نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰

سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت آموزش در زمینه سلامت گفت: این درس باید از پیش دبستانی وارد مدارس شود و به صورت تدریجی و تکاملی، خودمراقبتی را به دانش آموزان آموزش دهد.

 
آزمون متقاضیان تدریس دانشگاه علمی کاربردی برگزار شد
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۵

آزمون تعیین صلاحیت متقاضیان تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی ویژه استان تهران صبح امروز ۶ مردادماه با حضور ۱۲ هزار و ۶۴۹ داوطلب برگزار شد.

 
کاهش اضطراب با آموزش مدیریت زمان به دانشجویان شب امتحانی
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۵

تحقیقات روی دانشجویان نشان می دهد آموزش راهبردهای مدیریت زمان توانسته است در کاهش اضطراب امتحان تاثیر مثبت و معناداری داشته باشد.

 
چگونه بعد از نه گفتن عذاب وجدان نگیریم؟
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۰

نه گفتن به درخواست یا چیزی که خودتان بهتر از بقیه می دانید امکان پذیرفتن آن را ندارید یکی از دشواری های روابط اجتماعی است. یک واژه دو حرفی که گاهی گفتن یا نگفتنش برای افراد دردسرساز می شود.

 
«گوگل» نان پزشکان را آجر می‌کند
۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۹

این روز‌ها با گسترش اینترنت و ظهور انواع سایت‌های اینترنتی جستجو‌های پزشکی برای آگاهی از وضعیت سلامت افزایش پیدا کرده است.

 
عواملی که موجب خیانت در زندگی زناشویی می‌شود/ حریم خصوصی زوجین در زندگی مشترک باید به حداقل برسد
۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۳

روزهای اول که یک زوج با همدیگر آشنا می‌شوند، قلب شان را تمام و کمال به طرف مقابلشان می‌دهند و همه توجه و فکرشان او می‌شود. اما مشخص نیست که چرا به مرور و با گذشت زمان چرا این عشق و علاقه کمرنگ می‌شود.

 
۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۲

اينكه ما چقدر آگاه هستيم به اينكه چه خطراتي مي‌تواند متوجه فرزندان كوچك ما و خود ما و خانواده ما و به‌طور جدي‌تر جامعه ما باشد ناشي از رفتارهاي ما در قالب يك مسووليت اجتماعي و انساني است.

 
۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۱

رئیس اورژانس اجتماعی کشور در پاسخ به این پرسش که بیشترین آمار کودک آزاری به کدام استان‌ها اختصاص یافته است؟ گفت: استان فارس، کرمانشاه، خراسان رضوی و همدان بیشترین مراجعه را به مراکز مداخله در بحران در حوزه کودک آزاری داشته اند.

 
غول کنکور و دکان‌سازی در نظام آموزش
۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷

«اگر می‌خواهید از ادامه ماجرا با خبر شوید به این شماره‌ها پیامک بدهید تا کارشناس ما با شما تماس بگیرند».

 
علت گرایش به موادمخدر از زبان یک متخصص اعصاب و روان
۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴

یک متخصص اعصاب و روان با بیان اینکه اعتیاد مولتی فاکتوریال بوده و در به وجود آمدن آن عوامل مختلفی نقش دارند، گفت: یکی از ویژگی‌های موادمخدر ترشح ماده‌ای به نام دوپامین (عامل لذت) از مغز افراد است.

 
نگاهی به نیازها و چالش‌های دختران نوجوان/ آنان بی‌پرواتر از نسل گذشته هستند
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۲

بی‌پروایی دختران نوجوان بسیار بیشتر از نسل گذشته شده و بسیاری از مسایل برای این نسل عادی شده است. چون آگاهی‌های نوجوانان از مجاری غیر از خانواده مانند فضای مجازی تأمین می‌شود. طبیعی است که چون دریافت اطلاعات یک دختر با بیست سال پیش متفاوت است، مشکلات او نیز متفاوت و پیچیده شده است.

 
جسد بنیتای ۸ ماهه کشف شد+عكس
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵

جسد بنیتای ۸ ماهه در حالی کشف شد که این کودک روزها در خودرویی که با آن ربوده شده بود در کنار خیابان مانده بود.

 
انجمن روانکاوی آمریکا تحلیل سلامت رواني ترامپ را مجاز دانست
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴

انجمن روانکاوی آمریکا به اعضای خود اعلام کرد که با توجه به بی‌سابقه بودن رفتار دونالد ترامپ می‌توانند قانون ممنوعیت معاینه روانی چهره‌های سرشناس از راه دور را نادیده گرفته و درباره سلامت روان او بحث کنند

 
يادداشت يك روانشناس مطرح براي برنامه دورهمي
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۸

تاملی برای مهران مدیری و دیگر طنزپزدازان عزیز کشور؛ ما ز یاران چشم یاری داشتیم و داریم

 
وقت یا پول؛ مسئله این است!
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳

این تحقیق می‌تواند برای کسانی مفید باشد که بعد از برگشت از کار روزانه، خود را ملزم به «شیفت دوم»کار یعنی کارهای خانه می‌کنند.

 
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۳

دانش‌آموزان پایه نهم برای تحصیل در پایه دهم باید در یکی از رشته‌های نظری یا شاخه‌های کاردانش ‌و فنی‌و‌حرفه‌ای تحصیل کنند که لازمه موفقیت در این رشته‌ها، شناخت کامل از شرایط تحصیل و انتخاب شغل آینده در آنهاست.

 
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۶

ستاد‌های ثبت نام آموزش و پرورش برای رفع مشکلات ثبت نامی دانش آموزان در مناطق مختلف در نظر گرفته شده است.

 
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۱

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور ضمن تشریح جزئیات برگزاری آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: این آزمون هفته آینده ۱۳ مردادماه برگزار می‌شود

 
جمعیت دخترهای در سن ازدواج کمتر از پسرها
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸

سیدحسن موسوی چلک، رییس انجمن مددکاری اجتماعی ایران گفت: در حال حاضر به ازای هر ۱۰۰ پسر، ۸۲ دختر در سن ازدواج در کشور وجود دارد این در حالیست که میانگین سن ازدواج در حال افزایش و به کمتر از ۲۵ سال رسیده است؛ البته میانگین سن ازدواج در میان تحصیلکردگان بیش از جمعیت عمومی کشور است.

 
عکس/ محل چسباندن آدامس در مازندران!
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰

در مازندران محلی وجود دارد که مردم می‌توانند آدامس خود را به آنجا بچسبانند.