نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۹

رییس نظام روانشناسی و مشاوره استان زنجان، گفت: یکی از اصلی ترین مشکلات امروزه دانش آموزان زیر 16سال، گرایش شدید آنها به فضای مجازی است.

 
مشکلات شغلی فارغ التحصیلان داروسازی در کشور
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱

عضو هیات مدیره صنعت پخش ایران با اشاره به این که عمده فارغ التحصیلان داروسازای متقاضی کار در داروخانه هستند گفت : وجود داروخانه های زنجیره ای کاری علمی است اما رعایت نکردن قوانین سبب شده اشتغال داروسازان با مشکلات عدیده ای مواجه شود.

 
آب گرم و سرد به یک اندازه دست را تمیز می‌کنند
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۴

پژوهشگران در آمریکا نشان داده‌اند که این نظر صحت ندارد که شستن دست با آب گرم بیش از شستن با آب سرد در از میان بردن میکروب‌ها موثر است

 
۱۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۴

معاون درمان وزارت بهداشت و رییس ستاد مرکزی اجرایی انتخابات نظام پزشکی از آغاز فرایند ثبت نام از متقاضیان هیئت مدیره هفتمین دوره سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

 
انتصاب معاون مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت در حوزه مشاوره +عکس
۱۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۸

مدیر کل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حکمی معاون مدیر کل دانشجویی در حوزه مشاوره رامنصوب کرد.

 
چرا باید در ماه رمضان روزه گرفت؟
۱۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷

ماه مبارک رمضان یکی از بهترین ماه‌های خداوند است؛ اما چرا این ماه برای روزه گرفتن انتخاب شده است؟

 
۱۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۶

بسیاری از مادران جوان نمی‌دانند که آبریزش بینی و عطسه‌های مداوم فرزندشان آلرژی است یا سرماخوردگی؛ این مادران با شناخت تفاوت‌های این دو بیماری می‌توانند به سادگی آنها را از هم تشخیص دهند.

 
۱۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۷

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از ابلاغ شهریه جدید مهدهای کودک در سطح استان تهران خبر داد.

 
علائم هشدار دهنده گردش خون ضعیف
۱۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۶

برای درمان گردش خون ضعیف از نشستن مداوم بیش از ۲۰ دقیقه خودداری کرده و حداقل روزی ۳۰ دقیقه در اکثر روزهای هفته ورزش کنید.

 
۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹

تعدادی روان‌پزشک نامه‌ای نوشتند و به صورت سرگشاده خطاب به همکاران خود منتشر كردند. این‌ کار در ماهیت و شکل، در صنف روان‌پزشکی نادر و کمیاب است.

 
مواد شیمیایی خانگی تیروئید دختران را دچار اختلال می کند
۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۶

قرار گرفتن در معرض برخی «فتالات» ها در اوایل کودکی با کاهش عملکرد تیروئید در دختران در سن ۳ سالگی مرتبط است.

 
وجود مواد روانگردان در قلیان های میوه ای
۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: گزارش ها نشان می دهد در برخی از مراکز عرضه قلیان، بدون اینکه مشتری متوجه شود، شیشه و مواد روانگردان به تنباکو اضافه شده است.

 
۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی تهران با اشاره به موضوع پایان‌نامه‌فروشی در کشور گفت: یکی از علل این امر تعداد زیاد دانشجویان تحصیلات تکمیلی است.

 
اثرات روانشناختی روزه  بر روان
۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۵

به نظر می رسد معنای روزه داری برای کسی که درها را می گشاید و پُشت آن علت با ارزشی را پیدا می کند با کسی که روزه برایش معنایی جز جبر و محدودیت ندارد، متفاوت خواهد بود.

 
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۹

شهریه دوره دکتری دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ اعلام شد.

 
داروهای گیاهی همیشه شفابخش نیستند
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۲

با این که هر روز داروهای جدیدتر و مفیدتری وارد بازار می‌شود و برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، هنوز داروهای گیاهی سهم عمده‌ای از سبد دارویی بیماری‌ها را تشکیل می‌دهد.

 
جی‌پی‌اس مغز شناسایی شد
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۹

یک گروه بین‌المللی از محققان به رهبری پژوهشگران دانشگاه آمستردام موفق به کشف نورونی (سلول عصبی) شده‌اند که نقش آن مانند جی‌پی‌اس است.

 
نشانه‌های بروز مشکل در کیسه صفرا
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۳

یکی از نشانه های شناخته شده مشکل در کیسه صفرا رنگ روشن‌تر از حد معمول مدفوع است. همچنین، ممکن است مدفوع ظاهر گچی داشته باشد.

 
چگونه عوارض شیمی‌درمانی را مدیریت کنیم؟
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۱

پوست، مو و ناخن نیز از داروهای شیمی‌درمانی در امان نمی‌مانند و آنها نیز دچار تغییراتی می‌شوند که معمولا تاثیر روانی زیادی روی بیماران دارد زیرا تغییرات پوست و مو باعث تغییر در چهره بیمار می‌شود و این مساله دوره شیمی‌درمانی را برای بیماران دشوار می‌کند.

 
مراکز «تارک» جایگزین خانه‌های تربیتی می‌شود
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵

مراکز تارک (توانمندسازی اجتماعی- روانی کودکان) مراکزی تخصصی هستند و کودکانی که ابتدا می‌خواهند وارد سیستم بهزیستی شوند، در این خانه‌ها اقامت می‌کنند.