نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۴ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۸

نقاشی کودکان را دیده اید که تنها خط های نامنظمی هستند که هیچ هدفی ندارند اما همین خطوط بی هدف اگر در دست یک هنرمند باشد می توان انتظار نقاشی شگفت انگیزی داشت.

 
۱۳ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۲

با آمدن فصل گرما انواع و اقسام پشه و حشرات موذی از راه می رسند تا دمار از روزگارمان در بیاورند. نیش این حشرات بسیار آزار دهنده هست اما یک راه­ حل ساده وجود دارد که می­تواند در ظرف چند دقیقه خارش حاصل از نیش حشرات را از بین ببرد. تمام کاری که باید انجام دهید این است که یک قاشق فلزی را با آب ...

 
۱۱ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۴

مرد سرشناس زشتی که با یک جمله دل دختر زیبا را ربود! (+عکس)

 
مشاوره شغلي : رويكرد كل‌نگر
۱۱ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۶

اين كتاب براي دانشجويان رشته علوم تربيتي گرايش مشاوره و راهنمايي در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد به عنوان منبع اصلي درس راهنمايي و مشاوره شغلي (كارشناسي) و نظريه‌ها و روشهاي مشاوره حرفه‌اي (كارشناسي ارشد) به ارزش هر درس 3 واحد ترجمه شده است.

 
۱۰ تير ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۴۷

هر زمان شايعه اي روشنيديد و يا خواستيد شايعه اي را تکرار کنيد اين فلسفه را در ذهن خود داشته باشيد :

 
هیچ  وقت دیر  نیست
۸ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۷

پاتریک لیندسی در کتاب «هیچ وقت دیر نیست» 172 راه ساده برای تغییر زندگی افراد، ارائه کرد.

 
۲ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۰

اگر فرصت داشتم که کودکم را دوباره بزرگ کنم به جای آنکه انگشت اشاره ام را به سمت او بگیرم،در کنارش انگشتهایم را در رنگ فرو می بردم و نقاشی می کردم. اگر فرصت داشتم که کودکم را دوباره بزرگ کنم؛ به جای غلط گیری به فکر ایجاد ارتباط بیشتر میبودم. بیشتر از آنکه به ساعتم نگاه کنم ،به او نگاه میکردم. سعی میکردم ...

 
۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۹

قرآن کریم به عنوان کلام وحی در بردارنده معارف، داستان‌ها، قصه‌ها، پندها و معمعاهای فراوان و آموزنده است هرچند هدف از نزول قرآن مجید تنها بیان این مسائل نبوده است، اما توجه به آنها نشان از اعجاز این کلام الهی و زیبایی‌های آن دارد که محققان و پژوهشگران قرآنی آنها را استخراج کرده‌اند.

 
مشکلات زندگی / داستانك
۲۷ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۰

استادي درشروع کلاس درس ، ليواني پراز آب به دست گرفت. آن را بالا گرفت که همه ببينند.بعد از شاگردان پرسيد: به نظر شما وزن اين ليوان چقدر است ؟ شاگردان جواب دادند 50 گرم استاد گفت : من هم بدون وزن کردن ،نمي دانم دقيقا“ وزنش چقدراست . اما سوال من اين است : اگر من اين ليوان آب را چند دقيقه ...

 
۲۷ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۵

نوشتن يك رزومه ممكن است ساعتها وقت شما را بگيرد ولي توجه داشته باشيد مديران و كارفرمايان كمتر از يك دقيقه براي خواندن آن زمان مي گذارند. اگر رزومه تان حاوي هر نوع غلط فاحشي باشد، استخدام كنندگان دقت خود را براي اصلاح ان هدر نخواهند داد.

 
چشمانی کوچک،ناظر بر اعمال شما
۲۷ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۱

کودکان آینه‏ وار رفتارهای والدین و بزرگترها را تقلید می‏ کنند

 
اندر مصائب شب‌های کذایی امتحان
۱۹ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۲۱

با گفتنش یاد چه می‌افتیم؟ تقلب، نمره 20، تجدید، برگه‌های سفید با سربرگ آبی؟ ترس حس پنهان پشت همه این خاطره‌هاست.

 
درس‌هایی از یک نامزدی بهم‌خورده
۱۶ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۵

متاسفانه در چندین سال اخیر واقعه تلخ طلاق در دوران نامزدی در جامعه بسیار افزایش یافته است. همین امر باعث افزایش تعداد جوانان مطلقه كشور و در نتیجه ایجاد جو وحشت و ترس از ازدواج در میان جوانان مجرد و مطلقه گردیده است. ترس از شكست در زندگی و رسیدن به پوچی و بی معنایی در آن.

 
۷ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۷

پیش از خواندن این نوشته یادآور می شوم که همه زبانهای جهان با هم داد و ستد واژگانی داشته اند و دارند و خواهند داشت . شاید تنها زبانهای مرده باشند که چنین چیزی در آنها رخ نداده باشد .

 
آیا تیز هوشان باید در مدارس جداگانه تحصیل کنند؟
۶ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۴۴

در رشد و پرورش این کودکان معلم نقش مهمی را دارا می باشد پس معلمان آنها نیز باید گزینش شده و تیز هوش باشند معلمانی که پختگی در کار خود داشته باشند ، در درس و کار خود صاحبنظر باشند و در مسائل علمی و هنری کار آزموده باشند

 
روش های برقراری ارتباط خانه و مدرسه و نقش انجمن و اولیاء
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۲

رابطه خانه و مدرسه تعاملي دوطرفه است . هر دو نهاد تربيتي بايد به نقش خود عمل کنند تا تعليم و تربيت ثمربخش شوند. وجود معلمان با صلاحيت در مدارس، خلاء وجود پدر و مادر را پر نمي کند و وجود والدين توانا و قابل نيز نمي تواند جاي مدرسه را بگيرد.

 
انواع قالب هاي شعري
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۰۵

قالب شعر به شکل شعر گفته می‌شود که بر دو نوع است: شکل ظاهری و شکل درونی (یا شکل ذهنی). شکل ظاهری که شامل وزن یا بی‌وزنی، تساوی مصرع‌ها و یا کوتاهی و بلندی آنها، قافیه‌ها - در صورتی که قافیه‌ای وجود داشته باشد- و صداها و حرکات ظاهری کلمه می‌شود.

 
چگونه سخن بگوییم؟
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۴۳

آداب و شیوه سخن گفتن بر اساس آموزه هاي ديني

 
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۵

در این آموزه‌های نورانی از ایمان، یاد خدا، توکل، تقوی و پرهیزگاری، توبه، انس با قرآن، امید به رحمت الهی، صبر و دعا، عبادت و عفت و پاکدامنی به عنوان راههای کاهش استرس و رسیدن به آرامش یاد شده است.

 
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۳۰

رابطه معلم و شاگردی را تا معلم یا شاگرد نباشی درك نمی‌كنی.