حضور علی دایی در کنکور (+عکس)
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۸

سازمان سنجش ضمن تکذیب عکسی که در فضای مجازی درباره شرکت علی دایی در کنکور دکتری ۹۶ منتشر شده، عکس واقعی شرکت این داوطلب در کنکور دکتری را منتشر کرد.

 
۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۹

دکتر محمد فرهادی امروز جمعه از حوزه امتحانی آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ در دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه تهران بازدید کرد.